Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED žárovky (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 05 2015, 22:24    Předmět: Citovat

Já bych spíš řekl, že se začal při posledním zapnutí prostřelovat ten styrolový kond, byl totiž z poloviny roztavený typickým způsobem.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2015, 20:09    Předmět: Citovat

Mal som podobnú konštrukciu, celá závada bola nafúknutý elyt (tuším 100μ). Zvitok prežil (400V). Iný výrobca. Skúšal som to prevádzkovať bez toho elytu (a patričnej vyhorenej LED), len som nedomyslel štartovaciu pecku od toho zvitku. Za blbosť sa hold platí. Zhodou okolností som mal rovnakú LED doštičku, tak som si pobastlil. Elektroniku som použil z bývalej úsporky, vyhodil som zvitky okolo trubice - vlastne som z toho urobil sériový zdroj prúdu. Elyt v zdroji som nahradil tým zvitkom 2μ2 (sieťové napätie by podľa potlače mal vydržať) - predpokladám ďaleko väčšiu výdrž. Na výstup som doplnil štvoricu diód pre usmernenie. Že ledky blikajú som neriešil. Neskôr som dodatočne doplnil krabičák μ33 paralelne k tým LED, pre pokoj duše. Svieti to v kúpeľni. Čakám, dokedy vydrží. Predpokladám, že dlho (nie je tam elyt a ledky by mali mať rezervu). Možno som to už niekde spomínal. Možno som trochu odbočil, snáď pre inšpiráciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 02 2015, 1:14    Předmět: Citovat

Podivné LED žárovky Nanoleaf. Design je divný a hlavně se to do mnohých svítidel nevejde. http://technet.idnes.cz/zarovka-nanoleaf-0ec-/tec_video.aspx?c=A151027_122924_tec_video_nyv
http://www.nanoleaf.cz/shop/
http://www.nanoleaf.cz/shop/nanoleaf-one/
Ty odhalené DPS vypadají divně. Doufám, že to má nějakou izolaci a splňuje to bezpečnostní normy.
Daleko víc se mi líbí levnější Osram PARATHOM CLASSIC A 100 ADV 15 W/827 E27 FR (Lze hledat podle EAN kódu 4052899935488.)
http://www.osram.cz/osram_cz/produkty/svetelne-zdroje/svetelne-zdroje-led/profesionalni-svetelne-zdroje-led-s-klasickymi-bankami/parathom-advanced-classic-a/index.jsp
http://www.ledeshop.cz/osram-parathom-classic-a-100-adv-145-w-827-e27-n-a-led-zarovka.html



nanoleaf 001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nanoleaf 001.jpg
 Velikost:  132.29 kB
 Staženo:  72 krát


nanoleaf 002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nanoleaf 002.jpg
 Velikost:  223.67 kB
 Staženo:  62 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po leden 25 2016, 0:50    Předmět: Citovat

Ve smeťáku jsem našel rozebranou led žárovku BestLED 7W. Po částečném složení blikala. https://www.youtube.com/watch?v=29M77Z0t6MY
Vypadalo to, že nejmenší kondenzátor 4,7uF 50V má moc velké ESR, tak jsem ho vyměnil. Nyní už svítí stálým jasem. Ale ještě to nepovažuju za hotové.
Více fotek zde: https://picasaweb.google.com/106264218831814439783/BestLED7WLedBulb



bestLed 7W pic01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bestLed 7W pic01.jpg
 Velikost:  122.69 kB
 Staženo:  67 krát


BestLed 7W pic02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BestLed 7W pic02.jpg
 Velikost:  224.88 kB
 Staženo:  66 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po leden 25 2016, 20:50    Předmět: Citovat

Vypadá to, že je tam použitý šestivývodový IO AP3766, nebo jeho ekvivalent. http://www.diodes.com/_files/datasheets/AP3766.pdf
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 16:33    Předmět: Citovat

Prosím zdejší o radu do budoucna. Našel jsem LED žárovku, poradí mi někdo jak příště tuto žárovku šetrně komplet rozebrat aby se nic nepoškodilo? Já chtěl kolem skla odstranit silikon a sklo vzalo za své Cry .


IMG_20160130_141738 – kopie.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160130_141738 – kopie.jpg
 Velikost:  124.1 kB
 Staženo:  53 krát


IMG_20160130_141810 – kopie.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160130_141810 – kopie.jpg
 Velikost:  124.77 kB
 Staženo:  51 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 16:44    Předmět: Citovat

Zdar, vždyť to není určeno k rozebírání a už vůbec ne šetrnému. Jestli potřebuješ vypreparovat LED k dalšímu použití, skla se lze zbavit učiněním rýhy např. karborundem a odlomením. Také lze baňku zabalit do hadru a odborným úderem baňku rozbít. LED to při správném provedení přežijí bez úhony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 17:27    Předmět: Citovat

Vyměnil jsem všechny elektrolytické kondenzátory a vylepšil připojení drátku k čepičce baňky. Nechal jsem to svítit 4 hodiny, takže nyní to můžu prohlásit za opravené. Ale svítí to jenom jako 40W stará žárovka.


bestled 7W pic03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bestled 7W pic03.jpg
 Velikost:  139.87 kB
 Staženo:  50 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33903
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 17:49    Předmět: Citovat

otakarv: Jedine ten silikon nejako odrezat - ale je to problem. Na jednej velkej guli (ale nie LED) sa mi to podarilo. Druha (mala) mi praskla v rukach - prsty to reze celkom dobre Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 19:28    Předmět: Citovat

Právě když jsem viděl tu rozebranou žárovku od Hydrawerk tak jsem si myslel že má na to někdo nějaký systém. Některé by měly jít opravit viz Hydrawerk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 19:54    Předmět: Citovat

Moje polokoule u BestLED je plastová.

Třeba tahle asi rozebrat nepůjde. Je zalepená.
https://picasaweb.google.com/106264218831814439783/PanasonicLEDBulb10WLDAHV10L27CGE#

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 21:27    Předmět: Citovat

Asi by bylo dobré tu LEDkovku pevně zašroubovat do objímky pevně přišroubované k pracovnímu stolu, aby ji pracovník nedržel v rukou a neriskoval pořezání.
K proříznutí silikonu by mohlo jít použít výstřižek z PET lahve, nebo kytarové trsátko.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33903
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 22:26    Předmět: Citovat

Mne to s trsatkom prasklo. Nabuduce skusim nieco ine a urcite v hrubych rukaviciach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne leden 31 2016, 23:49    Předmět: Citovat

Mne sa jedna nová rozbila po tom, čo som ju pracne vydoloval z pancierového blistra. Padla z výšky asi 20cm na stôl a sklo bolo rozbité. Je fakt veľmi tenké. Používam ju aj tak, aspoň sa lepšie chladí.
Osram na svojich predražených ledkovkách používa plastovú guľu, do ktorej sa počas pol druha roka zapeká prach, ktorý sa potom blbo čistí. Rolling Eyes

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2016, 20:38    Předmět: Citovat

Kuchnul jsem Emos JY-A60-C12W WW nalezený ve smeťáku, který se ještě furt prodává. Baňka upadla po malém zabrání rukou. Má to 12W.
https://picasaweb.google.com/106264218831814439783/EmosJYA60C12WWWLEDBulb
http://shop.emos.cz/zbozi/1525343220-led-zarovka-classic-12w-e27-tepla-bila/
Ledky jsou nic moc. Budou přetěžované. Jedna z nich vybuchla. Jinak je elektronika v pořádku. Neni tam trafo, ale jenom tlumivka. Ledky jsou spojené se sítí 230V.
Srovnejte s konkurenčním 7W modelem, kde vypadají ledky o něco lépe a věřím, že nejsou přetěžované. https://picasaweb.google.com/106264218831814439783/BestLED7WLedBulb#
Zatím jsem od Emosu nic nekoupil a nechystám se na to ani v budoucnu. Tato jejich 12W LED žárovka mě docela zklamala.

Každý ten malý čípek by měl přenést 1W, takže jeden z nich to nepřežil.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Další
Strana 5 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund