Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LN575 S, po zapnutí 3x blikne červená led
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 13:13    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Zdroj pro LED měří proud na bočníku, který je mezi GND a source tranzistoru zvyšujícího měniče, bočník bývá složen z několika paralelních rezistorů, tak stačí nějaké odpojit, obvykle vyhoví snížit proud cca o čtvrtinu.

Ty rezistory jsou na spodní straně DPS zdroje ? Na horní jsem je nenašel.

Zatím budu čekat, co s tím opravna provede. Ale "příště" (což doufám nikdy nenastane!!! Smile ) se do toho už pustím sám a určitě hodně ocením tvé rady.
Do koupě toho LG jsem si TV opravoval sám, ale toho rozebírání panelu jsem se trochu "zalekl" Smile


Naposledy upravil JiriTom dne st duben 26 2017, 13:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 13:15    Předmět: Citovat

Kde jsou konkrétně u tohoto modelu nevím, je to buď několik SMD paralelně, nebo klidně i THT varianta. Obvykle mezi GND a - pólem LED, v cestě může být ještě regulační tranzistor, neměl by být problém to na desce vysledovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 14:08    Předmět: Citovat

Zaky: ano som rád, že si sa opravil...
Lebo odpory medzi source mosfetu a GND na zvyšovači napätia merajú len prúd cievkou pre jej správne nasýtenie, inými slovami tam sa reguluje trvdosť voltage boosteru (zvyšovača napätia) alebo inak povedané jeho výstupný výkon.
Samozrejme že aj tam jemožné v istých medziach regulovať prúd led pásov avšak je to nestabilné a nepresné, keďže sa tam este uplatnuje za tým vrazený regulačný mosfet s riadením PWM od MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 14:50    Předmět: Citovat

Proud, který protéká LEDkami, je během činnosti TV konstantní, nebo se mění v závislosti na běžícím obrazu, nebo je závislý i na něčem jiném ?
Sorry za pololaické otázky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 14:55    Předmět: Citovat

Teď na to koukám, co jsem tam výše napsal Sad No stane se, nemyslel jsem to tak, ale jak jsem to napsal, je to pěkná blbost. Takže ano, musí se upravovat odpor, kterým teče proud ledkami, nikoli odpor pro proudové řízení zvyšujícího měniče od sycení jeho cívky. V případě takovéhoto "výplodu" prosím o upozornění co nejdřív Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 15:03    Předmět: Citovat

JiriTom napsal(a):
Proud, který protéká LEDkami, je během činnosti TV konstantní, nebo se mění v závislosti na běžícím obrazu, nebo je závislý i na něčem jiném ?

Záleží na pracovitosti TV, všelijaké ty dynamické kontrasty můžou s podsvětlením cvičit, obvykle je však z důvodu koukatelnosti tyto fetures nutné povypínat. Pak je tam ještě PWM pro řízení jasu podsvitu. Předpokládám, že dynamický kontrast je zajišťován změnou té PWM, do regulace proudu se asi nezasahuje, ale toto jsem nikdy nezkoumal. Pokud dynamický kontrast vypneš, měla by být PWM konstatní a nastavená podle úrovně nastavení jasu podsvícení v menu TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 12:02    Předmět: Citovat

TV opravena - v opravně. Velmi solidní jednání, rychlost i cena Very Happy
Vada byla v LED páscích - vyměněno za novou sadu. Staré pásky jsem měřil a výsledek je: jeden pásek OK, druhý pásek svítí, ale jedna z diod nesvítí (zkrat ???, ochranná dioda průraz ???), třetí pásek nesvítí, vadné dvě LED. Měřil jsem:
a) pásek zdrojem 24V přes resistor 220 ohmů
b) jednotlivé LED pomocí dvou hrotů zdrojem 5V přes resistor 220 ohmů.

Ještě jednou popíši, co jsem naměřil před opravou na svorkách přívodu k LED podsvitu: bylo tam kolísavé stejnosměrné napětí 9 - 24 V, perioda kolísání byla cca 2 sec. Osciloskop nic zvláštního neukázal. Po odpojení LED naprosto stejné hodnoty. (teď už víme proč Smile Wink )

Příště (doufám za hodně dlouho...) se do toho pustím sám, LEDek na opravu mám dost... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 12:12    Předmět: Citovat

Prozradíte, co znamená "solidní cena" ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 12:16    Předmět: Citovat

Podle původního odhadu: 2400 Kč.
Počítám-li: sada pásek 1400.- , práce 1000.- což je přijatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 15:30    Předmět: Citovat

Za 90€ si pomaly celý taký TV môžeš kúpiť funkčný. Ale to je práve premštenou cenou tých led pásov, pretože jedna ledka tohoto typu vychádza od výrobcu asi na 5 centov, ale nie cez 3 obchodníkov.
Ak by tu led vyrábali v SK/CZ tak to rád kúpim aj za 20 centov kus, bohužial ak mám podporovať len dovozcov a ďaľších čo to len z číny dovážajú tak by som podporoval len kšeftárov a šuplikantov.

Pouč ma, prečo sa tam objavovalo len 9-24V a dokonca osciloskopom?
Nedáva to totiž žiadny zmysel vo vzťahu k tomu, čo si našiel ako závadu na led pásoch, takže ja to nechápem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 15:56    Předmět: Citovat

No, mně tam kolísalo napětí okolo 120V, takže těch jeho 9V také nechápu.
Tu cenu kolem 2,5kKč jsem čekal, na mě by to bylo moc, nicméně jsem tu telku nepotřeboval, šlo jen o studijní účely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 17:55    Předmět: Citovat

Heno napsal(a):
Za 90€ si pomaly celý taký TV môžeš kúpiť funkčný. Ale to je práve premštenou cenou tých led pásov, pretože jedna ledka tohoto typu vychádza od výrobcu asi na 5 centov, ale nie cez 3 obchodníkov.
Ak by tu led vyrábali v SK/CZ tak to rád kúpim aj za 20 centov kus, bohužial ak mám podporovať len dovozcov a ďaľších čo to len z číny dovážajú tak by som podporoval len kšeftárov a šuplikantov.

Pouč ma, prečo sa tam objavovalo len 9-24V a dokonca osciloskopom?
Nedáva to totiž žiadny zmysel vo vzťahu k tomu, čo si našiel ako závadu na led pásoch, takže ja to nechápem.

Za 90 Eur koupit funkční tuto televizi je říše pohádek... Wink

Pro naměření uvedených hodnot jsou možně dvě varianty:
1. zdroj možná pracuje tak, že když jede "do prázdna", což jel, tak sníží svoje napětí a neustálu "ohmatává" svorky, zda jsou už zatížené - to by vysvětlovalo to houpání úrovně
2. opravna mi lhala a byl vadný zdroj a ne LED. Ty pásky, co mi dali by pak ale musely být z jiného TV Sad

Ať tak nebo tak, jede to skvěle a stálo mě to vlastně 1 tis. Kč, sadu pásků bych koupil i já za 1,4 tis. Nu ale - příště už budu měnit jednotlivé LED. Ale ještě raději - ať žádné příště není... Smile

EDIT: Ještě možné vysvětlení, proč jsme každý naměřili na zdroji něco jiného: novější varianta zdroje z jinou funkčností

Samozřejmě všechnou jsou to jen úvahy nahlas... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund