Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arduino je nový náboženství nebo co?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2015, 14:53    Předmět: Citovat

Ale ano, upravovat cudzi kod je najlepsi sposob ako sa nieco naucit. Ja som skor narazal na tych, ktori to tam len skopiruju, napalia a ak to ide, tak ok, ak nie, tak zacnu nadavat aka je to blbost a hladaju dalsi kod. Nemaju ani snahu trocha sa v tom posprtat, skusit pochopit co robi a pripadne upravit.
Ja tiez casto si skopirujem cast kodu, a potom si to upravujem (vacsinou to skonci tak, ze je neostane ani jeden povodny riadok Smile )

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2015, 15:35    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
pocitujlasku: A jak se mám naučit něco programovat když kolem mě není nikdo kdo tomu rozumí a mohl by mi poradit?
Prostě stáhnu z netu cizí kód a snažím se z něj pochopit co to vlastně dělá a následně modifikovat dle svých potřeb. Od toho jsou snad u knihoven Examples ne?


Moje řeč, prostě metoda "vivisekce" - něco odmáznout, a kouknout, jak se to má. Smile

Podle mě si někdo zadal požadavek na vývoj hračky, co bude startovacím bodem pro začátečníky, či dokonce k těmto robůtkům přitáhne lidi, co by o nich ani nevěděli.

Starší ročníky (jako můj táta) taky začínali na čemsi z Ábíčka, a dnes jsou schopnými techniky v oboru.

Mě by spíš zajímalo, odkud vy máte všechny ty znalosti, co na tomto fóru prezentujete. Procházím průmkou, a nic moc. Naučí mě sice zapájet soci podle schématu, ale co si z toho mám odnést, to mi uchází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2015, 16:53    Předmět: Citovat

arduino2015: skusenosti. v skole ta naucia teoriu, ale az ked mas co-to za sebou, tak vies odhadnut kde asi hladat chybu, pripadne ako navrhnut obvod (casto aj skopirujes zapojenia v roznych zariadeniach).
Ja som sa napr. naucil programovat bez internetu, prebdene noci pri pocitaci a metoda pokus-omyl. Podobne elektronika. niekolko spalenych tranzistorov, IO a clovek sa nauci Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2015, 17:25    Předmět: Citovat

Arduino2015: Souhlasím s pocitujlasku. Nejhorší je pochopit nejzákladnější principy a souvislosti. Zbytek je už jenom spousta pokusů, omylů a hodiny strávené hledáním informací.
Já začal na basicu, tam jsem se naučil ty nejzákladnější základy. Potom jsem si dal spoustu let pauzu až do doby kdy jsem si v PE přečetl článek o jakémsi PICAXE. To mě nakoplo a vrátil jsem se do svých mladých let. Vydrželo mi to chvilku, než jsem si řekl, že zkusím i arduino s pro mě tenkrát úplně neznámým jazykem na bázi C. A od těch dob se zase jen učím a učím... ...ale hrozně mě to baví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2015, 19:04    Předmět: Citovat

arduino2015 napsal(a):
odkud vy máte všechny ty znalosti
Šest let čtení Bastlírny...
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2015, 22:52    Předmět: Citovat

Arduino je podle me skvela levna platforma pro vyvoj ... osobne se mi ten napad jednoduse pochopitelneho programovani MCU libi, a jedine takto se to dostane do povedomi siroke verejnosti zabyvajici se elektronikou. Nestoji to mnoho casu ani energie, aby clovek pochopil, ze to nabizi mnohem vic nez by od toho ocekaval. Clovek brzy pochopi, ze spousta reseni s MCU je ve skutecnosti mnohem jednodussi, navic s moznosti nevidane variability. Ja rikam ... kde je vule, tam je cesta, a v tom je Arduino podle me opravdu fenomen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kassquit



Založen: Apr 25, 2008
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2015, 0:28    Předmět: Citovat

Na aukru a inych bazaroch predava plno tupcov ktori sa zivia tym ze nieco kupia na aliexprese za 2dolare a tu to potom predavaju 5-10x drahsie, ani sami nevedia co to vlastne predavaju a popis beru rovno z cinskeho shopu. Ti lenivsi to dokonca ani neprelozia z anglictiny. No a popis na aliexprese to je kapitola sama o sebe.
A k samotnemu arduinu, vcera mi prislo jedno uno za 2,6€ to je fakt cena ze nie je nad cim rozmyslat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2015, 9:21    Předmět: Citovat

ja by som arduino prirovnal k php. je to lahke, rychlo sa v tom da tvorit, ale na druhej strane to dava velky priestor na balast a zle prog. navyky. Pre domace bastlenie je to fajn, ale do kritickych systemov by som to nedal Smile

kassquit: to sa netyka len arduina, na bazosi je kopec inzeratov, kde predavaju veci z aliexpress. Pre tych, ktori sa boja objednat z ciny, tak akceptuju, ze to spoji viac.

Ja mam arduino, ako som uz pisal len atmega328+krystal+bootloader na univerzalnej doske.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2015, 10:01    Předmět: Citovat

o to prave slo ... dostupnost, cena, jednoduchost, a nenarocne vyvojove prostredi predevsim!
a vysledkem jsou najednou tisice projektu, volne publikovanych na netu ... ktere si muze vyzkouset skoro kazdy, kdo ma 200,- a do prdele diru ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spacewolf



Založen: Jul 20, 2015
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2015, 16:56    Předmět: Citovat

Na toto forum jsem se prave dostal kvuli problemum kolem navodu z anglictiny k arduinu.

Nekdy me prijde ze arduino je jako kanon na komara a pokud existuje jednodusi reseni klidne udelam to. Ale zase je to jednodusi na vytvoreni.

O elektro jsem zabrousil letmo na FEKTU ale zadna slava to neni. Jsem rad kdyz chapu zakladni veliciny a co jaka soucastka dela ale abych vytvarel vlastni schemata na to je muj skill moc maly. Ale rad delam veci podle navodu, kdy to nekdo uz tim pralesem prosekal a byla to spravna cesta.

Skoda ze je tak malo publikaci v cestine (anglictinu jen z donuceni) na Malinu PI vysly dve knizky ale pro Arduino nic (o te anglicke vim).

Nevedel by nekdo o nejake ceske literature o Atmeze pripadne navodech na netu nebo nejake dobre topiky tu na blastirne? (Je to tu moc rozsahle.)

Kdysi davno jsem v knihkupectvi na Vaclavaku (nez z toho udelali batu) v oddeleni elektro (kde jsou ty casy) knizku o cipu 555 ale ted ji nemuzu vubec najit. Takova zluta s modrou mrizkou a cipem na obalce.

PS: Kdyz se ptam kamarada o radu na nejaky problem tak mi vzdycky rekne at to delam arduinem, ale jak jsem psal jinych reseni se nestitim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2015, 18:32    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1088

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 11:11    Předmět: Citovat

Na arduino jsem alergický...
mě přijde, že arduino nutí začátečníky navykat na prasácké návyky v C kódu a nedonutí ho chápat procesor, s kterým pracuje. Takže když přechází na novou platformu, tak se akorát topí v datasheetech, které neumí použít pro problém, co má řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 11:15    Předmět: Citovat

citace:
nedonutí ho chápat procesor


Tím je myšleno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1088

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 11:31    Předmět: Citovat

black box
zkus přejít třeba na 8bity od ST (jsou levnější a výkonější než AVRka). Uvidíme, jak se rychle zorientuješ v dokumentaci (procesoru a C toolchainu). Pokud teda děláš něco víc než blikání ledkou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 12:15    Předmět: Citovat

Taky nechapu co konkretne si tim myslel, ale kazdy at si zvoli sam. Me se na ATMELU treba libi rozsahla komunita a hlavne podpora obecne. Byl to jeden z duvodu, proc jsem si vybral ATMEL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund