Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysávač Philips FC9062-Vadné ložisko

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 11:14    Předmět: Vysávač Philips FC9062-Vadné ložisko Citovat

Zdravím, syn mi donesl na opravu tento vysávač jak je uvedený v předmětu, vysávač je od rodičů jeho manželky. Syn měl smůlu ale vše se vysvětlilo za přítomnosti jeho manželky.
Vysával s tímto vysávačem svoje i tchánovo auto, vše bylo v naprostém pořádku. Pak si pro vysávač přišla jeho manželka že povysává doma, pustila jej a během minuty ve vysávači začalo rachotit a okamžitě byl cítit smrad tak jej okamžitě vypla a spustila na syna že on jej pokazil.
Když mi jej donesli tak za asistence všech včetně 2-leté vnučky jsem vysávač komplet rozebral abych se dostal k motoru. Po jeho vymontování, sundání plechového krytu a protočením rotoru bylo zjevné drhnutí. Nejdříve jsem si myslel že je v něm nějaké cizí tělísko ale pak jsem si všimnul že je turbínka mimo osy. Zkusil jsem s rotorem pohýbat do stran a bylo jasno, vysypané ložisko.
Chtěli jsme se synem motor demontovat ale viděl jsem že turbínku drží něco co nemá šestihran, pravděpodobně je to pouze nalisováno a tak jsem konstatoval že je to "jednorázovka". Syn ani snacha mi nechtěli věřit ale pak syn našel na internetu články které potvrdily moje tvrzení.
Když snacha viděla že je v motoru vysypané ložisko a motor nelze nedestruktivně rozebrat tak změnila svůj názor na to že vysávač pokazil syn no a syn si oddechnul že je z podezření venku.
Včera jsem objednal nový motor po dohodě, už mi volal kurier že mi veze zásilku.
Chtěl bych se zeptat, zda se náhodou někomu přece jenom nepodařilo takovýto motor rozebrat a opravit.
Ještě přikládám fotky.



IMG_20160307_190506.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160307_190506.jpg
 Velikost:  173.01 kB
 Staženo:  80 krát


IMG_20160307_190647.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160307_190647.jpg
 Velikost:  141.2 kB
 Staženo:  69 krát


IMG_20160307_190808.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160307_190808.jpg
 Velikost:  185.32 kB
 Staženo:  70 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 11:38    Předmět: Citovat

Mě nepodařilo.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 14:10    Předmět: Citovat

člověk co vysavače opravuje mi u jednoho podobného vysavače řekl totéž. Nejde to, je to zbytečně vynaložený čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 14:34    Předmět: Citovat

Je to vůbec možné jak se v dnešní době mrhá materiálem (surovinami)? Místo řekněme 2€ za ložisko jsem dal 45,50€ za originál motor. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 15:37    Předmět: Citovat

Jaké mrhání? Platil jsi to ty a ne výrobce a o to mu šlo. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 15:39    Předmět: Citovat

Už jsem tento motor také zkoušel rozebrat - plasty (přední a zadní ložiskový štít) jsou do sebe jenom slepené, takže se dají jednoduše rozcvaknout a je dostupné zadní ložisko, uhlíky a komutátor. A to je vše, protože podložka u turbíny je nalisovaná na hřídeli a bez poškození turbíny se nedá sundat - už jsem se ji pokoušel stáhnout stahovákem, rozbít (je z nějaké litiny), odbrousit, ale nic neumožnilo motor rozebrat tak, aby šel znovu složit.


To, že opravy stojí víc je normální - všeobecně se u vysavačových motorů s opravama nepočítá. Do současných vysavačů se jako díly dodávají jenom kompletní motory - dřív se daly sehnat díly ještě možná tak do Zelmeru, ale o současné situaci nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 16:04    Předmět: Citovat

ohryzek36 napsal(a):
Už jsem tento motor také zkoušel rozebrat - plasty (přední a zadní ložiskový štít) jsou do sebe jenom slepené, takže se dají jednoduše rozcvaknout a je dostupné zadní ložisko, uhlíky a komutátor.


A právě u mého motoru je rozsypané to ložisko při komutátoru kde se nachází i turbína, asi odchází ve valné většině právě toto ložisko. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 18:43    Předmět: Citovat

Ty máš uhlíky u turbíny?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st březen 09 2016, 18:57    Předmět: Citovat

Také mě to překvapilo ale je tomu tak, viz příloha, snad je tam ten komutátor vidět.


IMG_20160309_185241.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160309_185241.jpg
 Velikost:  138.68 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt březen 10 2016, 6:48    Předmět: Citovat

Jestli chceš, tak teď můžeš oba díly rozcvaknout od sebe (stačí dva šroubováky - víc to už asi nepokazíš) - lepidlo to už moc nedrží a aspoň půjde vidět rotor a uhlíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt březen 10 2016, 8:43    Předmět: Citovat

Až bude nějaký ten čas tak to zkusím. Že by se mi jej podařilo nedestruktivně rozebrat, opravit a složit o tom neuvažuji když to předemnou již zkoušelo více lidí včetně Tebe ale za pohled na vnitřnosti to bude stát zato. Syn mi řekl, že mají ještě jeden ten samý a závada s největší pravděpodobností je ta samá ale zatím o jeho opravě doma nediskutovali.
Včera jsem vysávač dal dokupy s novým motorem, ten má 1800W a sací výkon 670W, starý měl 2000W a sací 450W. Pravděpodobně nový má menší příkon ale vyšší sací výkon z důvodu úspory energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt březen 10 2016, 11:52    Předmět: Citovat

Že odcházejí daleko častěji ložiska u turbíny má logiku. Turbína nabere na lopatku nečistotu, což ji krásně rozhází. Při otáčkách motoru je to pak už jen otázka času.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt březen 10 2016, 18:45    Předmět: Citovat

čaute, tenhle motor má fakt sestavení obráceně tzn. že uhlíky jsou u turbíny, nicméně Miele používá stejné motory a ty mají normálně matičku... takže potom, že to nejde, je to jenom o tom, co si kdo u výrobce v tomhle případě u Domelu objedná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt březen 10 2016, 19:29    Předmět: Citovat

Řekl bych, že ty motory od Miele jen vypadají podobně (t.j. všechno v plastovém krytu), ale výrobce je jiný - koneckonců je na nich "Made in Germany", zatímco na slovinských motorech od domelu je vždy "Made in Slovenia" ať už jsou použité v jakýchkoliv vysavačích (+ se liší ve více drobnostech, jako je vyhotovení turbíny, postavení uhlíků a pod - jde vidět, že ty motory vymýšlel někdo jiný). Podobné "plastové" (není to plast, ale nějaká polymerová pryskyřice - už nevím přesný termín) motory už dělá delší dobu i ametek (snad 10-15 let), takže o nic nového nejde.


otakarv napsal(a):
Včera jsem vysávač dal dokupy s novým motorem, ten má 1800W a sací výkon 670W, starý měl 2000W a sací 450W. Pravděpodobně nový má menší příkon ale vyšší sací výkon z důvodu úspory energie.


Nevím, odkud máš to info - pokud jde pořád o motor 463.3.405463.3.405[url] , tak i ten starý měl 1800W maximální příkon a 670W sací vákon - v této řadě má příkon 2000W jenom 463.3.401 a i ten má 665W sací výkon, takže i v tom případě by se výkon moc nezměnil.[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
talent



Založen: Dec 09, 2010
Příspěvky: 345
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2016, 21:13    Předmět: Citovat

Pozdravujem.Som odvedla opravujem telky - omylom mi doniesli tento vysávač.
Odskrutkoval som 9 šróbov,ale bez použitia násilia mi to nejde rozobrať.
Vie mi tniekto poradiť,prípadne kde je nejaký film.
Na yutube sa mi nepodarilo nič nájsť na tento typ.

Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.46 sekund