Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na VoIp, (původně Jak mě namíchl O2)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 20:50    Předmět: Jak na VoIp, (původně Jak mě namíchl O2) Citovat

Asi před 5 lety jsem s O2 sepsal smlouvu na balíček (vše s DPH)
pevná:
- internet Optimal+ za 505,-
- Volání 300 za 121,-
mobil nekonečný volání a k tomu druhej telefon s volnejma 60 minutama za cca 850,-
S mobilem mi zatím nehnuli ale na pevný mi zrušili bez jakýhokoliv upozornění Volání 300 a místo toho dali Volání ČR za 300,- Na tý Volání 300 jsem měsíčně vyčerpal tak 30-50 minut. Teď mám 10000 minut a úplně na hounou, z pevný se volá minimálně ale dost lidí volá ke mě, takže úplně zrušit ji nechci.
Tak jsem zavolal na operátora O2 a ten mě tvrdí, že žádnej jinej tarif než Volání ČR nenabízí.
Neporadíte prosím někdo nějakou lepší variantu pevný linky? Buď něco u O2 nebo jinde ale musí zůstat číslo. Kdysi bývaly tarify pro ZTP průkaz, v podstatě jen pro zavolání pro pomoc, nenabízí to někdo dál?
Koukal jsem na VoIP přes Fayn, není v tom nějaká finta?

Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne st duben 20 2016, 23:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 21:06    Předmět: Citovat

Poradím - zrušit (a nejlépe celé O₂)! Laughing

A zrušit i toto vlákno, když už tu jedno podobné máme. Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 21:25    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

A zrušit i toto vlákno, když už tu jedno podobné máme. Rolling Eyes

Nevšiml jsem si. Embarassed

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne st duben 20 2016, 23:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 22:13    Předmět: Citovat

Počti si třeba tady ať víš, kam to O₂ "dopracovalo". Cry
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33963
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 22:48    Předmět: Citovat

Riesenie je zrusit a prejst na VOIP.

Rodicia zrusili pevnu linku (u nas Telekom), nechali len kabel kvoli ADSL. Pred telefon som zapojil VoIP gateway od D-Linku (mal som ju opravenu a nevyuzitu) a pouzil operatora VIPTel - maju nulovy pausal, plati sa len prevolany cas.

Mal by sa dat zariadit aj prenos cisla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6536
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 23:35    Předmět: Citovat

Já mám na pevnou - spolu s netem - tlf za nějakých 80,-?? Kč. Musel bych se podívat. A padesát či kolik volných minut volání. Nemám ale u nich mobil. Vlastně jo, ale na kartu, musím číslo udržet stůj co stůj provozuschopné s původní SIM.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 20 2016, 23:40    Předmět: Jak na VoIP (původně Jak mě naštval O2) Citovat

rnbw napsal(a):
Riesenie je zrusit a prejst na VOIP.

Však jo, chci do toho jít. Ale poraď jak na to.
Mám pevnou linku, na ní spliter, jeden fous do malý ústředny pro 4 telefony, druhej do VDSL routeru 4x LAN a 1x WiFi. Ústředna má jen jedno číslo, automatický přepnutí příchozího na fax, postupný vyzvánění na třech telefonech, přepojování během hovoru na jinej telefon a možnost volání z kterýhokoliv telefonu ven.
Kdybych koupil krabičku s VoIp bránou, stačil by mě jeden FXS RJ11 poslat do té stávající malý ústředny? Tím bych měl hlasový záležitosti vyřešený.

No a co stávající VDSL router? Na těch bránách je RJ45 WAN a RJ45 LAN. To znamená, že pokud mám VDSL router, tak bránu připojím až za něj jako jakýkoliv síťový zařízení přes LAN a pokud bych neměl VDSL, tak se telefon linka zapojí do WAN a LAN slouží jen pro nastavení VoIp brány pomocí PC?
Jo a k čemu jsou ty FXO porty? To je na připojení digitálnách telefonů?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne čt duben 21 2016, 7:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 7:17    Předmět: Citovat

Myslím si, že bys měl řešit jinou možnost připojení k internetu, dnes je poskytovatelů dost. Jak ti může někdo poradit něco o 4 linkách přes ústřednu, když jsi je nepopsal. To mají každá své číslo nebo se jeví z venku jako jedno číslo?
U Voip brány RJ45 WAN slouží jako vstup od poskytovatele internetu (pro pevnou linku je to nesmysl) a RJ45 LAN je výstup internetu dál, např. na router se 4 LAN a Wifi. Výstupy na telefony jsou pak dva, takže dvě různá čísla.
Lze to samozřejmě i obrátit, takže vstup internetu na WAN routeru, na jeden výstup LAN připojit VOIP pro 2 telefony a na druhý výstup LAN připojit další VOIP pro další 2 telefony. Přitom přes VOIP na výstupech LAN můžeš připojit 1x PC, takže dohromady tam bude možné připojit 4x PC a 4 telefony s různými čísly. Nastavení VOIP se dělává přes ten jejich LAN výstup na tom PC, které je tam připojené. Další věc v tomto zapojení je zesíťování těchto PC. Z venku se potom do PC dostaneš jen přes nastavení přístupu v routeru, např. bys chtěl jedno PC používat pro webové stránky nebo kameru na LAN pro kontrolu zvenku atd. Vřazená VOIP mezi internet a router by to komplikovala. Pokud bys to nepotřeboval, tak je jedno, kterou kombinaci použiješ. Jen si musíš určit vnitřní adresy správně. Myslím tím 192.168.x.x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 7:35    Předmět: Citovat

Už jsem to doplnil, ústředna je spíš přepojovač, má jen jedno číslo.
U O2 mám VDSL, která chodí (tedy podle měření) 18-20/2 za pětikilo. Zatím nevidím důvod proč měnit. Optika v dosahu není a bezdrát se stejnou a hlavně zaručenou rychlostí za 500,- asi nenajdu. No a s připojením přes Wifi mám takovou zkušenost, že již nikdy více.
Použil bych tedy tu jak píšeš "obrácenou variantu". Stávající VDSL a bránu VoIp připojit za ní jako jedno zařízení LAN. Je potřeba na tom VDSL routeru něco přenastavit pokud přidám VoIp bránu? A co IP adresa, mám ji u natovanou, je to problém?
Na VoIp bránu připojím tu malou ústřednu a mělo by to snad chodit. Nebo je ještě nějakej problém?
No a hlavně se mě vůbec nechce předělávat drátařinu po dvou propojených barácích, mám ji jak po stránce telefonu, tak po stránce LAN dost složitou, kromě 3x PC a 1x LPT, ještě další 4 zařízení typu regulace.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 7:52    Předmět: Citovat

Pokud připojuješ VOIP bránu za router, tak router zůstává stejně nastavenej a u VOIP brány nastavíš dynamické (automatické) připojení, které se nastaví samo podle přidělené adresy routrem na výstupu (LAN).
Na VOIP si pro telefonní linku nastavíš parametry dané od poskytovatele (např. od Odorik.cz) a ústředna by měla jít automaticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33963
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 7:55    Předmět: Citovat

Splitter vyhodis, pevna linka pojde rovno do VDSL routeru. Do jedneho LAN portu VDSL routeru pripojis VOIP branu a do brany ustrednu. V brane nastavis parametre tvojho VOIP operatora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 8:58    Předmět: Citovat

Tak jo, díky za info. Problém je, že tak jak to mám nadrátovaný teď, tak mi chybí mezi dvěma baráky 30 metrů Cat5 kabelu. A je to pod betonem v zemi a asi se zbortila chránička, protože se stávajícíma kabelama nejde hnout tudíž nic přidat. A vzduchem to nedostříkne. Cry
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 11:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Pokud připojuješ VOIP bránu za router, tak router zůstává stejně nastavenej a u VOIP brány nastavíš dynamické (automatické) připojení, které se nastaví samo podle přidělené adresy routrem na výstupu (LAN).
Na VOIP si pro telefonní linku nastavíš parametry dané od poskytovatele (např. od Odorik.cz) a ústředna by měla jít automaticky.

Jak píšes o přidělení adresy, to u mě nepůjde protože kvůli jedný regulaci která umožňuje jen IP adresu 10.0.0.38 musím mít podmasku 255.255.255.0 a výchozí bránu 10.0.0.138. Takže vše mám napevno v rozsahu 10.0.0.30 až 10.0.0.49.
Doufán, že ta VoIp brána jde nastavit na pevnou IP v rozsahu 30 až 49 a bude to chodit. Už nevím, jak mám nastavenej VDSL Comptrend, možná tam jsou rezervovaný pevný adresy od 30 do 49 a nad je povolený DHCP ale nejsem si jistej, jestli si to nepletu s jiným routerem.

A propo, jaky jsou zkušenosti s operátorama VoIp?
Na lince Faynu byli vcelku fajn jak Voip za směšnej paušál tak VDSL po drátě. Na Mikrotech se ani nedá dovolat. Odorik mě tvrdí, že neumí VDSL .
Zkušenost s někým dalším?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrus2



Založen: Sep 05, 2005
Příspěvky: 101
Bydliště: Doubek

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 14:07    Předmět: Citovat

xphone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17822
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2016, 22:50    Předmět: Citovat

Tak jsem byl varován technikem jednoho operátora. Používat jen kredit s nabitím pár korun, už měli případy, kdy někdo zneužil VoIp linku a majitel pak dostal fakturu přes 100 papírů.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund