Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poškozená skříň nebo záda starého rádia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: st duben 02 2014, 19:23    Předmět: Citovat

Ted zkousim odstranit z krehci Cu soucasti tmave skvrny.
Nejradsi bych ji cistil kvuli moznym komplikacim s demontazi primo na miste v radiu.
Zatim s prostredky co mam k dispozici moc velky uspech nemam.
Nejaka inspirace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: ne květen 18 2014, 19:02    Předmět: Citovat

Barva na bakelit - muzu syntetiku?
TESLA Rytmus by byl vdecny za obnovu bile linky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne květen 18 2014, 20:05    Předmět: Citovat

Na linky jsou nejlepší lakové popisovače Edding (různé barvy,zde bílá ),konkrétně na tuhle linku hrot 2 mm,jde to krásně,štětcem to tak nikdy neuděláš. Barvu po zaschnutí umyješ jedině acetonem,je hodně odolná,používám ji na tišťáky do FeCl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: po květen 19 2014, 8:30    Předmět: Citovat

Diky za typ, podivam se, kde se to da sehnat Agree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 13:39    Předmět: Citovat

Narazil jsem na pekne stare video.
Kdo se chce podivat na vyrobu elektronek fi Mullard
https://www.youtube.com/watch?v=GDvF89Bh27Y

Ma to cca 30 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: so prosinec 20 2014, 15:40    Předmět: Citovat

DKE 38 tzv. G.tlama - vypada to mimo jine u meho kusu na vadnou civku repro. Cca 2000 Ohm. Lze precist na stitku prumer dratu 0,07 i pocet zavitu.
Nema ho nekdo ci poradi, jak nejlepe rozebrat - do vrchliku membrany je zapajena tycinka.



Repros.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Repros.jpg
 Velikost:  31.92 kB
 Staženo:  109 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2014, 13:15    Předmět: Citovat

Ha, neco jsem konecne nasel.
Skoda, ze to neni alespon english.
Zkusim se tim prokousat a mozna to nekomu pomuze tez:
http://www.radiomuseum-bocket.de/mybb/showthread.php?tid=9539
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2014, 17:21    Předmět: Citovat

Tak jsem to rozdelal.
Vinuti zatim prerusene na 3 mistech a to jsem toho dratu moc nedvinul.
Navijecku nemam. Mam to vubec zkouset v ruce, kdyz nebude jina moznost?
Drat mam misto 0,07 k dispozici "tlustsi" 0,08. Ale zas nevim, kolik zavitu by se veslo. Nyni 8300 Sad
No to jsou takove uvahy na vanocni svatky - nerad bych je stravil motanim civky, pokud by to bylo nanic. No uvidim.



Civkas.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Civkas.jpg
 Velikost:  38.12 kB
 Staženo:  96 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2014, 22:22    Předmět: Citovat

Zdar, protože je mi velmi sympatická Tvá snaha uchovat kousek radiové historie, chci Ti předat několik postřehů, které Ti možná pomohou, možná ne.
Tak za prvé: schema: http://www.antiqueradio.org/art/DKE38Schematic.jpg
Jak vidíš tento tzv. univerzální přijímač žádný transformátor neobsahuje. Jestli jsi tam nějaký našel, někdo se o něco snažil. Univerzální přijímače mají název odvozen od faktu, že je lze napájet jak st tak ss napětím, čili nemohou obsahovat síťový transformátor. DKE 38 však nemá ani výstupní transformátor a proto má vysokoimpedanční reproduktor, který funguje jako sluchátko ovšem s velkou membránou. Na zcela stejném principu jako Tvůj reproduktor fungovaly sluchátkové vložky 50Ω v telefonech v 80. letech minulého století. Možná, že by se dala taková vložka, (alespoň její mechanická část) k renovaci reproduktoru využít. Je to ta vlevo nahoře na obr. v následujícím linku:
http://racvonka.cz/reproduktory-apod/ostatni-zvukove-elementy.html
Přeji úspěšnou renovaci "Goeringovy tlamy" Smile . A poslední věc co mě napadla je, že asi nemáš nastavený přkladač v Google. Mě se při kliknutí na Tvůj odkaz objevil text už češtině Confused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2014, 23:02    Předmět: Citovat

Podobnou cívečku jsem řešil v nouzi tak, že jsem ji těsně chytil na šroub asi M5, šroub jsem chytil do malé ruční vrtačky s převodem cca 1:3 a tu jsem chytil do svěráku. Drát z cívky relé (v mém případě 0,063) a bez počítání jsem to natočil, co to šlo. Hlavní je mít přesně uchycenou cívečku, aby čela neházela, a mít lehké odvíjení drátu ze zásobníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: po prosinec 22 2014, 4:39    Předmět: Citovat

To RubeGuru:
Radio zustalo universal, jak konstrukter zamyslel, napajeci cast je neprebastlena, akorat chybi snura a sokl pro pojistku je jen torzo. Vypinac ma prasklou pruzinu. Problemy bude mit urcite i ten asfaltak na 3 kV u usmernovacky (pozici ted z hlavy nevim).
Kutil pravdepodobne nastoupil az dal. Bohuzel trochu vzhledove pokazil dojem na boku radia, kde jsou 2 packove prepinace hodne stareho provedeni a jsou bez dratu. Domnivam se, ze torzo jednoho z nich slouzilo misto sitoveho vypinace a druhy pro prepinani vlnovych rozsahu. Problem je asi v tom, ze ladici kondenzator nebude originalni. Taktez vypada stare, ale nema tu vacku s kontaktem.
Samozrejme jsem dal odkaz do prekladace Google, ale strojovy preklad neni to prave orechove. Trochu lepsi to bylo Nemecko - anglicky.

To Sendyx:
Jo ted o tom premyslim, vzbudil jsem se proklate brzo:( Ten trn bych nejaky zrobil, premyslim prave o tom odvijeni tenkeho dratu ze spulky (ja mam spulku ze dreva s dratem vetsi (asi tak 6cm prumer) a tezsi. Bylo by vhodne i neco na bocni posuv vedeni dratu, aby se to navijelo rovnomerne.
Namotal bych to, co ce tam vejde. Ale ta mala tloustka dratu bude pro hrubsi amaterske navinovani asi problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 22 2014, 12:45    Předmět: Citovat

Na podobný problém (výstupák do Telefunkenu 500, drát 0,05 mm, 5000 závitů) jsem si sestrojil navíječku z Merkuru poháněnou motorkem, spínání pedálem. Drát jsem použil původní, odvíjel jsem na kus PET lahve. Bylo to rozežrané v poslední vrstvě od nějakého svinstva z prokladu. Povedlo se to.

Je vhodné drát držet přes rukavici nebo hadr, aby nebyl v kontaktu s potem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 22 2014, 18:55    Předmět: Citovat

Já jsem si na něco takového (také nějaké malé trafo a tenký drát) poskládal přípravek také z merkuru nebo podobné stavebnice - drát putoval do S mezi dvě protilehlé kladky, které byly namontované na páce, která měla na horní straně menší závaží (nějaký větší šroub a matku) a držela na kloubu, takže ty kladky při navíjení drát jak natahovaly, tak (hlavně) v případě zaseknutí drátu ve špulce se buď trochu nadzvihnul vrch páky se závažím a to pomohlo drát povytáhnout, nebo jestli by to nepomohlo, tak by se celá páka musela přetočit přes kloub, což nechávalo trochu času na vypnutí motoru vrtačky - přetržený drát jsem nemusel řešit a to jsem ho odvinoval z nějaké použité cívky.


kladky.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kladky.GIF
 Velikost:  4.32 kB
 Staženo:  102 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: po prosinec 22 2014, 20:24    Předmět: Citovat

Momentalne u souseda zadano mechanicke reseni trnu na civku - totiz upevneni na hridel pro hotovy modul motoru 24V s prevodovkou a regulaci otacek co mam ze stareho vyrazeneho pristroje. Jestli budu mit cas, pridam pocitadlo ovladane asi mikrospinacem. Soused ma dobre strojni vybaveni i zrucnost, treba bych ho mohl zlomit i k reseni co schematicky dal Ohryzek36, aby nebyl problem se slabym dratem. Co bocni posuv navijeneho dratu?

Jinak sem jsem ze zajimavosti napsal:
http://www.free-inzerce.cz/inzerat/prodam-navijecku-civek-a-trasformatoru
cena je 20000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2122
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po prosinec 22 2014, 20:46    Předmět: Citovat

Přepínač vlnových rozsahů SV/DV je součástí ladičáku. Na konci (k největší kapacitě) je část otáčky ladičáku určena pro DV. To je spínač rozepnut.
je to vidět třeba zde:
http://www.antiqueradio.org/KleinempfaengerDKE38.htm

Před zapnutím určitě vyměnit ten účinnostní kondenzátor mezi anodou a katodou usměrňovačky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 5 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund