Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE37D5500RW, pouze bliká LED

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2015, 17:43    Předmět: Samsung UE37D5500RW, pouze bliká LED Citovat

Zdroj na poměření funkční-napětí sedí :5.3V a 12.8V.Procesor TV zapne přes Power On/off-3.3V,zdroj naběhne a vypne.Nejde podsvit.Rozebral jsem panel.Zjištěny vadné 4 led diody v levé části podsvitu 58 diod.Napětí na podsvit jde ze zdrojové desky kde je i budič LED(invertor)-- deska BN44-00422B.Napětí na oba pásky LED zapojené do série by mělo být 268V dle údaje na desce.Zapl jsem zdroj externím napětím 3.3V.Napětí na výstupních filtračních kondech kolísá v rozmezí 312-325V.+ jde přímo na LED a zem jde přes fet FTD3n40.Na výstupu pro LED je 0V.Pin DIM-PWM nemám zapojen ani Blue On/off.Nicméně napětí pro buzení LED se mi zdá dost vysoké.Prosím o názor,jestli LED nemohla odpálit deska zdroje.
Na nějakém ruském fóru jsem našel že u těchhle typů odchází LED v podsvícení,ale proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 3:26    Předmět: Citovat

Mám na opravu presne ten istý model. Pri svetlých scénach badať blikanie podsvitu(cca.50Hz). Ak dám podsvit na max, tak blikanie nepozorovať. Na C9830a C9829 som nameral 186V a na konektore pre napájanie led pásikov CNL802 105V(nim.podsvit) až 165V(max. podsvit). Predpokladám, že to blikanie je spôsobené nízkym napätím na napájanie led pásikov. Podľa popisu na doske tam má byť 268V(308mA). Schému sa mi nepodarilo nájsť. olda007 na ktorých kondoch si meral to napätie 312-325V?
Doska zdroja má označenie BN44-00422B model: PD46A0

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 10:53    Předmět: Citovat

Ahoj,napětí jsem měřil na C9829,ale tehdy byly přerušené některé LED,takže to bylo naprázdno. V chodu se svítícím podsvitem mám na tomto kondu 199V.Velikost toho napětí je dle mého soudu závislá na stavu LED diod. Mám ještě jeden board BN44-00422B a tam to bylo stejné..Když jsem rozebral podsvit,nejen že byly některé LED přerušené,ale spousta měla černý čip.TV byl starý asi rok.Vypadalo to na přetěžování LED diod.Při měření svítily ty černé slabě fialově.TV mi tu leží s prasklým panelem.Momentálně mi proud do LED teče 25mA při zapnutí u loga a pak spadne na 4mA,což je podle mne dost málo.Takže mám podezření,že některá z LEDek je už částečně poškozená a omezuje proud celou větví.Je tam 58 diod v každé ze dvou větví spojené do série.Mělo by se jednat o Liteon LED 5630 - 3V 150mA (3.2-3.4V při 120mA).Na desce píšou 268V 308mA,což se mi jeví proudově moc.Chtělo by to změřit proud na funkčních Led diodách kolik tam přesně teče a pro zmenšení proudu změnit hodnotu R9849 2.7ohm za větší.Klíč bude zvětšení toho odporu a zabránění poškozování diod.Při ubrání 20mA by nemělo být nic markantního na obraze poznat(dle testů u jiného typu Samsungu) a prodloužila by se životnost diod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7917
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 11:35    Předmět: Citovat

Ano, takže se potvrzuje co se vlastně dalo čekat. Technologie LED TV nebude zázračně lepší a bezporuchová s porovnáním CCFL. Stejně jako LED žárovky. Pokud to má mít výkon, nic to nevydrží. A barevné podání obrazu nazývám technické studené LED světlo. No a jak taky vyrobit červenou barvu z původu modrého LED čipu. Ta trocha žluté fluorescenční vrstvy na modré LED to nezachrání.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 12:17    Předmět: Citovat

Ďakujem olda007 za odpoveď. Je komplikované rozobrať ten panel?
Mal si na mysli tieto led:
http://www.tme.eu/sk/details/ltw-5630azl40-eu/diody-led-smd-biele/liteon/

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 13:02    Předmět: Citovat

Není zač Martine,složité rozebrat to není,je tam spodní podsvit,který je složen ze 2 hliníkových pásků,na kterých jsou umístěny diody.Tady u toho typu jsem je nepájel,nevím jak to půjde.Takhle to vypadá: http://www.sahy.cz/sahy/eshop/0/3/5/2487-2011SVS37-FHD-5K6K6-5K-LEFT
Je třeba si dát jen pozor při skládání,je tam v rohu klíč,takový výlisek do kterého musí difusor i panel přesně sednout.
Ty diody vypadají parametry podobně.Svítivost mají lepší než tyto,co jsem myslel: http://www.sahy.cz/sahy/eshop/5-1-LED-podsviceni-LED-backlight/0/5/2831-5630
Jinak posílám SZ s odkazem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 16:59    Předmět: Citovat

Dal jsem si tu práci a zkusil odpájet ty LED diody,dvěmi mikropájkami ze stran to nepůjde.Jsou zapájené i uprostřed a to největší ploškou z těch 5 na každé diodě.Některé drží pevně.Horkým vzduchem jsem to odfoukl,zespodu přes hliníkový plát to moc prohřát nešlo,po fouknutí shora ano,ale i tak i po pečlivém nastavení teploty a proudu vzduchu je to dost blbá práce.Význam střední plošky pod diodami jsem moc nepochopil.Není propojena s ničím,ani s hliníkovým profilem.Takže zapájet by se to dalo asi i bez ní s mikropájkou.Fólie se spoji je tenká tak 2 desetiny mm +-.Diody jsou propojeny cestami do série za sebou,vždy po 2 cestách z každé diody(LED).Každá LED má 2 vývody katod i anod propojeny přímo na diodě.Asi by se to daly ty 2 pásky podsvitu jednoduše i vyrobit.Nicméně jsem našel odkaz za oba pásky originál: http://olx.ro/oferta/banda-led-uri-pentru-panel-ld370bgb-c1-2x58-led-ID4Qpwy.html. Cena je za celý podsvit 2x58 LED stejná jako u sahyho za půlku.Nevím,jak je to s poštovným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 18:40    Předmět: Citovat

Díky za postrehy Oldo. Ten z Rumunska je použitý, tak neviem v akom je stave. Asi sa na ten tv vyprdnem, keď nejdú jednoducho vymeniť tie ledky. Tá ploška v strede slúži pravdepodobne na odvod tepla čipu.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jojo4



Založen: Oct 20, 2011
Příspěvky: 245
Bydliště: Novohrad

PříspěvekZaslal: po listopad 16 2015, 9:17    Předmět: Citovat

Ale nevzdávaj to,Ty to zvládneš. Ja som to tiež zvládol. Kvôli dvom diodam vyhodiť telku ? to je hriech. Objednaj diody radšej viac a vymeň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 17:13    Předmět: Citovat

Vracím se k tomuto tématu EDGE LED podsvícení.Diody se celkem pohodlně dají měnit prohřevem spodní hliníkové lišty pod konkrétní diodou.Já jsem to nahříval trafopájkou (bez zapínání) - 100W a odpájení bez problémů.Pocínoval jsem vývody včetně střední chladící plošky mikropájkou a zapájení opět trafopájkou zespodu bez cvakání (pro jistotu).Nakonec jsem viděl video s podehřevem zespodu i mikropájkou, ale 60W(40W je málo).Horký vzduch se mi u této výměny fakt moc neosvědčil.Nebojte se toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo4



Založen: Oct 20, 2011
Příspěvky: 245
Bydliště: Novohrad

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 18:11    Předmět: Citovat

Tu to cvakanie trafopájkou vôbec nevadí, keď odpojíš diody od elektroniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út březen 21 2017, 13:23    Předmět: Citovat

Celkovo je to nezmysel, lebo technológia led nie je cmos...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund