Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Baterie JCB - novy smejd na trhu?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 21:01    Předmět: Baterie JCB - novy smejd na trhu? Citovat

Vybalil som baterie LR44 znacky JCB z blistra - na jednej je zospodu biely krystalicky prasok, zjavne to uniklo znutra cez tesnenie... Datum tam nikde ziadny nie je. Ma 1,53 V - ale predpokladam, ze dlho nevydrzi.

Tymto som pouceny - zaradil som to k znackam Duracell a GP - smejdy, ktore vytecu aj ked nie su vybite.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 21:33    Předmět: Citovat

Jaký máš názor na baterie Varta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 21:42    Předmět: Citovat

Tie su OK, ale byvaju dost drahe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 21:44    Předmět: Citovat

Já jsem v Holicích objevil klasický český Bateria. Ani jsem nevěděl, že se ještě vyrábějí, tak jsem na zkoušku koupil ty Excelsiory, sady AA a AAA. Prý se to ale už u nás dávno nevyrábí, nejspíš přebalená čína. Tak uvidíme, v obchodech je to samý Duracell, Energizer, GP, Varta a nic jinýho. Jo, teď jsem ještě v GMku viděl Westinghouse baterky, taky jsem na zkoušku koupil, ale taky si nedělám iluze.
Jediná firma, který věřím je Renata, ta ale nedělá klasický tužkovky a mikrotužky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 21:50    Předmět: Citovat

U nas v Bille maju pri pokladni baterie Toshiba - AAA, AA - alkalicke aj obycajne. Vyzeraju pouzitelne. Tiez mam odtial Sanyo - uz dost dlho a zatial netecu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7830
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 22:01    Předmět: Citovat

Já s úspěchem používal AA i AAA z Penny, konkrétně značku Sony. Cena bývala (myslím) 80kč za 8 kusů. Ale cca poslední rok jsem je tam neviděl.
Dřív nebývaly špatné ty žluté z Ikee, ale už jsem nedávno viděl nějaké vytečené, navíc když jsem si je dal na jaře do bezdrátové krysy, tak vydržely podezřele krátce. Asi katování kostů ve švédském podání...

A nejhorší šmejd, který jsem za poslední dobu zkoušel, byly články v červeno-černo-stříbrném designu s velkým nápisem High Quality. Podle štítku snad z Chorvatska?
Ne že bych je kupoval, dostal jsem je od známého, právě chtěl vědět, jaké jsou. Příšerné. Vydržely v kryse asi 14 dní, a za tuto krátkou dobu stačily i trochu vytéct Confused

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6554
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 22:44    Předmět: Citovat

Sháněl jsem do foťáku, AKU tedy. A udivilo mne, že mají Eneloop, made in japan. Údajně nejlepší značka.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 22:45    Předmět: Citovat

IKEA som tiez videl pred par rokmi vytecene. Bolo to polozene na policke, vytieklo to celkom kvalitne a prilepilo sa... Ani som to nedaval dole, cela policka uz bola na vyhodenie Very Happy

Eneloop je super - povodne od Sanyo, kupil to od nich Panasonic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 23:55    Předmět: Citovat

JCB, SODA, TianGao sú čínske neznačky najhoršej kvality, nezriedka už stihnú vytiecť aj v blistri. Kapacitu majú menej ako štvrtinovú oproti značkovým. Trochu lepšie sú na tom baterky z Lidlu (typ LR a CR, nie tie AA, AAA C a D) Tronic, ktoré sú takým medzičlánkom medzi čínskym smetím a značkovými baterkami. GP značka je už o trochu lepšia ako Tronic, medzi najlepšie značky patrili Maxell, Panasonic, Varta a samozrejme najdrahšia Renata (striebro oxid, ale najdlhšia výdrž). Ale mám obavy, že dnešnej dobe globálneho odrbávania a prebaľovania smetia do značkových obalov už nič nie je isté.
Na Ebay ti číňan za menej než tri € pošle plato s 50-timi LR44 včetne poštovného, akú asi superkvalitu môže človek očakávať?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=button+cell+lr44&_frs=1

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 08 2016, 7:22    Předmět: Citovat

Akurat vcera som v TME nakupil nejake znackove CRxxxx - Panasonic a Renata - lebo ma uz srali tie smejdy (GP a Camelion), co v hodinkach nic nevydrzia. Skoda, ze som nekupil aj nejake slusne LR44.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 806
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: čt září 08 2016, 13:33    Předmět: Citovat

Z Ebay baterky nedoporučuji, měl jsem nějaké ty LRxx za pár Kč, polovička byla vyteklá už v blistru, druhá postupně uhnila bez použití - cena opět odpovídá nekvalitě
...jinak zavedené značky viz výše jsou dlouhodobě OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2949
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt září 08 2016, 14:34    Předmět: Citovat

Najlepšie baterie, s ktorými som sa stretol :PANASONIC. Aspoň tie, ktoré boli ako príbal s výrobkom. V DO od DVD ich mám už 10 rokov, (je síce pravda, že prehrávač posledných 5 rokov málo používam), stále držia a najmä netečú... V DO od TV som ich menil až teraz pred mesiacom, čiže, po 2 rokoch a 9 mesiacoch stáleho a intenzívneho používania. Ako nové nakupujem v Kauflande už spomínané SONY (aj keď si myslím, že so skutočnou firmou SONY to asi nič nemá). Balenie 4ks býva často v akcii za 90 centov, inak stoja málo cez 1€ ( cca 1,2 €), zatial mi žiadne nevytiekli a výdrž je optimálna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2949
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt září 08 2016, 14:48    Předmět: Citovat

Pravoslav napsal(a):
Jaký máš názor na baterie Varta?

Bežné baterie O.K., ale autoakumulátory VARTA už nikdy viac ! Mne v aute (Fiesta) strelil jeden článok po 4 mesiacoch. Hneď som kontroloval nabíjanie auta, všetko OK, čo potvrdil ďalší akumulátor, teraz no-name na rýchlo kúpený v Tescu, ktorý vydržal až do Fiestinej smrti. Medzi tým sa VARTA vydula ešte dvom mojim susedom (Fabia, Renault). Taktiež predavač pri mojej reklamácií nič nenamietal, iba vzdychol a vrátil mi okamžite prachy. Sám priznal, že je s nimi problém. Možno to bolo iba také blbé obdobie pre VARTU, ale aj tak: UŽ NIKDY Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt září 08 2016, 15:06    Předmět: Citovat

Já ty Varty, běžné baterie, nejvíce kupuji, nikdy žádný problém.
Co se týče akumulátoru, kdysi jsem měl léta v motorce, než jsem ji prodal, žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: pá září 09 2016, 16:02    Předmět: Citovat

V ostravském Hadexu mívali v hojném zastoupení mnoha druhů články GP za příznivé ceny, se kterými jsem byl zcela spokojen (na rozdíl od názoru publikovaného výše). Pak přešli (nevím jestli z důvodu většího zisku) na otřesný typ zn. TINKO. Je to jeden z největších šmejdů, které jsem kdy používal a to jak ve formě článků, tak akumulátorů. Jelikož články jsou potaženy jen tenkou fólií, tak se už po nedlouhé objeví pod ní zvrásnění od prožrání schránky. Ve stolním mobilu jsem měl záložní akumulátor 4xAA neznámého typu, který tam vydržel mnoho let. Nahradil jsem jej pak rovněž akumulátory Tinko a ty neměly životnost ani rok.
U nás jsou také v jednom obchodě k dostání modré články Bateria. Moje zkušenost s nimi je taková, že vytékají velmi ochotně a silně, takže už je nepoužívám. Mám ale pocit, že s tuzemským výrobcem to má společné jen to logo.
Takže jaká značka je ta nej, když zřejmě i zavedené značky se vyrobí u čínských dodavatelů šmejdů všeho druhu?

Ještě z opačného konce: když před velmi dávnými lety přišly do prodeje měřící přístroje Metra PU120, tak jsem si v jejich brněnské prodejně jeden zakoupil a k tomu tři články asi zn. Novell, nebo tak nějak. Tyto baterie vydržely v měřáku bez vytečení neuvěřitelných 8 let. Také nějaké červené monočlánky Varta ze sedmdesátých přežily v tranzistoráku VEF204 (má velmi malou spotřebu) při občasném používání mnoho let a nevytekly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund