Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arduino - ovládání osvětlení v domě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
koldavideo



Založen: Feb 11, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 18:10    Předmět: Citovat

Asi nejlepší bude vše řešit při startu, nastavením všech výstupů na vypnuto. Zřejmě jsem se do toho trošku zamotal. Jde i o to, že bych chtěl při odchodu jedním tlačítkem všechna světla vypnout. V tomto případě opravdu řešení "změň stav" je nevýhodné a muselo by se zjišťovat která světla svítí a která ne.
Takže nejlepším řešením asi bude použít na výstupu bistabilní relátko ovládané 2-mi vstupy (sepni/rozepni) a při startu nastavit všechny výstupy na OFF (rozepni).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 20:51    Předmět: Citovat

koldavideo napsal(a):
Asi nejlepší bude vše řešit při startu, nastavením všech výstupů na vypnuto. Zřejmě jsem se do toho trošku zamotal. Jde i o to, že bych chtěl při odchodu jedním tlačítkem všechna světla vypnout. V tomto případě opravdu řešení "změň stav" je nevýhodné a muselo by se zjišťovat která světla svítí a která ne.
Takže nejlepším řešením asi bude použít na výstupu bistabilní relátko ovládané 2-mi vstupy (sepni/rozepni) a při startu nastavit všechny výstupy na OFF (rozepni).


ja myslim ze to neni zas takovy problem dodelat abys pri odchodu nastavil vsechny piny na 0 ty ktere si urcis mam to same kdyz svitim v kuchyni nebo pred barakem na ceste a v kuchyne zapnuto venku zhasnuto a tlacitkem vypnu vse takze to takovy problem neni nejlepsije az si to poridis zkouset zkouset a zkouset a udelat to k obrazu svemu Smile nejsem profik ale na dost veci sem timhle prisel a udelal jsem to podle sebe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koldavideo



Založen: Feb 11, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2013, 12:50    Předmět: Citovat

No už aby to bylo doma. Příští týden asi koupím ten miniserver a extension se zdrojem od Loxone. Tak si zatím trošku pohraju s loxone.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2013, 18:43    Předmět: Citovat

Pokud to chces jen na svetla volil bych DIMMER zalezi co od toho ocekavas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koldavideo



Založen: Feb 11, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2013, 19:21    Předmět: Citovat

Myslíš stmívač k Loxone, nebo nějaký dimmer shield pro arduino?
Stmívání bych samozřemě na některé okruhy chtěl také.
Abych byl tedy konkrétnější. V současné době mám starší chatu kde bych si vše tak nějak chtěl vyzkoušet. Teď mám na mysli loxone, nebo Teco, možná i něco vlastního, co bych později použil do nového domu, který mám rozestavěný.
Každopádně do nového domu určitě použiju něco komerčního. Byl jsem skálopevně přesvědčen že to bude TECO ale teď čím dál víc uvažuju o Loxone. Je to těžké se rozhodnout, ale mám ještě relativně hodně času. Mám teď hrubou stavbu a letos mě čekají okna, fasáda a příčky. Přes zimu natahám kabeláž a začátkem nového roku už budu muset vybrat systém, který použiju. Zatím jsem si udělal jen náčrt elektroinstalace světelných okruhů a zásuvkových okruhů.



Návrh elektroinstalace RD 1NPm.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Návrh elektroinstalace RD 1NPm.jpg
 Velikost:  282.47 kB
 Staženo:  250 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: so únor 16 2013, 11:04    Předmět: Citovat

uprimne bych volil Loxone. z vlastnich zkusenosti. Zalezi co presne fakt chces kabelaz dobre promysli a ntahni prislusny kabel. jinak jsem myslel tohle http://www.loxone.com/Pages/de/produkte/EXTENSIONS/Dimmer/loxone-dimmer.aspx

A to TECO slyslim uplne poprve ze neco takoveho je jak to vychazi financne rozdilove ?,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koldavideo



Založen: Feb 11, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 16 2013, 15:10    Předmět: Citovat

Teco je z Kolína. www.tecomat.cz. Jejich centrální jednotky používá i ElkoEP v systému Inels. Tedy alespoň doposud, protože nyní už jdou obě firmy svou cestou. Teco se systémem foxtrot a sw nastavení s produktem mosaic a ElkoEP chystá systém Inels 3.generace.
Ty stmívače určitě použiju. Nejprve ale vše vyzkouším na elektroinstalaci chaty. Jediné co mě teď trošku tíží, je způsob vzdáleného ovládání přes web. Na chatě není žádný provider přes wifi, takže musím vymyslet spojení prostřednictvím GSM. Nejlepší by byla nějaká předplacená SIM karta, ale myslím že nic takového neexistuje.
Chci se mrknout občas přes ip kameru co se na chatě děje nebo dálkově spustit topení, případně vypnout nebo zapnout alarm.
Takže asi mám jasno, příští týden něco od Loxone bude doma. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: so únor 16 2013, 17:24    Předmět: Citovat

jj tak to prostuduju zkus pevnou linku Smile na internet pripojit. Delam zpravu IP kamer na dalku a zadna hytparada to neni prenos kamer na vzdaleny PC neni nic moc uvids sam Smile hod pak poznatky od LOXONE ale nenech se odradit od arduina Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koldavideo



Založen: Feb 11, 2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 16 2013, 20:56    Předmět: Citovat

ne ne na arduino se moc těším a odradit se nenechám.
Jen toho času kdyby bylo více. Za chvilku se oteplí a hurá na stavbu Smile
Nejzajímavější ale bude distribuce videa a tv po domě. To samozřejmě zatím nemám vymyšleno. Zřejmě satelit a koaxem z technické místnosti po domě. Doma zatím provozuju NAS od Qnap ale zatím jen jako centrální úložiště, záznam IP kamer a web server. Zkoušel jsem streamovat video, ale procesor Atom pak už nestíhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dejw_cfg



Založen: Dec 01, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2015, 3:01    Předmět: Citovat

Heleď zrovna pracuji na podobném zařízení a abych se tedy podělil o své poznatky.

Můj cíl je za co nejméně peněz sledovat teploty v celém domě z webu a zároveň z webu ovládat cokoli.
Tak že, jsem koupil Arduino Pro mini (převodníku mi tu leží kopa) jako mozek, dále jsem potřeboval to připojení k netu, nejlevnější variantou je ethernetový modul s ENC28J60 takže jsem ho objednal a všechno hezky pozapojoval.
Původně jsem si myslel že z Arduina udělám web server, hodnoty čidel budu ukládat na sd karu (modul jsem si vyrobil je tam pouze slot a jednoduchá logika resp. napětový dělič) a stavy pro výstup budou v nějakém configu také na té kartě.
Postupem času, při programování jsem začal vnímat jisté problémy, ENC28J60 není zrovna žádný master ethernet chip takže pokud vytvoříte více připojení k tomuto Arduino servříku, tak se z toho tento chip posere (stačí mít otevřených víc oken s danou stránkou), další problém začal být s tím že musíte v kodu vytvorit danou html stranku (omezeno jen na html) a tudiz tam fakt neudelate zadny krasny webovy rozhraní, ne kvuli omezeni na html ale kvuli nedostatku pameti Arduina. Ano šlo by mít tu html na té sd kartě ale čím více budeme chtít po procáku tím víc nás nebude mít rád.
Zkrátka Arduino jako server není to právé ořechové.
Jiná věc je udělat z něj klienta a jako server použít pc což se mi sakra osvědčilo, server s apachem mám už léta takže jsem nemusel nic řešit.
Řešení které tedy používám je tedy Arduino jako tcp klient a hardwarový prostředník, a pc jako to rozhraní pro přístup z webu.
No a šlape to asi tak že arduino v setup automaticky nastaví ethernet díky DHCP. V loopu si vyžádá hodnotu z 1. čidla , dále vytvoří connect na server a pomocí GET předá hodnotu serveru, který při zpracováváni php zároveň hodnotu uloží do mysql databáze. Dále se proces opakuje pro libovolný počet čidel. To byly čidla. A co spínání, no je to podobné vitvořím connect na server, script v php mi načte bud 1 nebo 0 (tyto hodnoty mam prozatim v jednoduchym txt ale prdnu je taky do mysql db), Arduino si tuto hodnotu vezme a podle toho jakou dostane udela bud OUTPUT HIGH nebo LOW. Duino samozdřejmě neovládá jen jeden výstup takže ta hodnota co duino dostává není jen 1 nebo 0 ale je to treba 1111 pro ctyri vystupy. No a po nákém delay se proces opakuje.
Toto řešení se mi osvědčilo převážne pro to že výkon Arduina na to v klidu stačí, jelikož si rozděluje práci se serverem, také je super že hodnoty nejsou jen v paměti takže při výpadku proudu si je znovu načtem ze serveru.Další věcí je že díky klasickýmu web serveru můžete udělat krásné uřivatelské rozhraní které ošetříte heslem a můžete tam být třeba celá rodina a arduinu to bude jedno což by tak nebylo kdyby bylo serverem.Avšak má to i úskalí změna stavu se projeví až po nastaveném delay které ale může být téměř nulové. Dalším úskalím je mít ten server.
Omlouvám se že to tu píšu jako mongol, novinář ze mě nikdy nebude, ale věřím že vám to bude alespoň trochu užitečné. Pokud by byl zájem není problém o tom pohovořit například pomocí skype nebo mě kontaktovat na david.smejkal@atlas.cz , jsem ochoten nabídnout i zdrojáky jak pro Duino tak pro server.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund