Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Připojení PC k LAN síti přes rozbočovač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 22:37    Předmět: Citovat

To čtu poprvé, že na obyčejném routru za 6 stovek si obyčejný uživatel může číst knihy a prohlížet filmy a psát romány. Proč jsou tedy všichni tak blbí a kupují si NB a PC, když by jim stačil 1 router ? Stačí k tomu routru jen připojit tiskárnu, monitor a klávesnici, že ? Laughing Jo a na bezdrátovou myš jsem zapoměl, ale to si přece každý uživatel na něm hravě doladí v Linuxu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út duben 07 2015, 8:02    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
To čtu poprvé, že na obyčejném routru za 6 stovek si obyčejný uživatel může číst knihy a prohlížet filmy a psát romány. Proč jsou tedy všichni tak blbí a kupují si NB a PC, když by jim stačil 1 router ? Stačí k tomu routru jen připojit tiskárnu, monitor a klávesnici, že ? Laughing Jo a na bezdrátovou myš jsem zapoměl, ale to si přece každý uživatel na něm hravě doladí v Linuxu.


Není řeč o starých vránách za 600, které nám tu pořád cpou,
protože je nikdo nechce a jsou jimi zavaleny sklady,
ale o takových GB cca za dvojnásobnou cenu.

Dokonce je router s dvoujádrovým procesorem. V ČR ho nikdo, ale neprodává, protože naši jsou zvyklí kupovat staré vrány, čím levnější tím lepší. Taky jsme sto let za opicema a průmysl jde ke dnu.

Proč nemají Android boxy za 1000Kč v sobě switch? Prostě je to komerce. Musíš koupit ještě router. A vydat více peněz, než kdyby se tam ten switch integroval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 07 2015, 12:20    Předmět: Citovat

Tak o čem je řeč, když to rovnou nenapíšeš v prvním příspěvku ? O routru pro obyčejného uživatele za 5-6 tisíc ? Když chceš psát o posledních technologiích, tak buď konkrétní. Proč to udělat jednoduše, když to jde 10x dráž, že ?
Mimochodem, na trhu už jsou opravdové počítače, co jsou menší než to, co nabízíš, ale nevšiml jsem si, že by to všichni domácí uživatelé skupovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út duben 07 2015, 12:32    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak o čem je řeč, když to rovnou nenapíšeš v prvním příspěvku ? O routru pro obyčejného uživatele za 5-6 tisíc ? Když chceš psát o posledních technologiích, tak buď konkrétní. Proč to udělat jednoduše, když to jde 10x dráž, že ?
Mimochodem, na trhu už jsou opravdové počítače, co jsou menší než to, co nabízíš, ale nevšiml jsem si, že by to všichni domácí uživatelé skupovali.


Za 1499 asi neumíš hledat. A na polském Alegru to mají cca za 1000.
Qualcomm 750MHz nebo Boardcomm 600MHz ještě o něco levněji a více paměti, ale u nás teď nedostupný.
Je to na trhu 3 roky jen k nám to dorazí až po Rusku.

Mám 11 let starou vránu a budu to muset nahradit, tak jsem se trochu zajímal. Není mi jasný ten rozdíl, že Poláci mají o 30% levněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stres3d



Založen: Oct 25, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 21:10    Předmět: Citovat

je to uz vyresene?

ja totiz nechapu co zde resi autor tematu. Proc se jenom nevrati switch k modemu, kabel co vedl ke switchi se pichne do pc v podkrovi. pc v loznici se zapoji do switche normalnim kabelem (kdyz je t v ramci mistnosti) no a do byvaleho pokoje se vyuzije nezapojenej kabel Laughing

jinak v dnesni dobe misto tahani kabelu lepsi koupit poradny AP s n-kovou wifi a usb prijimac do pc... to pak zalezi co mate a chcete za rychlost - na najakej 20mbit internet je to v cajku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3376
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st duben 08 2015, 21:17    Předmět: Citovat

stres3d: Ty asi nebydlíš ve městě. Tady i v přízemí jsou všechny kanály na 2G4 zasviněné a že máš nějaký obsazený nikdo neřeší - nacpe se tam i když jiné jsou třeba s výrazně slabším signálem. Osobně používám RB a když sem řešil jak dostat DLNA k telce, narazil sem i s N pásmem. Kde je drát je pro mě jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 11:38    Předmět: Citovat

stres3d napsal(a):
je to uz vyresene?

ja totiz nechapu co zde resi autor tematu. Proc se jenom nevrati switch k modemu, kabel co vedl ke switchi se pichne do pc v podkrovi. pc v loznici se zapoji do switche normalnim kabelem (kdyz je t v ramci mistnosti) no a do byvaleho pokoje se vyuzije nezapojenej kabel Laughing

jinak v dnesni dobe misto tahani kabelu lepsi koupit poradny AP s n-kovou wifi a usb prijimac do pc... to pak zalezi co mate a chcete za rychlost - na najakej 20mbit internet je to v cajku


Wifi 2,4GHz je ve městě nemožná třeba v panelových zástavbách o 8 patrech je to tak rušené, že 56Mbps ti zbyde přenos 5Mbps. Každý kanál obsazen a na některých dokonce i 2 nebo 3 wifi sítě. Kde to ještě před dvěma léty fungovalo je to katastrofa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stres3d



Založen: Oct 25, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 18:08    Předmět: Citovat

tak to uz chapu, na tuhle sit by to stalo tak 3000 aby to jelo na 5ghz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2015, 18:59    Předmět: Citovat

Ja zase nechápu a musím to tak napsat, proč je Mira_A takový dement, že musí každý přispěvek citovat a celý, i když píše hned za ním, a furt. Myslel jsem, že je trochu víc inteligentní a divím se adminům, že mu to nepřipomenou. Ještě chvilku a bude sem dávat celé citáty z jiných webů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 7:07    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Ja zase nechápu a musím to tak napsat, proč je Mira_A takový dement


Dement jseš ty jasně jsem psal třeba, že ty zařízení se dají sehnat za babku a ty jsi mě napadl, že za 6000Kč. Nemáš přehled tak se neser do toho po čem ti nic není a nekomentuj co neznáš. Na stole máš starého jednojádrového Athlona a děláš machra hovne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2015, 16:26    Předmět: Citovat

Miro_A, napadl jsem tě kvůli té furtcitaci a to ještě dost slušně. Zjisti si klasifikaci pojmu dement. Přehled o routrech mám určitě lepší, ale nevnucuji člověku - laikovi (který se na všechno ptá) něco, se jsem se sám nenaučil za půl hodiny. Oproti tobě asi umím rozlišovat, co poradit obyčejnému uživateli, aby se neptal na následné nastavení potom další 3 stránky. Mám dojem, že ty máš jen potřebu se chlubit, co jsi zvládl a co u vás zrovna roste. Co mám na stole, tak o tom se tui může jen zdát. Athlona jsem dával před 10 lety takovým zlobivým klukům jako ty. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund