Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení LED pásku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1519
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 22:08    Předmět: Citovat

anarki napsal(a):

Elektrikáře se mi kvůli takové maličkosti volat nechce, nějak se to naučit přece musím Smile

Elektrikáře nevolej. Tvoje přítekyně pak v pohodě zavolá hasiče a třeba i funebráky, když bude třeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 11:06    Předmět: Citovat

Chlapi, já vím, že to se mnou myslíte dobře a vážím si toho, ale já jen potřebuji vědět kam zapojit 4 drátky a nechce se mi jít metodou pokus-omyl, to to ten elektrikář udělá nějak lépe a bezpečněji než já ? Já nejsem žádný lempl který má obě ruce levé, před pár lety jsem si např. sám přestavěl auto z automatu na manuál (podle návodu pochopitelně), podvozek, brzdy apod. dělám sám úplně běžně a přitom mám gympl + ekonomku a po autoškole jsem si neuměl vyměnit ani kolo.

Zkrátka, až doteď jsem bydlel v nájmu, tak jsem takové věci nepotřeboval řešit a proto teď prostě začínám od základů, tak jako kdysi s těmi auty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 11:21    Předmět: Citovat

Super, už to funguje, moc děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 09 2015, 11:25    Předmět: Citovat

Jak moc ty led 5630 hreji? Da se to provozovat bez chlazeni? Ja mam zatim 5050 a ty moc nehreji, jsou spis jen takove vlazne. Ale tyto nove led maji 0,5W a to se mi zda na provoz bez/s mizernym chlazenim prece jen trochu dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne leden 11 2015, 12:49    Předmět: Citovat

Jak to nainstaluji, tak dám vědět, zatím ještě čekám na nějaké kablíky co jsem objednával na eBay. Ale co jsem dosud chvíli zkoušel, tak ten pásek hřál, ale jen trochu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 17:58    Předmět: Citovat

Tak, hotovo, svítí to perfektně Smile

Co se teplot týče, linka je rohová, rozdělená na 3 části a docela dlouhá asi tak 5-6 metrů, takže i jednotlivé profily mám rozdělené.

Mám to zapnuté asi hodinu, první profil, nejdelší, cca 120 cm, hned za zdrojem je docela teplý, vyloženě horký nikoli, ale hřeje, profil vedle připojený pouze propojkou na LED pásky už hřeje o něco méně.

Pak následuje cca 2m drát a za ním 3 kratší profily - od prvního, který je spíše už jen takový vlažný se teplota opět snižuje. Svítí všude stejně.

Pásku jsem použil cca 240 cm + zítra ještě tak další metr navíc, zdroj má 60W, je to konkrétně tento: http://www.tsbohemia.cz/whitenergy-napajeci-zdroj-pro-led-pasky-60w-12v-dc-5a_d168438.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bedra



Založen: Aug 30, 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2015, 8:52    Předmět: Citovat

U pasku doporucuji max delku 1 m, u pasku co ma 11W/m doporucuji hlinikovy pasek na chalzeni, tak profil bude asi OK. U vetsich W je na chladic podmazavaji na to urcenym tmelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 12:02    Předmět: Citovat

Tak jsem tu zase Smile

Zdá se mi, že pásek svítí nějak málo, tak jsem si řekl, že to předělám... Objednal jsem si pájku a místo spojek a svorek to připájím a pásek koupím novej...

Zdroj jsem uvažoval nechat původní: https://www.tsbohemia.cz/whitenergy-napajeci-zdroj-pro-led-pasky-60w-12v-dc-5a_d168438.html

Ale asi bych pořídil: https://www.eshop-meanwell.cz/lrs-75-12-mean-well-spinany-zdroj-uzavreny-75w-12v/

Nicméně máme nově doma malý dítě a trochu mně děsí ta odkrytá svorkovnice... Prodává se taková krytka: https://www.eshop-meanwell.cz/tbc-05-krytka-rs-35/50/75sd-25/50s-25/40/60/

Je to použitelný ?

Problém je asi i v té celkové délce 1m pásek - 3m drát - /zdroj/ - 1m pásek - 3m drát - 1m pásek

Tak jsem si říkal, má smysl řešit i drát, kterým jsou jednotl. sekce spojeny ? Z hlediska odporu.

Pásek jako takovej se mi docela líbí tento: https://www.svetzarovek.eu/p-153019/k-1465/led-pasek-12v-20w-m-120led-teple-bila-2835-ip67/

Máte někdo zkušenost ? Asi bych si to našel někde na ebay / ali, cena 229 kč za metr mi připadá nepřiměřená...

https://www.aliexpress.com/item/5M-LED-Strip-2835-SMD-DC-12V-240LEDs-M-300-600-1200-Leds-waterproof-IP65-Flexible/32869355100.html?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anarki



Založen: Dec 05, 2014
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 21:45    Předmět: Citovat

Takže pásek jsem nakonec dal tento:

https://www.aliexpress.com/item/super-bright-5M-1200LEDS-3528-SMD-non-Waterproof-Led-Strip-Light-12V-240leds-M-Fiexble-ribbon/32696721882.html?

Svítí perfektně, i po snížení napětí na 10.2V na zdroji (vzal jsem ten Mean Well), na 12V se pásek poměrně dost zahříval - tak, že se na hliníkovým profilu ve kterým je nainstalovanej nedal udržet prst (v místech blízko zdroje -testováno ještě s tím původním)

Osvětlení kuch. linky mám celkem z 10ti jendotl. pásků, ty jsem pospojoval tenkýma kablíkama, 0.75-1.5mm se nedalo, lámalo se to, takže 1.5mm kabely jsem použil jenom u dvou 3m přechodů mezi jednotl. částma linky. Pásky svítí všude stejně, takže v tomto ohledu je to snad vpořádku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 21:55    Předmět: Citovat

Zajímavá anabáze. Al metráž, krytka, pásek metráž, se zárukou. Vše pájené, spojky jsou k ničemu. Pak to funguje, ale možná je to dražší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund