Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

S5 mini G800F - problem s mikrofonem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karel286



Založen: Aug 25, 2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2015, 10:10    Předmět: Citovat

Změřit napětí se samozřejmě dá – k mikrofonu je napětí přivedeno přes tlumivku a je blokováno kondíky, nicméně toto napětí stejně „vyrábí“ onen Audio kodek.
Já to vidím na ten audio kodek.
Proč jsi telefon nenechal opravit v nějakém autorizovaném servisu? Výměna samotného Audio kodeku není již taková sranda, málo kdo to zvládne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dry92



Založen: Feb 17, 2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2015, 10:23    Předmět: Citovat

Myslel jsem, že závada bude pouze v sub desce. Pak již sem to něchtěl dávat rozvrtané nějakm do servisu. Kolega mi BGA vymění v práci. Napíši zda-li to pomohlo. Prozatím díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2015, 22:03    Předmět: Citovat

Karle, můžeš sem dát třeba jen výřez manuálu G800F? Nemám u tohohle modelu schema k dispozici, ale když to porovnám třeba s Galaxy S4, tak mě připadne, že vaříš z vody. Jo, a můžeš mě vyjmenovat serisy v ČR, které ještě umí vyměnit BGA obvod (pravda, Standa Veselý možná ještě v Britexu dokáže někoho něco naučit...)
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel286



Založen: Aug 25, 2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 1:56    Předmět: Citovat

Michal22
Co tobě připadá, je mi zcela fuk. Amatérů, jako si ty, jsou plná fóra a podle toho to tak vypadá.
Samozřejmě, že mám k dispozici kompletní manuál a schéma na G800 a nějaký telefon jsem v životě již viděl a opravil. Proto jsem se snažil poradit. Jinak, na rozdíl od tebe, bych neměl odvahu radit. Ale svoji práci mám rád, a tudíž vím, co mohu zveřejnit a co ne.
Rada pro tebe: S4 používá naprosto jiný audio kodek, proto zapojení může být zcela odlišné. A neosočuj nikoho, koho neznáš a nevíš, co dělá, že vaří z vody. Zvláště, jak čtu, když nemáš zkušenosti a přístup k dokumentaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 11:00    Předmět: Citovat

Karle, ale co ty víš o mě? Jak víš jak moc jsem nebo jsem byl amatér, Já jenom vidím, že do napájení mikrofonu cpeš místo PMU obvody audiocodecs. Dej sem výřez z manuálu a pak se uvidí.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel286



Založen: Aug 25, 2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: po listopad 16 2015, 22:57    Předmět: Citovat

Michal22
Jsme trochu OT, ale snad se nebude zakladatel vlákna, nebo admin zlobit. Případě prosím o přesunutí, nebo se to může smazat.
Pokusím se vysvětlit neustálé pochyby a omyly Michala22.
1. Žádný výřez ze schématu sem vložit nemohu, protože to technicky není možné. Jedná se o střežené firemní know how. Jak je to technicky ošetřeno a kdo k tomu má přístup, tak o tom zde rozhodně nemíním diskutovat.
Buď to Michale22 víš a pak zde zbytečně touto opakovanou výzvou provokuješ, nebo to nevíš a pak se skutečně pohybuješ na amatérském poli domácího opraváře – a to prosím neber, jako že chci nějak snižovat tvé schopnosti. Můžeš být šikovný, ale máš omezený zdroj informací, bez kterých to mnohdy nejde, popřípadě jen cestou pokusu a omylu.
2. V žádném případě prosím nezaměňovat skutečné plné schéma daného přístroje s občas na netu dostupným Troubleshooting. Troubleshooting je obecný návod pro případnou opravu. A pokud obsahuje části schématu, tak jen mizivou část a bez všech souvislostí. Problém ovšem je v tom, že tyto Troubleshootings někdy obsahují zcela fatální chyby, které se, díky nedostupnosti skutečné dokumentace, stávají pro mnohé bastlíře jedinou pravdou, kterou šíří nesmyslně dál.

K mikronům obecně:
Zapojení mikrofonu je triviální a je u všech telefonů stejné. K mikrofonu je přes tlumivku přivedeno napájecí napětí. To je logicky řízeno µPC – mikrofon je napájen pouze tehdy, když je jeho funkce aktivována. Audio signál z mikrofonu je přes tlumivku a vazební kondík přiveden na vstup A/D převodníku.
Ovšem A/D převodník je „umístěn“ různě. Někdy v napájecím Power Supervisoru, jindy v µPC, u lepších modelů je na to samostatný Audio kodek. Úplně stejně je to s napájecím obvodem. Napájecí obvod může být opět v supervisoru, µPC, popřípadě na to stačí jednoduchý, 4 pinový stabilizátor (4. pin je vstup pro logiku). A to vše se navzájem v různých modelech kombinuje a tak vzniká množství variant.
Náš konkrétní model G800 využívá ke zpracování audio signálu již zmiňovaný A/D převodník WM1811AE a k napájení mikrofonu je použit výstup A9 (MICBIAS1).
Toto řešení je poměrně nové, neboť starší modely, které používají tentýž převodník, řeší napájení mikrofonu jiným obvodem.
Stejně jako ta tebou zmiňovaná S4, kam neustále pleteš PMU. Napájení mikrofonu je řešeno přes jednoduchý, fixní stabilizátor RP103K281B
http://www.e-devices.ricoh.co.jp/en/products/product_power/vr_ldo/rp103/

To jen tak na okraj k tomu vaření z vody .

dry92
Při výměně BGA u mob. telefonů je třeba, díky hustotě montáže a velikosti součástek, postupovat hodně pečlivě. Přeji, ať to dobře dopadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 16 2015, 23:35    Předmět: Citovat

Ano Karle, od dob, kdy jsem měl přístup na AnySVC uplynula už nějaká doba. Ale kecy o tom, že je to firemně chráněné know-how, ty mě zas tak moc nevzruší. Nevím jak ty, ale já z Maďarska vždy dostal požadované schema. Kdyby to bylo tak složité, proč by se na netu vždy (s určitým zpožděním) objevily full schemata v pdf? A vůbec, nikdo ti nebrání to nafotit přímo z monitoru.
A propo- sice tedy nevím, v kterém servise funguješ, ale zkus mě říct, kolik u vás stojí výměna BGA obvodu.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dry92



Založen: Feb 17, 2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2015, 10:44    Předmět: Citovat

Tak po výměně WM1811AE, vše vpořádku cena opravy včetně A/D převodníku byla 500kč. A prolém je zdárně vyřešen. Nezbývá než jen poděkovat uživateli Karel286.
Díky moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 27 2015, 21:18    Předmět: Citovat

Třeba se nám Karel286 pochlubí, jak dopadla oprava toho kř tedy osciloskopu před 5 lety Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel286



Založen: Aug 25, 2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 18:16    Předmět: Citovat

fredis
Dopadlo to dobře. Vrazil jsem tam jinou desku. Ovšem trvalo nějaký týden, než jsem jiný křáp objevil na smetišti, z kterého jsem desku vymontoval. A předpokládal jsem, že po takové době to již nebude nikoho zajímat, zvláště, když oprava proběhla výměnou desky.
Zmýlil jsem se. Trochu mě ale překvapuje, že se na to ptáš v sekci GSM.
Holt, člověk se učí celý život.

dry92
Blahopřeji k úspěšné opravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dejw_cfg



Založen: Dec 01, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 23:43    Předmět: Citovat

Čuz všem, Míšo díky za klíčová slova např. WM1811AE vypadá zajímavě. Doufám ,že najdu náké dobré měřící body.
Jinak kokám že to má i2c, najít tak i tyhle dva piny tak bych se ho zkusil zeptat jestli žije (avšak není to odpověd zda ta D9 dává kolik má, aj.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund