Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kolaps počítače ASUS N51T

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spejchal



Založen: Jan 24, 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 18:15    Předmět: Kolaps počítače ASUS N51T Citovat

Dobrý den,
při provozu mi odešel počítač (ASUS N51T). Po novém zapnutí se objeví hláška od Správce spuštění Windows (jsou tam 7), že spuštění se nezdařilo, mám vložit instalační disk a restartovat.
Stav 0x000000f
Informace: Výběr svazku se nezdařil, protože k zařízení nelze získat přístup.

Když to udělám, natahují se fajly a pak se zobrazí Starting Windows. Tím to skončí, obrazovka zmodrá a napíše se, že je problém. Mám restartovat a pokud se stav zopakuje, údajně mohl být nainstalován nějaký hard- nebo software, mám zkusit zakázat v Biosu opce nebo se obrátit na výrobce.
Technické informace k tomu jsou:
STOP: 0x0000009C (0x00000001, 0x94525DA, 0xB6000000, 0x00000181).

Zkusil jsem:
Vyměnit HD – nepomohlo.
Test paměti – bez problému.
Chtěl jsem se vnutit pomocí spouštěcí diskety a DOSu abych formátoval a tím případně zabil nějakého zakukleného vira nebo neustálý požadavek spustit Windows. I když dám v Biosu prioritní bootování z flashky nebo CD, kam jsem to nahrál, počítač to nebere, pouze žádá vložit bootovací medium.
Po zapnutí počítače a stisknutí F1 zná pouze Windows jako jediný operační systém.

Obávám se, že něco odešlo na desce a je konec.

Díky za názor nebo radu.
Zdraví Luděk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 18:32    Předmět: Citovat

Neviděl bych to tak černě. Kdyby odešlo něco vážného tak ani nespustíš test paměti. Který jsi údajně dělal. Jestli to má CD, DVD mechaniku, tak
zkusit nabootovat nějaký Linux nebo Android. Případně to jde i přes USB flash.
Spíš to vidím na narušený systém Windows.

A F1 nejspíš nebude na vybírání boot hardware.
Jít do Bios a vypnout boot disku nebo dokonce detekci disku, pak by to mělo samo boot CD-rom. Záleží na BIOSU, chce si s tím pohrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 7:30    Předmět: Citovat

Na webu asusu je odkaz na FW DVD mechaniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2657

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 14:08    Předmět: Citovat

Mrkni na desce na kondenzátory, možná vyschnutí přešlo přes přípustnou mez.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33962
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 15:14    Předmět: Citovat

V notebooku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 18:41    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
V notebooku?


I v notebooku se může nafouknout kond. Ale nikdy se nerozpukne vrchem.
Jsou tam jiné typy většinou SMD a na něm se může vytvořit navrchu vypouklá čepička, už jsem to viděl. Vyschnout může teoreticky také.
Moc se to nepozná, ale nemyslím, že by to byl tvůj případ závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejchal



Založen: Jan 24, 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 19:32    Předmět: Citovat

Suchým nebo vyfouklým kondem to nebude, to znám z televizí, že nejdou třeba zapnout. Počítač jede furt a pokud něco ukazuje, to jest při náběhu, reakce na změny v Biosu nebo různá hlášení, vypadá to rozumně.
V Biosu jsem všechno zbytečné povypínal, nechal jsem jen kombinace HD+boot z USB nebo HD+boot z CD, dokonce i HD jsem vypnul a nechal jen booty, ale nedostanu se do toho hajzla.
Tak s tím ještě budu chvíli blbnout.
Díky za snahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st listopad 05 2014, 19:43    Předmět: Citovat

A máte alespoň něco rozumného na bootování.
Já teď používám na testy nebo při problémech s nějakým PC,
třeba linux super ubuntu 12.04 ISO
Samozřejmě se to musí vypálit na DVD médium.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2014, 7:09    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2657

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2014, 7:10    Předmět: Citovat

Já používám Hirentovo bootovací CD - http://www.hirensbootcd.org/download.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Spejchal



Založen: Jan 24, 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2014, 18:37    Předmět: Citovat

Díky za snahu, ale ač jsem vyzkoušel vše doporučené i další, co jsem nalezl, výsledek se nedostavil. Žádný OS kromě Win XP a výše nebere a když spustím Calderův DOS a chci zobrazit adresář toho, co je připojeno nebo co je na HD, vypíše jen nškolik vždy stejných souborů velikosti desítek kB, které nevím, kde vzal. Takže asi podle mého názoru vázne vzájemná komunikace mezi díly počítače a další laborace je nad mé síly.
Zdraví Luděk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2014, 19:54    Předmět: Citovat

Spejchal napsal(a):
Díky za snahu, ale ač jsem vyzkoušel vše doporučené i další, co jsem nalezl, výsledek se nedostavil. Žádný OS kromě Win XP a výše nebere a když spustím Calderův DOS a chci zobrazit adresář toho, co je připojeno nebo co je na HD, vypíše jen nškolik vždy stejných souborů velikosti desítek kB, které nevím, kde vzal. Takže asi podle mého názoru vázne vzájemná komunikace mezi díly počítače a další laborace je nad mé síly.
Zdraví Luděk.


Takovou sračku jako Calderův DOS mu nedávej. Má to nový procesor jiné instrukce tak to třeba běhat nebude.
Dej to někomu zkušenýmu. On to dá dohromady. Pokud to vypisuje na obrazovku tak to bude funkční.

A to mu instaluješ kam ten DOS? Jestli se nemýlím, tak jsi odpojil HDD a na jiném PC jsi to tam dal.

Je možné že to bude brát jen nové OS. Dokonce i když tam běhaly XP tak je tam teď nenainstaluješ. Dá se to nějak obejít něco jako při instalaci na Asus EEE. Aby běhaly staré OS musí být médium FAT16 nebo FAT32.
Rozhraní musí být nastaveno na IDE mode nikoli třeba AHCI.
Takže pokud je v Biosu tahle volba doporučuju přepnout s AHCI na IDE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2014, 20:00    Předmět: Citovat

Zkoušel jsi přes F8 najet do nabídky kde je stav nouze a další věci? Je tam i možnos konzoly MS DOS a po zadání HELP je tam někde nabídek co se dá vše dělat.Jednou jsem měl podobný problém a zkoušel jsem co se dalo a asi pomohlo CHKDSK :C tedy skandisk systémového oddílu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mkat



Založen: Jun 22, 2009
Příspěvky: 615
Bydliště: tisovec

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2014, 16:28    Předmět: Citovat

Mal som nejaký podobný problém na IBM-ku.Testoval som všetko čo sa dalo .Všetko vyzeralo o.k. Tiež mi nešiel spustiť ani preinštalovať novy systém.Nakoniec som našiel chybu v slotoch pre RAM-ky.Jeden slot robil hlúposti.Po vybratí RAM-ky zo špatneho slotu mi počítač začal normálne fungovať.
_________________
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccarloss



Založen: May 22, 2007
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2014, 20:59    Předmět: Citovat

Ja som mal tiez problem nabootovat a modre obrazovky a aj test ram mi raz presiel a to som mal dole kryt,tak som dal kryt na s5 a zase to neislo.Vymenil som ram a bolo dobre.Ram /moja/ ma zrejme nejaky studak.Este aj neustalimi resetami sa vytvoril aj chybny sektor na HDD /scandisk neopravil/ HDD regenerator opravil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund