Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PC zdroj Blue Storm II 500W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Macros



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st červen 24 2015, 19:25    Předmět: Citovat

petrvk:
podla specifikacii si v tolerancii napäti +-5%, cize pri 12V mozes klesnut na 11.4V, u teba v zdroji nevidim ziadny problem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: st červen 24 2015, 20:29    Předmět: Citovat

Macros napsal(a):
petrvk:
podla specifikacii si v tolerancii napäti +-5%, cize pri 12V mozes klesnut na 11.4V, u teba v zdroji nevidim ziadny problem

To jsem si říkal taky ale pokud to zatížím přes cpu a gk tak to klesne až na 11.5V a pak to vypne.Zkusím to ještě víc zatížit žárovkama....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st červen 24 2015, 20:59    Předmět: Citovat

A kolik máš na 5V větvi, trochu mu přidej, ohul to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 5:52    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
A kolik máš na 5V větvi, trochu mu přidej, ohul to Very Happy

Právě že 5V větev drží a skoro se ani nehne pořád 5.08V i když ji zatížím žárovkou 12V21W i to jsem zkoušel do abych nakopnul ten zdroj,(je pravda, že vydržel v PC časově trochu delší zatížení než bez ní a to napětí tak nekleslo) bohužel ta 12V pořád padá. Jen dodám že po zatížení na -12 a -5 je reálných - 11.95V a -4.98V.takže tady problém taky není.
Co se týče tlumivky, tak jednu malou jsem narovnal a přeletoval, tu velkou, která má dvě vinutí zkusím dneska...
Já vím, že mi raději řeknete, ať to vyhodím a koupím novej, jenže mě zajímá, co je příčinou tohoto kolapsu takřka z ničeho nic... i kdyby to bylo neopravitelné, jestli mi rozumíte
Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 9:00    Předmět: Citovat

No dyť to zvedni na 5,2V.
Ty hladiny jedou v souběhu, reguluje se společně primár na váhový příspěvek +5V a +12V, vzdycky tam bude nějaký výstupní odpor a rozdíl hladin s odběrem. Jde o to, že na to něco zabírá vypnutím, ale tolerance +12V je ještě dobrá.
Jaké napětí jsou na tom zdroji, se kterým to chodí ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 10:58    Předmět: Citovat

Když ho mám v pc po zapnutí (kde by měl držet stabilně) tak 5V neklesne pod 5.05V a 12v lítá z 12,08V na 12.02Vzáleží na procesech pozadí windows.(ale už to je špatně že lítá )po zapnutí aplikací současně zatěžující komlet stroj tak napětí ihned klesne na 11.78V ,začne být slyšet trafo a pomalu klesá až spadne.je zajímavé že někdy spadne u (zahřátý)11,75V a někdy vydrží až na (studený)11.5V. všechno jsem testoval ještě na jednom zdroji a tam mám stále 12,16V a 5.01V v zátěži 12.14 a 4.99 a drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5009
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 14:05    Předmět: Citovat

Tiež tu mám dlho odložený presne tento zdroj. Ide, ale napätia sú 3,35V, 4,63V, a 11,36V. Nechcelo sa mi s tým babrať, tak to tu odpočíva už niekoľko rokov. Pri vypnutí ticho píska, 5VSB je 5,17V. Typujem na kondenzátor v SB vetve. Možno to súvisí, neviem, ale asi bude riadiaci IO napájaný z tých 5VSB, a ak je to zvlnené, môže to robiť aj toto?
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2015, 8:39    Předmět: Citovat

Tak včera zase laborka jen na stole s žárovkama 12V co jsem kde našel.
po zatížení 5V větve 55w+2*21w Laughing jsem zdroj donutil pracovat na 12V s 2*55w + 3*hdd a dvd mechaniky s napětím 5,1V a 11,99V.
Samo že když postupně odpojuji žárovky z 5V větve, napětí na 12V jde docela rychle dolů, ale když odpojím ty žárovky z 12V , tak jsem se dostal i 12,35V.(to byl ale krátkodobý test)
Je pravda, že se rozjel až na třetí pokus, protože takhle zatíženej to vypínal....
Tak a teď babo raď, jak dál pokračovat.proč to napětí drží když tolik přitížím 5V větev? Dneska to zase zkusím na PC se zátěží 5V větve a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2015, 17:43    Předmět: Citovat

petrvk napsal(a):
Mám ten samý problém ale na 12V větvi. zdroj jede bez velké zátěže ale jak se zatíží pc aplikací spojená CPU s GK tak se pc vypne.mám ještě jeden zdroj a tam to drží, takže pc to nedělá.Při zatížení 12V dokáže klesnout napětí na 11,5V.Na prázdno má 12,02-12,14V strašně houpe,ale potupné připojování hdd (3ks)a dvd mechaniky klesne napětí na 11,85V. Vyměnil jsem všechny výstupní kondy 7ks, (až na dva 50V1uf a 25V10uf)přeletoval jsem součástky, tranzistory jsem máznul pastou ale pořád to padá.Přitom běžel pět roků úplně v klidu...
Pokud příjdeš na to, čím to je, tak se poděl o zkušenost.


Bez zátěže na +5 V to nedá ani omylem. Nicméně tyhle zdroje trpí na špatnou stand-by větev, viz můj starší článek na Diit. Akorát tu diodu D42 stejně měnit za aspoň 100 V, zpětné špičky jsou tam velké a 60V se prorazí. Podle mě to máte ještě stále pojebané, možná problém v nevhodných kondenzátorech, já zrovna tenhle týden měl martyrium s opravou pár kusů, nakonec jsem ještě včera večer jeden rozjel, se zátěží 3 A na +5 V a přes 400 W na +12 V jsem měl napětí 12,04 V. Je fakt, že to byla novější revize (má jeden 6+2pin PCIe a jeden 6pin, starší má jen dva 6pin), ale podle mě toho tady moc nezměnili. Jestli by starší revize potřebovala 4-5 A…pořád nechápu těch skoro 100 W. Na jaký napětí jsou vůbec ty žárovky? Zas jestli jsou na 12 V, tak na 5 V vezmou naprostý zlomek výkonu. A hlavně žárovky jsou pro zátěž zdrojů absolutně nevhodnou zátěží.

Co používáte za kondenzátory, šmejdikony z GME/GESu? Půlka toho co maj nejsou vůbec vhodné do zdrojů a naprosto všechny jsou otřesný čínský šmejdy. Mám speciálně pro tyto zdroje Chemi-Cony KZN 1500/6,3 a KZH 1000/16 v D8. Nic lepšího na světě neseženete. Pokud bude zájem tak se připomeňte tak v úterý a můžu dodat seznam toho, co konkrétně přesně (a počty) do BS II 500 W (ale +- sedí na všechny GLN) dávám a funguje to perfektně. Nicméně 95 % informací je v tom mým článku na Diit a zbytek si dáte dohromady, pak stačí kouknout na můj web do nabídky…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2015, 11:59    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
petrvk napsal(a):
Mám ten samý problém ale na 12V větvi. zdroj jede bez velké zátěže ale jak se zatíží pc aplikací spojená CPU s GK tak se pc vypne.mám ještě jeden zdroj a tam to drží, takže pc to nedělá.Při zatížení 12V dokáže klesnout napětí na 11,5V.Na prázdno má 12,02-12,14V strašně houpe,ale potupné připojování hdd (3ks)a dvd mechaniky klesne napětí na 11,85V. Vyměnil jsem všechny výstupní kondy 7ks, (až na dva 50V1uf a 25V10uf)přeletoval jsem součástky, tranzistory jsem máznul pastou ale pořád to padá.Přitom běžel pět roků úplně v klidu...
Pokud příjdeš na to, čím to je, tak se poděl o zkušenost.


Bez zátěže na +5 V to nedá ani omylem. Nicméně tyhle zdroje trpí na špatnou stand-by větev, viz můj starší článek na Diit. Akorát tu diodu D42 stejně měnit za aspoň 100 V, zpětné špičky jsou tam velké a 60V se prorazí. Podle mě to máte ještě stále pojebané, možná problém v nevhodných kondenzátorech, já zrovna tenhle týden měl martyrium s opravou pár kusů, nakonec jsem ještě včera večer jeden rozjel, se zátěží 3 A na +5 V a přes 400 W na +12 V jsem měl napětí 12,04 V. Je fakt, že to byla novější revize (má jeden 6+2pin PCIe a jeden 6pin, starší má jen dva 6pin), ale podle mě toho tady moc nezměnili. Jestli by starší revize potřebovala 4-5 A…pořád nechápu těch skoro 100 W. Na jaký napětí jsou vůbec ty žárovky? Zas jestli jsou na 12 V, tak na 5 V vezmou naprostý zlomek výkonu. A hlavně žárovky jsou pro zátěž zdrojů absolutně nevhodnou zátěží.

Co používáte za kondenzátory, šmejdikony z GME/GESu? Půlka toho co maj nejsou vůbec vhodné do zdrojů a naprosto všechny jsou otřesný čínský šmejdy. Mám speciálně pro tyto zdroje Chemi-Cony KZN 1500/6,3 a KZH 1000/16 v D8. Nic lepšího na světě neseženete. Pokud bude zájem tak se připomeňte tak v úterý a můžu dodat seznam toho, co konkrétně přesně (a počty) do BS II 500 W (ale +- sedí na všechny GLN) dávám a funguje to perfektně. Nicméně 95 % informací je v tom mým článku na Diit a zbytek si dáte dohromady, pak stačí kouknout na můj web do nabídky…

Tak jsem se dnes k tomu na chvilku dostal, zapnul jsem zdroj na pc, přitížil jsem 5V větev žárovkou 12/55W a bez zátěže jsem měl napětí 12,17v a v zátěži to kleslo na 11.96Vcož by bylo v toleranci a myslel jsem že je vyhráno.Bohužel cca po deseti minutách z ničeho nic to spadlo.
Takže tady bych problém neviděl a musím bádat dál, i když už nevím, jak.Kondenzátory mám značky samxon16V 2200uf,jamicon 16V470uf a panasonic 16V 1000uf.Jen tu diodu D42 nemůžu najít....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: po červen 29 2015, 1:00    Předmět: Citovat

Značka není všechno, všchni dělají spoustu různých řad a z toho je tak čtvrtna vhodná do zdrojů. Od Samxonu jsou u nás v nabídce tak zrovna ty jejich dvě nekvalitní řady (a v ostatních nejsou zajímavé modely), jamicon vůbec neberu v potaz, paňáky co? GP a ultra-low ESR tam taky nepatří.

D41 a D42 jsou u stand-by větve, jedna snubber a druhá usměrňuje boční vinutí napájející řídicí obvody, tranzistory a pár dalších věcí. Tam často odchází malé kondenzátory (na tom bočním vinutí a pak napájení PWMka), i vlivem toho že u spousty verzí osazují místo aspoň ultrafastu jen 1N4007, která peče, tím odejde šmejdí kondenzáor poblíž, začne píct úplně a nezřídka to shoří na uhel. To je právě případ toho prvního se kterým jsem bojoval, budu to spálené zkoušet odvrtat (protože je to tak moc že se to zkratuje a hoří při těch <20 V) a nějak slepit dohromady. Ale stačí aby odešly ty kondenzátory, jak vypadne stand-by tak to lehne celý, protože napájí všechno řízení.

Jinak na kondenzátory mám dobré ESR metry, ale nejsou to ty levné šutny za 400, tak na jednu opravu se to zrovna nevyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: po červen 29 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Takže se myslíš, že je problém i když v nových tak v kondenzátorech?
Jiny tady nemají (dva obchody)musel bych někde objednat na netu.Máš nějaké stránky na kvalitní a spolehlivé do zdrojů?
Ty diody jsou ok a ani moc nehřejou... i když to bylo puštěné jen krátkodobě s malým výkonem.
Co se týče stand-by tak tam mám naměřeno 4.95V takže tam problém asi není ale jen jsem to změřil, nesledoval....


Naposledy upravil petrvk dne po červen 29 2015, 19:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: po červen 29 2015, 18:38    Předmět: Citovat

S nulovou zátěží je 4,95 V docela málo, naprázdno mám většinou kolem 5,1 V. Často odchází ten na té pomocné větvi (obvykle 47-100 uF) a u PWMka (22/50, dávám KZM 47/35).

Může být pokud to nejsou vhodné typy že to osciluje, o co se konkrétně jedná?

Přehled mám http://www.hwworld.cz/index.php/kondenzatory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrvk



Založen: Nov 27, 2012
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 7:03    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
S nulovou zátěží je 4,95 V docela málo, naprázdno mám většinou kolem 5,1 V. Často odchází ten na té pomocné větvi (obvykle 47-100 uF) a u PWMka (22/50, dávám KZM 47/35).

Může být pokud to nejsou vhodné typy že to osciluje, o co se konkrétně jedná?

Přehled mám http://www.hwworld.cz/index.php/kondenzatory

Právě že se jedná o ten 1x samxon 16V 2200uf (tuším 12,5*25mm) co tam mám na 12V větvi a 3x panasonic 16V 1000uf ... ty ostatní jsem měnil 50v a 25v jsem měnil jako poslední za jamicon ale na to to nemělo žádný vliv.Já vím, že 4.95V není moc ale jestli se nepletu, pořád to je v toleranci... Měl jsem doma taky zdroj který nevykazoval žádné problémy a přesto program everest mi psal že na stand-by je 0.49V. Tak jsem to vyměnil všechny, napětí bylo ok na měřáku ale pc už nic neukázal (žádná data)kde se stala chyba nevím ale zdroj šlape u kamaráda do teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 19:13    Předmět: Citovat

citace:
1x samxon 16V 2200uf 3x panasonic 16V 1000uf

To mi fakt nepomohlo…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund