Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jágrův Favorit na prodej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1178
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 9:00    Předmět: Citovat

Aha, ty ráfky jsou opravdu asi starší verze, blbě jsem se kouknul. Takže stáří asi odpovídá - maska se mění snáz než náboje kola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 12:39    Předmět: Citovat

Já teda nevím, ale v šestnácti jsme mohli udělat řidičák na pincka, ale na auto ne. To šlo až v osmnácti, ale u Jágra byla vyjímka? Nebo si fakt auto koupil, aby ho v něm vozil někdo jiný? Proč ho tedy nevozil ve svém autě ?
A když je to takové terno, proč ho někdo už nekoupil ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 13:29    Předmět: Citovat

p32 - opět jako už mnohokrát kecáš. ŘP na motocykl nebo moped s obsahem do 50ccm (skupina M) byl od 15 let s tím, že před dovršením 15. narozenin se ani nedal zahájit kurs (kvůli právní odpovědnosti).

Na motorku s obsahem vyšším (skupina A) se mohl výcvik zahájit už ve věku 16 let s tím, že závěrečky sice proběhly - ale platnost získanýho ŘP byla odložená až do dovršení 17 let věku adepta řízení. Stejný omezení platilo i pro traktory a zemědělský stroje s omezenou maximální rychlostí na 40km/h (skupina T) - to se týkalo hlavně děcek na "hnojárnách", který si už ve druháku dělaly ŘP v rámci výuky, aby ho už měly do třetího ročníku, kdy měli povinnou praxi.

Na osobní auto (skupina B) platilo to samý, akorát termíny posunutý o rok vejš - začátek od 17 včetně zkoušek, platnost až po dovršení 18 let.

Náklaďák nad 3,5 tuny (skupina C) se nedal udělat dřív než v plnoletosti, respektive tak, aby v den zkoušek byl adept plnoletej a na získání skupin D a E (autobus respektive vleky a návěsy za auta nad 3,5 tuny) muselo bejt uchazeči minimálně 21 let a musel mít potvrzený 2 roky praxe na "sólo" náklaďáku. Pro autobusy a vleky měla výjimku armáda, kde mohli kluci jezdit už od nástupu.

TOHLE VŠECKO SKONČILO S NÁSTUPEM PLATNOSTI "VYHLÁŠKY O PRAVIDLECH V SILNIČNÍM PROVOZU č.99/1989 Sb" - tam byly věky definovaný jinak, motorky se rozdrobily na vícero podskupin, vznikly extra skupiny pro vlek za osobní auto a za autobus, vleky za náklaďák se osamostatnily od návěsů a ještě se rozdělily podle váhy atd. Takže dneska je v tom dokonalej maglajz a nikdo pořádně neví, s čím ještě jet může a na co už mu "papíry nestačej" ...

Celým románem chci říct, že Jarda Jágr si klidně v 17 letech mohl koupit fáčko a udělat autoškolu na osobák, protože na to měl jak finančně, tak věkově - a pokud mu ŘP platil až od 18. narozenin ale nikdo ho "nevychmátnul" že jezdí dřív, tak si ho i klidně mohl užívat "skoro legálně" ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 13:32    Předmět: Citovat

My jsme dělali autoškolu (120 GL) ve čvrťáku a všichni neměli 18 a navíc auto můžeš vlastnit, aniž bys měl řidičák.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 14:11    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...
Na osobní auto (skupina B) platilo to samý, akorát termíny posunutý o rok vejš - začátek od 17 včetně zkoušek, platnost až po dovršení 18 let.
...
A napsal jsem snad něco jinýho? Prostě autoškolu včetně závěreček sis udělat mohl, ale SÁM za volant sis sednout mohl až když se ti přehouply osmnáctiny. Což sice bylo znění zákona, ale spousta lidí to nerespektovala ani tenkrát a nerespektujou to ani dnes. Je to o náhodě a četnosti kontrol na silnicích - KDY dotyčnýho vyhrábnou.

Ano, patřil jsem mezi ně i já, když jsem v 16 s papírama tak akorát na fichtla jezdil regulérně otcovou "stopětkou" sám k tetce nějakejch 15-16 kiláků daleko a měl jsem tu kliku, že mě za celý 2 roky ani jednou nechytli... Což by dneska asi jen tak lehce neprošlo, už jen kvůli tomu, že tenkrát fotrovi jako vlastníkovi za takový "nevědomý půjčení" (samozřejmě že to věděl a mockrát mě sám poslal, když neměl čas dovézt od tetky špinavý prádlo) prakticky nic nehrozilo, ale dneska je za to flastr přes půl rynku za "správní delikt"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 15:52    Předmět: Citovat

Koukám, pěkné kecy. Jezdit před osmnáctým rokem autem stejně nemohl a kecat o tom, že si dříve mohl udělat řidičák, tak to je na hlavičku. Jestli by někdo chtěl před osmnáctým rokem autem jezdit, tak proč by si měl dělat řidičák, aby o něj pak přišel ?
A to, že na pincka bylo možné dělat řidičák v patnácti, ještě neznamená, že si ho nemůže udělat v šestnácti. Každý neměl tu hroznou potřebu už v patnácti ukazovat jaký je geroj silnic. Wink Kdo měl občanku, tak mohl kdykoliv dělat řidičák na pincka, diskuse o patnácti letech bez občanky je o ničem. K přihlášení na řidičák byla nutná občanka, ne diskuse o 14 nebo 15 letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 18:52    Předmět: Citovat

A jó, pán je chytrej, ale jak rádyjo s kyvadlem...

O občanku totiž ve výjimečným případě mohli pro dítě JEHO RODIČE zažádat už od dosaženejch 14 let jeho věku - i to bylo v příslušným zákoně. I v zákonech/vyhláškách určujících věkový hranice pro získání ŘP byl věk a ne požadavek na DOKLAD = občanku - to si jen některý ouřady včetně tehdejšího Svazarmu takovým sobě vyhovujícím způsobem vykládaly zákon, stejně jako dneska... A navíc už tehdy mohl u nás získat ŘP i cizinec = občan jinýho státu. Jak bys řešil požadavek na vlastnictví občanskýho průkazu u cizinců, chytráku?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 21:52    Předmět: Citovat

Jo a v Americe bijou černochy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 22:16    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Koukám, pěkné kecy. Jezdit před osmnáctým rokem autem stejně nemohl a kecat o tom, že si dříve mohl udělat řidičák, tak to je na hlavičku. ...
No já si pamatuju, že jsem řidičák(zkoušky) dělal a udělal a ještě mi 18 nebylo (o pár dnů). Takže to šlo. Dodnes mám u skupiny B v řidičáku datum 14 dní před 18. narozeninami.

Jezdit jsem sice nemoh, ale řidičák už jsem měl udělaný (ale ne v ruce).
Zato v den dovršení 18 let jsem si zašel na inspektorát, tam mi dali mi další razítko B do růžového skládacího ŘP z PVC a kdybych byl býval tehdy měl čím, už bych byl býval mohl odjet z Mičánek čtyřstopým vozidlem.

Kdybych začal dělat kurz až po dovršení 18 let, připravil bych se o pár měsíců o tu teoretickou možnost (páč na auto jsem se zmohl až po několika desetiletích). Ten kurz jsme dělali z učňáku, takže termín jsem si sám nevolil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 22:47    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Jo a v Americe bijou černochy.

2 PavelFF - to neřeš, to jen "pé-dvaatřicítka" nemá rozumnej argument proti dokázanejm faktům, tak to zkouší zakamuflovat, místo aby radši mlčel a šoupal nohama... Je zatlačenej do rohu, nemá kam cuknout, tak ukáže za tvou hlavu a řekne "Hele, ptáček!" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 7:07    Předmět: Citovat

Ne, jen jsem s těma černochama jen chcel naznačit, že zase kecáš o něčem, co nemá nic společného s tématem, ale je vidět, Že ty nemáš na to, abys to pochopil.
Zajímavé je, že si někteří mohli dělat řidičák před završením toho věku, od kterého pak prakticky i mohli jezdit, ale z tvého chytrého posudku mě vychází (asi jsem moc chytrej, že?), že Jágr prodával auto v sedmnácti, protože si ho z kapesného koupil v šestnácti (místo lepšího zahraničního) a odjezdil ho s platným řidičákem tak, že polovinu dílů museli doteď vyměnit. Ale já se tvým příspěvkům ani nedivím, už jsem si na ně zvykl. Já se divím tomu, že to auto zatím nezrezivělo.

P.S. Jaký fakt máš vůbec u toho Jágra dokázaný ? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 8:22    Předmět: Citovat

Já dělal řidičák na konci školního roku a narozeniny měl až v srpnu. Řidičák jsem dostal a v něm byla poznámka: Opravňuje k řízení skupiny x od xx.srpna 197x.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2015, 15:55    Předmět: Citovat

Auto po Jágrovi bude beztak vyjágrovaný...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 862
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 12:57    Předmět: Citovat

Táta mého spolužáka měl zase Daewoo které předtím patřilo Luďkovi Sobotovi - tj. Koudelka František, STS Chvojkovice Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 12:58    Předmět: Citovat

A mělo v palubovce SLOT, aby bylo TAK ŘEČENÝM JÁCHYMEM KAM DO STROJE HODIT potřebný data ?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund