Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Laserová tiskárna se při rozbíhání motoru vypne
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 18:05    Předmět: Laserová tiskárna se při rozbíhání motoru vypne Citovat

Zdravim, laserová tiskárna Samsung SCX-4600 se při zapínání zase zničeho nic vypne. Na displeji nejdřív psala jen "Warming up, please wait..." a pak po chvíli jakoby zabzučela a hned se vypla. Tak jsem ji rozebral a odpojil konektor FLAT MOTOR - kabely vedly nahoru ke skeneru. To dovolilo další nabíhání, takže se při zapínání už po pár vteřinách přeloží text z angličtiny do češtiny a taky už pozná chybějící toner, ale když tam je tak se taky jen ozve zabzučení a zase se vypne (myslím že to se pokouší rozeběhnout ten hlavní motor který otáčí s válcem.)

Pojistky na zdroji přepálený nejsou.
Nenapadá vás čím by to mohlo být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 18:24    Předmět: Citovat

Samotnym zdrojem ktery nevydrzi zatez v podobe motoru a resetuje se?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 18:30    Předmět: Citovat

Presne tak, nie su nafuknute kondenzatory?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 18:45    Předmět: Citovat

Nafouknutých kondenzátorů jsem si nevšiml.
Takže mam zkontrolovat stabilizátory a výkonový tranzistory?
Právě si nejsem jistej jestli ten zdroj opravdu ten výkon už nedodá (nevim co by se změnilo jakože zestárnul nebo co) nebo to vypíná nějaká ochrana zbytečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 20:07    Předmět: Citovat

Kondenzátor (elektrolytický) může zestárnout a umřít i tak, že se ani nenafoukne.

A laserovka je přeci jenom docela složitý přístroj.
Jaké máš předchozí zkušenosti?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so červenec 30 2016, 20:57    Předmět: Citovat

Tak jsem se na to znovu podíval a pořád nevidim žádný obvod který zapíná/vypíná ten zdroj.

Jediný schéma co jsem našel je tohle: http://monitor.espec.ws/files/____________ml-1510_ml-1710_ml-1750_ml-1700_series_165.pdf ale to sice není přesně k tomuhle zdroji ale docela to souhlasí.

Na konektoru k desce s procesorem jsou tyto kontakty:
S/BY
FUSER ON
FAN
RELAY AC (nikam nevede, měla tam být propojka ale nebyla osazena)
BIAS_PWM
MHV_PWM
THV_PWM
THV_EA
THV_R
(2x) +5V
(3x) +24V_GND
(3x) +24VS
(2x) +5V_GND
(2x) +24V
F/SENSOR (Feed sensor)
P/SENSOR (Paper sensor)
M/SENSOR (Manual sensor)
E_SENSOR (Exit sensor)

Který z nich by to mohl zapínat/vypínat?

Habesan: Předchozí zkušenosti? Laserovku jsem ještě neopravoval proto se tady ptám =) A jako vim že když se tam může objevit síťový napětí tak k tomu nelezu dokud je to v zásuvce nebo jsou nabitý kondenzátory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1282
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: so červenec 30 2016, 21:32    Předmět: Citovat

ked si spomenul "síťový napětí" tak mozem odpovedat Habesan-ovi : skusenosti ziadne. Tebe po vizualnej kontrole elektrolitov to odporucam zaniest do servisu.
PS: bez urazky, kazdy vieme robit nieco ine....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so červenec 30 2016, 22:21    Předmět: Citovat

To zase jako proč? To usuzuješ podle toho že na tom nechci nic dělat když je to zapojený do zásuvky a můžou být aktivní měniče na 1,3kV? Tak sem opatrnej, no a?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31784
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 15:44    Předmět: Citovat

Vopatrněj nevopatrnej - ale nemáš ani šajnu o problému, takže nevíš, po čem máš jít. V podstatě na otázku "jakej máš motor v tom svým autě?" odpovídáš "černej a rezavej", i když tazatel měl spíš na mysli například tématiku paliva - neboli jestli benzín, nebo naftu - to ty ale nepoznáš, tak ani nechápeš, že se na to někdo ptá...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 15:54    Předmět: Citovat

Pravda, čekal jsem spíš výčet předchozích opravených přístrojů a jejich závad.

Já osobně bych se asi snažil zjistit, kterým napětím ze zdroje jsou napájeny motory, a taky které napětí ze zdroje poklesne jako první.
Správně, Karle?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 19:13    Předmět: Citovat

Moc věcí jsem neopravoval (měnil jsem zdroj v monitoru z jinýho - u jednoho nešel zdroj a u druhýho byl rozbitý displej - a přidal napájecí větev 3.3V pro MCU přes LM317 kterou jsem vzal z 5V), ale s elektronikou prostě zkušenosti mám.

No tenhle zdroj k ŘJ dodává jen 5V a 24V (a pak ještě 24VS což je na tý samý 24V větvi akorát ta ještě napájí vysokonapěťový měniče a po otevření krytu se rozpojí)

A motory jsou na 24V.

Větví 24VS teče kolem 90mA. No a chladič s 0.08A odběrem se nemá problém roztočit při otevřeným krytu - vypnutých měničích, jakmile ho zavřu (k těm 80mA chladiče se přidá 90mA HV meničů) tak ten zdroj chcípne Sad

Kondenzátory na tý větvi jsou v pohodě (1000uF, 47uF, 47uF), asi po 5 minutách tam bylo ještě 16V. Zkusil jsem přidat 2200uF/50V ale to ten zdroj chcípnul hned po zapnutí - asi moc velký nabíjecí proud.

Asi zkusim změřit ještě proud ze začátku větve, je tam pak několik výkonových odporů a není moc jasný kam vedou.. Tak jestli tam neutíká proud někde.

Jo jinak na tý desce jsou napsaný napětí a proudy co ten zdroj dodává a pro 24V by měl utáhnout 2A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 19:45    Předmět: Citovat

Takto sa vie spravat aj vyhnity hlavny elyt na primarnej strane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12396

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 21:34    Předmět: Citovat

Ano, na zkoušku vyměň ten velký modrý elyt.
Jinak odpoj desku od tiskárny a místo ní zapoj náhradní zátěž (žárovku) na 5V a poté i na 24V větev. Ve zdroji je IO STRW6251 , jako na tomto obrázku:
Wink
Zkontroluj napětí Vcc na pinu 4 a kondenzátor C2 na stomto schematu.



STR-W6200D.png
 Komentář:
1

Stáhnout
 Soubor:  STR-W6200D.png
 Velikost:  16.97 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2016, 21:43    Předmět: Citovat

Takže je to tím 24V zdrojem, odpojil jsem usměrňovací diodu a připojil jakoby za ní cizí spínaný zdroj od noťasu a už zase tiskne =)

No ještě zkusim vyměnit ten obří kondenzátor, třeba se ten vlastní zdroj vzpamatuje, a když ne tak asi koupim nějaký malý spínaný na 24V/2A a někam ho tam našrobuju.

Díky za rady a ták =)

Edit: Ok, tak zkusim ještě to, jaký napětí by mělo být na 4pinu? A proti zemi asi žejo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ghost007



Založen: Jul 17, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2016, 17:58    Předmět: Citovat

Tak tím obřím kondenzátorem to není, ten jsem vyměnil a dělá to pořád to samý. (No a teď nevim co s tím starým elitem, ten tam asi vrátim ale co pak s tím novým - byl drahej a vyhazovat ho nechci Very Happy )

Ten kondenzátor C2 ze schématu jak je ze 4. pinu na zem jsem vyměnil taky a nic. Napětí na něm bylo 18V při zapnutým zdroji a 12V po tom co se vypnul.

Takže to asi vážně vypadá na nějaký externí zdroj na 24V/2A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund