Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jednoduchá aplikace pro Android
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2015, 20:24    Předmět: Citovat

Tak kdybys to chtěl vyzkoušel pod Windowsem, tak v příloze máš:
1. Soubor Karambol.zip, rozbal ho a můžeš ho spustit ve Windows (podmínkou je mít v PC font Calibri)
2. Soubor unit1.txt - zdrojový kód

Nedělal jsem tam funkci Menu, pro 2 hráče prostě nevyplniš 3. a 4. pole.
Mazání jména hráče se dělá klávesou BackSpace.

Takže jestli existuje nějaký konverzní program z EXE na APK, tak to můžeš zkusit zkonvertovat a spustit na Androidu.

Petr



Karambol.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Karambol.jpg
 Velikost:  51.76 kB
 Staženo:  102 krát


Karambol.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Karambol.zip
 Velikost:  199.62 kB
 Staženo:  94 krát


Unit1.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Unit1.txt
 Velikost:  5.03 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2015, 23:35    Předmět: Citovat

petrfilipi> Taky píšeš v Delphi Smile Bylo by dobře řešit verzi windows a zobrazení ,protože se okno zobrazuje s posuvníky.
Ta komponenta TBitBtnWithColor nic moc.Bez zapnutýho bufferingu to bliká jak sv.ňa.Jinak ale dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2015, 9:20    Předmět: Citovat

Tak nevím, mně se aplikace zobrazuje bez posuvníků a nikdy (za cca 5 let), mi u komponenty TBitBtnWithColor nic neblikalo. Ostatně ani nevím, proč by to blikat mělo.
Ale je to jen druhý nástřel. Pokud pisatel prvního přísvěvku neprovede a nevyzkouší konverzi do Androidu, tak to zůstane jen jako inspirace pro ostatní.
Ono napsat takovouto aplikaci trvalo poměrně krátkou dobu, takže nebyl problém tomu ten čas věnovat,.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2015, 16:35    Předmět: Citovat

Zobrazování posuvníků u aplikací psaných v Delphi je ovlivněno nastavením písma i ve Windows.Dělají mi to i jiný programy psaný v Delphi,kdy programátor s tím nepočítá.
Takto se mi to zobrazuje:



Karambol.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Karambol.png
 Velikost:  12.24 kB
 Staženo:  88 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2015, 16:47    Předmět: Citovat

Ono by to stačilo potáhnout za pravý dolní roh.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2015, 16:50    Předmět: Citovat

Jo, tak jsem těch posuvníků taky docílil (mám W7 profi) - pravé tlačítko myší na ploše/Přizpůsobit/Zobrazení/150%.
Normálně mám 100%. Některé programy (ani se jim nedivm, Delphi 7 je pěkně staré) asi neumí správně vyhodnotit funkci, která v době vývoje vývojového prostředí jěště neexistovala. Takže se zvětší text, ale nezvětší se okno.
Nevím, zdali by pomohlo, kdybych zakázal změnu velikosti okna, ale to je jedno.
Teď jsem si uvědomil, že stejně špatně se chová i program na zobrazení vybraných ikon v liště rychlého spuštění - ObjectDock. Když má nastaveno 150%, tak některé ikony mají velikost asi 3x3mm narozdíl od standardních 10x10mm.
Asi bych měl přejít na jiné Delphi, ale nějak k tomu nemám důvod. Používám je hlavně na obsluhu zařízení přes RS232, chodí to v nich v pohodě. Nevím, zdali by knihovny pana Burgharda Kainky fungovaly i pod novějšími Delphi.

Před chvílí jsem mluvil se synovcem, který na ČVUT studuje vtyváření webových aplikací. Podle něho by bylo nejlepším řešením to napsat v HTML s podporou JavaScriptu, údajně dobré jsou na to stránky http://www.w3schools.com/, kde je možné hned vidět výsledek napsaného kódu.

To SDZ: Jak mám "počítat" se změnou zvětšení v moderních Windowsech, když píši v Delphi7?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2015, 22:40    Předmět: Citovat

jj,je to tak jak píšeš.Mám taky Delphi 7 (konkrétně proffesional).Pro moje potřeby dostačující.Cenová politika novejch verzí je taková,že u upgrade zatím neuvažuju.Pokud bych potřeboval psát něco pro 64bit,tak bych zvolil Lazarus.
Ošetřit to jde mimo jiný v události formuláře OnCreate nastavením ClientWidth a ClientHeigt.Tuším je potřeba mít vypnuto Scaled:=false;
Ono je to trošku komplikovaná záležitost.Chová se to jinak v XP ,W7 ,po vypnutí stylů a spousty dalšího.Hodně pomůže i vhodný poskládání komponent na Form (případně na panel).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumptom



Založen: Nov 29, 2014
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po leden 18 2016, 7:16    Předmět: Citovat

Zdar všem, dlouho jsem tu nebyl, tak koukám, kolik se tu urodilo typů a nápadů Very Happy .... samozřejmě oceňuji a děkuji

Nicméně v tom mezičase co jsem tu nebyl jsem si nainstaloval Eclipse a Android SKD Tools a začal louskat tu šílenou Javu .... no a počítadlo jsem v tom nakonec napsal sám, asi za 14 dní. Prozatím mi chodí na moje rozlišení tabletu (1280x800) a není optimalizované pro jiné rozlišení. Kdo někdy psal v Javě, tak ví, jak je tam zrovna tohle nešikovně (podle mě) řešeno, různý layouty pro různý hustoty a velikosti displejů. Ale samozřejmě vše se dá vyřešit a udělat místo mnoha layutů jeden "přepočítávací", ale díky tomu, že mě to chodí super a máme s čím hrát, tak mě to tolik netrápí ... ale pracuje se na tom, ale tak nějak pomalu Smile. Samozřejmě se tam při vývoji objevila spousta dodatečných features, jako třeba logování, menu obrazovka se presetupem různých parametrů, statistiky během hry, atd. atd. ...

Až dostanu chuť to zoptimalizovat, tak to šoupnu na Google Play, asi udělám dvě verze, jednu oholenou zadarmo, druhou s plnýma funkcema za pár dolarů Smile. Až bude hotovo, postnu sem pro případné zájemce odkaz na aplikaci na GP.

Dokonce teď k tomu bastlím ještě dálkové ovládání (abychom nemuseli po každým šťouchu k tabletu, který visí v držáku na zdi vedle stolu, to během hry rozptyluje) s použitím jednoúčelového BT keyboard modulu (tento), který dám do malý škatulky se šesti tlačítkama a ta se může válet na mantinelu stolu spolu s křídama, nebo ho bude mít v ruce ten, co zrovna něhraje a bude klikat šťouchy na dálku ... až bude hotovo postnu sem nějaký foto.

Tímto považuji tuto kapitolu za (téměř) uzavřenou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund