Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV poskládáná z odpadu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 17:37    Předmět: TV poskládáná z odpadu Citovat

Ahoj,

zase se mi sešlo pár přebytečnejch věcí,tak jsem to dal dohromady jako TV.

Je složeno z vraku LCD TV po blesku (totálně spálený mainboard) ze které zbyla bedna+LCD+zdroj s invertorem k tomu jsem přidal univerzální VGA-LVDS konvertor,převodník Composit-VGA a jako zdroj signálu střeva set-top boxu Comag SL45T.
Napájení: LCD+VGA-LVDS konvertor+převodník Composit-VGA napájen z puvodního zdroje a comag ze svýho originál.

Funguje mi to ale mám problém s rušenín video signálu, jezdí mi v obraze ze šíkma pruhy a vertikálně krátký proužky.
Zkoušel jsem vše napájet z puvodního zdroje TV a žádný extra zlepšení,zkoušel jsem LCD+VGA-LVDS konvertor+převodník Composit-VGA napájet z laboratorního zdroje a pořád to ruší.
Země jsem několikrát předělával a stejně nepomohlo.

Všechy díly jsou vodivě spojeny s nosným plechem TV.

Vyzkoušel jsem všechno možný ale nic, pokud připojím jako zdroj signálu DVD je to OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kodl1



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 17:53    Předmět: Citovat

Tohle mně zajímá, chtěl bych udělat něco podobnýho, máš nějakou fotku?
_________________
Co mne nezabije, to mne posílí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 18:36    Předmět: Citovat

No jelikož to je xkrát přehrabaný nedochovalo se puvodní "hezký" pospojování,na fotku to moc není,hroznej bastl to by skončilo v hvjezný pjechotě.

Už jsem to dělal ale u toho jsem neměl problém s rušením.

základ te toto:
http://winscomtec.diytrade.com/sdp/341860/4/pd-1532589/1768604-768524/AV_Tech_VGA02_VGA_Converter_for_surveillance_CCT.html

http://www.ebay.com/itm/MT561-B-Universal-LVDS-LCD-Monitor-Driver-Controller-Board-5V-10-42-New-/291297210738

dá se dves koupit jeden modul ale mě se to doma válelo

Puvodní TV byla "nařvaná" ale bohužel čína takže nešla opravit,byly vytrhaný integráče

http://sugoo.blog128.fc2blog.us/blog-entry-31.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kodl1



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 18:51    Předmět: Citovat

A nemůže být nemocnej panel po tom blesku, že dělá pruhy?
_________________
Co mne nezabije, to mne posílí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 19:00    Předmět: Citovat

Ne,ten je ok,používal jsem ho jako monitor a když místo interního zobrazovače připojím externí monitor na něm to dělá taky.

Nevím kde se mi to tam bere,přidal jsem blokovací kondenzátory a nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt červen 23 2016, 7:38    Předmět: Citovat

zmeraj si v zdrojoch hlavne kondiky na 400 či 450V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 10:21    Předmět: Citovat

Celý jsem to prošel,znovu jsem změřil ESR na všech kapacitách ve zdrojích a ty jsou v pořádku.
Potom jsem z mýho bastlu udělal reklamu na keramický kondenzátory, zablokoval jsem totálně všechny napájení, předělal jsem země dodal pár tlumivek na napájecích větvích a stejně nic (pouze drobné zlepšení).

Už jsem nevěděl co a jak protože rušení mi lezlo už z video výstupu desky set-top boxu,tak jsem začal s odpojováním jednotlivých dodaných modulů (co jsem měl v šuplíku náhradní výměna), nakonec to dělal tenhle šmejd s LM2596S http://dexhal.cz/step-down-snizuje/189-3a-step-up-zvysuje-dcdc-menic-napeti-35-18v_el-vc-dw-13.html?gclid=CI3Q--Osxc0CFQWfGwodPqANHQ z 12V na 5V i přes mnohačetný blokování rušil jako blázen.

Dodělal jsem tedy v originál zdroji 5V větev (na trafu vinutí bylo akorát nebyl zdroj osazen zbytkem i když na desce příprava byla) a jede to pěkně bez rušení.

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 10:58    Předmět: Citovat

to LM2596S je pohodový DC-DC step-down menič, len akosi popis konštrukcie s tým LM v linku, že 3A je medzná hodnota IO avšak s tamtým smd hnojom čo je tam osadený to už záťaž nad 1A ruší pomerne vysokým zvlnením výst. U a tiež rušenie sa môže dostávať aj na vetvu odkiaľ je menič napájaný.
Určite to bolo nedorozumenie medzi konštrukterom dosky a managerom predaja, resp. vedomé zavádzanie avšak samozrejme na napájanie LED to je úplne jedno, že ano.
3A zvládne to IO ale dlhodobo nie s tak malou chladiacou plôškou aj keby som počítal že cez priechodky má odspodu komplet celú plochu tej doštičky.
Jasne, že ak pojde trvale na 3A alebo povedzme 2,9 tak tie kondiky odidu este skor ako uplynie zaruka.
No ale to proeste nie je výrobok na seriozne použitie v tych parametroch čo (ne-uvádzajú), takže ak toto chceš použiť na napájanie viacerých obvodov možno aj s malým odberom, treba si hlavne rozmysel ktorému obvodu môže vadiť zvlnenie povedzme 200-300mV šš v pasme 10k-1MHz a určite obvodom na spracovanie analogoveho signalu ako kompozit zo cinchu atď., tam si nedovoli vraziť dc-dc menič ani vestel.

DC-DC su proste také, nikdy to nebude také čisté ako lineárny stabilizátor, takže na určité hlavne analog veci s malými urovnami signalu sú spinané zdroje a meniče absolutne nepoužiteľné na priame napájanie, vždy za meničom je este na napájanie týchto vecí nejaký 78xx, 317, 1117 a podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 11:30    Předmět: Citovat

Napájenej byl přes tlumivku a blokovanej kapacitama,zdroj videa nebyl napájenej ze stejnýho zdroje (kompletně z jinýho)a za tímhle měničem byl VGA-LVDS konvertor kterej v sobě má stabilizátory 1117 na 3.3V a 2.5V.
To samý composit-VGA ten má 7805, takže tam by problém nebyl.

Ten měnič ruší sám o sobě při různných odebíraných proudech,bohužel nemám momentálně jinej takže nevím jestli to není zrovna špatnej kousek protože je v obdobných aplikacích používám a problém jsem neměl.

Jak jsem už psal ten měnič mi zarušil už video výstuo set-top boxu(kteréj má svuj originál zdroj) a to dál šlo do konvertorů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 12:49    Předmět: Citovat

Vraz za DC-DC menič LC filter. Z výroby tam nieje, to si treba dobastliť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund