Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nové tarify plateb za elektřinu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6552
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 21:38    Předmět: Citovat

http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=34407.45
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1180
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 23:03    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
...Druhá věc je, jestli vysoký krátkodobý příkon nelze rozložit do delšího období s menším příkonem a tím pádem s menším paušálem za jistič. On ty dráty a trafáky skutečně musí někdo udržovat a dimenzovat...
Taky existuje cosi jako soudobost, ne všichni ten špičkový příkon spustí najednou. Takže je to spíš výmluva, myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2016, 23:11    Předmět: Citovat

Jen stručně – i platby za OZE se převedou na platby za jistič. Prozatím tomu brání pojistka, která platby na OZE omezuje. Pokud ale tato omezující podmínka ze zákona č. 165/2012 Sb. zmizí a platby na OZE se začnou počítat podle částek v mezitím již platném výměru ERU č. 7/2015, zaplatí malá domácnost v prvním případě po zavedení nové struktury nikoliv 5 386 Kč, ale 13 604 Kč, tedy o 8 809 Kč více, z toho 8 697 Kč ročně jen na OZE. No a pokud jde o ten druhý případ, ten místo 37 544 Kč zaplatí 54 722 Kč, tedy o 17 178 Kč více, z toho 26 092 Kč ročně jen na OZE. Nevím, jak vám, ale mně tyto výsledky vyrazily dech. Počítal jsem si je opakovaně, chybu jsem nenašel a asi to tak už bude. Částky to jsou zcela nepředstavitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 0:45    Předmět: Citovat

Jimmi2 napsal(a):
Taky existuje cosi jako soudobost, ne všichni ten špičkový příkon spustí najednou. Takže je to spíš výmluva, myslím.


No, třeba u chatařů se dá předpokládat, že ta špička bude pravidelně o víkendech a svátcích, takže to dimenzování tomu musí odpovídat. Opak správně dimenzované sítě je black-out. Vyber si. Slovo soudnost se ve výpočtech nevyskytuje, popř. nevím, kdo by stanovil koeficient soudnosti.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 0:46    Předmět: Citovat

Kdo chce, může si vylít srdíčko paní Vitáskové a předat svůj email hnutí Duha:
http://www.hnutiduha.cz/novetarify/


Už se těším, až budu snižovat hodnotu jističe, jak se i na tom šmejdi napakují:

Ze stránek ERÚ - časté dotazy:
Kolik mě bude stát změna velikosti hlavního jističe?
Odpověď: .....Při snižování velikosti hlavního domovního jističe je měrný podíl žadatele o připojení na oprávněných nákladech spojených s připojením a zajištěním požadovaného příkonu a výkonu nulový. Musíte však počítat s tím, že elektroinstalační firmě uhradíte náklady spojené s výměnou hlavního jističe.
Cena výměny hlavního jističe zahrnuje cenu nového jističe, demontáž starého jističe, montáž nového jističe, úpravy rozvaděče, pokud nevyhovuje aktuálním požadavkům bezpečnosti, provedení revize, zpracování revizní zprávy a náklady na dopravu pracovníka elektroinstalační firmy na odběrné místo. Cena se proto může případ od případu lišit zejména v závislosti na rozsahu úprav elektroměrového rozvaděče a dojezdové vzdálenosti pracovníka elektroinstalační firmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 0:57    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Jimmi2 napsal(a):
Taky existuje cosi jako soudobost, ne všichni ten špičkový příkon spustí najednou. Takže je to spíš výmluva, myslím.


No, třeba u chatařů se dá předpokládat, že ta špička bude pravidelně o víkendech a svátcích, takže to dimenzování tomu musí odpovídat. Opak správně dimenzované sítě je black-out. Vyber si. Slovo soudnost se ve výpočtech nevyskytuje, popř. nevím, kdo by stanovil koeficient soudnosti.
Zdenku, dimenzování chatových oblastí tomu odpovídá už teď. Technicky se nic nezmění. Není třeba si vybírat! Ty jsi v té komisi, co připravuje nový návrh?

V žádném případě nebude po zdražení/optimalizaci možné to (co není možné ani teď), že totiž všichni majitelé přípojek(a je jedno zda v bytě či na zahrádkách) budou mít spravedlivě garantovaný plný proud podle jističe, jak tvrdí ten lhář z ERÚ. Ne všichni najednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 8:25    Předmět: Citovat

No, začínám na platbu za elektřinu, pohlížet jako na další daň ze strany státu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 8:29    Předmět: Citovat

Zdravím, osobně další problém vidím ve vyžadovaném poměru NT/VT a pokutě za jeho nedodržení plným přesunem do jednosazebného tarifu. To abych pak nechával přímotop vlétě k vyplýtvání NT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1646
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 9:32    Předmět: Citovat

Mám v baráku 3x25A. Reálně uvažuji o přechodu na 1x25A . Měl jsem doma na testování měnič Victronix 5kW, přetižitelný na 2 min na 15kW. Utáhl celý barák. Dal bych baterku tak 1kWh, měnič k síti a nějakou tu elektroniku, měnič by vykrýval případné špičky. řešení tak za cca 20000. Uvidíme, jak se platby reálně vyvrbí, návratnost nad 10 let nemá cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 10:32    Předmět: Citovat

Možná to bude vykompenzováno levnějším sudovým pivem. Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6552
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 15:34    Předmět: Citovat

Začnout se zajímat se sousedy o ostrovní plynový generátor. Starý poctivý třílitr, tak tisíc otáček, DC generátor, měnič 400/230V, ohřev vody zdarma. V létě start pouze večer, jinak solar ne těch pár W. Jistá omezení by byla samozřejmá. Třeba to potomci postaví..
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 17:16    Předmět: Citovat

Martin_Fio napsal(a):
Zdravím, osobně další problém vidím ve vyžadovaném poměru NT/VT a pokutě za jeho nedodržení plným přesunem do jednosazebného tarifu.

Nějak jsem to nikde neviděl, ale to bude tím, že jsem to moc nestudoval.
Jaký je vyžadovaný ten poměr NT/VT? V procentech, MWh? A co je nesplnění toho poměru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12522

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 17:52    Předmět: Citovat

Je to vidět v té kalkulačce na pravé straně (NTS) - viz např. Zdenkův screen na str.9 vlákna. Je to poměr VT/NT (prosté číslo), ve Zdenkově případě ≥0.35. Pokud skutečný poměr VT/NT bude <0,35, bude účtována sazba jednotarifní.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 18:07    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Zdenku, dimenzování chatových oblastí tomu odpovídá už teď. Technicky se nic nezmění. Není třeba si vybírat! Ty jsi v té komisi, co připravuje nový návrh?


Nejsem, proto to posuzuju nestranně. Taky jsem vychovanej jinak, kdy chajdě stačil 1F 6A jistič.

Tady přímo v katastru města Brna jsou chataři, co si raději koupili za (tekrát) velké peníze soláry, akumulátory a jedou komplet na 12V, snad kromě občasného použití mikrovlnky. Nechtějí být na nikom závislí. To samozřejmě v případě rodiny zvyklé na komfort nelze, ale pak si to musí každý individuálně vyřešit.

Ty dráty v zemi i trafáky mají konečnou životnost (hlavně izolace). Až skončí životnost, klidně si nechte svoje staré tarify, ale zaplaťte si hromadně v přepočtu na jistič výměnu za nové. Předpokládám, že pak vznikne chatařská občanská válka.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 18:25    Předmět: Citovat

Zákazník s dvoutarifní sazbou s blokováním spotřeby elektřiny dosáhne na regulované ceny této sazby pouze v případě dosažení minimálního podílu odběru elektřiny v nízkém tarifu v celkovém odběru elektřiny. Požadované minimální podíly odběru elektřiny pro každou distribuční sazbu je možno zjistit pomocí cenového kalkulátoru. Pokud odběr elektřiny zákazníka nedosáhne požadovaného podílu, zákazníkovi budou účtovány regulované ceny jako u jednotarifní sazby.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/13723-podle-navrhu-nove-tarifni-soustavy-elektrina-podrazi-vetsine-malych-spotrebitelu



V rodině mám několik odběrnch míst od bytu D35 VT 769kW VT a 1760NT pri 1x25A od PRE a pri D02 třeba od Fosfy na tom budu plus minus stejně. Zároveň ale odeberu nejakých 12MWh v plynu a pri učinnostech kotle apod jsem v elektrice za stejně a vyššim komfortem regulace. Tarif na D35 jsem měnil cca v 2001, kdy byl ještě bez požadavku akumulace a používám jej k pračce/myčce/sušičce.

Na stavbě mám historicky od 1975 ITM 3x18A, PRE mi jej počíitá jako 20A samozřejmě, spotřebu mám 470kWh v D01, takže navýšení počítám 200%. Boužel 3F potrebuji na čerpačku kanalizace, pomocí frekvenčního měniče mám ošetřen rozběhový proud, ale zvyšujicí měnič pro 400V z jedné fáze neznám. Soudobost řeším Sentronem s Vaším díkem za pomoc při srovnání si požadavků s realitou proudových transformátorů. Do jističe 3x16A se vejdu, tak na něj asi snížím. Na druhou stranu těch 470kWh by se dalo docela efektivně vyřešit 10kWs fotovoltakou, sřídačem a cca 1kWh akumulací a odpojit se od sítě a zároveň této nové dani.

Letos budou volby a tuším že pro současnou vládu bude pro své voliče neprůchodné takovéto navýšení a změny budou mým odhadem odloženy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 18, 19, 20  Další
Strana 12 z 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund