Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CANON A85 - fotky s rampouchy jako na severním pólu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2008, 6:40    Předmět: Citovat

Když mi foťák dorazil, samozřejmě jsem jej hned vyzkoušel - teda až na ten blesk! Bylo léto a fotil jsem jen v exteriéru.
Když jsem pak exponoval jednou navečer, místo flashnutí se ozvala rána jako z pistole (resp z Canónu Very Happy ). Opakovaný pokus .. a totéž.
Tak jsem sednul k PC a napsal jsem do AWH. Reakce klasická: Tohle s opravovanou vadou zdarma nemá nic společného a z předběžné ceny opravy blesku se mi vyrazila kopřivka. Mít toho technika po ruce, tak již opravdu sháněli dalšího. Jenže Pha je od mého bydliště cca 400 km a toho si byl vědomý. Dávat to soudnímu znalci a jezdit do Prahy se hádat s grázlem? Za ty náklady si koupím dbva nové aparáty!
Možná zkusit AWH v Brně, měla by tam být také opravna, ale tu Prahu ani náhodou!!!!

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1510
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2008, 9:18    Předmět: Citovat

Tak jsem poslal foťák dne 6.2. poštou do AWH servis v Praze. Podle očekávání vyměnili CCD snímač, zdarma podle příslibu CANON (foťák je rok po záruce). Zpět mi došel poštou už 15.2.
Náklady 56 Kč poštovné za odeslání do Prahy včetně pojištění na 5000 Kč.
Spokojenost na mé straně, na AWH si nemohu stěžovat. Všechny funkce vypadají po opravě OK.
Standa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po únor 18 2008, 9:08    Předmět: Citovat

Přeji Ti, aby Tvá radost neskončila po čase rozčarováním.
Psal mi kamarád, také měl v tom jistém servise digiťák, také ta "oprava zadarmo".
Šel 3 měsíce. Pak bác, a totéž, jako před "opravou". Absolvoval telefonát s arogantním technikem, který mu řekl, že má smůlu, že na tu opravu je záruka právě ty 3 měsíce. Jak se dozvěděl, kolik ho další "oprava" bude stát, museli ho hodinu omývat ledovou vodou, aby znovu přišel k sobě.
Teď sedí, je apatický, foťák vyhodil a jen skřípe zubama. Na papír před sebou si kreslí stále nějaké okultní obrazce a píše furt jistá tři písmena.... Hodně špatně

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 19:35    Předmět: Citovat

No panove, to ste mi teda nalili optimismu. Prave sem se vratil z festaku, kde se mi zacla odsirat moje A95 (na 99% popisovana zavada CCD - vertikalni pruhy na fotkach i v hledacku), takze zejtra zkusim zajit do AWH. Ale kdyz ctu o tom blesku tak mi naskakuje koprivka. Dokazu si predstavit jaky taky muzou delat v servisech hovada (mam kamose v servisu AV techniky Smile, takze se muzu asi jen modlit ze si fotak odnesu funkcni. Asi bych jim mel pri predani blesk predvest a rict ze ho vyslovne opravovat _nechci_ jen ten snimac Razz

ps uz mi takle chcipla A70, zkousel sem ji opravit (viz link na predchozi strance), ale fungovalo to par dni a pak konec. V servisu sem s tim z pochopitelnyho duvodu nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2009, 14:27    Předmět: Citovat

Tak sem to neska odnes do AWH, pokyvali hlavou a ze do 2 tydnu vymeni. Tak sem zvedav co me ceka za prekvapko Cool

EDIT:
Sakra to sou rychlici, neska rano prisla SMS, ze je fotak opraveny. Snimac vymenili, vycistili objektiv a hledacek, blesk taky funguje. Takze si na jejich pristup rozhodne nemuzu stezovat. A canonu smekam, ze se zakazniky nevyjebal, muze tak ode me v budoucnu cekat i dalsi nakupy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 0:12    Předmět: Citovat

Tak se asi budete divit, ze ten kompakt porad pouzivam, ale pride mi, ze furt dela lepsi fotky nez leckery moderni 12-16Mp srac s pidisnimacem, kery z toho nasledne po odsumu vyrobi omalovanku...
Bohuzel mi po te vymene v AWH zacal odchazet snimac znova. Projevuje se to jen nekdy, v obraze se objevi slabe viditelne horizontalni pruhy (patrne i v hledacku), ktere lehce prekryvaji obraz. Myslel sem, ze mi to vymenili za nakou novejsi revizi CCD, kera tim uz netrpi, ale zrejme ne. Fotak se mi nechce este odepsat, i kdyz je po tech akcich, co sme spolu zazili uz radne omlaceny, tak asi zkusim objednat CCD z ebaje http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=ccd+canon+a95&_sop=15
a vymenit si to sam. Kamos to takle s uspechem praktikoval u kovovych IXUSu.


Naposledy upravil RayeR dne st září 16 2015, 17:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 0:21    Předmět: Citovat

No ale vem si to, 6 roků to fachčilo, to už je docela důvod pro oslavu - obzvlášť v době, kdy se (skoro) všecko vyrábí štylem "přežít záruku a pak po nás potopa" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33857
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 9:29    Předmět: Citovat

Tieto starsie kvalitne fotaky maju stale co povedat. Pouzivam PowerShot G3 (ten nastastie tymto problemom netrpi) - ma super otocny displej a foti vyborne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 10:47    Předmět: Citovat

Jo, vsak ja sem rad, mam ho od roku 2006 a to byl uz koupeny z druhe ruky. Radsi si budu drzet pri zivote tyhle stare spolehlive kramy, dokud to pujde, nez kadou chvili kupovat tu dnesni spotrebku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2016, 14:37    Předmět: Citovat

Nekdy letos v zime jsem koupil ten nahradni CCD, konkretne od tohoto prodejce: http://www.ebay.com/itm/261542634493
ale k vymene jsem se dostal az vcera vecer. Bohuzel to dopadlo spatne, po nekolika hodinach mechanickeho srani sem to sice vymenil a uspesne slozil, jenze ten "novy" snimac je taky vadny a dela jen takove pruhy: http://rayer.g6.cz/1tmp/IMG_3417.JPG
Tak to moc nepotesilo. Mel sem jeste koupeny snimac i pro A70 (od jineho prodejce), tak kdyz uz sem byl v tom, tak sem ho taky vymenil a ten (zatim) funguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund