Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Onkyo Integra A8270, otočný přepínač reproduktorů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 16:41    Předmět: Onkyo Integra A8270, otočný přepínač reproduktorů Citovat

I já bych vážené osazenstvo rád poprosil o pomoc.
V jednom opravovaném přístroji /Onkyo Integra A8270/ je klasický otočný přepínač reproduktorů s polohami 0, A, B, A+B a má poštovní dopravou a ledabylým balením uraženou hřídelku ze zinkalu, tedy neopravitelně.
Je to robustní, otevřený výkonový přepínač s letovacími oky, přepínání není tedy pomocí výstupních relé u reprosvorek, ale tímto přepínačem na výkonové úrovni.
Tyto přepínače používá spousta firem, v drtivé většině jsou si podobné jako vejce vejci i stejně zapojené.
Pátral jsem po ebay, narazil na všechno možné a asi používám blbé vyhledávací klíčové sousloví "rotary speaker switch" i "Onkyo spare parts" protože mi to vyhazuje samé hovadiny. Dříve se mi dařilo na ebay z těchto specifických dílů koupit téměř cokoli, včetně speciálních ALPSů 30 let starých, ale tento případ je nějaký zakletý.
Rád bych Vás poprosil o pomoc s tímto dílem. Pokud jej máte někdo náhodou doma z něčeho shořelého vykuchán, případně víte, kde jej sehnat, objednat, koupit. Jsem už bezradný a nerad bych do celkem slušného přístroje něco bastlil.

Přímo do Onkyo A8270 i A8067 je číslo tohoto dílu dle Onkya 25030257, označení přepínače NRSM-164-30SS Rotary Switch.

Stejný přepínač používá např. i Denon v PMA-920, PMA-1520, číslo dílu Denon je 2123629007, případně 2123628008, lišit by se měly jen provedením kontaktů vzhledem k přenášeným výkonům.

Stejný přepínač jsem našel i v HarmanKardonu PM-655, kde je umístěn na zadním panelu nejblíže svorkám i výstupům z desek a ovládán dlouhou tyčkou z předního panelu. Označení dílu dle HK je 4411-1047110 Rotary Switch SW401.

Pořadí spínání, počet kontaktů i hřídelky mají všechny stejné, liší se možná výrobcem či povrchovou úpravou kontaktů, ale funkčně nikoli.

Nepomůžete mi s tím, prosím?
Ještě bohužel nejsem schopen takové koncentrace, abych na ebay i jinde našel, co potřebuju.
Ale podle toho, co tady čtu, tak vidím, že jsou tu velmi schopní lidé s kontakty, kteří přesně vědí kam a pro co jít.
Naprosto optimální by byl samozřejmě ten originální díl z jednoho z vypsaných modelů Onkyo Integra, odpadla by spousta práce při přepojování či úpravách.
Uchycení mají všechny stejné, centrálmatkou jako potenciometry, hřídelka délky asi 35-40mm a zakončení hladké, bez plošky - přepínače jdou relativně ztuha a tak ovládací knoflík má téměř vždy červíka. Ale to je jedno - je-li v knoflu červ, může mít hřídelka plošky třeba i dvě..

Budu velmi rád a potěšen, pokud by se někomu z Vás povedlo někde na internetu dohledat originální /třebas i použitý, demontovaný/ příslušný díl - přepínač, opravdu moc by mi to pomohlo.

Jinak poměrně dost ohavně vypálený zesilovač už nějakou dobu běží jako podle partesu, ale předání majiteli visí jen na téhle "prkotině".
Pomůžete prosím?
Moc díky za ochotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 22:41    Předmět: Citovat

Mám Onkyo A06 a tam je ten přepínač taky (asi na menší výkon). Tak by mne taky zajímalo, kde to jde sehnat. V nouzi by šel asi Farnell a něco od Elmy? Jsou to teda řachy... Ale třeba by bylo něco levnějc na ebay.
http://cz.farnell.com/webapp/wcs/stores/servlet/Search?catalogId=15001&langId=420&storeId=10156&categoryId=700000006209&showResults=true&mf=101094
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 2:39    Předmět: Citovat

Franto ani jeden. Musí to mít 4 faktické polohy /0, A, B, A+B/ a v každé poloze k dispozici 5 kontaktů aby to umělo to, co to má umět.
Ten krám ve skutečnosti vypadá nějak takto, jen je "kapku" složitější:
https://www.speedtech.cz/files/300/otocny-prepinac-250v-5a-11-polohovy-rbs-3-18682.jpg
Rád bych to našel přímo jako ND, cena do tisícovky mi nevadí, pokud to bude umět to, co chci. Farnell a podobní mají moderní, "univerzální" výrobky, které ve většině případů /až na potenciometry/ nikam do továrního přístroje nejdou zapasovat - firma zřejmě dobře ví proč...
Mohlo by to vypadat i nějak takto:
http://lhotsky-elektro.kabel1.cz/info/RS3xx.jpg
Je tam jeden problém. Musí mít fakticky 4 polohy a kromě první nulové musí v každé další sepnout 5 kontaktů /min. 4 po mírné úpravě/ a ne ledajakých kontaktů, aby to udrželo aspoň ty 3-4A a do 10mOhm sepnutý stav. To má po vyčištění ten původní..
Už jsem z toho na mrtvolu, prolézal jsem ebay všelijak asi 3 hodiny a prd. Dílů přímo na Onkyo či Denon naprosté minimum.
Podívám se ještě u Dönberga a podobných, jestli někde něco neleží zapomenutý. Ještě nedávno se na ebay rozprodávaly rozebrané nefunkční staré HiFi stroje na díly a bylo toho mraky - trafa, potenciometry, přepínače, chladiče i s trandy - co kdo chtěl. Teď nenajdete pod heslem "vintage audio parts" ani hovno, pár hloupostí, co nikomu k ničemu nejsou a ještě drahé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 11:00    Předmět: Citovat

Jestli je poškozená jen oska, nebylo by lepší přepínač rozebrat a osku nechat vyrobit? Určitě se najde někdo s potřebným vybavením, kdo to "za flašku" zmákne.
_________________
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 11:23    Předmět: Citovat

Měl bych tady docela masivní ruský přepínač, čtyři polohy (resp. pět, přemístěním zarážky se dá snižovat), čtyři sady kontaktů. Na keramice, kontakty stříbřené, svírají segment z obou stran. Provedení jinak podobné, jako je na těch obrázcích. Největší průměr cca 5 cm, délka s hřídelkou 6,5 cm, ocelová hřídelka s ploškou, průměr 6 mm, délka 11 mm, uchycovací závit M10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 13:15    Předmět: Citovat

Nevím, kolik proudu snesou Tesla WK... . DACT jsou cenou úplně mino.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 13:16    Předmět: Citovat

A co Mauser.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 14:33    Předmět: Citovat

Mauser má taky kulový. Já jenom doplním - ten přepínač je v onkyu A-06 zapojenej dle obr... takže tam žádnej "univerzál" asi nepůjde. Jedině upravit zapojení...


ONKYO prepinac repro.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ONKYO prepinac repro.jpg
 Velikost:  110.86 kB
 Staženo:  147 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 18:17    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Nevím, kolik proudu snesou Tesla WK... . DACT jsou cenou úplně mino.

U toho WK... na 3A zapomeň! Ty řadiče se používaly hlavně v měřicí technice ale nikdy ne ve výkonových obvodech. Wink

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 18:29    Předmět: Citovat

Masivnější WK5335x Jihlava mají jen 1A.
Co nějaký vačkový přepínač ke sporáku?

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne ne únor 19 2017, 18:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 19 2017, 19:13    Předmět: Citovat

Ked je to nemozne zohnat, tak to upravit na nejaky jednoduchy nevykonovy prepinac a 2x rele. Pripadne to vyrobit ako modul na plosaku a predavat ho ako nahradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 20:31    Předmět: Citovat

sinclaire, poslal jsem ti mail, ale co se teď dívám na to zapojení, tak ti ten můj bude asi naprd Sad
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út duben 25 2017, 22:31    Předmět: Citovat

Dobrý a slušný lidi kupodivu furt ještě existujou.
A zjišťuju, že je jich velká koncentrace tady, na EB.
Jako Michal22, co mi poslal 2 přepínače, ze kterých ten potřebný snad půjde složit a ani za ně nic nechtěl.

Jako serviceman, kterej mi poslal výborný 350VA trafo a peníze za něj nechal poslat na účet EB, na její provoz.

Jako dred, který za historickou bakelitovou přívodku, kterou bych marně sháněl po čertech ďáblech, nic nechce.

Jako přes kopírák Kvicala_r s Habesan-em, který slíbili poslat jednu z historických bakelitových přívodek mně.

To se v tomto tisíciletí už fakt moc nevidí.
Moc díky za ochotu a pomoc Vám všem, pánové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st duben 26 2017, 16:59    Předmět: Citovat

Co že jsem slíbil?
Jen jsem se vzdal prvenství na tu Kvíčalovu.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund