Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Electrolux EWT1050, konfigurační kód
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23 2012, 16:48    Předmět: Electrolux EWT1050, konfigurační kód Citovat

Dobrý den,
podařilo se mi v této pračce omylem poškodit (při procházení servisního menu po opravě ŘJ) konfigurační soubor, pračka hlásí E93, kód zadat umím, ale nevím kde jej najdu, dokážete mi poradit?
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cikan



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 327
Bydliště: Böhmische Trübau

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23 2012, 19:23    Předmět: Citovat

zdravím "ZPA",
zatím nereagoval nikdo z opravářů praček, tak to zkusím já, ač mi to nepřísluší..
Nepíšeš, jaké máš podklady k EWT-1050. Např. na "elektrotanya.com" něco je:

http://elektrotanya.com/electrolux_ewt1050.zip/download.html

SM je trochu zmatečný (je pro EWM 2000), ale pdf-ka 147HU, 689EN, 690EN uvádějí podle mne příklad - Examble Code A2A7808080E691F2.
Mrkni na str. 25 až 29. Asi je tam překlep (můj Translátor tomu nerozumí).
Třeba to pomůže, stejně už máš chybu konfigurace ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 16:21    Předmět: Citovat

Děkuji , na elektrotania jsem byl, tam je jen příklad zadávání. Nicméně na obalu ŘJ jsou různé skupiny čísel a po zpětném vyčtení vadného kódu z pračky (tipoval jsem, že jsem přepsal prvních 8 znaků) a vzájemném porovnání se zdá, že jsem na kód přišel (na štítku je z nepochopitelných důvodů napsáno v jedné skupině místo 91 9I ), každopádně pračka už teď nehlásí E93 ale E34, to ještě musím vyřešit. Takže snad správný kód je :25 CD 1A 91 D3 37 C1 46
Nicméně kdyby byl někdo ochoten vyčíst kód z funkční pračky byl bych rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 19:32    Předmět: Citovat

Dobrý večer. Napište kompletní produkční číslo pračky a já vám pošlu originálni konfigurační kód.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 20:01    Předmět: Citovat

Děkuji, takže typ 95P22599
PROD.NOM: 91376135102
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 8:13    Předmět: Citovat

25 CD 1A 91 D3 37 C1 46
Jestli pračka hlásí chybu 34 tak je deska vhodná jen do popelnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 10:31    Předmět: Citovat

S kódem jsem se tedy trefil, tam problém nebude .Proč by deska měla být do popelnice? Opravuji v práci bez dokumentace podstatně složitější desky. Zkontroluji analogový baroskop, ale předpokládám že tam chyba nebude, oba kontakty klasického baroskopu, kabeláž , topnici a pak zbývá jednotka EWM2000. Tam to(podle ruských fór) může být relé topení, jeho ovládání a nebo vadné vstupy J2-5, nebo J2-6 . Nejvíc práce dá zjistit jak to vůbec funguje, internetová fóra jsou plná protichůdných informací a platnou dokumentaci nemám. Dokud není vadný řídící procesor, tak to pořád jde spravit.(ekonomickou stránku věci nechám stranou) Pračku nemám u sebe, je v sousedním městě, ale dám vědět jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 14:13    Předmět: Citovat

Hm, sebevědomí Vám nechybí. Hlášená závada je nesoulad signálu protipěnového hladinového spínače. Problém je v tom, že výrobce ušetřil jednu diodu na vstupu portu kde se čte stav tohoto hladiňáku.Ten vstup je ale namrvenej a vymýšlí si signál co nenastal. Tahle závada je neopravitelná a proto ta popelnice. Celkem typická závada u téhle desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 14:16    Předmět: Citovat

Dobrý den. Z praxe je chyba 34 psaná jako neshoda mezi čidlem tlaku a ochranou proti chodu na sucho způsobena 1) svod na kostru top.tělesa, 2) studený spoj rele , 3) chyba vzduchových pastí nebo kabeláže od pasti vinou přechodového odporu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 20:30    Předmět: Citovat

Takže pračka pere, děkuji všem za pomoc. Rekapitulace: Pračka byla napadena místním "broukem Pytlíkem", s tím že se zastavuje během praní. Při demontáži nevím čeho všeho urval faston W1, tím jsem se do toho připletl já a protože panel nebyl sestaven s voličem a já se trochu předváděl, nevšiml jsem si špatné polohy voliče a zkazil kód. Nakonec se ukázalo, že kód na jednotce je vytištěný, ale bez jakéhokoliv popisu, jen jako jedno z několika čísel. A chyba E34 byla způsobena opačně nasazeným konektorem analogového snímače hladiny. (brouk Pytlík). Poté pračka zlobila stejně jako před opravou, to už jsem si ale přečetl že E11 a bylo to zaneseným sítkem před elektroventily.(je schované uvnitř za kolenem přívodu vody) Snad to někomu pomůže.
PS.: ruští soudruzi tvrdí, že mcu řídící jednotky lze vyměnit za komerční typ Atmega a údajně mají i FW. Desku jsem podrobně nezkoumal, takže nevím jak jsou kontrolní vstupyJ2-5 a J2-6 udělané. Kdyby někdo měl "desku do popelnice" v okolí Brandýsa nad Labem a chtěl si hrát, můžu mu pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st leden 02 2013, 7:58    Předmět: Citovat

Třicítkové chyby se týkají problémů s měřením hladiny. E34 nemá a nikdy neměla nic společného se svody v relé topení nebo podobně. Podívej se na popis hledání chyby podle přílohy. To jestli nějaký lojza pračku dorazil záměnou kabelů nebo podobně přidělaných nelogických chyb je přesně důsledek tradovaných pitomostí na ruských fórech a jim podobných. Elektroniku a počítače umí dneska každý. Jen ty zkušenosti nějak chybí. Chybu E34 fakt nikomu trvale neodstraníš, to mi věř.


E34.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  E34.pdf
 Velikost:  25.49 kB
 Staženo:  472 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st leden 02 2013, 9:21    Předmět: Citovat

Nemohu tu moc polemizovat, protože nemám s těmito jednotkami víc než tu jednu zkušenost, (navíc nemám přesné schéma zapojení jednotky v pračce, zde můžeme vycházet z tohoto:http://www.lustis.ru/wp-content/uploads/2012/09/ewm2000.jpg ,když si odmyslím sušičku tak přibližně platí) ale je jasné, že nespínající relé (ať už z jakéhokoliv důvodu) "K1" tuto závadu pravděpodobně vyvolá (zdá se(nemohu to ověřit, teoreticky tam může mít další vnitřní kontrolní vstup) , že pračka nemá jak poznat zda neseplo K1 nebo AE2 kontakty 21+22)
Funkci analogového snímače hladiny je celkem snadné zkontrolovat (stav bez vody) nějakým lepším multimetrem, který umí měřit kmitočet.
Jak moc jsou vstupy opravitelné netuším, schéma nemám,jednotku také ne, ale jak si pamatuji je tam ULN2004 , to je spínač 8výstupů(triaky, relé) a 74hc14 zřejmě jako oddělovač 6 vstupů. Pak už jen procesor, obvod resetující procesor a spínaný zdroj. Pořád si myslím, že nějaká opravitelnost je možná.(jistě že ne ve 100% případů)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doky



Založen: Sep 28, 2004
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st srpen 21 2013, 17:11    Předmět: Citovat

Zdravím,

tiež mám problém s touto práčkou a to taký, že začala prať, po asi 2 min. prestala a odvtedy blikajú na pravej strane spoločne naraz LED č.1-4-8 asi v 6sek intervale.
Po odkrytovaní vrchnej častí je vidieť, že plošný spoj je osadený LED aj v časti troch segmentoch, na ktorom sa zobrazuje E90 tiež v intervale spoločne s blikaním LED diód. Tento error E90 ale nie je vidno, pokiaľ je práčka zložená, lebo "okienko" cez ktoré by to bolo normálne vidieť je zastriekané farbou, nerozumiem síce prečo. Dočítal som sa, že je potrebné zadať konfiguračný kód, ktorý mám a zhoduje sa aj s tým v tomto vlákne, len neviem presne prísť na to, ako to tam zadať. Mohol by mi to niekto ako sa hovorí po lopate vysvetliť-napísať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filuna



Založen: Feb 12, 2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 9:37    Předmět: Citovat

Dobrý den,
dovolím si oživit toto staré fórum, neboť právě řeším problém E34 na EWT 1050. Asi bych jí mohl už vyhodit, ale říkám si, že třeba to může být něco ještě opravitelného. Vymontoval jsem včera desku a je nějaká spálená - třeba tam někde může být jádro pudla - vypadá takto: http://1drv.ms/1zYPSZT. Přiznávám rovnou, že nejsem žádný velký elektronik, ale vyměnit součástku bych snad zvládnul. Mám multimetr, ale jen takový obyč. Zkušenosti mizivé, nadšení velké Wink
Nemáte nějaký nápad co by mohlo být špatně, třeba je to nějaká "typická" chyba... Díky a omlouvám se jestli je můj dotaz příliš naivní... Než to vyhodím tak se chci zeptat těch, co tomu rozumí.
Dík
Filip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aul310



Založen: Dec 23, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 13:16    Předmět: Citovat

Ta deska je mrtvá, tzn. nedělá nic ?
Soukromě mohu poslat schéma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund