Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Provoz fóra
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 29, 30, 31  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 11:11    Předmět: Citovat

Tipuju, že to má nějakou souvislost s tímto vláknem - pokoušel jsem se ale odhlásit a přihlásit a pořád nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 11:28    Předmět: Citovat

Takhle se mi dnes chová vyhledávání na fóru:
Wink



Vyhledávání 22.2.2015.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Vyhledávání 22.2.2015.png
 Velikost:  60.36 kB
 Staženo:  127 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 16:31    Předmět: Citovat

Tohle samý jsem dnes dostal po kliku jak na "Zobrazit vaše příspěvky", tak na "Zobrazit nové příspěvky od vaší poslední návštěvy". Vypadá to na nějakej bug, respektive možná vedlejší nežádoucí efekty po úpravách, který Zdenda zkoušel v minulejch dnech. Nechme se přeqapit, myslím že nás bude informovat sám, až se z toho vybabrá. Bohužel, když se v tom plácá jen on sám, je to všelijaký. Taky si musíme uvědomit, že máme "traffic" blížící se tomu, jako mají velký diskusní servery, na Bastlírnu není 10 přístupů denně - a přitom o soft/hosting se stará Zdeněk sám.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 16:51    Předmět: Citovat

Na druhou stranu, bude-li se nás v softu hrabat víc, stačí, aby jeden nestihl zdokumentovat svůj zásah a poslat to ostatním adminům, než do toho vstoupí taky - a je zaděláno na daleko větší potíže.
Těch pár hodin, co zůstane některá funkce mimo provoz, se snad dají přežít.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.


Naposledy upravil Hill dne út únor 24 2015, 20:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 17:24    Předmět: Citovat

Souhlasím, jen jsem dělal Zdenkovi zpětnou vazbu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 19:31    Předmět: Citovat

To je stará chyba, jen v novějším podání. Něco bylo hned na začátku EB divně nastaveno a pořád se to s náma vleče.

Je ještě jedna možnost to zkusit vyřešit, ale to si vyžádá vypnout fórum, zálohovat databázi a provést úpravu, a pokud nebudou problémy, tak je to na půl hodiny. Jen se to musí udělat v klidu...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 22:27    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
To je stará chyba, jen v novějším podání. Něco bylo hned na začátku EB divně nastaveno a pořád se to s náma vleče.

Je ještě jedna možnost to zkusit vyřešit, ale to si vyžádá vypnout fórum, zálohovat databázi a provést úpravu, a pokud nebudou problémy, tak je to na půl hodiny. Jen se to musí udělat v klidu...

POTŘEBUJEŠ to udělat?
Fajn, naplánuj si to KDY a vyvěs o tom oznam - Z DŮVODU OPRAVY DATABÁZE A CHYBY BUDE BASTLÍRNA MIMO PROVOZ dne ............... v předpokládané době od ........... do..........

A basta.

Pokud to dokážeš učunit tak, aby se po tu dobu vypnutí tohle zobrazovalo na titulní straně místo formuláře pro přihlášení, ještě lepší.

My ostatní si prostě na tu dobu budem muset najít zábavu jinak. Bez výčitek a beze srandy. Jinde to dělají taky tak. Jednou je prostě potřeba učunit údržbu, tak se učuní. A kdo to nechce pochopit, má holt Smolíčka.

Já možná působím jako rejpal, když se navážím že tady tohle a támhle tamto - ale je to proto, že se snažím upozornit na nedostatek - pokud je mi dostatečně srozumitelně vysvětleno, že to je důsledek toho nebo onoho, dokážu držet kušnu - kdybych měl ty schopnosti, nebudu kydat a nabídnu se že je opravím sám.

Jo a při tom plánování se neohlížej na to, kdy je minimální traffic - NA FÉROVKU SI TO NAPLÁNUJ TAK, ABY TO VYHOVĚLO TOBĚ, PROTOŽE JEN TAK TO UDĚLÁŠ V KLIDU, V POHODĚ A POŘÁDNĚ HNED NAPOPRVÉ... Pokud to dáš aspoň 2-3 dny dopředu na vědomí, je to naprosto normální odstávka a nikdo nemůže nic namítat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 04 2015, 5:53    Předmět: Citovat

Pročišťuji fórum, přece jen je už dost zaplevelené.
Začal jsem košem a vlákny, která přímo s bastlením nesouvisí a slušela by spíše na fórech určených širšímu publiku.
Odkazy na ta odstraněná vlákna pochopitelně vrátí chybu "Příspěvek nenalezen...". V tomto případě databáze nekecá, nemá co najít.

Jde to však pomalu, protože průběžně kontroluji, zda se v tématech k odstranění přece jen nenajdou užitečné informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 22:15    Předmět: Citovat

Možná by stálo za to pouvažovat nad zrušením sekce "Nezařaditelné". Kdyby v době zrodu Bastlírny existovaly sociální sítě, tak by tu sekci Alovka snad ani nezřídil. Trebaže tu zdánlivě panuje silná averze ke "xichtbuku" a podobným komunitám, jsou to určitě lepší a účinnější prostředí pro různé agitky a filozofické úvahy, se kterými se tu roztrh pytel. Ubylo by práce s pročišťováním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 22:22    Předmět: Citovat

Taky jsem nad tím přemýšlel, zatím ale nemám vyhraněnej názor na vlákna vyloženě mimo elektroobor. Já třeba na žádným jiným fóru takto aktivní nejsem, ksichtbůky a jiný podobný vyloženě nesnáším, ale semtam nějakej dotaz, nebo zajímavost mimo obor taky mám a tady je za tu dobu co tu jsem už dost dobrá komunita. Možná by mi to občas chybělo. Spíš bych byl pro, aby tam lidi nepsali vyloženě každou hovadinu a hlavně ne politiku a podobný kecy. To sem podle mě nepatří vůbec. Ale je to jen můj názor. Hill bude mít s čištěním teda nezáviděníhodnou práci. Patří mu dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 22:51    Předmět: Citovat

No, když mi zrovna zbude deset minut na to, abych si dvě hodiny početl, tak si u toho čtyři hodinky blbnu.
Většinou je čtení v rubrice "Nezařaditelné" ztráta času a smažu příslušné vlákno celé, některá vlákna tu ještě nechávám, když v nich je nějaké moudro, které jsem ještě nečetl nebo neslyšel jinde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 15:30    Předmět: Citovat

Já myslím, že tato část fóra (t.j. Nezařaditelné) funguje velmi dobře. Díky tomu se (většinou) nezasírá zbytek technické části fóra nesmysly, a každý má občas potřebu si ulevit tam, kde je mu dobře.

Co se týká pročištění, lze to nastavit i automaticky třeba na příspěvky starší než 1 rok apod, ale já sám opravdu nevím, jestli by to mělo nějaký smysl.

S původním problémem SSID to nijak nesouvisí, je to prostě jiná část databáze.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 18 2015, 20:21    Předmět: Citovat

Ještě by to chtělo u více vláken zrušit to "Důležité", které je přičinou jen toho, že to zavazí furt na začátku a to už pár let bez příspěvku a jinak je to nedůležitý nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 18 2015, 23:57    Předmět: Citovat

Souhlas s p32.
_________________
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2015, 5:51    Předmět: Citovat

Zatím příležitostně odstraňuji diskusní vlákna netechnického zaměření a registrace uživatelů, kteří navštívili Bastlírnu naposledy před 4 roky a nevložili žádný příspěvek. Čistím to ručně, i když si je nechávám vyhledat automaticky, alespoň si ta nalezená uživatelská jména přečtu.
Označení "Důležité" mi nijak nepřekáží, asi proto, že vstupuji na fórum přímo odkazem Nepřečtené příspěvky. Zatím jsem snad nic opravdu aktuálního neprošvihl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 29, 30, 31  Další
Strana 20 z 31

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund