Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vzorky zdarma z Vishay

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
perwin



Založen: Sep 29, 2016
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:03    Předmět: Vzorky zdarma z Vishay Citovat

Ahoj vespolek,

tak jsem jen chtěl pochlubit, že se mi povedlo z Vishay.com vyžebrat 10 ks IGBT „cihel“ VS-GP400TD60S (600V/400A) jako vzorky zdarma Very Happy já jsem si vymyslel fiktivní firmu i název projektu s datem uvedení do výroby Very Happy tak trochu jsem čekal, že to zamítnou... a on přišel mejl že to už odesílají pomocí UPS... tak snad z toho ještě nebude průser (když Vishay sídlí hnedka vedle v Německu...)

Někdo má s tímto také zkušenosti??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17509
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:14    Předmět: Citovat

Mě toho takhle naposílal Maxim. Smile Ale byla to polovina 90-tých let...
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:15    Předmět: Citovat

perwin napsal(a):

tak jsem jen chtěl pochlubit, že se mi povedlo z Vishay.com vyžebrat 10 ks IGBT „cihel“ VS-GP400TD60S (600V/400A) jako vzorky zdarma Very Happy já jsem si vymyslel fiktivní firmu i název projektu s datem uvedení do výroby Very Happy tak trochu jsem čekal, že to zamítnou... a on přišel mejl že to už odesílají pomocí UPS... tak snad z toho ještě nebude průser (když Vishay sídlí hnedka vedle v Německu...

Jo, většina firem se pak ozývá a dopátrává detaily projektu. Jsem tak v kontaktu s několika firmama a přesně tohle byl důvod, proč maxim přestal posílat vzorky fyzickým osobám. Pokračuj s takovým vychcánkovstvím a dotáhnete to do stavu, že ani seriozní firmě nic nepošlou.
Jak by se Ti líbilo, kdyby s tebou tak někdo vyjebával? Asi napíšu Dominikovi O. z Vishaye...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perwin



Založen: Sep 29, 2016
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:35    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):

Jo, většina firem se pak ozývá a dopátrává detaily projektu. Jsem tak v kontaktu s několika firmama a přesně tohle byl důvod, proč maxim přestal posílat vzorky fyzickým osobám. Pokračuj s takovým vychcánkovstvím a dotáhnete to do stavu, že ani seriozní firmě nic nepošlou.
Jak by se Ti líbilo, kdyby s tebou tak někdo vyjebával? Asi napíšu Dominikovi O. z Vishaye...


Tak jasně, že by se mi to nelíbilo... ale pro normální smrtelníky - nezávislé vývojáře a elektrotechniky jsou vzorky jedinou cestou, jak se dostat k pořádným součástkám, pokud tedy zrovna nemám po kapsách tisíce Kč navíc... a taky si nemyslím, že kvůli tomuhle Vishay zkrachuje (obzvlášť, pokud to nabízejí jako službu zdarma).

A je furt hodně výrobců součástek, které i posílají fyzickým osobám vzorky a neptají se na firmu - např. ON Semi či Fairchild po mně žádnou firmu ani nechtěli a vzorky mi zaslali jakožto jednotlivci. Microchip se přímo dokonce prezentuje tím, že chce podpořit jednotlivce a nebo také poskytovat vzorky pro studijní účely (viz jejich FAQ)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17509
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:38    Předmět: Citovat

Nojo, ale já z převodníku od Maxima něco vytvořil, co se prodalo ve stovkách kusů a oni si to opravdu písemně ověřili. Ale stačilo jim to jen jednou, pak už nikdy nic neověřovali, dokonce i občas posílali vzorky novinek s podobnou funkcí a katalogy, co jsem po nich vůbec nechtěl, nebo zvali na školení s rozdáváním vzorků novinek. Asi tě zavedou přes ičo do databáze jako prověřenýho a pak už to nezkoumali. To jejich "vnucování" skončilo kolem roku 2000, když jsem po nich asi 2 roky nic nechtěl, protože jsem začal dělat něco jinýho.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 23:47    Předmět: Citovat

Ja by som to nehrotil, pre výrobcu je to prd a živiť sa s tým nikto nebude. A možno ho to nakopne, založí skutočnú firmičku a začne sekať invertory na základni od Vishaya. Vylúčiť sa to nedá, tak voco go? Len by som sa s tým netoto..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 7:01    Předmět: Citovat

Problém bych viděl akorát v tom, že čím víc lidí bude žebrat o vzorky, tím dražší to pak budeme mít.
_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 7:29    Předmět: Citovat

Jedna věc je slušně požádat o vzorky a taky tuto možnost občas využívám.
Jiná varianta je vytvářet fiktivní firmy s objemy výroby a ještě se takovým přístupem chlubit na webu.
Někdo posílá vzorky celkem bez potíží. S někým dohodnout zaslání je navázáno na detailní komunikaci a dostat i tři kusy je problém, byť ta součástka drahá není - jen její dostupnost je problematická.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perwin



Založen: Sep 29, 2016
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 8:31    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Jedna věc je slušně požádat o vzorky a taky tuto možnost občas využívám.
Jiná varianta je vytvářet fiktivní firmy s objemy výroby a ještě se takovým přístupem chlubit na webu.
Někdo posílá vzorky celkem bez potíží. S někým dohodnout zaslání je navázáno na detailní komunikaci a dostat i tři kusy je problém, byť ta součástka drahá není - jen její dostupnost je problematická.


No, asi můj první příspěvek nevyzněl, jak měl. S tou falešnou firmou to taky nebude tak horké, vždy do pole Company píšu "Independent designer" nebo přímo "No company" - je to svým způsobem smyšlené, proto jsem právě čekal, že mi tuto žádost zamítnou... a pole pro objem výroby člověk něco napsat musí, pokud je povinné.
O slušné požádání se přeci jedná, a vzorky jsem neobjednal, abych někoho poškodil nebo na tom sám zbohatl.

PS. Tak nakonec mi teď přišel mejl o zrušení - nepřijetí této objednávky, to s tím UPS jsem si jen špatně přeložil. Takže už není co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 10:14    Předmět: Citovat

Hmm, já mám přesně opačný problém, zástupci těchdle firem mi sem nosí sample a vývojový kity. Nemám to kam dávat, kybl integráčů a asi 30 devkitů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 12:19    Předmět: Citovat

No pokud děláš v dostatečně velké firmě, tak i tohle se děje - horší pak je, že chtějí vědět něco z měření a ověření Rolling Eyes
Kde na tohle má člověk brát čas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6193
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá březen 24 2017, 12:22    Předmět: Citovat

Před dvěma měsíci jsem služně požádal STMicroelectronics o dev kit pro studentku a že hotové zařízení hodlám vyrábět přes spřátelenou firmu. Bylo z toho osobní předání třech kusů a oběd se zástupcem STM a nabídnutou podporou pro studentku. Jde to i bez lhaní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lopo



Založen: Feb 03, 2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Myjava

PříspěvekZaslal: po březen 27 2017, 6:03    Předmět: Citovat

Ja som si tento rok objednal nejake vzorky z Maximu ... referencie napetia, DAC-y a tusim aj operak

Po asi 2 tydnoch mi dosiel mail, ze potrebuju odo mna podpisat nejaky papier bez ktoreho to neposlu a mam na to 7 dni, inac mozu objednavku zrusit ... bolo to Civil End-user statement, nieco v tom zmysle, ze ze to nebudem predavat dalej a pod., ci je to na civilne alebo vojenske pouzitie, na ake konkretne pouzitie to bude atd.

Papier som vytlacil z PDF, vypisal, naskenoval a jako pdf poslal spatky ... a za par dni som mal vzorky doma

Sranda ale bola ze to pytali az ked mi doslo potvrdenie o dodacom termine

Konto mam vytvorene ako firemne ... ale vypisal som ho podla mojej zivnosti, aj ked mam jako hlavny predmet podnikania programovanie a pod. Mozno by stalo za to prezret access log z toho obdobia ci sa nan nahodu nekukli

Pred par (15?) rokmi som si bol tiez od nich naobjednaval nejake vzorky (MAX232 a pod.) a vtedy to podochadzalo bez akychkolvek overovaciek - a to som vtedy prave mal vymyslenu firmu napisanu

Do prilohy som dal to pdf co chceli vypisat ak by mal niekto zaujem Wink



Civil End-User Statement.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Civil End-User Statement.pdf
 Velikost:  115.41 kB
 Staženo:  136 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund