Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T príjem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2017, 10:57    Předmět: Citovat

Beztak LTE.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2017, 12:13    Předmět: Citovat

Ani to není vyloučené, i když jde o kmitočtově odlehlé rušení, přesto někdy projde tunerem jakýsi křížově modulační produkt, který stáhne AVC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2017, 13:11    Předmět: Citovat

tak pánové, už jsem si to potvrdil . . .
jsem rušen od Svitav z Hřebče, když jsem si teď vyrobil další anténu přímo na Hřebeč a dal jsem ji do bočního okna, mám tam R7 jako z praku . . .

musím si ještě udělat pásmový slučovač a bude to v pohodě . . .
hybridním to nejde, pere se to vzájemně . . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2017, 13:27    Předmět: Citovat

V první půlce 90. let, než jsem se přestěhoval na sídliště skoro doslova Vláďovi naproti, jsem v dědině asi 6,5km odtud používal pro příjem OK3/ČT2 na kanálech K39/K40 jednu dlouhou X-colorku s dvoustupňovým bastleným preampíkem na otočným klacku nad střechou jako diverzi - na jednom kanále a s azimutem severoseverozápad jsem chytal Černou Horu (vysílač Jánské Lázně) plus místní vykrejvač na Andrlově Chlumu a na druhou stranu skoro přesně o 180° otočenou anténou jsem chytal Hřebeč/Kamennou Horku (vysílač označovanej jako Svitavy). A to jsem byl v dolíku u potoka převyšovanej okolníma hřebenama minimálně o 20-30 vejškovejch metrů.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 15:05    Předmět: Citovat

Nepřímo se týká i příjmu v DVB-T2:
Rada České televize by dnes měla zvolit generálního ředitele. Sledujeme online!,

PŘÍMÝ PŘENOS: Na Kavčích horách volí nového ředitele České televize:
Diskuse k článku Shocked


EDIT (18:28 ):
A očekávalo se snad něco jiného?:
Petr Dvořák povede Českou televizi i v dalších šesti letech,
PETR DVOŘÁK OBHÁJIL FUNKCI, ŘEDITELEM ČESKÉ TELEVIZE BUDE DO ROKU 2023
Shocked Laughing Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 19:02    Předmět: Citovat

Za sebe můžu napsat, že ČT1 je jediná stanice (kromě jinde zmíněných přímých přenosů), kterou sleduji, takže mi ta kontinuita vůbec nevadí. Za éry Dvořáka vyrobila ČT asi to nejlepší v její historii, akorát Pustina z produkce HBO byla lepší a oprávněně dostala Českého lva.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 03 2017, 12:05    Předmět: Citovat

Nebude zase náhodou dnešní vládní krize "brzdou" rozjezdu DVB-T2 (především nového MUXu ČT programů)?

DRUHÁ TELEVIZNÍ DIGITALIZACE NENÍ VÝMYSLEM ČESKA, ROZHODLA O NÍ EU A MEZINÁRODNÍ TELEKOMUNIKAČNÍ UNIE:
citace:
...
Pro další rozvoj DVB-T2 a rozšiřování tohoto vysílání do všech regionů České republiky je klíčové schválení novely zákona o elektronických komunikacích. Bez něj v novém standardu nezačne vysílat veřejnoprávní Česká televize, která už ve své plánované přechodové síti nabídne zdarma všech šest svých programů v HD kvalitě. Pozdržela by se ale i výstavba přechodových sítí pro komerční televize. Diváci by tak měli výrazně méně času na nákup potřebných přijímačů a na případné úpravy společných televizních antén. Již nyní je pravděpodobné, že souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 nepotrvá déle než dva roky. Původně se počítalo s nejméně tříletým přechodným obdobím.
...


ČRa: Druhá televizní digitalizace není výmyslem ČR, rozhodla o ní EU:
citace:
...
Budou moci čeští diváci i nadále sledovat základní televizní programy pozemní cestou zdarma, nebo se budou muset spolehnout na placené televizní služby, jako je satelit nebo kabelová televize? Právě o tom rozhoduje Poslanecká sněmovna, která projednává vládní návrh novely zákona o elektronických komunikacích. Novela řeší přechod na nový televizní standard DVB-T2, který umožní zachovat bezplatný příjem pozemního televizního vysílání v takovém rozsahu, na jaký jsou české domácnosti zvyklé.
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 05 2017, 8:33    Předmět: Citovat

SATELITÁŘI NA HOSPODÁŘSKÉM VÝBORU NEPOCHODILI, DIGINOVELA O DVB-T2 MÁ STÁLE ŠANCI PROJÍT:
citace:
...
Snaha České asociace satelitních operátorů zastavit prostřednictvím pozměňovacích návrhů poslance Marka Bendy (ODS) k vládní novele zákona o elektronických komunikacích přechod na nový vysílací standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 vyšla vniveč. ...
...

Jak ovlivní demise vlády legislativní proces nutný k přechodu na DVB-T2? Zatím musíme čekat…:
citace:
V polovině května by se na programu jednání poslanecké Sněmovny měl objevit vládní návrh novely zákona o elektronických komunikacích.
Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny na svém úterním zasedání schválení novely zákona o elektronických komunikacích nedoporučil. Šest jeho členů hlasovalo pro schválení novely, šest poslanců se zdrželo. O konečném osudu dlouho očekávané novely, kvůli které mimo jiné odstoupil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, by měli rozhodnout poslanci na schůzi Sněmovny 17. května. Je ale otázkou, jak do naplánovaného harmonogramu zasáhne aktuálně podaná demise vlády, která je autorem návrhu na novelu předmětného zákona.
...

Německo: 18 procent domácností s DVB-T přešlo na jinou platformu Wink

A trochu "z jiného soudku":
Rádia RTVS sa vrátili do DVB-T. V špeciálnej forme Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 15 2017, 21:50    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, jestli něco dělali na vysílači Mikulov?
Přestal mi o víkendu fungovat MUX na 51.k.
Síla je někdy 100%, ale kvalita cca 25%.
A jindy je síla i kvalita na 0%.
ZAtím jsem nenašel info o tom, že by se na Děvíně něco měnilo.
Čert vem nějaký Barandovy a Noe, ale Sport 5 mě chybí Sad
Jinak z Mikulova chytám ještě k.29 a k.40, ty jsou bez problémů.
Zkusil jsem nové přeladění TV, bez efektu. Ale ten MUX na k.51 to normálně našlo, jen furt nefunguje Confused

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so květen 20 2017, 11:24    Předmět: Citovat

CO DOOPRAVDY ŘÍKÁ USNESENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU O ODEJMUTÍ KMITOČTOVÉHO PÁSMA 700 MHZ?:
citace:
Kritici přechodu na DVB-T2 používají účelově zkreslené interpretace dokumentu, který zavazuje Českou republiku k odebrání třetiny spektra pozemnímu televiznímu vysílání.

Jde česká vláda nad rámec požadavků Evropské unie, když v souvislosti s plánovaným uvolňováním kmitočtového pásma 700 MHz připravuje přechod na nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a chce při něm použít nejnovější kompresní technologii HEVC? Právě tento postup je terčem neustálých útoků České asociace satelitních operátorů, která se zaštiťuje usnesením Evropského parlamentu z 15. března letošního roku o využívání kmitočtového pásma 470–790 MHz v Unii. Satelitní operátoři si ale části tohoto usnesení ohýbají podle vlastní potřeby, aby je mohli používat proti připravovanému přechodu na televizní standard DVB-T2. ...
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po květen 22 2017, 16:05    Předmět: Citovat

ČTÚ: Budoucnost je v DVB-T2. Novela zajišťuje bezproblémový přechod Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2017, 7:47    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 31 2017, 17:38    Předmět: Citovat

Tak jak jsem psal, že mi přestal jít MUX na k. 52 (15. května), tak od včerejška zase jede.
Proč nefungoval, to netuším. S anténou jsem nic nedělal, mám čistě pasivně připojené Logaro, nic víc.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červen 07 2017, 7:34    Předmět: Citovat

ČÍM SE LIŠÍ DRUHÁ TELEVIZNÍ DIGITALIZACE OD TÉ PRVNÍ? ROZDÍLŮ JE VÍCE, NEŽ SI MYSLÍTE:
citace:
...
Co by se stalo, kdyby se nepřecházelo na DVB-T2?
Pokud by se po uvolnění pásma 700 MHz nepřešlo na standard DVB-T2, nebylo by možné zajistit fungování čtyř celoplošných sítí pro televizní vysílání tak, jak existují v současné podobě. „Bylo by možno dosáhnout maximálně tří celoplošných sítí a jedné neúplné sítě,“ vypočítává Dvořák. ...
...
Trh se na druhé televizní digitalizaci neshoduje
...
Zásadně se nerozšíří ani pokrytí terestrického televizního vysílání, protože nové sítě DVB-T2 mají kopírovat pokrytí stávajících multiplexů DVB-T. Zřejmě se zlepší dostupnost programů nynějšího multiplexu 3, jehož pokrytí bude dimenzované na pokrytí robustnějšího multiplexu 2. Z pohledu diváka se ale nic převratného nestane, pouze dojde k výměně vysílacího standardu a nutnosti pořídit si nový přijímač. „Očekávaná přidaná hodnota procesu uvolňování kmitočtů pásma 700 MHz je nepochybně problematickým místem,“ přiznává Pavel Dvořák. Divákům se jen těžko vysvětluje, že bez této změny by došlo k degradaci pozemního příjmu televizního vysílání a pro řadu z nich by to znamenalo nutnost přejít na některou z placených televizních služeb, především satelit – zkrátka proto, že v jejich regionu by pozemní televizní vysílání nadobro skončilo.

Takže (nejen) "na Valachy se dále se*re jak na placatý kameň" - doposud jen MUXy 1 a 2 a nebude to o moc lepší ani po zavedení DVB-T2/HEVC Evil or Very Mad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: st červen 07 2017, 18:29    Předmět: Citovat

To že na vysílačích, na kterých v současnosti vysílá pouze jednička a dvojka, bude pak možno přijímat i programy ze současné trojky, nebude lepší?
Fakt zajímavá dedukce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 64, 65, 66  Další
Strana 31 z 66

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.37 sekund