Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou sušičku prádla vybrat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2016, 20:30    Předmět: Citovat

moje zkušenost. Nejlíp suší Miele, potom AEG , Siemens Bosch, Electrolux a pak ty ostatní. Janom perlička, u Whirpoolu když ho rozdělávám tak se téměř vždy pořežu o plechy ( používám rukavice , ale nesmím zapomenout) Tam už je vidět jak moc jim jde o nějakou kvalitu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2016, 21:30    Předmět: Citovat

Díky BU2520 za postřehy. No Miele je od nějakých cca 25k - to už je celkem dost. To AEG vidím v hodnocení celkem kladně, ale zdá se že poslední typy mají pouze jeden filtr a výměník tak "proplachují". Nebývá ten výměník pak zasviněný? U toho WH i BEKA sem viděl celkem hezky přístupné oba filtry. Ten větší ve mě celkem i budil důvěru... Zítra skočím omrknout do elektra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2016, 17:07    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
tak se téměř vždy pořežu o plechy
A víš o nějakém výrobku (s plechy uvnitř), kterého se ostré plechy netýkají?
Já bohužel ne.
(Ford Fiesta, XboX 360, různá LCD a PC, pračky...)

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2016, 18:35    Předmět: Citovat

Když už mimo OT, tak si pamatuju krásnej zářez o rozdeklovanou Aiwu 999 - otřep malý, ale váha poctivého tráfka udělala své.

Dnes sem byl mrknout na to AEG a nevypadá to špatně. Zaráží mě, že zatímco WH/BEKO má před výměníkem ještě molitan, jako sekundární filtr, AEG to kašle a udělalo pouze servisní "dvířka" na vysátí/oplach chladiče. Byl mi dnes nucen typ T8DBE48SC, že s těmi 8kg je jedinečná. no vypadalo to zpracování celkem dobře.
Takže kdo máte typ s manuálním čištěním výměníku? Stačí vysát, nebo je občasný "oplach" nezbytností?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2016, 18:47    Předmět: Citovat

Ja pred casem koupil siemens WT47W590, mam pocit ze v testech vychazela velmi dobre.
Je to typ s tepelnym cerpadlem, nemam ji ani tak kvuli usporam, ale ocenis to hlavne v letnich vedrech. Pokud mas ovsem moznost vyvest teply vzduch nekam ven nebo susit pradlo na balkone, je to jedno.

Soused mel taky plno staromileckych kecu o slozitosti, poruchovosti novych technologii jako spousta lidi co by nejradej susila fenem pridelanym k bubnu pracky, ale stacily dve horke leta a uz ji ma taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2016, 6:11    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
bu2520 napsal(a):
tak se téměř vždy pořežu o plechy
A víš o nějakém výrobku (s plechy uvnitř), kterého se ostré plechy netýkají?
Já bohužel ne.
(Ford Fiesta, XboX 360, různá LCD a PC, pračky...)

No tak z bílé techniky Siemens Bosch, ve většině případů i AeG s Eluxem u těch nemusím rozdeklovávat s rukavicemi a bez úrazu, u WP je je to téměř na jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2016, 13:24    Předmět: Citovat

Tak nakonec dnes nainstalována AEG T8DBG48WC. V sadě s ní je i sada připojení k odpadu (hadička cca 2m a pravoúhlá spojka). Já už si aktivně sháněl hadičku sám - ale k připojení na standard 3/4" pračkový sifon si musím stejně ze silonu vytočit přechodku z té 8mm (vnitřní průměr) na kus 3/4 hadice sám. To není součástí sady a ani se nedá koupit a skládat to z několika kousků průměrů hadiček a spojek se mi vůbec nechce Smile
Navíc je teď na AEG akce, kde můžete dostat za určité typy nějaké chechtáky zpět.
Snad vydrží dlouhá léta.
Jen taková perlička, co mě překvapila - aretační silonové šrouby/pojistky jsou zezadu bubnu dvě, ale v návodu není ani slovo o jejich vycvaknutí. Prý prvotní aktivace může být hlučnější, tak předpokládám, že aby tím netrápili nemehla otočí se prvním otočením bubnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Racius



Založen: Aug 29, 2009
Příspěvky: 189
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 29 2016, 21:37    Předmět: Citovat

Zdravím, tiež riešim podobnú otázku. Díval som sa zatiaľ po mašinách AEG, Bosch a jednej Beko.

Jedná vec mi nie je jasná, ako je to so zanášaním kondenzoru ?

Niektoré mašiny Bosch sú promované s technológiou obmývania kondenzoru skondenzovanou vodou a samotný kondenzor nie je užívateľský prístupný. Je to obmývanie účinné ? Kam sa splachuje zmytá špina ?

Mašiny AEG nemajú medzi hlavným filtrom a kondenzorom žiaden ďalší filter. Jeden predavač mi na otázku zanášania povedal, že raz za čas mám kondenzor povysávať. Kondenzor je prístupný cez dvierka.

Zaujala ma Beko DPU8360X. Medzi hlavným filtrom a kondenzorom je kulisa s hrubým a jemným filtrom, prístupná cez dvierka.

Dvierka:
Na AEG otvorím dvierka pákou a sú uzamknuté kovovým hákom. Na Bosch a Beko ich otváram trhnutím silou. Bosch kovový hák, Beko plastový.

AEG mi bola prízvukovaná ako kvalita z Nemecka, ktorá vydrží. T75781 stojí nejakých 14tis., možnosť predĺženia záruky za ďalšie prachy.
Beko stojí nejakých 12tis, po registrácii u výrobcu záruka 5 rokov.

Nejaké názory ? Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 8:17    Předmět: Citovat

také jsem byl donucen začít se zabývat výběrem sušičky, zatím mě zaujaly (s ohledem na cenu) tyto:
Beko DPU8360X která je zmiňována o příspěvek výše (ale udává se u ní o dost vyšší spotřeba el. energie než u ostatních), dále Beko DPS7405GB5 nebo Gorenje D8665N - máte někdo se sušičkami Gorenje zkušenost?
Pak by mě ještě zajímalo jak je to s těmi mezikusy pomocí kterých lze postavit sušičku na pračku, lze takto kombinovat různé značky? a když mám úzkou pračku tak na to asi sušičku nedám nebo ano? Lze i naopak s pračkou nahoře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 8:22    Předmět: Citovat

Myslim ze pracku nahore bych nechtel riskovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 20:52    Předmět: Citovat

Možná kdyby jako podstavec sloužil železobetový stůl, navíc s ocelovým rámem okolo, aby nespadla.
V otvoru podstavce by mohla stát ta sušička.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Racius



Založen: Aug 29, 2009
Příspěvky: 189
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 21:46    Předmět: Citovat

Zdarec, tak sušička je už skoro mesiac doma.
Vybral som tú Beko DPU8360X.

Tá AEG je zrejme tiež dobrá, pri dôkladnejšej prehliadke v obchodoch som postrehol, že filter pod dvierkami je dvojitý (hrubý+jemný) a filter je v sušičke usadený cez tesnenie, takže prach neprenikne ku kondenzoru (teda nemal by).

Beko má filter volne ložený a nečistoty cez fugu trochu prenikajú, ale skoro všetko sa zachytí na jemnom filtri pred kondenzorom. To čo prejde jemným filtrom sa cez penový filter už nedostane. Aspoň sa mi to tak javí, keď si baterkou posvietim na rebrá kondenzoru, sú čisté.
Zatiaľ som sušil asi 7krát. Very Happy

Obidva filtre po ručnom obratí prachovej vrstvy aj s penou vždy vysprchujem vo vani.

Odhad času programu je celkom náhodný, vždy skončil doteraz o čosi skorej než najprv vypočítal.

Dvierka sa síce otvárajú/zatvárajú trhnutím, ale sily nie je treba veľa, ide to plynulo a nenásilne.

Mašinu som kúpil v Datarte za 12 tis. kč. Za 250kč mi ju doniesli až do bytu, rozbalili a kartóny s polystyrénmi odniesli.
Na predajni o 5ročnej záruke ani slovo a po dotázaní sa tvárili, že o ničom nevedia. Záruku som si uplatnil poslaním naskenovanej účtenky na registračný formulár a o dva dni mi zaslali certifikát o 5ročnej záruke.

Keby Beko neposkytovalo na ten model 5r. záruku, tak si kúpim asi tú AEG, i keď má škaredý predný panel. Very Happy



DSC_6104.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_6104.jpg
 Velikost:  144.36 kB
 Staženo:  113 krát


DSC_6107.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_6107.jpg
 Velikost:  123.45 kB
 Staženo:  78 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 21:54    Předmět: Citovat

Racius napsal(a):
...Obidva filtre po ručnom obratí prachovej vrstvy aj s penou vždy vysprchujem vo vani. ...

Ten molitan se dá očistit vysavačem; suchá a rychlá metoda. I ty jemné fólie, ale se sníženým nasáváním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2016, 18:32    Předmět: Citovat

Jak vybrat sušičku prádla? Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund