Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla COLOR 110ST, napájení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: po únor 15 2016, 11:29    Předmět: Citovat

Pokud půjdou z modulu S správné impulzy a cesta k tyristoru je OK, tak už moc možností nezbývá. Je potřeba změřit napětí na anodě tyristoru. Pokud tam bude napětí zdroje, tak je to tyristorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 19:27    Předmět: Citovat

Tak jsem se k ní zase vrátil. Tyristor (KT120) jsem vyzkoušel na 12V a chová se správně, takže bych ho asi vyloučil. Impulsy taky dostává, ale na anodě jsem nic nenaměřil (ani s překlemovaným modulem H) Kolik na něm má být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2016, 20:53    Předmět: Citovat

Pokud do tyristoru nejdou impulzy z modulu S, musí mít na anodě napětí zdroje - je propojen s výstupem modulu H přes vinutí trafa TR401. Při správné funkci jsou tam pak špičky přes 600V, takže pozor na měřák.
Kdyby byl tyristor zkratovaný, tak to odpojí ochrana ve zdroji. Takže bych spíš hledal zlomený plošák někde po cestě. Desky v C110 nijak kvalitní nebyly a spoje kolem mechanicky zatížených kontaktů (pod moduly, trafem) občas praskly. Pokud bude plošák OK, tak přeměřit TR401. Stačí měřit ohmetrem na vyplé TV. Pozor na zbytkové napětí z elytů ve zdroji, lepší bude vytáhnout modul H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 10:55    Předmět: Citovat

Tak dnes jsem se k ní zase po dlouhém čase vrátil. Prošel jsem modul s osciloskopem mimo TV, proletoval cestu budicích impulsů (2 IO -> 2 S) a už +/- funguje! Zvuk jde, ale obraz se nezasynchronizuje. Číslo kanálu je stabilní, takže rozklady jedou stabilně. Který modul synchronizuje? Čekal bych že také S, ale tam jsem vyzkoušel i jiný IO, ale je to pořád stejné... Modulátor je OK (zkouška merkurem). Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 12:57    Předmět: Citovat

Fotka:


DSCN2848.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN2848.JPG
 Velikost:  205.17 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 13:23    Předmět: Citovat

Ta obrazovka je tehotna? Laughing A co potom s takou opachou, ked ju opravis? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 13:56    Předmět: Citovat

Sice je mi víceméně k ničemu, ale ten pocit mít funkční colorku, a jestě k tomu vlastnoručně opravenou Very Happy (s obrovskou pomocí bastlírny samozřejmě) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 18:52    Předmět: Citovat

Trochu jsem ji ještě zkoušel a zjistil jsem, že potenciometrem snímkové synchronizace (na zadní stěně) jde obraz téměř zastavit horizontálně, kdy je ve stavu stabilních pruhů 16:9 pohybuje se pouze "vnitřek obrazu" zleva doprava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: út srpen 23 2016, 22:58    Předmět: Citovat

Synchronizuje to samozřejmě modul S. Je potřeba zkontrolovat, jestli do něj jde videosignál z OMF. Jestli tam byly studeňáky, můžou být i v cestě signálu, nejpravděpodobněji přímo na konektoru modulu. Druhou možností je nějaká ujetá součástka v RC obvodu nastavení frekvence u A250D. Základní kmitočet se v dost širokém rozmezí nastavuje trimrem na modulu S, druhý nastavuje fázi a měl by být +- uprostřed. I kdyby nepřicházely synchroimpulzy z OMF, musí jít nastavit labilní obraz.
Číslo bude synchronní vždy, protože to se řídí až impulzy zpětného běhu. Je tak synchronní s rozkladem nezávisle na signálu (musí se zobrazit i na předvolbě bez signálu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st srpen 24 2016, 5:03    Předmět: Citovat

Nebude stacit jen donastavit P2 3k3 na modulu S,coz je frekvence radku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5157
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so srpen 27 2016, 19:33    Předmět: Citovat

Do tý 110ky tu mám i nějaký ten modul, kdybys potřeboval Wink Laughing .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19497
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 27 2016, 20:02    Předmět: Citovat

Zkontroluj v televizi, jestli ti z pinu 4 OMF leze signál VIDEO- až do modulu S. Ale, jestli zaskočí vertikální synchronizace spolehlivě, patrně tam signál jde, jen máš rozladěný volnoběžný kmitočet oscilátoru na modulu S mimo pásmo zachycení obvodu.
Když obraz postavíš pomocí P2 na modulu S, ale obraz plave zvolna do strany, může to znamenat, že máš někde přerušený přívod impulsů zpětného běhu na pin 1 modulu S. Zkrat na D1 nebo přerušený R15 příliš pravděpodobné nejsou, zato takový studeňák na diodě D1 je půl napůl šance, že ty řádkové impulsy s amplitudou 50 V integrák nepřežil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2016, 11:12    Předmět: Citovat

Podle všeho mám pocit, že tam nejde signál z OMF. Díval jsem se tam ale osciloskopem (N313) a něco jako videosignál i se správnou úrovní tam je.
Jak se nastavují trimry na S? P2 asi podle obrazu a P1? Snímková synchronizace se "nechytla", ale jenom jsem ji dotáhl potenciometrem a za chvíli stejně "odjela".
Nejlepší obraz: téměř zastavená snímková synchronizace, téměř obdélníkový obraz (P2) a pomalý pohyb do strany, ale stejně se to nakonec bez zásahu do nastavení všechno (dost rychle) rozjede...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2016, 11:44    Předmět: Citovat

Takže se nedostává signál až na vstup A250D, případně je vadný. Chce to projít osciloskopem až na jeho vstupní pin 5. Videosignál tam musí být v pozitivní polaritě - synce nahoře s potlačenými vyššími kmitočty (barvonosnou). Není spojená Z10? Kontrolovat i ss předpětí.
Trimry se nastavují jednoduše - P1 nastavit doprostřed. Při zkratované Z10 (neboli modul S bez vstupního signálu) nastavit trimrem P2 labilní řádkovou synchronizaci - tedy volně ujíždějící obraz. Po rozpojení Z10 se to musí zasynchronizovat. Fáze se pak nastavuje přibližně na vystředěný obraz. Protože ale středění obrazu se dělá i trimrem v obvodu H vychylování a špatná fáze ovlivňuje tvorbu impulzu pro vyklíčování burstu a zaklíčování černé (A250 ještě neumí sandcastle impulz sama), je dobré zkontrolovat polohu tohoto impulzu na modulu P vzhledem k burstu a případně fázi mírně opravit. Už jsem to dlouho nedělal, ale mám pocit, že krajní polohy P1 vedou i k rozpadu synchronizace. Kromě přítomnosti videosignálu na vstupu je potřeba kontrolovat i přítomnost impulzů zpětného běhu na pinu 1 modulu ~ pinu 10 A250. Bez nich to taky nefunguje, chybí zpětná vazba k nastavení fáze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Azurit



Založen: Dec 18, 2015
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 20:06    Předmět: Citovat

Chtěl jsem poděkovat všem co mi poradili. Tak jsem nakonec vyměnil A250, protože na MB 2S nebyly jehly, ale ss napětí a TV už funguje. Napřed fungovala jenom černobíle, než mi došlo, že mám rozladěný volnoběžný kmitočet trimrem P2 (Jenom rada, kdyby to někdo někdy četl, aby ho to taky nedoběhlo Smile). Nakonec jsem se chtěl ještě zeptat, jestli je tam něco, co zkontrolovat, aby obrazovka (nebo vůbec televize jako celek)vydržela co nejdéle (vím jenom o tlumivce ve žhavení a ta je Ok). Ještě jednou všem děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund