Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhadná indukční cívka křovinořezu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 14:11    Předmět: Citovat

Je to ČÍNSKÝ výrobek, to, že ho prodává Pšonek nic neznamená. Podívej se na Ebay nebo Aliexpresu, nebo tady: https://www.google.cz/search?q=50ccm+grass+trimmer&hl=cs&site=webhp&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiQjqLfxdPSAhVB1hQKHdTsDgwQ_AUIaygB&biw=1600&bih=1045#hl=cs&tbm=isch&q=china+grass+trimmer&* je to pořád tentýž křoviňák v různých barvách a s mírně různou kapotáží. S tím podkládáním klapky jsem to nějak nepochopil, prostě studený motor - dám sytič, protočím, pustím zapalování, nastartuji, po chvíli vypnu sytič. Teplý motor staruje v pohodě napoprvé a samozřejmě bez sytiče. Nevím, proč by se mělo něco podkládat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 19:04    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Je to ČÍNSKÝ výrobek, to, že ho prodává Pšonek nic neznamená. ... S tím podkládáním klapky jsem to nějak nepochopil...

To je jedno. Prostě jsou tam polské nálepky, montují to Poláci údajně z japonských dílů.
Prostě jsem po montáži karburátoru nechal více otevřený volnoběh a chytlo to v pohodě. Aby nebyl volnoběh moc roztočený, tak jsem šroubek vrátil. No a při novém studeném startu jsem ho zase víc otevřel. Abych nemusel šroubkem furt hýbat, tak napoprvé ho trochu podložím (třeba sirkou). Teď jsem se ale dozvěděl, že volnoběh se má nastavit do takové polohy, kdy vypne spojka. To jsou docela větší točky než jen takové to převalování. Tak to teda asi má být a žádnou sirku tam dávat při studeném startu nemusím.
JENŽE:
Dnes jsem křoviňák vyzkoušel v praxi a sekal jsem s ním asi 25 minut bez problémů - seká bezvadně. Při přecházení na další místa jsem ho vypínal a pak zase bez problémů startoval. Skončil jsem a křoviňák položil na stůl. Asi za 10 minut jsem ho chtěl uklidit, ale ještě jsem chtěl zkusit jak startuje.
UŽ NENASTARTOVAL!
Takže zase trochu jinak než předtím. Tentokrát běžel jak dlouho bych asi chtěl, ale po vypnutí (horký) nestartoval. Zkusím to zítra stejně tak a uvidím, jestli opravdu budu muset koupit novou cívku. Když nebude chtít horký startovat, tak se podívám jestli hází svíčka jiskru a když ne, tak je to jasný - koupit novou cívku. Pakárna!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 19:45    Předmět: Citovat

Zde je o 600 dražší. Jaký je v nich rozdíl ?
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 20:50    Předmět: Citovat

Je tam víc výbavy, štít, kovová strunová hlava, cívky se strunou, to jsem já ve výbavě neměl, ale křoviňák stál pod 2000,- To o japonkých dílech jsou bohapusté kecy, jediná souvislost s Japonskem je ten opajcnutý karburátor Walbro Smile
EDIT: koukám, že teď už je za obě ceny výbava stejná, tak to bude jen o větší marži prodejce, no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 21:34    Předmět: Citovat

Postup pro startování křovinořezu (v mém případě Oleomac):
1. nacepovat benzín
2. zapnout (= vypnout blokování) zapalování
3. sytič dolů (= otevřen)
4. zmáčknout rukojeť plynu na max. a v této poloze zaaretovat
5. startovat
6. po nastartování ukončit aretaci plynu a hned přivřít sytič

Křovinořez používám už přes dvacet let, startuji jej pořád stejně. Tak to zkus i ty. Proto tam na plynu tu aretaci máš. Nebudeš muset strkat někam sirky.

A samozřejmě to platí pro studený motor. Při zahřátém (a to i mírně) startuji bez plynu a sytiče.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 7:08    Předmět: Citovat

Michal22 - vyzkoušel jsem tvoji metodu startovaní a funguje! Akorát jsem to dělal tak, že mi to nejprve jen baflo a hned chcíplo, tak jsem napodruhé přivřel sytič (klapku vzduchu) do poloviční polohy a už se to rozběhlo do plynulých otáček a po povolení plynu (aretace) to drží volnoběh a po zahřátí klapku postupně úplně otevřu..
Takže to vypadá, že cívka je v pořádku. Nepochopím však, jak píšu na začátku, proč to po chcípnutí neházelo jiskru a přesto to "kopalo". Teď to vypadá normálně, snad proto, že jsem všechno rozebral co se dalo. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 23 2017, 9:26    Předmět: Citovat

Tak hlavně že to funguje Cool
Proč ti to blblo, to asi nikdy nezjistíš. Nebo se ti to zopakuje, zase budeš hledat. Občas jsou to nevyzpytatelné stroje.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 7:31    Předmět: Citovat

Tak nevím co mám dělat. Připadám si jako blbec. Podle Michal22 nastartuji, sekám cca 5min a když narazím na větší porost (otáčky trochu klesnou) couvnu a rozběhne se do normálních otáček a pak najednou chcípne a už nenastartuji žádným způsobem. Teprve po úplném vychladnutí mohu znova nastartovat způsobem podle Michal22.
Mám také pilu STIHL a neumím si představit někde v lese takové problémy. Ta prostě vždy spolehlivě nastartuje (studená se sytičem) a teplá na jedno zatáhnutí.
Něco je s tím křovinořezem špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 7:54    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
.... Něco je s tím křovinořezem špatně.
Jo - BYL LACINEJ .... A dokud si všichni nebudem pamatovat, že nejsme dost bohatý na to, kupovat si laciný věci, budem podobnou pitomost dělat dál a dál ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 8:15    Předmět: Citovat

To mě připomíná, jak soused kdysi koupil synátorovi čtyřkolku z číny. Jetou.
V bazaru mu ji předvedli, dovezl ji domů, aby to bylo překvápko k Vánocům, tak ji schoval u známého v garáži.
Pár dní před Vánoci ji chtěl zkusit, nenastartoval. Tak honem mazal do toho bazaru, nechal to tam. Do Vánoc mu to opravili, že byla vadná cívka. Předvedli, projeli, OK. Na Vánoce došel do té garáže, a opět nenastartoval. Tak ji dotlačil domů, synátorovi ji předal s tím, že momentálně nefunguje, ale že ji hned nechá opravit. Dovezl ji do bazaru, za pár dní mu volali, že je zase vadná cívka, že je to tím, že stroj nechává ve vlhku Shocked
Tak se s nimi pohádal, že přece nemůže nechávat čtyřkolku v obýváku, nechal si to opravit jinde a nějakou dobu mu to tak jezdilo.
Tak asi tak ke kvalitě těch strojů.
Jinak by to asi chtělo nějakou cívečku na VN káblík k cívce, zapojit ji na nějaký indikátor, který by ukazoval, zda jde do napětí.
Pokud ano, tak potom někde přívod paliva (bordel, skřípnutá hadička apod).
Nám doma takhle nějak stávkovala čtyřtaktní Stiga, nakonec byl proklepaný kábl k zapalování, kostřil na šasi.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 9:03    Předmět: Citovat

V těch "Walbro" karburátorech na pilách a křoviňácích časem ztvrdnou membrány uvnitř. Buď pak benzín vůbec nejde a nebo se to totálně uchlastá.
V Oleomac pile jsem měnil membránu po asi 8mi letech letos, v kámošově china pile po roce provozu taky letos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2017, 6:22    Předmět: Citovat

Stále nestartuje.
Musím to znova rozebrat a vše prohlédnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2017, 10:35    Předmět: Citovat

Kdysi a kdesi jsem četl, že u zážehového motoru mohou být jen dvě závady:
buď není co zapálit, nebo není čím zapálit.
Naštěstí obě tyto důležité věci jsou na sobě dost nezávislé.
Pokud Ti to tedy nedává jiskru tak udělej vše pro to, aby ti to jiskru dávalo, a to jak za tepla, tak za studena. Když Ti pak motor chcípne, připoj jinou (vyndej stávající) svíčku a zkus ji na bloku motoru. Prostě to jiskru dávat musí - vyjma případů, kde jsi na plném slunci, pak ji nemusíš vidět, ale zase ji třeba slyšíš nebo se natočíš tak, aby bylo jiskřiště svíčky ve stínu. Jiskru to prostě dávat musí. Až vyřešít toto, můžeš přistpupit k druhé věci - dodávce paliva. Já jsem nedávno koupil nefunkční křovinořez Husqvarna a dovolil jsem si to jen proto, že původní majitel neuměl ani správně napsat slovo Husqvarna. Problém byl v dodávce paliva, kdy bylo sítko v karburátoru tak zanesené, že vypadalo, jako kdyby ho někdo přetřel silikonovým tmelem. Takže jsem na karburátoru vyměnil obě plošná těsnění (preventivně), sítko (má opravdu mikrodíry), vahadlo u ventilku (bylo celkem slušně proklepané) a to bylo asi vše. Křoviňák jede jako zamlada.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2017, 11:27    Předmět: Citovat

Zkoušení jiskry mimo spalovací prostor může mít jedno úskalí- pokud je jiskra "slabá", tak na vzduchu ještě v jiskřišti může přeskočit, ale ve spalovacím prostoru, za zvýšeného tlaku, už nemusí.
Ale to jen tak na okraj, většinou buď jiskra je, nebo není.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červen 18 2017, 6:45    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
...není co zapálit...
to je ta závada!!
Když nechce chytit, vyndám svíčku, stříknu do válce trochu benzínu ...a čapne. Pak běží. Když křoviňák vypnu, normálně ho pak nastartuji při otevřené klapce. To i za několik hodin. Druhý den už zase musím vstříknout benzin přímo do válce. Chyba je tedy v karburátoru. Měl jsem ho několikrát rozebraný, je to vše nové, takže bez vad. Nerozumím principu a funkci toho karburátoru, nevím kudy teče benzin do té trysky. Prostě při startování to nemá směs. Jakmile naskočí, tak běží. Pak se asi moc zahřeje a chcípne. I když je moc horký, nemá směs a nenastartuje. Musím stříknout přímo do válce. Neumím seřídit trysku, nikde jsem nenašel postup, nebo zkušenost s opravou karburátoru.
Je to k zbláznění. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund