Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s motorem 1.9TD (Fiat Tipo) 66kW
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 20:11    Předmět: Problém s motorem 1.9TD (Fiat Tipo) 66kW Citovat

Zdravím všechny.
Koupil jsem asi před 3-ti lety tento motor do traktoru . Tehdy jsem jej viděl normálně v chodu (totálně zhnilé auto) nicméně motor byl ve skvělé kondici. Teď jsem se dostal k osazení do stroje a mám problém. Natažena nafta odvzdušněno. Nažhavil jsem, druhé otočení strtéru motor chytil... a tady nastává problém- chytil na tři válce a na plný plyn bez možnosti regulace.
Povolováním převlečných matic na potrubí zjištěn nefukční vstřikovač na 4-tém válci. Ten rozeberu - vyčistím, případně seženu. Ale co s čerpadlem? Předpokládám, že zatuhlo díky skvělým biosložkám Sad Dá se to nějak rozhýbat doma? Nebo nějaké jiné nápady?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1767
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 20:53    Předmět: Citovat

Myslíš že bude zatuhlé i čerpadlo? Ten vstřik by to chtělo dát na zkoušečku jestli neukapává nebo jestli otvírá na správném tlaku. Čerpadlo nech zalité naftou třeba povolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 20:55    Předmět: Citovat

Nechaj ho bezat a otacky reguluj vypinanim stop-ventilu, nech nebezi nadoraz, malo by sa to za chvilku rozbehat, tiez som mal nedavno podobnu zabavku Wink Nefunkcny cistit nepomoze, jedine vymenit, nastastie je to par korun...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 21:09    Předmět: Citovat

Problem dlhodobo uskladneneho cerpadla, ktore nie je v chode je, ze ludia to vyberu z auta, kus nafty sa vyleje a potom tam je vzduch a cerpadlo chyti hrdza..po vybrati z auta je treba ho doplna zaliat naftou a vsetky otvory zavriet..nemas prihrdzavene cerpadlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 21:29    Předmět: Citovat

Motor jel takže nepředpokládám "větší" problém. Vstřik se rozchodí, nafta na něj evidentně jde. Když tak je nechám přezkoušet na stolici. Jen potřebuji to rozchodit momentálně nějak abych testoval věci okolo jenž mi bez motoru nejdou. Ono je možné, že to zase bude rok stát. Čerpadlo je pod naftou cca 5-tý den - sice na petku, ale naprosto bez bublinek i vratce. (měl jsem ji samospádem aby právě všude natekla nafta a nemusel jsem trápit startér) O tom čerpadle si to myslím. Je tam přesuvný kroužek - plyn a reakce na plyn je naprosto nulová. Prostě vylítne do maxima a drží.
Kdysi jsem cvičně jedno čerpadlo rozebral... no šroubečku, přistroječku, mechanizmečku... Následně jsem v jednom měnil těsnění a nedopadlo to úplně slavně (jede ale... prostě neuvěřitelně jemná mechanika, která jakýkoli zásah i poblíž trestá). Takže servis? Nějaká finta? Nějaké rozpouštědlo? Poklepat?

Nafta je dnes pěkný hnus, léta ji používám na čištění v garáži a třeba převodovka je po vyčištění taky úplně tuhá. Jako bych ji vylil medem. A navíc normálně mezi prsty to žere a nemá takový ten typický nezbavitelný zápach.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 22:13    Předmět: Citovat

Však benzín z pumpy je taky pěkné svinstvo, ani to nesmrdí jako benzín Smile . Neodpařuje se dokonale, nechává to kapalné i pevné složky. Nedávno jsem čistil karburátor do Š1000MB, všechno zalepené hnusným bílým soplem, co tam ten benzín nechal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út říjen 28 2014, 23:45    Předmět: Citovat

Máš zatuhlý regulátor - elementy. Jedine rozobrať čerpadlo a vyčistiť a nastaviť. Keby si býval bližšie tak pre mňa je to 2 hod. práce Wink .
Čo tam leješ za naftu ? Nejakú bio ? Alebo z benzín.pumpy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 7:26    Předmět: Citovat

No , je to jako na tomto foru . Dej mechanikovi . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 8:41    Předmět: Citovat

Treba to nastartovat, prietok nafty vovnutri a vibracie urobia svoje, ja som to rozbehal po par minutach a nebolo treba nic rozoberat, a to cerpadlo stalo niekolko rokov...pri troche stastia tam nic zahrdzavene nebude, predsa len nafta nechava film a cerpadlo ma male otvory, moc vlhka dovnutra neprejde, ak vzduch stoji...samozrejme, ak sa to nepodari rozbehat za nejaky rozumny cas, tak jedine otvorit a rozhybat, ak sa to podari zvrchu, tak ziadny velky zasah do cerpadla to nebude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 19:01    Předmět: Citovat

Dej mechanikovi není špatná rada. Jenže když jsem viděl některé co jsou schopni vytvořit tak děkuji, ale nechci. A pak jsou takoví jenž umí, mají vybavení, ale jsou časově a finančně jinde. Nicméně už jsem kdysi u takových rádoby - (což nejde hned poznat) jedno čerpadlo měl právě po zásahu mechanikem (zásah skončil hůř než můj když jsem to dělal prvně a zařekl jsem se že toto ne) Oak normální servis. Opravili odskoušeli, šlape jako hodinky dodnes... jenže toto chci jako poslední možnost a pokud tak až v době kdy projekt bude komplet....
Napadá mě co natlačit dovnitř petrolej?

_________________
Internet - metla lidstva


Naposledy upravil rezis dne st říjen 29 2014, 20:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2014, 20:19    Předmět: Citovat

Petrák nepomůže, musíš odstranit lepivý zbytky řepky a řepkometylu, zeptej se na radu tady na fóru usera "GeorgeB" - to je mechoš, kterej ví i o naftě ledacos.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 6:00    Předmět: Citovat

Prošel jsem si také bolestivé hledání mechaniků . Ale to je pohádka každého jednotlivce . Ano , je 10x více těch , kam už auto nedám , než těch druhých . Ale dostal jsem se do stavu , že když už si nevím rady , tak znám jednoho opravdu drahého , ale tomu věřím . A zde je podle mého vícero možných závad a je to jak u TV , když mi řeknou , že nejde . Jeden ze tří mechaniků je takový frajer , že tomu zavolám a řeknu , udělám si to sám , tak se neekluje a řekne mi přesně , co mám dělat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 8:30    Předmět: Citovat

Len zrovna axialne vstrekovacie cerpadlo je trochu zlozitejsie na dialkovu instruktaz Very Happy Clovek to otvori, vysype sa von za hrst vselijakych malych suciastok a potom to skladaj naspat, ked nemas najmensiu sancu, co kam patri, a o amaterskom nastaveni regulacii ani nehovorim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 19:26    Předmět: Citovat

Kluci v klidu. Toho kolik je tam mechanizmečku jsem si vědom a rozebírat by mě to fakt nenapadlo. Proto se ptám. Nečím rozpustit? Poklepat? ....
Jinak dostanu se k tomu o víkendu. Vstřik rozchodím (v tom nevidím problém) Čerpadlo... a na staší kašlu to může být to samé. Takže zvolímnějaké nozové testy na strtér, počkám až to celé dodělám a pak ho někam dám. je tam na řemenu takže demontáž není problém.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 5:54    Předmět: Citovat

Nevím , jak by jsi to z toho dostal a jestli tam jsou nějaká citlivá těsnění . Na téměř všechny organické úsady - povařit v roztoku louhu . U dílů na šicí stroje se to dělá běžně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund