Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HoldPeak HP-870N (klešťový ampérmetr / multimetr) - DOTAZ

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fialky



Založen: May 27, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 14:09    Předmět: HoldPeak HP-870N (klešťový ampérmetr / multimetr) - DOTAZ Citovat

Ahoj,
pořídil jsem si z bazarový klešťový digitální ampérmetr / multimetr HoldPeak HP-870N (http://www.holdpeak.com/index.php/Product/pdetail/id/222.html). Je to můj první klešťák a hlavně jsem pouze laický nadšenec. Chtěl jsem se zeptat, zdali na přiloženém obrázku je v pořádku, když ampérmetr neukazuje nuly. V módu 600 A - AC ukazuje 1,0 A, v módu 600 A - DC ukazuje 1,6 A. V módu 1000 A - AC ukazuje 0,0 A, v módu 1000 A - DC ukazuje dokonce -10,0 A. Je to tak v pořádku, neměl by všude ukazovat nuly?

Ohledně testování - DC jsem zkoušel měřit při startování auta u Octavie. V rozsahu 1000 DC šla čísla cca na 450 A. V rozsahu 600 DC šla čísla cca na -450 A, jestli jsem správně koukal... překvapil mě ten mínus, když jsem pořád měřil plusový kabel. Možná jestli to není tím, že i v klidovém stavu ukazuje klešťák mínus.

Pak jsem si vytáhl fázi z prodlužovačky a zkusil měřit zapnutou rychlovarnou konvici. To ukazovalo v rozsahu 1000 AC cca 5,0 A. V rozsahu 600 AC pak cca 8,1 A.

Napětí měří snad dobře - v zásuvce ukazuje 234 V. Na LiIon baterii 3,7 V. Odpor jsem zatím nevyzkoušel, protože tu nemám žádný odpor po ruce. Teplotu to ukazuje 29,9 °C, takže také celkem OK.

Frekvenci bych rád také vyzkoušel, ale vůbec nevím co za frekvenci se s tím může měřit a jak se takové měření provádí. Poradíte prosím?

Každopádně mi jde hlavně o to, jestli správně měří střídavé a stejnosměrné proudy pomocí kleští. Kvůli tomu jsem ho primárně pořizoval. Chci stavět bodovku a přeměřit si pak svařovací proud.

Díky moc za rady[/url]



HoldPeak HP-870N - lite.jpg
 Komentář:
600 A - AC, 600 A - DC;
1000 A - AC, 1000 A - DC.

Stáhnout
 Soubor:  HoldPeak HP-870N - lite.jpg
 Velikost:  279.32 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 16:48    Předmět: Citovat

Vynulovat by to mělo jít tlačítkem REL.

Můžeš měřit frekvenci napětí nebo proudu od 10Hz do 10MHz.



HoldPeak HP-870N pic02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HoldPeak HP-870N pic02.jpg
 Velikost:  211.5 kB
 Staženo:  115 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fialky



Založen: May 27, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 17:36    Předmět: Citovat

Díky moc za odpověď. Když zmáčknu tlačítko REL, tak se opravdu objeví nápis REL a čísla se vynulují. Takže se má měřit s tím tlačítkem REL? To je něco jako taková kalibrace na nulu? Pak jsem ještě moc nepochopil to MIN/MAX tlačítko. Z youtube jsem pochopil, že když zmáčknu MAX, objeví se maximální hodnota, kterou naměřilo AUTO. Když zmáčknu MIN, objeví se minimální hodnota, kterou naměřilo AUTO. Ale nerozumím tomu, když se objeví na displeji MIN-MAX. To tam naskočí 0,3 A.

Ten přiložený návod jsem také četl, ale problém je v mé neznalosti, že je to tak stručně popsané, že z toho nepochopím, co to konkrétně má dělat.

Takže tu frekvenci můžu měřit stejně jako napětí? Takže jednu elektrodu dám na fázi do zásuvky, druhou dám na nulu a mělo by mi to ukázat 50 Hz v zásuvce? Trochu se bojím, protože nevím, jestli se ta frekvence nemá měřit také sériově jako procházející proud a nikoliv paralelně jako napětí.

Takže to vypadá, že je měřák v pohodě? Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 18:21    Předmět: Citovat

Četl jsi tenhle návod, že jo? http://www.holdpeak.com/Uploads/Download/2015-10-10/561879d2324a0.pdf
citace:
Takže tu frekvenci můžu měřit stejně jako napětí? Takže jednu elektrodu dám na fázi do zásuvky, druhou dám na nulu a mělo by mi to ukázat 50 Hz v zásuvce?

Jo, ale raději přepni otočný přepínač do polohy V. A pak zmáčkni tlačítko Hz/Duty.



HoldPeak HP-870N user manual.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HoldPeak HP-870N user manual.pdf
 Velikost:  287.44 kB
 Staženo:  72 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fialky



Založen: May 27, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 20:41    Předmět: Citovat

Ano, přesně ten návod. Je na mě moc stručný, protože mám jen základy fyziky a ne elektro. Každopádně hlásím, že se díky Tobě měření povedlo a moje zásuvka má kupodivu 50,0 Hz a duty cycle (dle Googlu česky střída) je 50 % Smile. Všiml jsem si dokonce jedné zajímavé věci, že to tu frekvenci měří i s jednou elektrodou připojenou na fázi. Nulák není potřeba připojovat na COM. Tak to vypadá, že je klešťák kompletně OK. Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so květen 28 2016, 21:19    Předmět: Citovat

Ještě k měření DC proudu a znaménka +/-. Nezáleží na jakém pólu baterie měříš, ale jak kabel do kleštiny uchopíš, zda "zleva nebo zprava", tedy směru proudu tekoucím kleštinou.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fialky



Založen: May 27, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 20:57    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):
Ještě k měření DC proudu a znaménka +/-. Nezáleží na jakém pólu baterie měříš, ale jak kabel do kleštiny uchopíš, zda "zleva nebo zprava", tedy směru proudu tekoucím kleštinou.


Díky moc za upozornění, vůbec by mě to nenapadlo, i když to je asi logické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červen 03 2016, 18:45    Předmět: Citovat

Michaelu Faradayovi se to také jevilo logické.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.46 sekund