Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač 2x50W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 18:57    Předmět: Citovat

EKKAR - byl jsem nedávno na dni otevřených dveří SPŠE v Pardubicích a můžu říct, že průmyslovky jsou prostě ve ***

Mít dneska děcko, tak ho buďto tlačím na řemeslo (učnák) nebo na gympl (s následnou vejškou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 19:11    Předmět: Citovat

to Skalla: Použití stavebnice jako základ je dobrá možnost. Hotová je stejně jenom DPS a vlastním přispůsobením konstrukce může zařízení dostat zcela individuální ráz. Třeba u toho zdroje se dá přibastlit měření což není problém. Čas ušetřený použitím ověřené konstrukce můžeš věnovat důkladnému propracování celkového mechanického a elektrického provedení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skalla



Založen: Sep 02, 2016
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 21:38    Předmět: Citovat

EKKAR, promiň ale řeknu ti na to pár věcí Smile
Za 1. Nepochybuji o tom že jsi vzdělaný chytrý člověk který rozumí tomu co říká.
Za 2. Do slaboproudu mě nikdo nenutil, rozhodl jsem se sám, už jenom z toho důvodu že podotýkám JENOM ten slaboproud as obor MEchanik Elektrotechnik je 4 letý s maturitou, veškeré Silnoproudy jsou jen výuční list, a já sám jsem chtěl na tenhle obor jít nejen kvůli tomu papíru že mi to otevírá víc možností jakmile vyjdu ze školy a podotýkám nikdy nevím kde nakonec skončím, ne každý může dělat to co ho baví jako mě např. ten silnoproud lae třeba skončím právě u toho slaboproudu a hold se v tom budu muset zdokonalit. Ale elektrikář který umí jen silnoproud a laicky řečeno neumí ani vyměnit žárovku, tak si myslím že o takového elektrikáře nikdo ani nezavadí.
Za 3. Ohledně mojeho tatíka, není to žádný flákač a hej počkej, je to elektrikář který školí a zaučuje nové elektrikáře a který když mu všechno kompletně nesedí je schopný to překopat i na 20. pokus.
Za 4. Nenaháním to na posledních 10 měsíců, teď jsem vstoupil do 3. ročníku a snažím si jen rozšířit možnosti abych to právě jak ty říkáš: nenaháněl na posledních 10 měsíců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 22:09    Předmět: Citovat

Koukám jeden z mála slušných a rozumných studentů, to se tu nevidí často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá září 02 2016, 22:42    Předmět: Citovat

Skalla - viděls ode mne slovo PROTI tatíkovi, jeho firmě und jeho metodě jak z tebe vyškolit tlustoproudaře?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 0:04    Předmět: Citovat

Skalla napsal(a):
Dobrý den,
Vybral jsem si na maturitní projekt zesilovač 2x50W,

Jaké jsou podmínky toho projektu? Může to být zakoupená stavebnice?
Má být poskládaný z tranzistorů, nebo stačí použít IO?
Zeptej se pořádně vedoucího.

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=1&rozsah=1
http://www.flajzar.cz/zesilovace/zesilovac-2-x-50-w-tranzistorovy.htm
http://www.gme.cz/stavebnice-ezk-kjx4781sx-koncovy-zesilovac-2-x-75-w-1-x-150-w

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kachle



Založen: Nov 23, 2015
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 0:05    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Skalla - viděls ode mne slovo PROTI tatíkovi, jeho firmě und jeho metodě jak z tebe vyškolit tlustoproudaře?

Jsi trochu hajzlík né, ten kluk ti to natřel jak se patří a teď vytrháváš věci z kontextu ( jeho tatíka). Abys poradil na to asi nemáš, umíš akorát kategorizovat a pomlouvat. Na rozdíl od tebe, já jsem mu nabídl alternatívu v podobě stavebnice a tu mu dám zadarmo, pokud bude zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 7:58    Předmět: Citovat

Mi osobne prijde postavit doma spolehlivy zdroj alespon prumernych parametru (tim nemyslim stavebnice z GME) mnohem slozitejsi nez slepit za odpoledne nejaky zesilovac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skalla



Založen: Sep 02, 2016
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 9:14    Předmět: Citovat

Jaké jsou podmínky toho projektu? Může to být zakoupená stavebnice?
Má být poskládaný z tranzistorů, nebo stačí použít IO?
Zeptej se pořádně vedoucího.

Mistr požaduje jen pár věcí: minimálně jeden DPS musí být nakreslen od nás, zbytek můžou být předlohy pouze pro osazení, Zda-li to bude tranzistorový nebo s IO je čistě na nás. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skalla



Založen: Sep 02, 2016
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 9:20    Předmět: Citovat

Kachle- děkuji za nabídku, ale myslím že to by mistrovi nestačilo, si to jenom koupit a osadit, to přece umí každý prvák. Musíme mít min. 1 DPS nakreslené(nejlépe i navržené sami Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 9:44    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Mi osobne prijde postavit doma spolehlivy zdroj alespon prumernych parametru (tim nemyslim stavebnice z GME) mnohem slozitejsi nez slepit za odpoledne nejaky zesilovac.
Studijní projekt který má snést všestranné hodnocení nejde jenom tak "slepit za odpoledne" i když je základem stavebnice. Pokud je přístroj napájený ze sítě měl by splnit příslušné bezpečnostní předpisy. Skříňku je většinou nutné vyrobit protože univerzální plastové pro zařízení na síťové napětí v drtivé většině nevyhovují.
Nakonec záleží jaká kritéria jsou rozhodující ale závady v bezpečnosti by se vyskytovat neměly.

Vlastní zkušenost že "obal prodává": kdysi jsem stavěl "Voltohmtranzmetr" podle RK1976 pro podnikovové kolo STTM (Soutěž Technické Tvořivosti Mládeže). Získal 1 místo přestože nebylo možné prokázat že vůbec funguje - chybělo mu totiž ještě trafo a těsně před soutěží jsem nebyl schopen sehnat baterky. Smile Ovšem zabodovalo celkové provedení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 9:55    Předmět: Citovat

kachle napsal(a):
...
Jsi trochu hajzlík né, ten kluk ti to natřel jak se patří a teď vytrháváš věci z kontextu ( jeho tatíka). Abys poradil na to asi nemáš, umíš akorát kategorizovat a pomlouvat. Na rozdíl od tebe, já jsem mu nabídl alternatívu v podobě stavebnice a tu mu dám zadarmo, pokud bude zájem.
Když chceš moralizovat a někoho odkazovat, podívej se nejdřív "za sebe" = do minulosti vlákna. Pak teprv někoho kritizuj- podívej se na datum: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=822789#822789 To že někomu dáš zadarmo svůj komerční výrobek NEMUSÍ BEJT VŽDYCKY TA PRAVÁ POMOC...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kachle



Založen: Nov 23, 2015
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 10:07    Předmět: Citovat

Co jsem napsal, za tím si stojím a už se k tomu nebudu dál vyjadřovat. Nebyl jsem sám, kdo tě krytyzoval za tvé názory.
Napsal VICTRONIX:
EKKAR > (Sorry, ale) ...tak ses vylil....
Kdyby to sháněl po vánocích ....
Myslím, že kritiky stačilo. Mohly bychom se vrátit k tématu.
EDIT:
Měli jsme ve škole borca, kterej na to 3 roky s*al.
Od čtvrťáku šel do sebe a každej učitel čuměl jak péro z divanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 10:16    Předmět: Citovat

No, myslím že bys konečně měl pochopit, že tady není účelem řešit mne (nebo tebe), ale dotaz na závěrečnou práci položenej z pozice člověka, kterej se v podstatě chová jak blondýna - sám ani pořádne neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane ... Má tady od nás nastíněno X možností včetně tý tvojí stavebnicový, ale zatím se ještě nedokázal vyjádřit.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Skalla



Založen: Sep 02, 2016
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so září 03 2016, 10:37    Předmět: Citovat

Víš co EKKAR už jsem se k tomu vyjádřil několikrát a to že hodnotíš mne jako "blondýnu" jen podle toho jaké mám znalosti ve slaboproudu. Nepřipadá ti to ubohé?? Ostatním jsem za jejích názory a nápady poděkoval a snažím se si vybrat nejlepší možnost, nechtěl jsem být nezdvořilý ale popravdě už mě sereš Smile takže buď tak hodný a přestaň se do mě pořád srát Smile A popravdě radši si nechám poradit i třeba od těch co nejsou třeba tak zdatnáí jak ty, alespoň si ale tady nehoní EGO že? Wink
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund