Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Smart LCD Samsung UE40D5500, závada v obraze
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tucnak65



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 9:29    Předmět: Smart LCD Samsung UE40D5500, závada v obraze Citovat

Zdravím po delší době. Chlapi, mám tento problém...Zatím po měření bez výsledku. Prosím o radu. V obraze v horní části jsou rušivé proužky. Dále pak, což na fotce není zcela patrno, jsou bílé jemné proužky v pravidelném rozestupu...chvějí se jako ty nahoře. Velmi rušivý vliv má zapnutá TV u rádia..Poradí prosím někdo? Moc děkuji..


1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  274.93 kB
 Staženo:  390 krát


2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2.jpg
 Velikost:  266.99 kB
 Staženo:  401 krát


3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3.jpg
 Velikost:  105.38 kB
 Staženo:  326 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tucnak65



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 14:01    Předmět: Citovat

Safra, 70x shlédnutí a nikde nikdo nic neví? Hmmm...
Takhle "upovídanou" televizi, co se plete do signálu rádia metr od TV jsem ještě neviděl... Lidičky, poraďte. Vypadá to jako kdysi zpětné běhy na CRT..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 14:37    Předmět: Citovat

Že telka ruší příjem rádia je normální, víš co je tam pulzáků a jiného číslicového humusu? Dělají to všechny. Ty linky, těžko říct kdy na fotkách není nic vidět. Dříve to byly zpětný běhy který se daly opravit. Dneska to je vada panelu který vyhodíš i s telkou.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 8:42    Předmět: Citovat

obzvlášť ruší aj samú seba ako to vyzerá v tomto prípade ak sú vadné viedenské párky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1732
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 9:04    Předmět: Citovat

Tucnak65 napsal(a):
Zatím po měření bez výsledku.

ešte že vieme čo si meral....výšku ,šírku,hrúbku ????.....napätia zo zdroja,zvlnenia,filtre??? .. a čím? metrom,šublerou, ...multimetrom osciloskopom ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tucnak65



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá listopad 11 2016, 8:08    Předmět: Citovat

Chlapi, nejsem negramota v oboru, byť už to nějaký pátek nedělám profesně, ale díky za vaše "poznámky", opravdu skvělé.
No, k problému...Objednal jsem a vyměnil T-cone...výsledek? Nic se nezměnilo. Tudíž, kdo by měl zájem o tuto desku LSJ400HM02-S, S100FAPC2LV0.3,, model BN41-01678, tak je k dispozici, než jej odešlu zpět dodavateli. Cena: 1.300,- CZK.
Pro některé....ano, napětí sedí, zvlnění sice je, ale ne takové, které by tyto zákmity ovlivňovalo. Každá rada seriozní rada dobrá. Doufám, že na toto forum nezanevřu.."blbyma" poznámkama...děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tucnak65



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá listopad 11 2016, 9:59    Předmět: Citovat

Další poznatek: při odpojení levé sběrnice panelu - půlka obrazu OK, při odpojení pravé - popisovaná závada...asi to fakt vypadá na vadný panel..Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá listopad 11 2016, 10:58    Předmět: Citovat

JJ. Vadný panel. Bohužel.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2016, 22:59    Předmět: Citovat

zdravím, původně jsem chtěl založit nové téma, ale pak jsem našel tohle..
Zrovna řeším stejný problém s velmi podobnou televizí (UE40D5800VW)
Ta porucha se projevuje jako zobrazování vodorovných pruhů, nebo jako "zdvojený prokládaný" obraz.
Našel jsem tohle video kde to maník opravil nalepením izolepy na levý konektor z TCON (FPC_LEFT).

Začal jsem s tím konektorem hýbat a skutečně v určité poloze začne být obraz v pořádku. Vypadá to, že je to v případě pokud je kabel v konektoru mírně nakřivo a to tak že pokud je povytažen vzdálenější krajní konec od druhého konektoru. Problém je, že se mi nedaří v takové poloze kabel zacvaknutím klipsny v konektoru dostatečně zafixovat. Klipsna se sice zacvakne, ale objeví se zašednutí příslušné poloviny obrazu. Pokud na klipsnu mírně zatlačím, zašednutí zmizí a obraz je normální.

Lámu si nad tím hlavu jaké by to mohlo mít technické vysvětlení, ale nic mne nenapadá. Mátě někdo pro to nějakou teorii, nebo snad i poznatky z praxe?



LCD Samsung UE40D5800 foto10.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto10.jpg
 Velikost:  292.72 kB
 Staženo:  239 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto12.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto12.jpg
 Velikost:  299.15 kB
 Staženo:  272 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto13.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto13.jpg
 Velikost:  298.63 kB
 Staženo:  233 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto08.jpg
 Komentář:
chyba ve vykreslování obrazu (zdvojení)

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto08.jpg
 Velikost:  73.84 kB
 Staženo:  212 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto09.jpg
 Komentář:
po manipulaci s konektorem chyba zdvojení zmizela, v důsledku špatného přítlaku na konektoru je však příslušná polovina obrazu tmavá

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto09.jpg
 Velikost:  118.72 kB
 Staženo:  222 krát



Naposledy upravil Jirka1112 dne st listopad 23 2016, 19:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 8:56    Předmět: Citovat

V páskači sú priehlbinky od pierok konektoru. Niekto to rieši ako už bolo povedané nalepením pásky z druhej strany aby páskač bol hrubší, ale ak je to možné je lepšie zobrat nožnice a milimetrík z páskača odstrihnúť, resp. ak je to možné páskač zacvaknúť o milimetrík viac vytihnutý z konektoru.
Skracovanie či zacvaknutie povytiahnutého sleduje ciel aby pierka konektoru dosadli na plôšky páskaču na mieste kde páskač je rovný (nemá priehlbinky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 16:02    Předmět: Citovat

mno jo, to by tedy poukazovalo na závadu způsobenou samotným páskovým kabelem. Jenže já jsem zkoušel ty kabely prohodit, tzn. ten z toho levého problémového konektoru jsem vypojil a zapojil do pravého konektoru a obráceně. Problém zobrazení zůstal. Původně levý páskový kabel tedy fungoval v pravém konektoru bez problému a opět byl problém v levém konektoru.
Vypadá to tedy že problém je spíš v konektoru samotném a ne v páskovém kabelu. I tak mi to ale stále nedává smysl. Kabely jsou přece vyráběné sériově, konektory jsou vyráběné sériově. Může se stát, že se vyrobí vadný kus, ale jak je možné, že ten vadný kus vždy skončí vlevo?
Z pravděpodobnostního hlediska vzniku závady to nedává smysl.
Jedině že by dělala chybu osazovací výrobní linka a vždy u toho levého byl konektor, který je sám o sobě v pořádku nějak špatně (nedokonale) na desku osazen.
Nevím

edit
.. a navíc co jsem tak procházel net a pročítal zkušenosti ostatních lidí, kteří se také snažili opravovat tuhle závadu, ukázalo se, že výměna celé desky TCON za novou problém neodstraní!?!

..takže babo raď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 16:13    Předmět: Citovat

Nejako to prilep paskou a ked sa ti podari dostat to do funkcnej polohy, tak televizor vypni a prepipaj to merakom, ze co si vlastne urobil. Ci pomoze odpojenie niektoreho kontaktu alebo naopak spojenie (s vedlajsim?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2016, 18:03    Předmět: Citovat

Jirka1112 napsal(a):
mno jo, to by tedy poukazovalo na závadu způsobenou samotným páskovým kabelem. Jenže já jsem zkoušel ty kabely prohodit, tzn. ten z toho levého problémového konektoru jsem vypojil a zapojil do pravého konektoru a obráceně. Problém zobrazení zůstal. Původně levý páskový kabel tedy fungoval v pravém konektoru bez problému a opět byl problém v levém konektoru.
Vypadá to tedy že problém je spíš v konektoru samotném a ne v páskovém kabelu. I tak mi to ale stále nedává smysl. Kabely jsou přece vyráběné sériově, konektory jsou vyráběné sériově. Může se stát, že se vyrobí vadný kus, ale jak je možné, že ten vadný kus vždy skončí vlevo?
Z pravděpodobnostního hlediska vzniku závady to nedává smysl.
Jedině že by dělala chybu osazovací výrobní linka a vždy u toho levého byl konektor, který je sám o sobě v pořádku nějak špatně (nedokonale) na desku osazen.
Nevím

edit
.. a navíc co jsem tak procházel net a pročítal zkušenosti ostatních lidí, kteří se také snažili opravovat tuhle závadu, ukázalo se, že výměna celé desky TCON za novou problém neodstraní!?!

..takže babo raď


Tvoj pristup mi pripada ako z tej zabavnej relacie... Proč budu hledat aluminiový klíček tam, kde sem ho stratil, když je tam tma...
Inými slovami, mám pocit že hladáš dôvod ako sa čo nedá opravit miesto toho aby si hladal dôvod ako sa to dá vyriešiť jednoduho a zadarmo a na dlho...

Nenapadlo ta, že máš aj drúhý páskač s priehlbinkami ? Ved je rovnako starý ako ten povodný... A nenapadlo ta, že aj niektoré pierko može byt unavené?

Kazdopádne vypodložením kvalitnou páskou čo nepúšta lepkavinu po zohriatí - používam 3M kapton alebo zacvaknutím páskaču o milimetrík povytiahnutý z konektora sa problém v mojom prípade vyriešil z 9 prípadov z 10.

A ked nie, tak zlatý vlas deda vševeda alebo zohnat druhý konektor...

Netusim co je na tom take tazke na pochopenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2016, 19:42    Předmět: Citovat

citace:
Netusim co je na tom take tazke na pochopenie


Pokud je ti jasné čím je přesně závada zdvojeného obrazu způsobována, tak by jsi byl velmi laskav kdyby ses tu s námi o to podělil.

Z toho co píšeš mi připadá, že jsi přesvědčený o tom, že je závada způsobena vaklem (špatným spojem) na konektoru. A to buďto špatným dosedem pinu v konektoru (niektoré pierko), nebo přímo koncovou ploškou na páskovém kabelu.

To jsem se původně domníval také, ale nyní to můžu vyloučit. Všechny piny jsem proměřil Ohmmetrem (z pinů konektoru na desce TCON na piny na konektoru na druhém konci páskového kabelu). Všechny byly v pořádku, nenaměřil jsem žádný přechodový odpor.

citace:
alebo zohnat druhý konektor

Jak jsem již psal, někdo dokonce ve snaze závadu opravit sehnal celou novou desku TCON (součástí níž je pochopitelně nový nevyrachtaný konektor, který by měl mít všechny pierka v pořádku).
Výměnou desky se však problém neodstranil!

Paradoxně se problém pravděpodobně naopak odstraní prerušením některého propoje (některých propojů) z konektrou. A to je přesně to co mně zajímá a co se snažím pochopit. Který propoj (propoje) se mají přerušit, a proč?


citace:
zacvaknutím páskaču o milimetrík povytiahnutý z konektora sa problém v mojom prípade vyriešil z 9 prípadov z 10


Můžu se zeptat zda se ti při tvých opravách nakonec podařilo docílit naprosto bezvadného stavu obrazu? Nebyla jedna polovina obrazu mírně tmavší než druhá polovina? Neobjevovaly se v obzaze vodorovné pruhy?

Zkoušel jsi pak páskou olepený propoj proměřit ohmmetrem? Byly polepením některé piny přerušeny?


Pokud mi zbyde dnes čas zkusím opravu dokončit a přidám další poznatky..



T-CON board - Samsung S100FAPC2LV0.3 BN98_03131A for TV 46D5500.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  T-CON board - Samsung S100FAPC2LV0.3 BN98_03131A for TV 46D5500.pdf
 Velikost:  111.56 kB
 Staženo:  401 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2016, 21:29    Předmět: Citovat

Dik za datasheet.
Mal som nedávno TV UE46D6000, ktorý má panel LTJ460HW03 s TCON SH120PMB4SV0.3, ktorý robil zase to, že ak bola zapojená len pravá strana skla (pohlad zo zadu tv), tak obraz bol prekladaný (ako keby každý druhý riadok biele prúžky).

Ale ak som pripojil aj ľavú stranu tak IO viacnásobného DC-DC vypol všetko a MB nenašiel cez I2C ani TCON samotný a vypol aj podsvit a znova sa snaži ako keby štartovať ale bez blikania kontrolky.

Bolo mi jasné, že niekde na ľavej strane skla alebo v doskách je zvýšený odber z nejakého napájania.

Avšak ohmetrom som nič nenameral (rozdiely medzi pravou ani lavou stranou) čo sa týka 17V, 3,3V, 1,8V a +30V či tak nejak, ale nedalo mi to a postupne som vždy jedno napätie pripojil z lab. zdroja a sledoval odber
(mám ampermeter s rozlíšením 1mA) všetko vyzeralo v norme oproti pravej strane okrem 17V kde akosi dlhší čas o okamžíček dlhšie prekračovala ľavá strana prúdové obmedzenie oproti pravej, ale to len po zapnutí a potom prúd klesol k normálu.
To som pripisoval najprv zníženej kapacite keramík na pravej strane na vetve 17V ale to s ameraním nepotvdilo.
Ale pre istotu som tym zdrojom skúšal posilňovať pri zap. Tv samotný výstup dc-dc meniča, ale ten sa aj tak zakaždým vypol.

Nakoniec po asi 2 hodinách som zistil, že predsa jedna vetva má na ľavej strane merateľný zvod avšak predtým som ju nevedel nájst, lebo na bočných doskách nemá kondíky. Ide o -7,5V v tvojej schéme je tiež niečo podobné na tretej strane s názvom Vss 7,5V.
Nakoniec som oddekloval predný plech panelu a už mi to bolo jasné...
Vpravo z pohladu pred tv asi 15cm odspodu bol cierny flak na spodnom skle kde vedú cesty a tam vznikol zvod/skrat ktorý spôsobil až tepelné zdeformovanie držiaka v ktorom bolo uložené sklo, takže obliatie zakaznikom ale možno tam niečim napušta výrobca tesniace plstené nálepky na plechovom dekli panelu, ked aj na tom fore sa vyskytol problem presne na tom istom mieste.

Vid: http://remont-aud.net/forum/61-26399-0 2 dni pred opravou bola zavad rovnaká ako ako na prvých fotkách na tomto vlákne

Ale potom už TCON stále vypínal bo ako som hore spomenul zvod/skrat na lavej strane skla sposoboval vypínanie IO DC-DC prudovým pretazením -7,5V vetvy ak som tuto vetvu posilnil zdrojom odkial si bral asi len 20mA navyše, tak už obe strany obrazu boli rovnaké s prekladaným obrazom.

Ale ten prekladaný obraz čo je tvoj pripad bol tym, že som nasiel tri prerušené spoje na LVDS (mainboard-TCON) konektor foxconn s ploškami na oboch stranách (na vrchu aj na spodu paskaču), takže vypodložit sa nedal a ani skrátiť, lebo okrem lišty na zacnaknutie paskaču mal aj bočné aj západky, iba ak by som odbrúsil milimeter z tých vidličiek na ktorý boli západky presne ako na fotke v ruskom vlákne. Avšak som zistil ohnuté pierka (2 na MB konektore a 1 na TCONE) a aj ked som ich zdanlivo narovnal aj tak nebol kontakt.
Tak som 3x poriešil deda vševeda a obraz je ok, ale ten panel mi tu ostáva, lebo ani po vyčistení vypáleného miesta liehom sa bojím, že je tam niečo vodivé zuholnatením, lebo zvod stále pretrváva...

Takže tolko mojej skúsenosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund