Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CD Philips, identifikace desky panelu-vyřešeno.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2016, 18:52    Předmět: CD Philips, identifikace desky panelu-vyřešeno. Citovat

Zdravím, dá se podle čísla určit rok výroby, potažmo typ přístroje?
Jde o CD pravděpodobně Philips čísla na panelu:
3104 103 3467.1

Na obrázku je zapojení z original Philipse 350.



Dislpay[1].png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Dislpay[1].png
 Velikost:  152.65 kB
 Staženo:  113 krát



Naposledy upravil starecd dne st květen 11 2016, 18:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so duben 30 2016, 18:26    Předmět: Citovat

V podstatě potřebuju poradit, který odpor nahradit diodami pro napájení displeje. Původně jsem myslel, že to půjde bez problémů nahrazením odporu R1, jenže displej i všechny kontrolky svítí slabě. Když jsem nahradil R2 tak displej i ledky funkcí jedou normálně, ale slabě svítí ledka osvětlení CD.


Panel Tesla 901.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Panel Tesla 901.jpg
 Velikost:  72.99 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so duben 30 2016, 20:06    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Zdravím, dá se podle čísla určit rok výroby, potažmo typ přístroje?
Jde o CD pravděpodobně Philips čísla na panelu:
3104 103 3467.1

Na obrázku je zapojení z original Philipse 350.

Philips je to stopro - dvanáctimístné značení ND tomu odpovídá.
Ale určit jen podle tohoto čísla typ (model) přístroje nedovedu - google mlčí. Cry

Philips servis Pha Mezihoří (p. Siebert) už neexistuje, ale má prý nějakého nástupce. Zkusit hodit dotaz k nim, jestli oni nejsou schopni jen dle tohoto č. určit typ.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2016, 7:06    Předmět: Citovat

Kontaktoval jsem pár opraven, mailem, telefonicky, bohužel s nějakou ochotou jsem se nesetkal. Všude odpověď, že těmito přístroji se už nezabývají. Určitě je panel z období, kdy se začal vyrábět Philips 460, protože na 350 je to řízené krystalem a MAB8441.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2016, 12:55    Předmět: Citovat

Nicméně už v manuálu je i druhá varianta, která přesně odpovídá tvému PCB. LED, která osvětluje panel je napájena ze zvláštního rezistoru.
Wink



CD350v2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CD350v2.jpg
 Velikost:  140.39 kB
 Staženo:  95 krát


schema.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema.png
 Velikost:  131.8 kB
 Staženo:  122 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2016, 14:02    Předmět: Citovat

Tady je informace o původu MC901:
citace:
Das Gemeinschaftsunternehmen der tschechischen Tesla-Werke und der Philips N.V. sollte Unterhaltungselektronik in Lizenzfertigung für die RGW-Staaten produzieren.
Das Joint-Venture- Unternehmen scheint gut funktioniert zu haben, denn bereits ab 1986 wurden Geräte hergestellt und als Tesla-Produkte verkauft. Mit dem Zusammenbruch der kommunistischen Regime wurde die AVEX SA überflüssig, weil es ab 1990 keine Einfuhrbeschränkungen in die ehemaligen Oststaaten mehr gab. Die Produktion bei der AVEX SA wurde spätestens 1992 eingestellt. In der kurzen Zeitspanne von 1986 bis 1992 sind immerhin fünf Modelle von den Bändern gelaufen:
der Tesla MC900 (Philips CD204, 1986), der MC901 (Philips CD350, 1987/88 ), der MC902 (Philips CD460, 1987/88 ), der Tesla MC911 (da ist mir kein Äquivalent bekannt) und der extrem seltene Tesla MC925.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2016, 14:10    Předmět: Citovat

Kurňa jsem slepý, jak patrona, díky moc za upozornění, nenapadlo mě ty desky srovnat. Takže už jen vyřešit ten odpor a můžu skládat. No tu 925 by bylo zajímavé sehnat. Zatím jsem ji nikde neviděl nabízet.
Ještě jednou moc díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 17:18    Předmět: Citovat

Tak dostal jsem se k tomu až dnes, nicméně deska je ještě jiná v tom, že místo MAB8441, je použit XC 89506P, takže nějaké anomálie jsou. Teď si nejsem jistý, jestli jde nahradit odpor 3072, dvěma diodama v sérii, protože ledka osvětlení je napájena anodou přes odpor 150Ω. Tento je na celkovém schématu označený jako 3080, není v popisu umístění. Odpor, který bych měl podle mně zmenšit má na podrobném schémátku označení 3018, taky není v popisu nicméně hodnota je 150Ω. Prosím o radu, jestli jde úprava napájení displeje a ledky osvětlení provést. Podle měření by měl být proud pro ledku osvětlení 20mA, naměřil jsem asi 3,5mA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: ne květen 08 2016, 21:17    Předmět: Citovat

Nevím, kde jsi čerpal informace k té "úpravě", ale nahrazovat odpory 3,3Ω diodou mi nepříjde moc vtipné. Odpor k LED 1058 má hodnotu 150Ω a pokud je odpor i napětí 5V OK, není vhodné ho snižovat (Ifmax=30mA) a spíše je dobré LED vyměnit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po květen 09 2016, 16:33    Předmět: Citovat

No moment, nenahrazuji odpory, ale jen jeden 3072. Čerpal jsem z jiných stránek a důvod je snížení napájecího napětí na displej, tím i snížení zahřívání čipu. Měřením teploty jsem zjistil, že bez úprav se čip zahřívá na teplotu přes 50°C v závislosti na poloze ramene laseru. Po provedení úpravy + chlazení čipu je teplota do 40°C. Takže chci prodloužit život displeje. Co se týká výměny LEDky, bylo by to jenodušší, ale napájení nestíhá, jak jsem psal proud tak asi 3,5mA ji sotva nažhaví.
A tuhle úpravu mi potvrdil opravář s dlouholetou praxí.
CITACE:
Jestli jsou tu týpci, co mají v přehrávačích ještě plně funkční zelené displeje, doporučuji vyhodit odpor 3,3 ohmů v anodách LEDek (označení 3072) a nahradit jej dvěma sériově zapojenýma diodama 1N400x v propustném směru. Při všech rozvícených segmentech (kdy dostává ten zalitej hnus nejvíc na (_!_) ) je na odporu úbytek jen 0,59V. Na dvou diodách je úbytek 1,6V a brouk nedostáva zdaleka tolik tepelně pohulit, pěkně se mu odlehčí, tudíž se podstatně zvýší spolehlivost. Nemusíte mít obavy o nějakou zásadní změnu jasu. Výstupy toho LED driveru jsou proudové zdroje. Je to prakticky ozkoušené. Tři diody v sérii je moc, kdyby někoho napadlo odlehčit mu ještě víc. Ten zmetek už to není schopen uregulovat a jas jde logicky dolů. Ještě doplním, že ten červený displej má patrně lepší zalejvací hmotu, proto neodchází. Přesto bych to u něj udělal taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: po květen 09 2016, 20:59    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
...Co se týká výměny LEDky, bylo by to jenodušší, ale napájení nestíhá, jak jsem psal proud tak asi 3,5mA ji sotva nažhaví...
Pokud má napájení +5V, odpor má 150Ω, tak napájení "stíhá" a za proud 3,5mA je na vině LED, kterou musíš vyměnit.
Jinak proti popsanému odlehčení čipu nemám námitek, tos mohl napsat už na začátku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út květen 10 2016, 16:27    Předmět: Citovat

Dík, za to, že jsem nedostal zas kartáč za kraviny. Bohužel jsem to dnes jen narychlo zkoušel bez měření a jednoznačně to není ledkou, pokud ji "napíchnu" před odpor svítí správně, tudíž budu muset změřit proud a po nastavení trimrem odpor vyměnit. Nebo napájení natáhnout z místa před odporem. Doufám, že je to ten správný, protože na celkovém schémátku je označený jako 3080, ale na panelu jsem ho nenašel. Pouze 3018.
Edit: naměřený proud před odporem 3018 je 19,1mA, tudíž stejný jako u Philipse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: út květen 10 2016, 21:04    Předmět: Citovat

Pozor - kontrolní otázka: Jaký proud teče v obvodu před odporem a za odporem? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st květen 11 2016, 15:34    Předmět: Citovat

Jo, za ním už je jen těch 3,5mA, zkoušel jsem různé ledky a všechny pouze "mžourají"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: st květen 11 2016, 18:06    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Jo, za ním už je jen těch 3,5mA...
Nechal ses "chytit na hruškách". Musíš měřit znova. Těch 19mA jsi naměřil v jiném obvodu, než 3,5mA. "Ohmicky" zkontroluj, ke kterému rezistoru ta LED patří. Wink


proudy.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  proudy.png
 Velikost:  4.87 kB
 Staženo:  39 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund