Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor BENQ FP71G+, vůbec nejede
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2012, 12:48    Předmět: Citovat

tak musis vedet kam ho caknout... asi ne vsude vid..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 15:32    Předmět: Citovat

Sak vymen vn trafaky medzi sebou,zmeraj prud,ktory tecie v dobrej vetve,vadnu prerus od zdroja a napajaj ju stabilizovanym zdrojom s prudovou poistkou...za 20 min je diagnostika hotova.Ten 220nF rezonancny kond,budes zbytocne merat,kedze tvoj merak nevie nasimulovat pracovne podmienky. Toto su fakt komplikovane opravy... Shocked
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12040
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út březen 13 2012, 18:20    Předmět: Citovat

lixis napsal(a):
. . . docela zavidim tem co vymeni trapnej C nebo par trandaku ci diod a jede jim to..

když to znáš, je to brnkačka . . .
. . . nakonec je to vždy nějaká blbost . . . jen to najít !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2012, 15:09    Předmět: Citovat

zdravím, tak prinasim dalsi infa..provedl jsem dukladnejsi mereni a .. mezi adj a zemi+ bl_on a zemi je napeti trvale cca 3.5V po zapnuti. kontroloval jsem cesticky na celym plosnaku a vsecky jsou ok.. na mosfetach Q805 je napeti trvale bez zapnuti cca 30V a pri zapnuti se obevi i na tech 4tech tranzistorech Q808/809 30V.. na Q802/801 trvale napeti 20V bez zapnuti.. kontroloval jsem napeti a porovnaval u diod D805/811 myslim na svorkach kde jsou pararelne 2 kondenzatory a rezistor.. napeti tam vyskoci na 1.5V po vypadnuti obrazu 0V.. prave pri techto mereni sem si myslel, ze kdyby nekde chybelo napeticko, tak bych ho nahradil zdrojem.. jine podminky pro chod nejsou... jsou tma kontroly pokud facha 1 pulka, tak se vypne all a ovladani osvetleni ... mam dojem, ze by mohl bejt v prdeli i ten svab, kterej to vse ovlada meril jsem tam ruzne napeti a ma co ma no.. jinak zadnej studenak kondici C826/C824 jsou v poradku, trafa taky.. kdyz vypojim z invertoru jednu pulku, tak monitor se zapne=logo=problik=obraz=vypadek(zelena dioda sviti uz porad potom kdyz nevytahnu teda signal) .. a to same i pro druhou pulku... meril jsem soucastky jak funkcnost, tak napeti i jinde treba LD1117 atd.. napsal jsem jen zlomek mereni co jsem provedl.. vse je funkcni a napeti je vse jak ma bejt... myslim, si ze by to molo bejt v tom IC801.. uz sem si pripravil dratky na zapojeni invertoru... v tejdnu mi dojde, tak to akorat zapajim a bude hotovo... se s tim srat mg.. kdyby to bylo na vymenu tranzistoru,diod, traficka atd .. tak je to jednoduchy.. ale tohle..

Pročištěno. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st březen 21 2012, 16:05    Předmět: Citovat

mam 1 dotaz.. nandal jsem invertory a oba chladice(na Tranzistoru a diodach) docela topi asi kolem 60C, neudrzim na nich prst... jinak funguji a testoval jsem asi oba hodku v kuse zatim... mozna jak ma invertor jiny vlastnosti nez puvodni .. ale zda se mi ta teplota docela hodne.. aby pak z toho nebyl pozar... nejspis poupravim chladice.. jaky mate zkusenosti ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beartech



Založen: May 27, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út červen 05 2012, 12:07    Předmět: Citovat

Ahoj, dovolím si jenom info snad to někomu ušetří čas, 5707 které jsem sehnal přes e-bay měly zrcadlově vývody tzn. místo relativně rychlé a jednoduché opravy jsem se na nějakou hoďku zabavil měřením a porovnáváním větví jenom proto že jsem měl za pár 5707 proměřit a lupnul jsem je na PCB podle orientace orig. pouzdra ( klasika studeňák na C a obě 5707 proražené v jedné větvi ) Pokud to je něco známého nebo již diskutovaného tak se omlouvám za spam Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 11:27    Předmět: Citovat

Keď sa prehrieva FU9024N, skontroluj tie ďalšie dva maličké trandy (2N3904 a 2N3906) ktoré ho spínajú. Ak je nejaký poškodený, neotvorí FU9024N úplne a ten sa potom prehrieva, aj keď to všetko funguje. Tiež pozor, myslím že 2N3904 sa vyrábajú v dvoch variantách: ECB a EBC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 16 2012, 20:18    Předmět: Citovat

beartech napsal(a):
5707 které jsem sehnal přes e-bay měly

5707 si kup za babku v Rožnově, nevím jak se ta prodejna jmenuje, je to hned vedle náměstí. Někdo to tady určitě upřesní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dzan



Založen: Aug 13, 2005
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so červenec 07 2012, 18:58    Předmět: Citovat

Dobrý den, já bych ještě doplnil, že tranzistory C5707, jsem koupil na webu Sema-for a tři z deseti byli vadné.Jeden měl odpor přechodu kolektor emitor v závěrném směru necelý kiloohm a dva zvýšený odpor báze kolektor asi o 100 ohmu. Právě jeden z nich jsem dal do tohoto monitoru, samozřejmě že jsem ho před zapájením neměřil, vždyť byl nový, a nemohl jsem se potom dopátrat kde je chyba.Ochrana vypínala, tranzistory se hřály, vypadalo to vadné trafo. Po výměně za bezvadné, předem proměřené tranzistory, vše funguje tak jak má. Tož tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrvo



Založen: Nov 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne září 28 2014, 20:03    Předmět: Citovat

Ahoj , vďaka za rady, pomohlo... Môj BENQ zase funguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mauda



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 19:26    Předmět: Citovat

Ahoj, na stole mám tento monitor a nejde vůbec zapnout (neblikne ani ledka u tlačítka předního panelu).
Zdrojová část se mi jeví OK = dává 3,3V; 5V i 16V (ve větvi V-INVERTER).
Měl jsem venku všechny elektrolyty Power boardu, ale nezaznamenal jsem nižší pokles kapacity než 10% štítkové hodnoty.

Zůstal jsem trčet už na Interface boardu, ze kterého nepřejde do Power boardu BL_ON signál (5V na pin2 CN701). Spínací mikrospínač funguje po kabelech až na Interface board OK. Napájení Interface boardu (5V a 3,3V) je OK.

Tím pádem se mi neotevře Q805 ani Q812, které jsem z nouze přeměřil venku i se všemi následnými 2SC5707 a 0,22uF. Pojistka PF801 (3A) je OK, takže před těmi Q805 a Q812 naměřím 16V, ale za nimi ani ťuk.

Celkem dobře jsem se zorientoval podle tohoto dokumentu:
http://uau.com.ua/pdf/BenQ_Q7T4SM.pdf.
Ale jestli odešlo něco na Interface boardu, tak jsem asi nahranej, protože tam je to už pro mě asi "vyšší dívčí".

Nějaký nápad? Jakoukoli radu ocením, nejsem profík, takže třeba dělám někde naprosto základní chybu, ale nevím kde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 21:18    Předmět: Citovat

Tlačítka. Písal som to už 100 krát, a napíšem to po 101 krát: keď je nejaký zvod na ktoromkoľvek tlačítku, blokuje to VŠETKY tlačítka. Teda aj tlačítko POWER. A keďže niektoré BENQ po pripojení do siete bývajú v režime OFF, a tlačítka sú nefunkčné...
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 21:44    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 12:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 21:52    Předmět: Citovat

Čo je lokálka? Lokálna klávesnica? Niekoľko týchto závad som mal pri tomto type LCD.

Veď to nieje ťažké odskúšať. Odpojiť konektor tlačítiek, a napojiť dvoma vodičmi iba tlačítko POWER.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2016, 21:58    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 12:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund