Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirlpool AWT 5108/4-1000, nechce se jí moc ždímat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 19:16    Předmět: Citovat

no, tak neždíme. To odstřeďování odmítá. Popoženu tu na šetrné, vyždíme, ale po ukončení to musím dát ještě jednou (prej je to mokrý - já bych se teda na to vy... ale dejme tomu) .
Ale ty první máchání byly v pohodě, až to vypadalo skoro dobře - hezky si to odždímlo a jelo to dál. Pak se to zas jednou zastavilo ...no atd.
Ty ložiska nevim - nic nedrncá - ovšem v minulosti to občas kníkalo -když se třeba týden nepralo. Možná jsou už taky přidřený- ale když s tim točim nezdá se moc. Ale jak jsem psal - je tam ohromná vůle v těch plastových čepech -.
A výměna ložisek - to se musí rozebrat ta plastová vana ne? - o téma vedle to někdo rozřezával flexou - ovšem to byl nějakej Ariston nebo co ...
.... Nemam nějak zkontrolovat uhlíky v motoru? Koukal jsem na to . Nedostanu se k nim zřejmě bez sundání motoru . Třeba to chytrý volič nechce pouštět z uzdy, protože je tam nějaká nepravidelnost - jeden už na hraně nebo tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 19:28    Předmět: Citovat

Knikali ti vysusene gufera, bezna vlastnost. Co se tyce vymeny loziskovych domku tak musis sundat bocni plechy. Predpokladam ze nevis jak. Jeden sroubek je pod hranou celniho plechu u podlahy a dalsi jsou na zadni stene...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 19:39    Předmět: Citovat

čoveče keemoo, ty boční plechy jsem měl v posledních pár dnech dole asi šestnáctkrát . dyť jsem měl venku dost věcí - nebo je to nějaká sranda?
Te´d musim končit - ale takže ložiska se mění normálně zvenku (a samozřejmě sundané boční plechy že) - je tak veprostřed nějaká desítka matka a tři hvězdičky - pod tim ale bude nějaká ta příruba ---- zítra na to kouknu. Teď končim. Zdar . dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 19:43    Předmět: Citovat

Hele, máme taky Whirpoolku, toho času odstavenou, protože se chová úplně stejně - nechce svině ždímat. A proč nechce ždímat? - protože má v řiti ložiska na bubnu. Kdysi jsem ji tu řešil (zháněl jsem typ ložisek). A proč ji neřeším v současnosti? - protože nám tu teď funguje Zanusska a ta Whirpoolka má propíchlou vanu - by člověk nevěřil, že se mezi buben a vanu dostanou nůžky na manikůru a zachce se jim ven. Něčím se to zapatlalo, tak to tak nějak drží. Pro sychr jsme ještě před a za trhlinu vyvrtali dírky, aby se ji nechcelo šířit dál. Vanu měla - teda ještě má půlenou a pomocí neuvěřitelného množství vrutů kolem dokola je sešroubovaná. Jinak ty ložiska moc "nedřou" - jen při protáčení rukou je cítit slabé "drncání" - chvění, jak kuličky v ložiscích se kutálí po hrbolatých věncích od koroze. Motor má odhadem 20 000 otáček, aby mohl vrtět bubnem 1000 otáček. při této rychlosti je nejspíš ten system vyvažování tak paranoidní, že to při tom lehkým chvění odmítá pustit do otáček.
Naše wwhirpoolka má plně digitální programátor a tudíš není slyšet motorek běhu programu - jen na displeji svítí čísla. Takže věřím, že po výměně ložisek ta potvora zase bude nějaký ten rok zase prát..
nevím, jak u horně plněných praček, ale u bokem plněných praček se musí oddeklovat zadek a sundat vrchní dekl. Ze zadu vykošéruješ příslušenství vany, zhora sundáš manžetu (zatracená práce) a odděláš dostupný závaží (taky práce na..). Pokud máš vše odpojený, zezadu odstraníš tlumiče a zhora odhákneš pružiny a vytáhneš vanu s motorem.
pro to, abys zjistil stav motoru, nemusíš dělat nic jinýho, než sundat zadní dekl a naučit se pracovat s malým zrcátkem, přes který prohlídneš vnitřní stranu motoru, kde je tacho i uhlíky. Motor se dá i zadní stranou a spodem vytáhnout (odpojíš jen elektroniku konektorem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 19:58    Předmět: Citovat

K ložiskám se dostaneš po vyjmutí vany tak, že ji rozpůlíš, vyrazíš řemenici (práce pro dva lidi) kladivem přes dřevěný špalek, nebo dřevěnou palicí (přímo kladivem nee). To, že tam možná budou nějaký šrouby a matice, který musíš demontovat, tak o tom Ti psat nebudu, uvidíš je tam. Naposledy vyrazíš opatrně buben z příruby a vykucháš obě ložiska a gufero. Vrchem plněná pračka se rozebírá podobně. Ložiska má na obou stranách vany.
Jak je vana sojená, se taky dozvíš, když si dovnitř zezadu dáš zrcátko a posvítíš. Větší množství vrutů svědčí o rozebíratelnosti. nerezová vana byla spojena nerezovou obručí s jediným šroubem. Ten se povolil na maximum, obruč se roztáhla a vana se rozpadla na dvě části - příruba z bubnem a zbytek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 20:52    Předmět: Citovat

och boze. tak to je masakr. je vrchem plnena, takze obe strany. ale ten motor je tam pekne blbe.. tady to jen tak nepude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 3:46    Předmět: Citovat

Vzdyt drzi na jednom sroubu... Nechapu kolem ceho je tu takova veda... Bud rad zes nemusel delat Boschku z 90tych let... Kvuli vymene lozisek vytahovat vanu vrchem ze skeletu i s motorem...tady sundas plechy a mas pristup temer ke vsemu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 4:26    Předmět: Citovat

Oprav ji a snaz se ji drzet pri životě. Dnešní mrdky nic nevydrzej. Paní mi dovezla ELIN se svarenou nádrží, totálně rozsypanym loziskem a spalenym motorem starou pět let !
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 6:41    Předmět: Citovat

keemo: ten motor drzi na jednom sroubu - taky se mi zdalo. nebo spis prave to se mi nezdalo - tak to by slo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 15:31    Předmět: Citovat

kdyby to někoho třeba někdy zajímalo : https://www.youtube.com/watch?v=Lx4dOwmKGKk
Jinak motor jsem měl venku - je to lať, takže mě buď čeká to z videa, nebo nová pračka - neboť řemenice háže - třeba by to vyřešily příruby, ale kdoví jestli neni už nějak zdeformovanej buben. Dál je totálně vymlácené to uložení tlumičů (vana) a k tomu ložiska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cat



Založen: Feb 05, 2017
Příspěvky: 43
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 14:51    Předmět: Citovat

Jak to dopadlo? Dělá mi to úplně to samé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund