Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stavebnice G198, výběr chladiče a řešení problémů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 14:14    Předmět: Citovat

Máte pravdu, DVD přehrávač je připojen dvojvidlicí, kdežto PC i NTB mají 3 vodiče. Mohu případně zkusit notebook s dvojvidlicí, jestli by to dělalo ten samý problém.

Pozor ale teď jsem si uvědomil, že pokud pustím hudbu z telefonu, tak telefon se nabíjí ze zásuvky přes dvojvidlici, prostě nabíječka na telefon či tablet nemá kolík.

Zkoušel jsem odpojit od zesilovače (od šasí) zelenožlutý kablík, zesilovač byl připojený jen přes 2 vodiče (jen chvíli, vím že to není bezpečné) a zvuk z telefonu a tabletu stejně "bručel". Notebook jsem nezkoušel bez zelenožlutého vodiče, mohu případně ještě zkusit, ale mít kovový zesilovač bez zelenožlutého vodiče také není asi řešení.

Jinak ano, všechno se napájí z jedné prodlužovačky, tuto věc jsem udělal hned jako první.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 748
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 11:10    Předmět: Citovat

Možná je něco tady pro připojení PC:
http://www.belza.cz/audio/optozz.htm
nebo doplnit zesilovač a PC o optický propoj (spdif)

U přenosu z telefonu by možná pomohlo snížení vstupní impedance zesilovače.
Předpokládám použití sluchátkového výstupu na telefonu, při snížení vstupní impedance zesilovače na 470 ohmů by mohlo dojít ke snížení brumu v reprodukci, jako nouzové řešení by to mohlo pomoci.

Z hotových věcí možná tohle:

http://es.aliexpress.com/store/product/New-2pcs-lot-CAR-AUTO-HOME-AMPLIFIER-AUDIO-GROUND-LOOP-ISOLATOR-NOISE-SUPPRESSOR-FILTER-ELIMINATION-KILLER/604121_32245629840.html?spm=2114.04020208.3.254.8VoLpz&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_5



OZ.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  OZ.png
 Velikost:  44.16 kB
 Staženo:  88 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 21:49    Předmět: Citovat

Co myslíte, že bude v té krabičce? Nešlo by prostě nějak oddělit pomocí transformátoru vstupní linky do nf konců? Nějaké galvanické transformátory?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 748
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 22:28    Předmět: Citovat

Asi to bude nejjednodušší řešení.
Něco takového:
http://www.ges.cz/sheets/l/ltr-110.pdf



trafo.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  trafo.png
 Velikost:  154.4 kB
 Staženo:  106 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 22:37    Předmět: Citovat

A pokud si je budeš objednávat, "objednej" jich rovnou pět, budeš je mít lacinější.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 11:19    Předmět: Citovat

Mohu zeptat, jak se takovýhle transformátor zapojuje? Děkuji. Ale 1 bude stačit né? Na pravý a levý kanál (+) kabely.

Úplně nerozumím tomu, proč 5 kousků?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 12:12    Předmět: Citovat

Samozřejmě že pro jeden kanál je jedno trafo. Takže pro každý vstup ve stereu jsou potřeba 2. Trafo je složitější, protože je pro zvukaře, kde se používá symetrické i nesymetrické zapojení. Pro daný účel lze jako vstup použít 1-3 a výstup 6-8.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 13:19    Předmět: Citovat

Tak to jsem nečekal, že tohle oddělení s 2 transformatory bude stat okolo 400 Kc. Zkusím to sehnat nekde pouzite. Dekuji.

Myslel jsem, že bych ty dvě trafa dal až za přepínač vstupů těsně před koncák. Aby každý vstup nemusel mít tolik traf.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 17:07    Předmět: Citovat

Protože na 5 kousků je množstevní sleva, ale dodají ti jenom 2, protože víc jich teď nemaj.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 17:38    Předmět: Citovat

bayern628 napsal(a):


Myslel jsem, že bych ty dvě trafa dal až za přepínač vstupů těsně před koncák. Aby každý vstup nemusel mít tolik traf.

Pokud je ten přepínač pasivní, by to šlo. Ale pkud je aktivní s napájením tak to může brumět stále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 19:51    Předmět: Citovat

Lidi ale prece nebudu kupovat pro 4 vstupy 8traf, to bych se nedoplatil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2015, 5:15    Předmět: Citovat

A proč nekoupíš přímo hotové kabely s trafíčky. Nemusíš zasahovat do zesáku. Stereofonní kabel s trafíčky stojí kolrm 120 Kč. Hledej na netu " odrušovací filtr NS 20"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út prosinec 15 2015, 12:44    Předmět: Citovat

ZVUK2000: To vypadá hodně dobře, přímo na tento problém by to mělo fungovat (aspoň to tak píšou). Našel jsem to na dexon, přemýšlím o tom, že objednám aspoň 1x a zabuduji ho přímo do zesilovače na vstup č.1 třeba.

http://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-technika/podpurne-pristroje/ns-20-odrusovaci-filtr.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bayern628



Založen: Jun 15, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2016, 13:26    Předmět: Citovat

Problém s brumem VYŘEŠEN, ale vyskytl se další problém.


Pokud hýbu s potenciometrem hlasitosti, tak v jednom kanálu je slyšet takové lupání, jako kdyby bylo slyšet, jak ten potenciometr přejíždí. Tak jsem si řekl, může být špinavý, tak jsem jej prostříkal "DIAVOU", ale nepomohlo to. Vyletoval jsem ho ven a propojil drátky na přímo (bez potenciometru na 100% volume). Začal jsem točit "balancerém" a zase v jednom kanálu je slyšet to přejíždění a lupání potenciometru.

Také mi přijde, že 1 kanál hraje o trochu více hlasitějí než 2. kanál. Teď stavím VU metr, tak jsem zvědavý, co ukáží LEDky.

Co s tím? Mám koupit úplně nové potenciometry nebo je chyba někde na plošňáku ? Děkuji.


EDIT:// SESTAVEN VU METR!

1. problém: Když dám notebook na 50% volume, tak repráky už hrajou slušně nahlas, ale VU metr už je v červeným (jak změnit rozsah) ? Děkuji

2. problém: Když jsem pustil do zesilovače 1kHZ a "balancér" je přesně na středu, tak na jednom kanálu svítí 3 LEDky a na druhém kanálu jen 1 LEDka, takže ten druhý kanál hraje potichu (moje předchozí domněnka byla správná).
Co s tím ? Děkuji za poomoc.



http://bayer.netwell.cz/vu2.3gp


EDIT2:// Těsně před vstupem audia do modulu NF zesilovač (těsně za volume potenciometrem) mám udělaný LINE OUT. Když jsem pustil 1kHZ do zesilovače a LINE OUTem pustil zpět do notebooku, tak na osciloskopu byly obě vlny stejně velké, což je divné né?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2016, 17:24    Předmět: Citovat

Zdar, když je slyšet v reproduktoru otáčení potenciometru, je to s velkou pravděpodobností zapříčiněno přítomností stejnosměrného napětí na potenciometru. Může to mít "na svědomí" např. svod vazebního kondenzátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund