Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

No a jaká byla ETA....
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 17 2017, 23:05    Předmět: Citovat

@Bernard: Přesně kvůli tomuto efektu používám vysavač, když potřebuju rychle a bez odporu dostat kočku z jejího doupěte a následně rovnou ven ze dveří. Taky ten zvuk vyloženě nesnáší. Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 21:54    Předmět: Citovat

Eta začala (kdovíkdy) prodávat jakési podprůměrné LED žárovky. http://eta.cz/eko-ledka-mlecna-15w-e27
citace:
Nevadí jim časté zapínání a vypínání, a ihned po zapnutí svítí plnou intenzitou. Žárovku můžete zapnou až 15 000x.

Haha, to teda není údaj ke chlubení. Philips udává 50 000 cyklů a Osram 100 000 cyklů.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 21:56    Předmět: Citovat

http://eta.cz/chladnicky-a-mraznicky
http://eta.cz/mycky-nadobi
To je co? Převlečené Beko? Gorenje asi ne, že?

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út srpen 15 2017, 23:28    Předmět: Citovat

Mě teď čeká něco na navijáku v asi ještě komplet českém vysavači ETA3408 Quinto.
1250W, jednoduchá regulace, ale saje jak ďábel.
Úplně se to bojím rozebrat, že z toho celkem silného navijáku vyletí nějaký péra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2017, 5:43    Předmět: Citovat

Hydrawerk: Ty ledničky, myčky a další bílou elektroniku se vyráběly pro HP Tronic (majitele "značky" Eta) nejdřív jen pro značku Goddess, u které je původ také neznámý (dle tohoto se výrobky té značky vyrábí v číně a turecku, takže je možné i to Beko), a vedení HP Tronicu rozhodlo, že sortiment dalších "značek" v jejich sortimentu (Gallet, Goddess, Hyundai a možná ještě něco) bude omezovat na úkor Ety, jako "prestižní značky" (tudíž začaly chodit várky lednic ne pod značkou Goddess, ale pod značkou Eta) a má se to dál rozšiřovat - doufám že jenom na bílou techniku, nejsem zvědavý na televize značky Eta.

K těm žárovkám toho moc nevím - ke mně se nic ještě nedostalo, mají se měnit kus za kus a do servisu nic nechodí (maximálně, kdyby to někdo sem donesl osobně).


Sinclair: Mělo by stačit nechat na naviják navinout celý kabel - pak by mělo být pero bezpečně zaparkované na pomocné kladce, sice je potom potřeba kabel z bubnu ručně odmotat, ale furt je to jednodušší, než znovu montovat vystřelené pero (které může být trochu nebezpečné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2017, 6:54    Předmět: Citovat

S vystřeleným pérem jsem si užil u Electroluxu. Namotat ho zpátky do té kazety bylo na Na posrání . Takže při rozebírání postupovat opatrně a uvážlivě. Pokud ta kazeta s pérem není prasklá, nebo není něco rozpadlého, péro v ní bude držet. Jestli to není nutné, péro nevytahovat!
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2017, 9:28    Předmět: Citovat

Jak to tu čtu, tak na tom budeme asi nějak špatně. Nedávno jsem koupil ženě kuchyňského robota ETA za 16 tKč, předtím myčku BEKO za 14 tKč, troubu BEKO za 12,5 tKč a teď asi budu čekat, kdy se to pokazí. Wink
Naštěstí jsem nekupoval nic od značek, které se nekazí, ale rovnou s..ou v záruce (Whirlpool, Bosch atd.). Od Elektroluxu nebyl patřičný výběr. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 21:00    Předmět: Citovat

Eta začala prodávat pračky, asi převlečené Beko, ne?? https://eshop.eta.cz/pracky/c-3460/
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 21:23    Předmět: Citovat

Asi jo, ale budou mít možná i úspěch. Právě jsem totiž zjistil, že je to už 4 a více let, co to máme doma a furt to funguje. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červen 19 2021, 14:17    Předmět: Citovat

Pamatuje si někdo na elektrické nářadí prodávané pod značkou Eta?? Bylo na trhu snad v letech 2007 až 2010. V Brně u Vichra se furt dá koupit poslední kus vrtacího kladiva ETA RVK920 za 1990 Kč. Co to bylo zač? Něco jako Einhell? Taková lepší Čína? Nebo vyloženě hnus, kterej byl raději stažen z trhu?? Od roku 2007 mám horkovzdušnou pistoli Eta RHP2000. Asi funguje dodnes, ale má najeto fakt málo hodin.


eta-6816-typ-rvk-920.jpg
 Komentář:
 Velikost:  30.4 kB
 Zobrazeno:  26 krát

eta-6816-typ-rvk-920.jpg



eta-6808-400px.jpg
 Komentář:
 Velikost:  26.02 kB
 Zobrazeno:  22 krát

eta-6808-400px.jpg



eta-typ-rvp-13-1050.jpg
 Komentář:
 Velikost:  55.19 kB
 Zobrazeno:  35 krát

eta-typ-rvp-13-1050.jpg



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červen 19 2021, 14:42    Předmět: Citovat

Co mám zprávy ze svého okolí /i od ledničkářů, pračkařů ap./, tak Beko je podle nich jeden z největších hnusů.
Speciálně podle pračkaře je to tak na 3, max. 4 roky a prakticky vzápětí něco shnije, nebo urezne - a díly nejsou, nebo jen některé uni. Bylo mi třemi lidmi, nezávisle na sobě řečeno stručné a jasné "ruky pryč od toho".
Komu nevadí, že za 3-4 roky bude potřebovat nový stroj, když podle toho původního, byly předtím dělány prostorové dispozice - a hlavním kritériem je pro takové lidi cena, tak vzhůru do Beko.
Přitom to hnusácké Beko, kvalitou i provedením, je někdy jenom o pár stováků levnější, než značkový výrobek - ale rozdíl kvality propastný. Značná část ceny toho Beko, prý tvoří "polštáře" pro marže prodejců, tak mi to bylo řečeno. Proto prý prodejci Beko tak tlačí a víceméně odrazují od jiných značek - mají na Beko nejvíc vývaru.

Mně stačila jedna zkušenost. Naštěstí to byla jen digestoř, ale tak shnilý plech za 5 roků, jen od výparů a filtru, to jsem snad ještě neviděl. V duchu jsem odprošoval starou soc- digestoř, že jsem ji vyhodil. Jen kvůli atypickému radiálnímu větráku, taky leností ji vyčistit. Měl jsem to spravit a vysrghm se na celé pojebané Beko. Bral jsem to jen proto, že tam pasovala skoro bez úprav, cena nedůležitá.
Hlavně na základě této zkušenosti, jsem se pak u servisáků na tu značku poptával. Udělejte to příště taky.
Ptát se, je potřeba hlavně u známých servisáků - žádný obchodník neřekne pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24 2021, 23:40    Předmět: Citovat

Nedávno přišel na trh hrozně drahý fén ETA Fenité Exclusive 9320 90000 za cca 6999 Kč. https://eshop.eta.cz/fen-eta-fenite-exclusive-9320-90000-bily-eta932090000/p574905/
https://www.eta.cz/eta-fenite-exclusive-9320-90000/
Bohužel, mnohé ženy nepoužívají fén vůbec, prej to je šetrnější.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 17:36    Předmět: Citovat

@sinclair:
Narazil jsem na Váš letní příspěvek s kritikou (též) k pračkám BEKO.
Peru v pračce Beko. Týdně jednu, nejvýše dvě dávky.
Ariel, Persil, Palmex, a protože vodní kámen je přeci prevít, peru léta dokonce bez změkčovačů vody.
Zakoupena 22.11.2012, a dokonce mám k ní vytištěn i certifikát na 5 let záruky.
Funguje. Zatím devět let bez problému.
Tatramatka Tamat 500.1 mi vydržela přes 15 let. Uvidím, zda se Beko vyrovná její životnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 19:32    Předmět: Citovat

Že se na ty výšplechy od sinclaira nevykašleš. On tomu totálně vůbec nerozumí, ale napsat kydy si neodpustí. Budeš muset hledat, abys našel značku, kterou by pochválil, ale i tak tomu rozumět nebude. On je znalec jen na ty super součástky, které "dodával" ostatním tady a na jiných fórech. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 20:31    Předmět: Citovat

Nic proti Sinclairovi, každý pracujeme s jistou množinou informací a můžeme si podle nich na věc utvářet svůj osobní názor. Avšak toto vlákno čte více lidí. A proto si myslím, že není od věci, sdělit i jinou, zejména pak svou kladnou osobní zkušenost, než jen mávnout rukou nad brbláním kolegy, který tu svou pravdu, ještě podporuje názory a drby údajných servisních techniků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund