Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 10:10    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem USB, ale na co HDMI? Dobře, když nemůžou být scarty 2, proč jsem našel jen 2 settoboxy s 2tunery.
p32:kup si něco s červeným displejem a uvidíš, jak dlouho se do něho vydržíš dívat. Stačí jedna obrazek_cenzuraí LED na stanby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 10:14    Předmět: Citovat

Lebo HDMI je na vsetkych dnes vyrabanych televizoroch, takze je prirodzene, ze bude na vsetkych set-top boxoch.

Ja som napriklad vcera skusal set-top box Magio Go a ten ma (okrem HDMI) analogovy vystup len vo forme 4-poloveho 3,5mm jacku. Pre istotu k nemu ani nedodavaju kabel. Vedia preco - ked som to pripojil, tak som zistil, ze vystup je v NTSC a neda sa to nijako nastavit... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 11:36    Předmět: Citovat

Má SCART, ale má taky ještě i HDMI (pro něj zbytečný), takže se mu nechce za něj (navíc) platit Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 11:47    Předmět: Citovat

No a ty bys kupoval, co nepotřebuješ, tenhle settobox sice po opravě, ale funguje. Viděl jsem stejnou značku, ale nikde jsem ji nevygooglil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 12:12    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
No, co si někdo zadal, to se vyrábí, hlavně, že všude musí být HDMI, na to kulové, co tam dávají?

Jenže výrobce, někde na dálném východě, to nevyrábí jen pro nás. A je mu absolutně putna, co "tam dávají" u nás.
Tak si nechej zakázkově vyrobit jeden kus extra pro sebe - bez toho HDMI.
Výrobce ušetří jeden konektor, ale tobě naúčtuje pětinásobek za nestandardní výrobek - a to se oplatí Shocked Laughing

Nwm co právě teď řešíš.
Opravený Strong ti funguje a pokud vydrží ještě pár let, tak ho pak vyhodíš (i s CRT) s koncem DVB-T.
Dnes sháníš STB DVB-T2 bez HDMI a až to DVB-T2 budeš skutečně potřebovat přijímat, tak ti pak bude chybět.
A je skutečně už r. 2017. Dnes nedostane certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ od ČRa pomalu žádný STB, který nepodporuje HbbTV. A nejenže HbbTV, ale přímo verzi 1.5.
A ty tu řešíš SCART (vs. HDMI) na starou CRT telku Shocked


EDIT:
Pokud bys měl zájem, mohu ti nabídnout dvojtunerový STB Homecast T3102, který má nejen 2 SCARTy, ale i RF modulátor (v TP stavu - min. použitý) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 15:24    Předmět: Citovat

Nepotřebuju HDMI, nepotřebuju chytrý telefon, televizi stejně tak chytrou, vše vydrží maximálně 3roky a jde to do šrotu(pardon na recyklaci).
Jsem staromil a nepotřebuju pořizovat výše uvedené přístroje pokaždé, když se objeví nový model. Zastřelte mě.
Minulý týden jsem byl u doktorky a vedle v čekárně seděla mladá. Tablet na klíně, knížku nevím na co a každé 2minuty vytahovala z kapsy mobil a teď rozumujte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 16:32    Předmět: Citovat

No vidíš, nejsem ještě tak starý, TV s HDMI mám, ale zase nepotřebuji (zatím) settopbox pro HEVC, stejně se na to, co blejou do vzduchu, nedá koukat, je to škoda času Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 18:08    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Nepotřebuju HDMI, nepotřebuju chytrý telefon, televizi stejně tak chytrou, vše vydrží maximálně 3roky a jde to do šrotu(pardon na recyklaci).
Jsem staromil a nepotřebuju pořizovat výše uvedené přístroje pokaždé, když se objeví nový model. Zastřelte mě.


Nikdo tu neříká aby sis kupoval každý nový model. Nicméně pokud to bereš takto, tak to si fakt raději nepořizuj nic a koukej z okna. Je to zadarmo.
P.S. Nedávno jsem dával pryč černobílého Merkura, škoda mohl jsem nabídnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 22 2017, 19:32    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):

p32:kup si něco s červeným displejem a uvidíš, jak dlouho se do něho vydržíš dívat. Stačí jedna obrazek_cenzuraí LED na stanby.

Však jsem ti odpověděl : "No tak si vem Evolveo Omega T2, ten je zelený. "
Nebo jsi barvoslepý? Ano, červená může dělat blbě tomu, co má začínající zelený zákal a neví o tom a všeobecně se dá ten svit ztlumit, ale moje poznámka byla hlavně k levnému STB, o barvě displeje jsi měl psát ty a hned na začátku. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 13:09    Předmět: Citovat

Nemáte někdo set-top-box Strong SRT 8210 nebo SRT 8211?
Zajímalo by mne, jak vypadá EPG a Info (o pořadu), zda jsou čitelné i na CRT TVP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 14:45    Předmět: Citovat

Nechci to moc rozmazávat - kdo měl kdysi (Brno) UPC televizi a už nemá ale pořád má doma jejich kabel - (kanály DVBT 21 až 27).
Myslíte, že tam přidají i signál DVBT 2 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 14:55    Předmět: Citovat

Myslim, ze kablovky sa nebudu hrnut do zbytocneho prerabania svojej siete a vymeny set-top boxov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: čt duben 20 2017, 20:35    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Nechci to moc rozmazávat - kdo měl kdysi (Brno) UPC televizi a už nemá ale pořád má doma jejich kabel - (kanály DVBT 21 až 27).
Myslíte, že tam přidají i signál DVBT 2 ?
UPC si ty DVB-T muxy skládá sama, do DVB-T2 se hnát nebude. Jednak tam zatím není nic, co by nebylo v jejich DVB-T, navíc by si tím kanibalizovali DVB-C. Změna může nastat, až se objeví HD programy ČT v DVB-T2, pak by ty dva chybějící mohli přidat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 17:36    Předmět: Citovat

Slovenská PLUSTELKA vysílá už nějaký čas v DVB-T2 ovšem "jen" s kodekem MPEG4 H.264 (nikoliv HEVC) - podobně jako např. DVB-T2 v Rakousku.
Doposud ke své službě poskytovala set-top-boxy Alma T300 HD, které ovšem zvládají jen ten kodek MPEG4 H.264.

Nyní ovšem již poskytují novější STB Alma iHD, který je perspektivní - tj. zvládá už novější kodek H.265/HEVC. (Zřejmě se i Plustelka připravuje na přechod vysílání v tomto "perpektivním" kodeku).

I když je tento STB prioritně používán pro Plustelku, začíná se objevovat i na českém trhu.
Poněvadž i k nám se konečně blíží spuštění přech. MUXu PS12, tak se zabývám myšlenkou, jak tento příjem co nejrozumněji zabezpečit, poněvadž náš 4 roky starý LED tvp Panasonic zvládne pouze kodek H.264. (A v březnu/dubnu by měly být spuštěny další MUXy - tentokrát se všemi programy ČT v HD rozlišení!)
A protože na něm hodně využíváme f-ci HbbTV, tak bych chtěl tuto možnost zachovat i v novém vysílání DVB-T2.
Avšak set-top-boxů vybavených f-cí HbbTV je na trhu jako šafránu. Když vynechám těch několik "combo přístrojů" (kombinace DVB-T2/Sat), tak už je tu snad jenom dvojice těchto (ne zrovna levných) TechniSatů.

Obracím se tímto na zde přítomné (nejen) slovenské kolegy, kteří Plustelku přijímají s tímto STB (Alma iHD), na jejich zkušenost a příp. spokojenost - sdělte i příp. nedostatky.
STB Alma iHD se mně totiž jeví jako slušný přístroj v porovnání "výkon/cena" a má i řadu dalších dobrých f-cí (viz např. tato specifikace) Wink

EDIT:
Má tento STB pouze "integrovanou kartu Plustelka", anebo je možnost použití i jiné (externí) karty?
Nenašel jsem žádnou podrobnou recenzi na tento STB - při pohledu na zadní panel se mně jeví, že lze použít "mini-kartu" a zasunout ji do štěrbiny pod konektorem "VÝSTUP". Pokud by tato možnost byla, bylo by to jeho "další PLUS", pro příp. dekódování komečních TV, u kterých je "hrozba zpoplatnění" a tudíž nutnost kryptování.
Je to ještě "daleká" budoucnost, ale už probíhalo testovací vysílání v DVB-T2 s kartami SkyLink - tedy právě "Irdeto".
Zatím totiž není na trhu žádný STB s CI slotem, a jeho absence dost potenciálních kupců od koupě (takového STB) odrazuje Cry

EDIT 2:
Tak při dalším hledání na NETu jsem narazil na příznivou zprávu.
Na str. AtosElektro jsem vyčetl následující:
citace:
Popis produktu:
Disponuje zabudovaným dekodérem Irdeto, do kterého stačí vložit aktivní kartu od operátora.


Technické parametry produktu
- čtečka karet Irdeto typu SIM (na zadním panelu přijímače)

Pokud by tedy budoucí karty disponovaly "vylamovacím čipem" (a kryptování by bylo v předpokládaném Irdetu), tak je toto potom první STB se čtečkou karet (a za příznivou cenu!) Number one

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne út únor 20 2018, 18:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 18:47    Předmět: Citovat

Použij tyto dva přístroje a máš i chytrou TV:-)) https://www.antenex.cz/medialink-smarthome-ml-5100-dvb-t2-hevc-iptv/5906.html http://www.deltamobile.cz/product/pevodnik-hdmi-na-scart/
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
Strana 2 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund