Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je tranzistor 2N3055 opravdu náhradou KD501/2/3?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2016, 17:56    Předmět: Citovat

Tak tesláckej 2N3055 nemam,jenom KD3055.Zato bych našel šestiinvertor SN7404 s nápisem TESLA a 2 obvody MA7812 v TO-220 (ne to klasický hladký s kulatejma vývodama jako triaky KT205/207,ale s placatejma zúženejma a mělo v bakelitu ty 2 "D" výřezy jako ty obvody od "ST",jen nebylo matný a světlý,ale normálně tmavej TESLA bakelit známej z obvodů DIL).
Ty 2N3055 jsou výkonově dvoutřetinovou variantou KD503.Do jednoho zdroje,kde byly do paralelu 2 KD503 se dávala náhrada 3x2N3055.To ale mohlo souviset s častym pajcováním těch 2N3055 a ten opravující mohl koupit právě nějaký noname šmejdy.
BTW.Jako komplementár ke KD502/503 mi papírově (Ic,Ucb0,Ib,Ube,H21e a futrál) vycházel asi jenom 2N4398/9.Pak se objevily KD15003/15004(ekvivalent Motorol MJ15003/4) a dneska máme hromadu IRFP,2SC/2SD,BDW a MJL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2016, 21:07    Předmět: Citovat

Nezabili byste toho šampóna ? Laughing

2N3055 jsou kus hnoje, mám jich asi 100 od různejch výrobců, originály Very Happy od r. 1972

pak tu mám pytlík BUY13 Siemens, to je ještě větší hnůj, asi jako KU606, ale mají 3 nožičky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 9:27    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Nezabili byste toho šampóna ? Laughing


Nechápu, jak někdo, kdo dokáže vymyslet složitá zapojení
má takovéto stupidní příspěvky.

Buď si z nás dělá celou dobu Ass a nebo je to psychopat.
Ale ten Eagle, i když už jsem mu dvakrát radil jak začít,
se nenaučí a nenaučí.

Sorry za OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 10:15    Předmět: Citovat

Předevčírem jsem ho měnil. Nevydržel přepólování 2A nabíječky na malou gelovku, chcípák. Má oproti KD tu základní desku poloviční.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 12:15    Předmět: Citovat

Victronix
Eagle je bohužel těžce zavirovanej, sice jde používat,ale jenom chvilu, pak spadne Windows a musí se přeinstalovat Twisted Evil
I když bych se to chtěl naučit, tak mě to systém neumožní, protože po instalaci Eagle nejpozději do dvou dnů zboří na modrou obrazovku a stihnu tak akorát namalovat pár odporů a pak zase všechno znova. Twisted Evil

Mám ho sice nahranej na flešce, ale po páté už ho nemá smysl instalovat a následně reimage Windows, krom toho jsem přišel o všechny počítačový schémata, ale mám je naštěstí ručně namalovaný a založený v šanonu.

Tedy s Eagle jsem bohužel neuspěl, schémata, které budu chtít zveřejnit kreslit dál ručně.

Touto cestou chci požádat někoho, kdo umí na počítači nakreslit schéma Class D sampon 2200 a má zdravý Eagle o překreslení.
Stojí to za to, zesilovač jde perfektně, nejde odprásknout, jede na první zapojení, neobsahuje nastavovací prvky, vše je vyřešeno pomocí zpětných vazeb ( dokonce jede lépe než jsem na začátku projektu předpokládal )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 13:11    Předmět: Citovat

samponek napsal(a):
Victronix
Eagle je bohužel těžce zavirovanej,...

Tak to máš nějakou divnou verzi. Ne ode mě.
Ale nebudem to tady rozebírat, tady se to nesmí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 18:32    Předmět: Citovat

Dělá si z nás vás srandu . Tedy já také eagle nemusím ...
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70906&highlight=proficad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Neupirátil, použil jsem odkaz a heslo , které mi dal jeden místní uživatel.
Někde se stala chyba.
Soubor v odkazu je bohužel zavirovaný, bylo to moje první setkání se s Eagle a dopadlo to zle, přišel jsem o všechny počítačová schémata, ale to už je fuk.
Soubor obsahuje Gen: Trojan.Heur.FU.luZ@aKa @Jbc,Gen: Trojan. rgmnr.vbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 20:10    Předmět: Citovat

Co má šampon proti obyč. proficadu? Vždyť je to v něm na půl hodinky.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 20:12    Předmět: Citovat

Už tomu počítači zkrátka nevěřím, co se týká software. Samý viry.
Co je nakreslený rukou na papíře založený v šanonu je násobněkrát trvanlivější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 20:20    Předmět: Citovat

Jo když najdu někde ve vraku 503, rád si ji vyloupnu. V životě jsem viděl v podstatě jen jednu utavenou, ale ta měla v klubouku díru, jako by ji někdo klepl elektrodou...

OT:Naopak já mám orla celkem rád. Učil sem se v něm sám a s vhodným rozšířením se dá naimportovat třeba i dfx..
Už vidím Šamponku, jak ti z těch Tvých upatlaných předloh někdo dělá desku, nebo navrhneš vícevrstvu s třídou přesnosti 5 (spoje/mezery 0,2mm)
Takže nezatracuj nástroj, pokud ses ho nenaučil používat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 20:35    Předmět: Citovat

Asi jsem imunní vůči virům. Koupit originál je jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 3996
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2016, 22:41    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Co má šampon proti obyč. proficadu? Vždyť je to v něm na půl hodinky.

Přesně tak. A zrovna dnes zasílali z proficadu na email novou verzi 9.1.1. Tam žádný virus Sampone není Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2016, 19:42    Předmět: Citovat

Podle knihy ČESKOSLOVENSKÉ POLOVODIČOVÉ SOUČÁSTKY II, autorů J.bém a kolektiv vydané v roce 1979.

Pár citaci z knihy.

KD605 až KD607

… Systém tranzistoru je umístěn na křemíkové desce o rozměrech 4,5x4,5 mm. … Jak již bilo řečeno, tranzistory KD605 až KD607 mají velkou odolnost proti druhému průrazu a dobrou výkonovou zatížitelnost, při poměrně vysoké hodnotě proudového zesilovacího činitele. … Tranzistory KD605 až KD 607 nejsou, přímím ekvivalentem žádného zahraničního typu, přibližně však svými základními parametry odpovídají typu 2N3055. …

KD501 až 503

Tranzistory KD501 až KD503 jsou výkonové křemíkové tranzistory typu NPN vyráběné dvouepitaxní technologií stejně jako tranzistory KD605 až 607. … Systém tranzistoru je umístěn na křemíkové desce o rozměrech 5,5x5,5 mm. … Také tyto tranzistory se vyznačují velkou odolností proti druhému průrazu a dobrou výkonovou zatížitelností přes velký průměr hodnoty proudového zesilovacího činitele. … Tranzistory KD501 až 503 jsou přibližným ekvivalentem zahraničních typu 2N5301 – 03 fy Texas Instruments s odchylkou v hodnotách mezního výkonu a maximální přípustné teploty přechodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 1:32    Předmět: Citovat

KD503 originál od Motoroly Gunsrifling


-IC-KD503-KD503-moto.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  -IC-KD503-KD503-moto.jpg
 Velikost:  88.67 kB
 Staženo:  110 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund