Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 13:57    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):

Jinak na SD se vyskytují i zcela nové a zánovní věci, např. PC od institucí které aby dostaly dotaci na nové musí prokázat likvidaci třeba i 1 rok "starých".

Některé skončí v bazarech, jako je Gigacomputer.
Docela se mi líbí tyhle monitory. Ten můj LG 17" z roku 2006 (tehdy koupen jako nový) nepojede věčně. Vyplatí se to koupit? http://www.gigacomputer.cz/zbozi/324117-19-lcd-eizo-s1921-white.html
Očumoval jsem ho na prodejně. Rok výroby bývá 2010, je to natištěno od výrobce. Líbí se mi hlavně polohovatelný stojan, který se u levných monitorů skoro nevidí. A Eizo je asi dobrá značka.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3374
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 13:58    Předmět: Citovat

Hlavně že ekonomika vzkvétá a příroda/přírodní zdroje brečí, kdy tohle těm lidem dojde.. Chtěl bych vidět, jak probíhá ta recyklace na "atomární" úrovni. Už sem mnohdy přemýšlel, co asi udělají s elytem - rozmotají ho? Olověnou Aku vylijí a odseparují H2SO4 od vody? Asi by bylo zajímavé vidět,. jak ty dílce nakonec končí...
Nemusím chodit daleko, v práci vidím občas plné palety elektroniky s plastama, která se "taky nějak" recykluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33960
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 14:20    Předmět: Citovat

Olovena bateria sa rozdrvi a hodi do vody. Olovo klesne na dno, plast vyplava hore - takze sa daju oddelit a pouzit znovu na vyrobu baterii. To svinstvo, co zostane (voda + kyselina + bordel) sa musi neutralizovat a filtrovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 15:14    Předmět: Citovat

Mimochodem (když se znovu rozjelo toto téma) - poslední dobou už nemají zájem "místa zpětného odběru elektrospotřebičů" (Elektro win a tak) zadarmo brát nekompletní spotřebiče (viditelně rozebírané) - teda třeba bez elektroniky, motoru a prakticky čehokoliv, co se dá využít jako ND nebo pouze jako zdroj železa a mědí do klasického SD (prý je to dokonce protizákoné - aspoň podle jejich stránek).

Prostě pak přestává platit ten "ekologický poplatek" co bývá už pár let součást ceny výrobku a výrobek se zadarmo odevzdat nemůže - zatím to jde k tíži obci (nevím které), ale je možné, že to dřív nebo později půjde k tíži spotřebitele, který ten výrobek bude chtít odevzdat - podobně, jak je tomu u aut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 15:21    Předmět: Citovat

Nevím jak je to s auty u vás,ale já když jsem likvidoval dodávku tak jsem ještě 1500Kč dostal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 15:23    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Vyplatí se to koupit? http://www.gigacomputer.cz/zbozi/324117-19-lcd-eizo-s1921-white.html
Za 1500 bych o koupi taky docela uvažoval i když značku Eizo neznám. Ale doposud mám funkční dva 15" CRT monitory a nějak se mi jich nechce vzdát. "Vyšpatnil" je známý za flašku slivovice z nějaké banky, jinak byly určeny právě pro SD. A jedou bez závad přes 13 let (značka AOC a Hyundai). Very Happy

Naposledy upravil Achab dne pá duben 10 2015, 18:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9671
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 16:26    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Nevím jak je to s auty u vás,ale já když jsem likvidoval dodávku tak jsem ještě 1500Kč dostal.

Ano, tak to je...vyhráli jsme konkurz na MěÚ "likvidace autovraků, dlouhodobě odložených a nepojízdných vozidel" za každého odtaženého veterána úřad vyplatí tisícku. ND se vymontujou k dalšímu použití a těžkej šrot odprodá se ziskem, přetaví v blízkých železárnách...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33960
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 16:56    Předmět: Citovat

ohryzek36 napsal(a):
Mimochodem (když se znovu rozjelo toto téma) - poslední dobou už nemají zájem "místa zpětného odběru elektrospotřebičů" (Elektro win a tak) zadarmo brát nekompletní spotřebiče (viditelně rozebírané) - teda třeba bez elektroniky, motoru a prakticky čehokoliv, co se dá využít jako ND nebo pouze jako zdroj železa a mědí do klasického SD (prý je to dokonce protizákoné - aspoň podle jejich stránek).

Uz len cakam, kedy budu brat len plne funkcne a kompletne spotrebice vratane vsetkeho prislusenstva, navodov a originalneho obalu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 17:45    Předmět: Citovat

Sběrné dvory by ztratily význam, pokud bys tam nemohl odvézt nekompletní vrak elektroniky. Začlo by se to zase válet po strouhách a na kraji lesů. Pokud vezu chladničku, tak vymontuji motor s kompresorem, prodám ve šrotu a zbytek do sběrného dvora. Tam to skončí v kontejneru s ostatním netříděným bordelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 19:09    Předmět: Citovat

Nikde není napsáno, že starý monitor z domova odvezenej na SD musí být celej. Já takhle vyhazoval jeden a vytáhl jsem samozřejmě desku a šňůru na ND a pindal, že to nevezmou. Tak jsem mu vysvětlil, že to vzít musí a jestli chce poradit, co s tím, od svého šéfa z úřadu, tak ho můžu do půl hodinky dovézt. A byl klid. Ano, choval jsem se trochu "nahlas", ale když se tam nemůžu na nic "mrknout", tak ať si trhnou nohou a dělají to, co mají předepsané - vzít jakýkoliv bordel z domácnosti, co jim kdo doveze místo aby to vyhodil k popelnicím. Od toho byli zřízeni a jsou placeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3374
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 19:20    Předmět: Citovat

Tak ono se to blbě recykluje, když něco chybí... pak se třeba shánějí po zdroji a nemohou ho najít Laughing
Co by měli být rádi, že jim to člověk vůbec odevzdá, tak ještě budou dělat krky..
Když se dívám na vrakáče, tak to je podobná banda - když sem potřeboval nějaký díl, tak nevěděli co by si za to řekli - ale za likvidaci auta se ještě nedávno platilo, pokud nebylo komplet. Abychom to s tou zelenou nepřehnali... třeba taková"zelená" nafta je taky pěknej bordel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 19:24    Předmět: Citovat

No mě taky dostali... sjetý gumy - berou jen 4 kusy na osobu, za všechny navíc á 50,- Kč... Takže s těma druhejma jsem jel o tejden pozdějc a byly taky zadara. To se pak idioti nemůžou divit, že se ještě válej starý gumy po škarpách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 21:04    Předmět: Citovat

U nás chtějí za 1 pneu 30,-Kč.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2464
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 10:12    Předmět: Citovat

Ten monitor je pěkný, já jsem takhle koupil za ještě méně Fijitsu Siemens na aukru. Také stavitelná noha, otočný monitor a obrázek jasný bez vadného bodu. Nastavení barev luxus.
Můj stejně starý Acer je opravdu chudý příbuzný, nejsem banka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 10:25    Předmět: Citovat

Já jsem před časem na SD vzal 5 monitorů a z toho 3 kusy opravil pouhou výměnou kondíků. Jeden neopravitelný hlásil no signal, druhý měl něco ve zdroji pro zářivky. Oba jsem poctivě vrátil k ekologické likvidaci. Flaška Fernetu stojí 150Kč čili monitor vyšel na 50Kč. kablíky k nim mám též ze SD kde před časem byly vyhozené nové originál zatavené v igelitu.

Přiznám se ale k tomu že jsem si letos koupil Full HD kameru, a to z obchodu. také dálkový ovladač k satelitu, přes internet, takže né vše mám ze SD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
Strana 2 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund