Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomalý PC - využití CPU bez důvodu na 100%
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2488
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá září 11 2015, 9:00    Předmět: Citovat

zajímavý, tohle by mě nenapadlo (W10 tam asi nebyly ale cracknuté W7 určitě) zkusím ten disk totálně vymazat v jiném pc a uvidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 9:19    Předmět: Citovat

EKKAR NAPSAL:..Takže jsem pojal takový neodbytný podezření, jestli za vším nestojí Redmond neboli hošani z M$..
Také bych tomu věřil.Jedu stále XPečku.Měl jsem nějakého vira a projetím všelijakými antiviráky a čističemi mi dělal neplechu,tak jsem provedl čistou přeinstalaci OS,opět WIN XP 3SP s aktualizacemi a CPU při nějakém stahování např.z Ulož.to 100% a po chvíli PC zamrzl.Tak znovu formát,naistalování jen se základními aktualizacemi a to samé.Takže boys MS?Pay new OS!Měl někdo z vás podobný problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 9:45    Předmět: Citovat

Formát jen při instalaci je málo, musíš použít třeba CCleaner a jeho "Vyčištění volného místa na disku" - to udělá s výjimkou přemapování plotny skoro to samý, jako Low Level Format = přepíše to všecky sektory postupně logickýma úrovněma 1 a 0. Samozřejmě to požaduje mít k dispozici druhou "mašinu", na který se to čištění dá spustit, jinak ty vši z disku nedostaneš = sám sebe PC nesmaže, bylo by to jako když se baron Prášil vytahoval z bahna za vlasy i s koněm...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 9:53    Předmět: Citovat

Mám XP i s nejnovějšími aktualizacemi až do tohoto měsíce a žádný problém, takže pochybuji, že by se MS takto snažil.
Je potřeba nejdřív zjistit v taskmanageru, co těch 100% vytížení způsobuje. Po nainstalování SP3 se stahuje snad 150 aktualizací a vzhledem k použitému algoritmu to dokáže zasekat starší PC na hodiny. Ale nestalo se mi, že by při tom někdy lehlo, v nejhorším jsem to nechal přes noc a ráno bylo hotovo. Spíš bych to tipoval na nějaký driver, který byl v původní instalaci jiný než v té nové - třeba drivery pro Nvidia grafiku v některých verzích dost padají v kombinaci s flashem, takže stačí vlízt na web, kde je nějaká reklama a po čase dojde k přetečení a zátuhu nebo modré smrti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
traxxxdata



Založen: May 02, 2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 11:11    Předmět: Citovat

Ze by zase znamy problem s windows update ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 11:15    Předmět: Citovat

Problém s Windows update vede ke 100% zátěži, ale ne k pádům nebo vytuhnutí systému. To by se muselo to PC přehřívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 11:31    Předmět: Citovat

Přehřátí je další možnost - starší pasty na bázi mletýho stříbra (používaný cca do roku 2010-2011. potom se spíš přešlo na mletou keramiku smíchanou se silikonovým olejem) dost vysychají a pokud se na takhle vyschlý pastě pohne s chladičem, teplovodivá vrstvička popraská a udělá něco jako šupinky, který mají horší přenos tepla. - minulej týden, deska Gigabyte nevímužkolik, proc dvoujádro Intel v socketu 775, origo kruhovej "inteláckej" chladič, neustálý záseky, přitom RAMky i místa na disku dostatek a vytížení procesoru s bídou 50%. Vlez jsem do BIOSu a teplota procesoru minutu po startu jen s otevřeným BIOSem 62°C, otáčky větráku 2850rpm ... Shodil jsem chladič z procu, do zbytků mletýho stříbra stačilo silně fouknout a bylo pryč, proc i patice pro jistotu umytý benzínem, nová keramická pasta, origo chladič zpátky, přimáznutej ventilátor - start a vlezení do BIOSu, teplota procesoru 41°C, povolení SMART řízení otáček větráků - a otáčky 1200rpm... To potěšilo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 14 2015, 17:18    Předmět: Citovat

Neska uz nema smysl na XP pouzivat auto aktualizace (ja sem je zakazal vsude hned po instalaci Smile ), ale nainstalovat system s SP3 a pak pres to hodit sbirku post-SP3 updatu http://uloz.to/xUzKNM6z/wxp-cz-sp3-rollup-zip - jsou v tom duplicity (hromadna instalace skriptem, ja sem si to procistil a nechal asi polovinu) a kdo chce, muze si jeste nainstalovat novejsi hotfixy pro XPE, ktere vychazi kazdy mesic na security update ISO od MS https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/913086. Aby bylo mozno instalovat hotfixy pro XPE, je nutny hodit do registru:
kód:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

Obcas jeste neco vyjde, naposled sem instaloval KB3077657 na diru v atmfd.dll nekdy z cervence... Zatim me temer nic nemotivuje k upgrejdu na W7 natoz W10, vse za leta vyladeny, stabilni (jedine snad novejsi Lightroom, ale 3.6 funguje porad dobre).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 7:54    Předmět: Citovat

Díky za rady,ale žádný úspěch.Asi zase zakoupím nové komponenty do PC.Za 13 let už jsem všechno měnil 4x,stále s lepšími parametry,co mám XPpéčka.Také se jich nechci vzdávat.Začal jsem s DOSem na PC 286 s HGC Hercules myslím,až do win98 a když přišlo XP,řekl jsem dost.Za tu dobu jsem vrazil do počítačů moře peněz,jako za nové auto.Na jiném HDD experimentuji s různými LINUXY,bez jediného zádrhelu,ale nemají všechny programy,co potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 9:53    Předmět: Citovat

californ napsal(a):
Díky za rady,ale žádný úspěch.

Mohl si se aspon podivat do toho spravce uloh a napsat, ktery proces ti ten CPU zere (radky se daji kliknutim do hlavicky setridit od nejzravejsiho po nejmin) a pripadne v TCPView mrknout jestli nejaky proces zurive nekomunikuje po siti kdyz nema. Mohlo by to vytizeni souviset treba i s ovladacem sitovky... A tu pastu na CPU (teplotu v coretempu) bych taky nepodcenoval.

Nevim co mas za komp, ale pokud apon rychlejsi Core 2 Duo/Quad se 4GB, tak se ti dnes upgradovat nevyplati, rust vykonu se od Nehalemu skoro zastavil (a ceny ve vysinach taky). Uz to neni takova bomba jako pri prechodu z PIII/P4 na C2D, kdy se vykon zvedl skokem ~2x pri cene procaku kolem 4k, neska za slusny i7 8-10k...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 11:08    Předmět: Citovat

Zkus se podivat, jestli nemas v seznamu bezicich procesu WUAUCLT.EXE a jestli ano tak ho zkus zamordovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2488
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 11:25    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
S nově nainstalovanými W7 CPU prakticky neustále vytížen na 100%. Při pokusu nové instalace zůstane stát na obrazovce "příprava instalace......". Setup v defaultním nastavení, disk naformátovaný

tak problém v tomto mém případě způsoboval vadný disk - už odešel úplně, takže se nedetekuje ani v biosu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 11:47    Předmět: Citovat

No, vsak kontrolu HW nepodcenovat, MemTest, SMART, teplota CPU. Napred musi byt v poradku zaklad, pak hledat SW chyby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 12:57    Předmět: Citovat

Je fakt,že mám jen CPU Intel Core2 Duo Processor E8400 Cache 3.00 GHz 1333 MHz,grafiku GeForce8400gs,a RAMku 2GB.Ten CPU má temporary max.45°C různými měřáky.Základovka čistěná,chladič CPU a namazán styk stříbrnou pastou,větrák neběží ani max.rychlostí.Zkoušel jsem odstranit programy,různé antiviráky(teď mám Pandu)i bez antiviru.OS jsem zkoušel instalovat a přidávat proramy na čtyřech SAT a IDE pat i s rozdělenými oddíly.Strávil jsem s tím moře času.Jen je zajímavé,že třeba v Ubuntu,Mintu bez problémů a rychlost načítání okamžitá ve všem.Jasně nejsou tak náročné,jako WINDy.Uvažoval jsem i o koupi Notebooku,ale mám rád "krabičák"PC(mám nakoupených hodně komponentů).Takže díky za rady,budu koumat dál a omlouvám se,že jsem vlezl do tohoto vlákna i když problém je podobný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 13:33    Předmět: Citovat

Zkus udělat následující věci - ale je možný je učunit jen pokud máš k dispozici jiný nezávislý "železo" s funkčním systémem.
1) vyresetuj BIOS vyndáním baterie na mámoprknu a zkratováním příslušnýho jumperu (kde je a jestli ho mámoprkno vůbec má najdeš v příslušným manuálu - jsou běžně dostupný na netu ne webech výrobců mámoprken);
2) vyndej disk, na kterej chceš instalovat systém, napoj ho jako sekundární k tomu jinýmu "živýmu" PC a kompletně ho zformátuj - nejlepší je ve Správci disků odstranit stávající oddíly, vytvořit jeden novej "základní oddíl", ten normálně zformátovat a potom pomocí softíku "CCleaner" (nebo jestli víš o jiným, kterej umí totéž, tak klidně jiným) dát na tenhle disk "Vyčistit místo na disku". Nelekej se, že to trvá zhruba hodinu na každejch 100GB kapacity - je to opravdu bit po bitu přepsání logickýma 0 a 1 celý plotny.
3) stáhni si softík "CrystalDiskInfo" - to je "čtečka" S.M.A.R.T. dat, systému sledujícího "zdraví" disku (zase těch "čteček" je povícero, já používám tuhle) - ta přímo zobrazuje "zdravotní stav disku" .
4) nastartuj jen mámoprkno se zdrojem a procesorem - mělo by začít ječet (pískat), protože nebude mít ani grafiku, ani RAM. Postupně přidávej jednotlivý komponenty, až budeš mít všecko pokupě, zkontroluj BIOS - a pak zkus novej instal.
5) poslední možností je přeflashovat BIOS na novější verzi, zase nový verze jsou dostupný na webech výrobců fošen v sekcích Podpora (Support) - Ke stažení (Downloads) - Softy (Software) - BIOS. Zkus pohledat i diskuse o BIOSu v konkrétním mámoprkně, už jsem se setkal (a zrovna to byl můj poměrně oblíbenej ASUS) s tím, že poslední (nejnovější) verze BIOSu dostupný na webu výrobce nebyly stabilní a jako funkční s mou kombinací HW se ukázal teprve čtvrtej pokus, kdy byly pomocí externího programátoru postupně od nejmladších testovaný jednotlivý nabízený verze BIOSu. Jestli máš místně dostupnou nějakou opravnu PC, nechej si přeflashovat BIOS od nich, jednak na to mají HW i SW, druhak pokud na desku šáhnou, musí dát záruku na funkčnost - to doma nemáš.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund