Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

multimetr Philips PM-2544

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
c53



Založen: Mar 28, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 23:26    Předmět: multimetr Philips PM-2544 Citovat

Ahoj, dostal se mi na stul mutimetr Philips PM2544. Sice "v plne palbe" s necim co je jako logicka sonda a pak jeste nejaky dalsi adapter u ktereho vubec netusim o co jde. Nemate nekdo uzivatelsky manual nebo nedejboze i servisni manual? Pripadne jste s nim nekdy merili? Bezne veci s tim merit umim, ale ma to v na celnim panelu napsano "logic multimeter" a je to snad nejak i jako logicky analyzator a nevim vubec co si mam pod funkcemi s tlacitky napr. "QUALIFIER", "CLOCK", funkce "SIGNATURE" na volici funkci atd. predstavit. Question Na netu nic neni, jen papirove manualy ke koupi na ebay s postou za cca 30E a to se mi zatim nechce investovat. Dekuji za jakoukoli odpoved, navedeni na stopu co to sakra je.


Philips PM-2544.JPG
 Komentář:
Takhle to vypada

Stáhnout
 Soubor:  Philips PM-2544.JPG
 Velikost:  58.08 kB
 Staženo:  119 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 7:48    Předmět: Citovat

Funkce "SIGNATURE" mi připomněla přístroj "Příznakový analyzátor", tak jsem trochu hledal:
http://hidden.j-stranky.cz/dat/pdf/EM4/logicke_analyzatory_a_dalsi_pristroje_pro_diagnostiku_cislicovych_obvodu.pdf
Zkus sem dát i fotku té logické sondy a adaptéru co netušíš k čemu je.
IMHO bez manuálu si ani nevrzneš.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 8:51    Předmět: Citovat

Kdyby tak nějaký počítač shromaždoval do své paměti internetové stránky a pak umožňoval vznést dotaz, jestli se na nějaké stránce vyskytuje určité slovo nebo skupina slov (číslic a písmen).

Já úplně vidím, jak si stěžuješ, že neumíš anglicky / německy (francouzsky ani česky) ...
bama.edebris.com/ ... PM2525_user_manual.pdf

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7867
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 16:36    Předmět: Citovat

Návod na PM2525 jsem našel také, ale to je o dost jiný přístroj, nejspíš BEZ toho logického analyzátoru, nebo co to je.


PM2525 pic1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PM2525 pic1.jpg
 Velikost:  57.07 kB
 Staženo:  79 krát


PM2525 pic2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PM2525 pic2.jpg
 Velikost:  116.73 kB
 Staženo:  82 krát


pm2525 pic03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pm2525 pic03.jpg
 Velikost:  42.67 kB
 Staženo:  76 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c53



Založen: Mar 28, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 21:14    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Funkce "SIGNATURE" mi připomněla přístroj "Příznakový analyzátor", tak jsem trochu hledal:
http://hidden.j-stranky.cz/dat/pdf/EM4/logicke_analyzatory_a_dalsi_pristroje_pro_diagnostiku_cislicovych_obvodu.pdf
Zkus sem dát i fotku té logické sondy a adaptéru co netušíš k čemu je.
IMHO bez manuálu si ani nevrzneš.


Diky za stopu, ano, tvari se to dost podobne, dokonce ten adapter co nechapu ma, jako je ve vyse zminovanem textu, vstupy "GND, CLOCK, START, STOP" eventuelne "START/STOP, QUALIFIER" a vypada to tudiz ze o tohle v pricipu jde, viz. obrazek. Diky za prispevek.



HP_PM2544-prislusenstvi_1024x751_2.jpg
 Komentář:
adapter a sonda k zarizeni

Stáhnout
 Soubor:  HP_PM2544-prislusenstvi_1024x751_2.jpg
 Velikost:  106.89 kB
 Staženo:  112 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c53



Založen: Mar 28, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 21:19    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Kdyby tak nějaký počítač shromaždoval do své paměti internetové stránky a pak umožňoval vznést dotaz, jestli se na nějaké stránce vyskytuje určité slovo nebo skupina slov (číslic a písmen).

Já úplně vidím, jak si stěžuješ, že neumíš anglicky / německy (francouzsky ani česky) ...
bama.edebris.com/ ... PM2525_user_manual.pdf


Promin, nemluvim ani jazykem tveho kmene, takze nerozumim ani tvemu prispevku. A vic uz trolla krmit nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c53



Založen: Mar 28, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 21:33    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Návod na PM2525 jsem našel také, ale to je o dost jiný přístroj, nejspíš BEZ toho logického analyzátoru, nebo co to je.


Stahl jsem si z netu vsechno co zacinalo PM2..., user i servisaky a nic podobneho. To uz je bliz to co na fotce dole prikladam, tlacitka stejna na panelu, ovsem, je to bez tech extra funkci, normalni stolni multimetr. V servisaku od tohoto PM2519 je docela poucne jak je to cele resene obvodove, vubec, kdyz je nejaky merak "znackovy a laboratorni" tak jak je to cele v te dobe komplikovane reseno. To jen na okraj, je to zajimave schematko prevodniky a spol. v tomhle zarizeni.



PM2519.jpg
 Komentář:
Podobny multimetr

Stáhnout
 Soubor:  PM2519.jpg
 Velikost:  14.28 kB
 Staženo:  90 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 21:40    Předmět: Citovat

krásny meráčik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 28 2016, 22:22    Předmět: Citovat

Příznakový analyzátor tuším někde mám, BM5xx myslím že to bude, ale je to celkem k prdu, protože ke každému log. obvodu by musely být uvedeny příznaky, což NEJSOU. Kdyby ale někdo věděl, k čemu takový stroječek využít, rád se nechám inspirovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 16:30    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že jsem přehlédl, že mi vyhledávač předložil návod k jinému přístroji.
Inu velikonoce...

Možná by se ten prodejce dal přemluvit k naskenování za nějakou nižší částku. Originál by mu zůstal a mohl by ho prodat někomu, kdo chce originál.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
c53



Založen: Mar 28, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 19:43    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Omlouvám se, že jsem přehlédl, že mi vyhledávač předložil návod k jinému přístroji.
Inu velikonoce...

Možná by se ten prodejce dal přemluvit k naskenování za nějakou nižší částku. Originál by mu zůstal a mohl by ho prodat někomu, kdo chce originál.


Jj, to jsem taky premyslel ale nabizeji to dva profesionalni prodavaci manualu v americe a nevim nevim jestli vyloudim. Zatim zkousim mistni zdroje a kdyz to nepujde tak budu holt muset postoupit i to co navrhujes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund