Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sencor SLT2210DVBT, zmizí podsvit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 21:35    Předmět: Citovat

Děkuju za odkaz na pl-stránku, no , zkusím objednat ten stab. H1A i odpálený mosfet, než to dorazí tak ještě proměřím zbylé elyty okolo.
Pokud se po výměně zase odpaří, tak to půjde do SD, otevřel jsem to jen z dlouhé chvíle - ta tv mě stála asi před 7-mi lety 100,-Kč, tak není čeho litovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 22:11    Předmět: Citovat

Tak ne, nejdřív zanapájej stab z lab. zdroje s proudovým omezením, najížděj s napětím, sleduj proud a kontroluj, zda stab začne na výstupu stabilizovat. Teprve, pokud to bude vypadat, že část za shořelým fetem nebere nereálně moc proudu to můžeš zkusit zapnout. Pokud nic nemáš, dej mezi fet a zátěž aspoň autožárovku, zkusil bych nejdřív 21W, pak případně reflektorovou 55W, to by měl fet ještě ustát bez shoření a eletkronice za tím, pokud nevykazuje závadu, by to mělo k běhu proudově stačit. Po prosté výměně fetu bez odstranění příčiny to natvrdo hned NEZAPÍNEJ, jistota znovushoření je téměř 100%!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 22:21    Předmět: Citovat

Děkuju moc za radu, než přijde fet z PRC tak to bude pod stolem, každopádně zdroj mám 2-27V /2A , pak si dovolím ozvat se pro radu.
Ještě jednou dík a pak hezké svátky ! Na zdarovie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 22:54    Předmět: Citovat

Nemusíš kupovat z PRC, můžeš použít třeba https://www.gme.cz/unipolarni-tranzistor-irf7416-so8 nebo něco odpájet z vadného motherbordu/notebooku atd. Datasheet originálu je k dispozici a tranzistor není nic speciálního ani na něj nejsou kladeny žádné zvláštní nároky. V extrému by tam šlo nabastlit i něco v TO220 pouzdru, ta TV je taková super značka, že bych si s tím nedělal problém Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 23:02    Předmět: Citovat

Jéé, tak to jsi mě potěšil Smile, no musí to počkat, GM na blízku nemám a objednávat 1ks + pošta se mi nechce , máš pravdu, že značka Sencor za to fakt nestojí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2016, 14:52    Předmět: Citovat

Heno: mam tu teraz dalsi monitor s tymi CapXonmi. Uz su asi takmer vsetky opravene, ale predsa sa obcas este nejaky najde. Tento ma nabehanych len 6180 hodin. CapXony GL nafuknute. Sietovy je CapXon KM, ten je zatial OK (ale za par rokov sa nafukne a uhnije mu noha).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 479
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2016, 22:21    Předmět: Citovat

Zdravím vás..Tak sem zase chvíli vlítnul na tuto tv..Stále nejde podsvit..Na obrázku sem měřil napětí k VN trafům a když tv nabíhá,ne na kondenzátoru 11,89cca voltů,jakmile se nachvíli rožne podsvit,spadne to na cca 4,8voltů..po chvíli zhasne podsvit a zpátky to skočí na těch 11,89v..Měřeno na vyznačení na obrázku..toto je zase fakt oříšek..Kondenzátormi to nebylo..


IMG_20161229_215220.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20161229_215220.jpg
 Velikost:  225.46 kB
 Staženo:  81 krát


asi.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  asi.jpg
 Velikost:  265.54 kB
 Staženo:  78 krát


_________________
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2016, 22:56    Předmět: Citovat

Měření DC napětí na C v sérii s primárem traf je mírně řečeno silně nevypovídající. Porovnej odpor sekundárů traf. Zvlnění zdrojů už jsi ověřil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 17:33    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Heno: mam tu teraz dalsi monitor s tymi CapXonmi. Uz su asi takmer vsetky opravene, ale predsa sa obcas este nejaky najde. Tento ma nabehanych len 6180 hodin. CapXony GL nafuknute. Sietovy je CapXon KM, ten je zatial OK (ale za par rokov sa nafukne a uhnije mu noha).


Stále ti uniká pointa:
Na aký prúd bola vetva zdroja kde sa CapxonGL nafúkli postavená t.j. aký je odber spotrebičov v tejto vetve keď monitor beží a koľko majú tie kondíky čo sú za usm diodou ale ešte pred tlmivkou dokopy max. puzný prúd a aké veľké teplo približne je v blízkosti tých kondíkov, keď monitor beží.
Teda ak tie GL boli v zdroji toho monitora.
Aký je dátum výroby tých kondíkov - Capxony to majú uvedené rovno na
bužírke ak sú originál.
A v ktorom roku sa monitor začal používať.


Tieto veci mi dodaj a ja ti poviem, koľko by som zhruba vypočítal, že to má vydržať...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 18:30    Předmět: Citovat

Ja som ten monitor nenavrhoval...

Tie dva 470uF su filtracia pre menic podsvietenia, takze az za zdrojom...
V zdroji su tusim nejake Nichicony, tie neboli vadne nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 23:16    Předmět: Citovat

Zdravím všechny na konci roku. Jelikož jsem línej na krok, objednal jsem ty fety přeci jen z PRC, dnes dorazily, tak jsem vytáhl na stúl desku ze Sencora. Odtranit ten vypálený fet byl docela vopruz, vývody 1-4 jsem lehce vyfoukal, pravá strana 5-8 je ale doslova přivařená k plošce mědi, tak jsem musel surově vzít mikrobrusku a odpálenou součástku rozbrousit na padrť Shocked . Pak jsem připájel nový fet (přišlo jich 21ks za 3,68 USD Very Happy ),
ještě jsem musel obnovit "cestičky", které zmizely okolo optočlenu U102(po prvotním zásahu mého bratra 100W trafopájkou Opravář - no je to jeho televize, k tomu jsem se zpočátku nepřiznal, ale prý to pískalo, tak to vyměnil) .
Sesadil jsem telku ... a ono nic. Svítí stdby dioda, po zapnutí se rožne na ca.1 sec. zelená, ale zase spadne na červenou. Zkusím znovu přes DO zapnout, na 1sec zelená, pak zase spadne do stdby. Tak nevím co včíl. Budu vděčný za každou radu, ale moc mi to žíly netrhá, je spíš jen na zabití zimních večerů. Tak díky všem za případné nápady-jdu nynat,ještě musím na Silvouše do práce Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 23:30    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Tak ne, nejdřív zanapájej stab z lab. zdroje s proudovým omezením, najížděj s napětím, sleduj proud a kontroluj, zda stab začne na výstupu stabilizovat. Teprve, pokud to bude vypadat, že část za shořelým fetem nebere nereálně moc proudu to můžeš zkusit zapnout. Pokud nic nemáš, dej mezi fet a zátěž aspoň autožárovku, zkusil bych nejdřív 21W, pak případně reflektorovou 55W, to by měl fet ještě ustát bez shoření a eletkronice za tím, pokud nevykazuje závadu, by to mělo k běhu proudově stačit. Po prosté výměně fetu bez odstranění příčiny to natvrdo hned NEZAPÍNEJ, jistota znovushoření je téměř 100%!

Nějak mi nedochází, proč se s tím píšu, beru na vědomí a polepším se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 23:37    Předmět: Citovat

Jo, to se ti řekne, ale kdybys měl pod lupou to spáleniště, tak jsem fakt nevěděl kam bych tu járofku měl nalepit Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund