Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV HUMAX nejde na satelit

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2016, 17:16    Předmět: TV HUMAX nejde na satelit Citovat

Dcera platí měsíčně skylink .Má kartu č. 4274353.... a dekodér JVC 100Hz Clear nation Drive II .TV je Humax HDCI 2000.
Byla s dekodérem v opravně, protože jí šlo jen několik českých programů.Ti to za 100 kč "naladili", takže nyní jí jdou jenom slováci.
Poraďte mi, co se s tím dá udělat,aby se tam objevilo to co má.
Nebo jaký zvolit postup při naladění TV.Pokud prochází programy v menu, tak tam jsou sem tam některé programy, ale bohužel se nezobrazují.
Díky předem za rady a pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2016, 17:44    Předmět: Citovat

Dotaz je poněkud zmatený, protože Humax není televizor, ale satelitní přijímač. Problém bude spíše v tom, že jej po změnách ve vysílání v půli listopadu nikdo nenaladil na nově používané HD frekvence. Od ledna bude tatáž situace i se slovenskými programy.
Čili pokud nejste sami schopni dosadit do přijímače frekvence nově používaných transpondérů a poté jej naladit, tak to svěřte někomu kdo to umí a ne takovému, co si vezme stovku a neudělá nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2016, 18:23    Předmět: Citovat

Ono je otázkou jestli ten "humax" není staršího data, jestli umím HD...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2016, 19:03    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
... TV je Humax HDCI 2000. ...
Scared
Jak píše výše Hifista - není to žádná TV, ale satelitní HDTV set top box - a taky jak píše dále: zřejmě nepřeladěné HD programy.
A ty uděláš nejlíp, když půjdeš od všech těch TV, STB a sat. receiverů co nejdál - svědčí o tom už několik tvých (stejně zmatečných) vláken Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2016, 10:25    Předmět: Citovat

Pánové, sice chápu, že vás někoho trochu irituji svými - ne moc profesionálními otázkami, ale mohu vás ujistit, že mi ty vaše odborné rady vždy pomohly.Je fakt, že se v tom už tolik až tak nevyznám(je mi už 70)ale vždy se mi podařilo dát ty věci, co jsem se na ně ptal,opět do chodu.Proto jdu raději do vlákna pro začátečníky a nemám ani náhodou ambice někomu radit. Ale od toho bastlírna přece je-ne?
Názvosloví a technika se od té doby, co jsem docela nedávno dával dohromady nějaké tranzistory šíleně změnila.Moje doba neznala třeba ani náhodou mobilní telefony ,Smart TV a podobnou moderní techniku.Proto se dopředu omlouvám, že se "nedovedu odborně zeptat".Ale ubezpečuji vás, že mi to vždy pomůže.
Také zkuste v dnešní době opravářů, co znají jen heslo vyměnit starý přístroj za nový a v lepším případě jen dovedou vyměnit celý blok, sehnat někoho, kdo vám opraví (za málo peněz)něco, na co by normální důchodce v dnešní době nestačil finančně stále měnit za nové.Bohužel se v každé domácnosti začne v určitém období něco kazit a stačí kolikrát jen málo a zase to slouží ke spokojenosti několik dalších let.
Takže se dopředu omlouvám a přeji pěkné letošní vánoce a nový rok - a díky za každou radu.
P.s. :Uznávám, že jsem si můj příspěvek asi už nepřečetl a přehodil značku TV a dekodéru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2016, 11:12    Předmět: Citovat

Je potrebné v sat prijímači zadať nové parametre a následne dať vyhľadať kanály.

http://www.skylink.cz/parametry-ladeni

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2016, 12:21    Předmět: Citovat

Recenze na Humax HDCI-2000 (dal jsem odkaz) je 10 let !!! stará, tzn. že je zhruba stejně starý i ten tvůj čerep.
Přestože je sice HD-čkový, tak bez nahrání novějšího fw ti stejně nepůjde (pokud vůbec půjde) - pochybuji že ještě existuje k 10 let starému krámu podpora.
I o 3 roky novější Humax HDCI 5000 bez nahrání novějšího fw (s původním) nešel Cry
A pláčeš na nesprávném hrobečku - dnes je tato technika už za 3 roky zastaralá, natož za 10 let.
A dcera nebyla "v servisu", ale u nějakých amatérů - jinak by ji o zastaralosti jejího receiveru (a příp. možnosti upgrade) spolehlivě informovali.
Takže tady to asi nebude (bohužel) jen o novém naladění programů Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 20 2016, 11:39    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Dcera platí měsíčně skylink .Má kartu č. 4274353.... a dekodér JVC 100Hz Clear nation Drive II .TV je Humax HDCI 2000.
Byla s dekodérem v opravně, protože jí šlo jen několik českých programů.Ti to za 100 kč "naladili", takže nyní jí jdou jenom slováci.
Poraďte mi, co se s tím dá udělat,aby se tam objevilo to co má.
Nebo jaký zvolit postup při naladění TV.Pokud prochází programy v menu, tak tam jsou sem tam některé programy, ale bohužel se nezobrazují.
Díky předem za rady a pomoc.

Můžeš tu opravnu upřesnit? Wink

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 9:04    Předmět: Citovat

Opravnu nemohu upřesnit, protože to dcera nechce.Dobře ví, že bych jim šel "vysvětlit" jak má takováto "oprava" vypadat, když de facto nic neopravili a dobře přitom věděli, že to s tím Humaxem asi už dál nepojede.
Takže to dopadlo tak, že zakoupila nový přístroj a programy se rozjely tak, jak mají.
Je to ale pěkný bordel, když stát dovolí takové svinstvo, aby jedna firma měla "právo" donutit všechny své zákazníky zahodit své staré přijímače , které stály i nemalou sumu(Humax asi kolem 10.000,- Kč) a ještě je nutí si koupit nové karty za 600 kč, protože ty staré jaksi také znehodnotili.
A nic proti tomu nikdo nenadělá.
Já jsem to ale řešil už při zpoplatnění, že jsem zrušil satelit -a nemusím se dál rozčilovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 9:17    Předmět: Citovat

škoda že rysTR neřekne kde to bylo. Všichni nadávají na podvodníky, ale když někdo má možnost ostatní před nimi varovat tak se stáhne, ať se i další napálí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 16:02    Předmět: Citovat

Omlouvám se, ale tak to není - když dcera viděla, jak mě to naštvalo - stejně jako vás-tak mi to nechtěla říct.Jedná se ale prý o "opravnu", která zde v Třebíči montuje satelity - tedy se jedná skutečně o "odborníky" .
Pokud to zjistím, kde to bylo, tak si tam asi zajdu popovídat a dám vám také vědět!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 16:58    Předmět: Citovat

Takže vánoce jsou zachráněny.
Jenže tyhlety problémy se nenechávají až na poslední chvíli a řešit je až několik dnů před svátkama.
Přechod na HD vysílání je přece dlouhodobá záležitost a trvá už nejméně 2 roky. Pokud si dobře vzpomínám, tak jeden z prvních programů, který byl překlopen do MPEG-4 bez náhrady, byl progr. RetroTV. A od letošního jara to už šlo jak na běžícím pásu. Takže se to mělo řešit už dávno - a ne až vypadly (v půli listopadu!) i ty poslední ("nejdůležitější"?) ČT programy. Že k tomu dojde se přece vědělo dávno před tím!

A co si stěžuješ? Žiješ(me) přece v reálném kapitalismu a v tomto případě s tímto má stát pramálo společného - nijak nezabránil ani prodeji SkyLinku do Lucemburska (a zavedení SERPO - tj. zpoplatnění balíčku "Gratis", . . .).
Tady si stěžuješ, že přístroj 10 let starý se musel vyhodit - a co budeš říkat za několik málo let až budeš vyhazovat i tento (dnes nový) a i s kartou?
Už dnes nabízí SL přístroje s kód. systémem Viacess Orca (kde karta je přímo součástí přístroje)!
A toho "rozčilování" se jen tak nezbavíš. To co postihlo dnes satelitní příjem, to postihne "zítra" i pozemák. Od příštího roku se bude rovněž překlápět do DVB-T2 (MPEG-4/H.265-HEVC). Takže zase budeme vyhazovat dnešní tvp (příp. k nim kupovat nové STB) a kódování (bez karet to nejde) se dočkáš i v pozemáku. A kompletně "překopávat" antény, . . . A taky se asi dočkáme toho, že ne všechny programy budou tím pádem bezplatné Shocked Cry

Psal jsem, že jsme (se synem - někdy začátkem léta) zprovozňovali novější model Humax HDCI 5000.
Tvůj (o 3 roky starší) model Humax HDCI-2000 neznám, ani jsem ho neviděl.
Nejvíce asi o něm bude vědět zdejší profík RadekB, nakolik je ještě reálné jeho přeflešování.
Já mám s tímto pramálo zkušeností. Našel jsem k tomu na jejich stránkách pouze toto - i tak je tam nejnovější fw s datem 16.11.2008 - nwm, nakolik by s ním přístroj fungoval dnes.

Tímto příspěvkem nebyl záměr zkazit ti vánoce, ale seznámit tě pouze se (smutnou) dnešní realitou.
Takže přeji pěkné svátky Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 17:12    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Omlouvám se, ale tak to není - když dcera viděla, jak mě to naštvalo - stejně jako vás-tak mi to nechtěla říct.Jedná se ale prý o "opravnu", která zde v Třebíči montuje satelity - tedy se jedná skutečně o "odborníky" .
Pokud to zjistím, kde to bylo, tak si tam asi zajdu popovídat a dám vám také vědět!

Jestli je to na Hájku, tak vím odkud vítr vane... Rolling Eyes Laughing Laughing

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 21:15    Předmět: Citovat

Objevil jsem zde toto vlákno. Protože mám ve své pracovně kvůli sportu stejný historický přístroj, uvedu zde několik praktických zkušeností.
- Byl to můj první satelitní přístroj koupený z druhé ruky.
- Naposledy jsem v něm nahrál nový SW 9.11.2008. Zde jsou aktuální údaje SW:
Původní SW: HDXSCI verze: 1.00.03
Nový SW: HDXSCI verze: 1.00.07 Nahráno 9.11.2008 v 9:30
Soubor: hdxsci10007_all.hdf
Verze zaváděče: U4.01 (loader)
Nahrávací SW: WDN4OAK (wdn4oak)
- Mám v něm stále dekódovací modul koupený v 2008 s tím Humaxem, je to Cryptoworks SCM microsystem.
- Jsem zákazníkem Skylink. Mám dvě karty ICE, na jedné si platím Kombi, na druhé platím jen servisní poplatek pro základ Digital.
- V době koupení Humaxe Skylink nevysílal žádné HD programy, takže jsem kamarádům občas předváděl HD rozlišení z rakouských nebo německých stanic.
- Nikdy jsem neměl problémy s naladěním, tříděním a mazáním žádných stanic Skylink. Mam naladěné vše, co je v balíčku Kombi, tj. HD i SD rozlišení. Pár stanic se zprávami mám naladěných také z ASTRA 19,2.

- Přepínání programů je poněkud pomalejší, ale do 2 až 3 vteřin se to přepne.
- Za základní nevýhodu považuji vysokou spotřebu ve stavu Standby. Proto jej zapínám do sítě jen při sledování konkrétního programu, jinak je bez napájení.

Jako hlavní TV používáme doma TV Sony se satelitním tunerem. Záložní a jen pro sebe mám ten plně funkční, spolehlivý a uživatelský příjemný HUMAX HDCI-2000.

Již si nepamatuji jaké byly "špatné vlastnosti" původního SW. Se SW 1.00.07 (a vyšším, pokud existuje) by měl ten Humax šlapat jako hodinky.
Pro rysTR: Mi už táhne na 72. Zdravím a přeji zdravi v novém roce 2017.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund