Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE46D5700, dokola se restartuje (vyřešeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po leden 02 2017, 22:01    Předmět: Citovat

No, dnes na to nebylo moc času, moja je nachcípaná a mám bastlkoutek vedle ložnice Sad , tak jsem jen zjistil, že to není "negativ", ale že se tam cpe strašně moc červené,ráno to zas bylo jako na fotce - do modra.
Jinak na tom cpu chladič nebyl, něco kuchnu a nalepím to na něj, ale moc místa tam od zadního krytu nebude, až bude telka zadeklovaná, tak to třeba ani nepůjde zašroubovat a budu muset udělat ještě nějaké úpravy.
Jen nevím, jestli je to zmršení obrazu jen tím ohřevem cpu nebo ještě něčím jiným.



IMG_20170101_204751.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20170101_204751.jpg
 Velikost:  31.99 kB
 Staženo:  129 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po leden 02 2017, 23:33    Předmět: Citovat

ještě jedna fotka ze dneška Sad


ervená.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ervená.jpg
 Velikost:  171.17 kB
 Staženo:  141 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út leden 03 2017, 10:01    Předmět: Citovat

To či je to tým prehrievaním nevie asi nikto takto od stola povedat...
Držal som sa len toho aký bol popis zavady v tvojej správe...
Keď niekto iný napíše to isté v opačnom poradí, poradím mu asi niečo úplne iné Smile
Vždy je to o tom ako človek formuluje symptómy.

Kludne je možné, že proc už má prasknuté gule a to sa mohlo stat aj používaním ako sa doska krúti ked je teplá a ochladzovaním sa krúti naspäť... A prasknúť načatú gulu sa dá aj tým, akým spôsobom je doska odlepovaná od silikonovej gumy ked by to niekto moc ohol, prasknut to vie aj sam.
Ako Rusi hovoria "Так это сделано"
Každopádne to že stalo sa to po sebe vobec nemusí byt tým, ale keďže podla tvojho popisu to najprv islo ok a až ohrevom cpu sa to začalo diat to vyzerá na toto.



Preto som ti poslal odkaz na chladič ktorý tam vojde t.j. výška 5mm , 25x25 štvorec a ne nadarmo som písal, že som tam takýto použil...

Teplovodivá paska je použitelná len raz, takže niečo kuchnut nemá zmysel a pokial si dobre pamatam, tak iná možnost ako uchytit chladič na tuto dosku aby mal tepelny kontakt s cpu nie je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út leden 03 2017, 12:12    Předmět: Citovat

Jasně, četl jsem že jsi to použil, pokud doma dnes nic nevyhrabu, tak to objednám z té Číny, takovej prcek se doma neztratí. Díky za odkaz .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út leden 03 2017, 22:53    Předmět: Citovat

Svezu se v tomto tematu, protože mi zdechla vlastní Tv UE32D5500 (deska BN94-05268F) Sad
Sem na tom stejně jako Decmen, telka po připojení do sítě najde s logem smart, dojde stavu kdy ukáže že nemá signál a reboot. Po celou dobu najíždění bliká LED, při rebootu samozřejmě zhasne.
Ten cyklus je dost krátký, takže do menu se dostat nelze, HW reset pomocí SDA sice proběhne (podsvit se rožne na cca 15s), ale výsledek po odpojení HW resetu je stejný.
Napětí ze zdroje jsou malinko zvýšená (cca 12,4V a 5,2V), ale zdroj vypadá jako nový - ESR teď není čím změřit, protože věci mám u našich. Odhaduju, že zde to zdrojem pravděpodobně stejně není.
Procesor se celkem hřeje - ten vylepším chladičem. Ale nejsem si jistý jestli tohle má na svědomí ta naše známá K9GAG08U0E, která je zde taky (E_DAVUD5R/1027L / 31.8.2011/67F3). Je nějaký lepší zdroj těch pamětí, než allegro? To je ten čip fakt takovy šméčko, že odchází tak pravidelně po cca 5 letech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st leden 04 2017, 0:40    Předmět: Citovat

moje deska je 26.9.2011, dnes jsem se na to vybodnul, protože mě po 23 letech tak vytočil telefonát na kyslík, že bych neudržel vzteky pájku v ruce.
Chladič jsem objednal z ebay, mám toho rozdělaného víc, tak není kam spěchat, do ložnice ještě projdu Very Happy
jakmile by se něco měnilo, dám vědět, ten zdroj na nand z PL je spolehlivej a rychlej, tak klidně můžeš objednat, vypadá to na solidní kurvítko. Hodně štěstí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st leden 04 2017, 1:10    Předmět: Citovat

Tieto NAND MLC majú v praxi životnosť bunky asi 1000 zápisov. Za 5 rokov na nete so smartom a inými zbytočnostami neni problem to prepisovať aj viackrát denne a stačí mať pripojený net ani nemusíš nič robiť, tv sa updatuje aj sám v noci bez tvojho vedomia v zdánlivo vypnutom stave a výsledok?
Jedna vadná bunka v bloku a tv odpíše celý blok (sektor).
A keď už nemá čo odpisovať-preskakovať vadné bloky, začne sa to reštartovať.
Mimochodom NAND tohto typu má 5-7 blokov vadných už od výroby.

NAND MLC sú celkovo kurvítka a sú v každej modernej TV. Jednoducho Tv je spotrebná elektronika, tak načo tam dávať drahšie SLC NAND. A nič lepšie neexistuje iba ak by urobili tv s HDD na tento účel...

Kto si nevie sám flashnúť novú prázdnu NAND, musí kupovať od poliaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 13:09    Předmět: Citovat

Zdravím všechny Rád bych napsal, že sice ještě chladič na procák nedorazil, ale ty ošklivé obrázky už jsou minulostí a telka jede jak má.
Přiznám se, že všechny potíže po výměně NAND jsem si způsobil sám a to použitím pájecí pasty z GME Proskit 8S005. No prostě jem sice po připájení NAND očistl celé okolí lihem, ale ne na 110%, zbytky pasty jsou zřejmě vodivé a způsobily svod mezi vývody na desce. Ve středu jsem desku znova "vykoupal v lihu", následně důkladně propláchl horkou vodou a nechal 3 dny sušit na radiátoru. Dnes jsem desku připojil do tv a už skoro 1/2 hod koukám na lyžování.
Takže děkuji všem za rady a slibuju, že hned po výplatě si objednám i ten programátor, abych se naučil programovat i ty NAND.
Díky všem a hezké nedělní odpoledne Noste na stůl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 14:46    Předmět: Citovat

Ta pasta je fakt nejake brutalne svinstvo - vid http://dravecky.net/?menu1pol=2&menu2pol=11&section=6&idc=3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 1:58    Předmět: Citovat

Hej narazil som na to alebo nieco také už v roku 2005-2006. Kolega s tým naletoval pár dratkov do canon9 a potom do odniesol do jednej fabriky k priemyselnej váhe. Po asi týždni sme tam chodili ako na klavír, lebo to vážilo od buka do buka...
Škoda nevyčísliteľná, takže pozor na ten "jelení loj".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2020, 16:47    Předmět: Citovat

Dobrý den,
už tři a půl roku nikdo neměl zapotřebí do tohoto vlákna přispívat.

Ale mně nastal po výměně NAND FLASH problém.
Po týdnu se závada vrátila.
Několik večerů se zprávami to přežilo, ale při prvním filmu zase cyklický reboot.

Zdroj dává napětí dle tabulky, zvlnění minimální, žádné vysoké ESR elytů.

Neví prosím někdo, co bych měl v TV ještě ověřit, pokud bych se rozhodl
paměť vyměnit ještě jednou?

Koupil jsem ji na EBAY od prodejce yandorfine

Děkuji, Pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2020, 17:57    Předmět: Citovat

Skontroluj spoje nand meraním... Ak nenájdeš odpojenú nôžku, tak ti pán z ebay pravdepodobne predal aušus s veľkým počtom chýb.
Podľa toho, čo som pozeral na ebay, tak ani jeden predajca okrem mňa nevie ako NAND tohoto typu nahrať a verifikovať korektne aby vedel, koľko je tam chýb a ako sa ich zbaviť aby to dlhodobo fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kubbecc



Založen: Mar 18, 2017
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: út září 22 2020, 10:59    Předmět: Citovat

ahojte nenahral by mi niekto nand flash ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund