Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Flexošňůry 230V
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 11:36    Předmět: Citovat

Už mám, průměr 5,3 mm 3 x 0,75 ale má fajifku. Ale lepší než drátem do voka. Smile
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 16:02    Předmět: Citovat

Nejsnazší je jít do SD a uříznout přívod z nějaký CALEXky(odlitá vidlice na fousu 3Cx0.5).Pokud je to 100VA,bohatě stačí.Dával jsem jí před 10 lety na žehličku 600W a ta slouží bez zásahu dodnes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 16:30    Předmět: Citovat

Asi by to chtělo uvést na pravou míru, jak to s těmi šňůrami vlastně je, tedy alespoň zjednodušeně:
proudovou zatížitelnost garantuje dnes především výrobce. Co na šňůru vylisuje, to platí.
Jestli napíše na vidlici 16 A a ve šňůře jsou žíly 0,75 mm², je to za určitých okolností přípustná kombinace, zejména u šňůr délky do 2 - 3 metrů, které mají ještě přijatelně malý odpor žil. Podmínkou je jen nepřekročení maximálního dovoleného oteplení šňůry během doby, než vypne zkratové jištění 16 A zásuvkového okruhu. Čili jde o krátkodobou odolnost šňůry v případě poruchy (zkratu) ve spotřebiči.
A dlouhodobá odolnost vůči přetížení? ČSN 34 1020 i ČSN 33 2000-3 viděly tento průřez vhodný do nějakých 8 A, to je třeba zohlednit tehdy, když připojený spotřebič dlouhodobě odebírá větší proud, a oteplení vodičů by ohrožovalo izolační a mechanické vlastnosti plastů či gumy šňůry. V takovém případě je samozřejmě žádoucí zamezit přetížení šňůry jištěním spotřebiče na konci šňůry, a to pojistkou nejnižší provozně vyhovující hodnoty jmenovitého proudu a konstrukčně podmíněné rychlosti, aby pojistka nevypínala například náběhovým proudem.
Horší je to s tím, že instalací jiné šňůry, než původního typu a provedení, se stáváš výrobcem a, neděláš-li to pro sebe, může se na tobě zákazník hojit v případě, že by se mu něco stalo, a dalo se to svést na šňůru.

Pokud jde o barevné značení pracovních vodičů, tak je jedno, zda bude fáze v hnědém, nebo v modrém. Hlavně nesmí být na žlutozeleném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 18:06    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
Nejsnazší je jít do SD a uříznout přívod z nějaký CALEXky


U nás do SD? Úplnej Fort Knox, betonovej třímetrovej plot, nahoře ostnáč, jen chybí v rozích špačkárny s kulometem. Napočítal jsem 7 kamer. Pokud tam něco přivezeš, chtěj popelnicovej doklad a zapisujou ho, zapisujou i číslo auta a kontrolujou při příjezdu a odjezdu obsah. Občas dokonce obsluha kontroluje, kam co dáváš. Obsluha totálně předposraná, dohoda o čemkoliv naprosto nemožná ani za kapalnou ani za papírovou protihodnotu. A nebo nabízím málo ale na licitaci taky nechtěj slyšet. Prdím na ně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 21:25    Předmět: Citovat

Parkrát jsem tam mulčou vezl šrot, máš pravdu, hold ,, Věnné město".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 21:54    Předmět: Citovat

Zapoměls na "královské." Laughing Jo kde jsou ty časy, kdy pod Bydžovskej kraj patřilo i Vrchlábí. Pak to postupně upadalo a okres nakonec prošustroval bolševik v roce 1960.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 27 2017, 23:01    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
weed_smoker napsal(a):
Nejsnazší je jít do SD a uříznout přívod z nějaký CALEXky


U nás do SD? Úplnej Fort Knox, betonovej třímetrovej plot, nahoře ostnáč, jen chybí v rozích špačkárny s kulometem. Napočítal jsem 7 kamer. Pokud tam něco přivezeš, chtěj popelnicovej doklad a zapisujou ho, zapisujou i číslo auta a kontrolujou při příjezdu a odjezdu obsah. Občas dokonce obsluha kontroluje, kam co dáváš. Obsluha totálně předposraná, dohoda o čemkoliv naprosto nemožná ani za kapalnou ani za papírovou protihodnotu. A nebo nabízím málo ale na licitaci taky nechtěj slyšet. Prdím na ně.
Confirm, tady krom ostnáku a kamer, mají i nájezdovou váhu, na který zjišťujou na deko přesně, kolik jsi toho dovez ... Ještě jim chyběj ty strážní věže a nasazení systému "SUP" ... (Samostatně Útočící Pes) ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 0:26    Předmět: Citovat

Jo, na tu nájezdovku jsem zapoměl. Akorát si nevzpomenu, zda tam je jedna nebo dvě pro in a out. Prostě dotace EU, tak to musí vypadat všude stejně. A největší parchanti jsou prý zástupci firem, co tam strkaj kontejnery na elektrošrot, jezděj každou chvíli na kontroly. Jo a ty kamery jdou k měšťákům, pokud se něco děje, jsou tam za pár minut.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 7:15    Předmět: Citovat

Jo, kdybys viděl ty neodbytné nájezdy nepřizpůsobivých, tak už se nedivíš. Ale už jsme zažil, že pěkný a téměř nepoužitý koberec s perským vzorem odložili stranou a když jsem o něj projevil zájem, nebyl problém. Když jsem chlapům chtěl dát aspoň na pivo, tak šéf neodbytně prohlašoval, že to není potřeba. Ale mají tam v SD pořádek a čisto. Pěkně hlídají, co kde a kam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 8:01    Předmět: Citovat

Se přiznám, že chodím na SD se ztlumenou čelovkou zásadně v noci.
Jedině tak si vyberu a vymontuju co potřebuju, v klidu a bez toho, že mě chlap za kilo za 15 min honí, abych už tam odsud vypad. Zatím tam kamery nejsou /a kdyby byly, postarám se o ně/, puštěnej pes taky ne a MP tamtudy neprojíždí, je to dost z ruky, není tam co dělat ani co šmírovat.
Takže si v klídku otevřu co potřebuju, vytáhnu co potřebuju a zas to slušně zadekluju, třeba i šroubkama - tak mám totiž zajištěno, že dodnes o mých nočních návštěvách nikdo nic netuší. A pokud si už vemu nějaký celý přístroj, co má nálepku - nic se neděje. Maj v tom takovej bordel, že jeden krám sem-jeden tam, vo hovno de.
Je to nesmírně efektivní - vyberu si jen to, co potřebuju a kdyby tam měli v té ohradě 230V, tak si vemu páječku, pumpu a některý věci si jenom vyletuju, zbytek je balast, který tam stejně pak vozím zpátky Smile a ještě jsem za to v jejich očích hezkej, že vozím elektronický šrot:-)
Blbý je, že pod plotem je jenom asi 35cm a k té mezeře se nedá doject autem:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 8:29    Předmět: Citovat

Jseš odvážnej, na sebe takhle práskat. Shocked Jestli to nějakej dobrák donese ty správný osobě, budeš mít po žížalkách. Wink To není městskej SD ale nějakej souromník, co? To bylo v Chlumci n/C taky ale uchvátila to ASA nebo jak se to teď jmenuje a po žížalkách mám zase já.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 13:11    Předmět: Citovat

Možná by to chtělo občas zatlačit na provozovatele, že porušuje Směrnici EU o Předcházení vzniku odpadů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17739
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 17:08    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Dobrý, jako že přijdu na SD, začnu mávat "Směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2008/98/ES ze dne 19. listopadu 2008" a dožadovat se vstupu za účelem odvozu a znovupoužití uskladněnýho šrotu ? No to jsem velice zvědavej, jak by to dopadlo. Laughing Laughing Laughing
Nutno odzkoušet. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 19:17    Předmět: Citovat

Ještě ale k věci, pokud jsi ještě šňůru nesehnal:
Našel jsem nepoužité flexo šňůry s rovnou vidlicí. Šedé z 80 let, délka 3m. Vnější Ø 5,45mm. Mohu Ti hned v úterý jednu poslat. Ale mám dojem, že je to průřez 3x0,5. Nevím, jak tu licnu změřit.
Jaromír
Chtěl jsem se ozvat dřív, ale nemohl jsem vlákno najít. V poradně jsem jej našel před chvílí spíš náhodou, normálně se sem moc nedívám, na rady se necítím, na to jsou tady větší experti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: so duben 29 2017, 20:45    Předmět: Citovat

Zrovna mám po ruce novou narex EBU 13-9.ta má kabel 2x1mm 3m.Napadá mě kouknout po náhradních dílech NAREX,ale nejsem v obraze jestli někde dávají(ly) třívodičový kabel.
Je možnost úpravy na větší průměr ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund