Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xubiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 22:51    Předmět: Citovat

6 T a makovice jede dál... Možná, že to má i nějakou hranici, za druhé světové války v německu prý používali (výzkum) silné magnetické pole k "mizení" strojů (lodí) a i lidí. U lidí s nehezkým vedlejším efektem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 22:51    Předmět: Citovat

Nepleteš si to s CT?
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 1:04    Předmět: Citovat

To rozhodně neplete. CT neboli "cesta tunelem" (computer tomography) je rentgenovací metoda, MR je Magnetická Rezonance - při ní extrémně silným impulsem magnetickýho pole dojde k rozkmitání molekul vody v tkáni a cívkou kolem těla se snímá jejich "odezva" - proto se touhle metodou dají dobře vyšetřovat silně prokrvený orgány jako jsou ledviny, játra a mozek, který samy o sobě bez kontrastních látek na rentgenovým snímku nedávají dostatečně kontrastní zobrazení. Dá se tak monitorovat i průtok krve a přítomnost jinejch tekutin v tkáni.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 8:18    Předmět: Citovat

Cust:
často se v rúzných publikacích píše o projektu Philadelfia (snad jsem název nepopletl) Smile .
Nebyli to Němci, ale Američani, údajně měla loď zmizet, objevit se jinde apod..
Ve skutečnosti šlo pouze o pokus, jak silným mag.polem "zneviditelnit" loď před radarem a popř.ochranou před torpédy atd..
Žádný vliv na lidi to ve skutečnosti nemělo, a údajný přesun lodi na velku vzdálenost se taky nekonal. Loď pouze proplula jinudy, než byla plánovaná mnohem delší trasa.
Občasné mizení a objevování lodi, posádky, popř.vliv mag.pole na lidi je už jen balast, ktrý si postupně záhadologové tak nějak investigativně domýšleli.
Pole mělo být silné (pokud si moje chabé paměťové buňky vybavují) snad oklo 1T, ae bez zárkuky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 12:49    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
no, ono stačí cukr, voda a kvasinky ... Geniální


Ale samotný to moc pít nejde. Chce to nějaký koření, ale vyzkoušený je i přidání piva do kvasu a je to celkem dobrý. Smile

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19553
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 13:49    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
6 T a makovice jede dál... Možná, že to má i nějakou hranici...

A to mě navštívili dva borci a nabízeli přístroj pro podpůrnou terapii magnetickou rezonancí. Že je zcela neškodný, protože používá intenzitu pole do 1 µT... namítl jsem, že citlivost magnetické rezonance se podařilo teprve nedávno zvýšit tak, že jí stačí už i o trochu méně, než 1 T, znejistěli a začali hovořit o desítkách miliTesla, ale hlavně o patentovaném tvaru impulsů se strmými hranami bez překmitů, vše hlídáno procesorem... Certifikát prý vydán nějakým institutem v Berlíně.
A že je to dobré mít doma, protože magnetoterapie jednou dvakrát týdně nemá ten efekt, jako dvakrát až třikrát denně. A to vše za pouhých třicet osm tisíc, při odběru více kusů zajímavé slevy.
Tak jsem si mezi řečí ťuknul na internet a zjistil, že institut jimi uváděného jména sice v Berlíně je, ale spolupracuje s univerzitou v Jeně, kde se zabývají diagnostikou pomocí magnetických polí, nikoli však alternativní léčbou, protože se ukázalo, že stejně zázračně se uzdravovali pacienti v magnetickém poli, jako kontrolní skupina, v níž nechali blikat jen LEDky na přístroji, bez magnetického pole. A vývoj těch diagnostických metod stále není ukončen. Tím méně, aby ten institut vydával nějaké certifikáty.
Na to už neměli odpověď, následně jsem je vyprovodil s tím, že placebo si vygeneruji sám, a daleko levněji.
Doufám, že už si mě odškrtli jako neperspektivního přízemního pidivajzníka, co nekoupí a nekoupí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 18:13    Předmět: Citovat

Několik let dozadu byl v Praktické elektronice nabo AR článek s popisem, magnetoterapie, od nějakého lékaře.
Popis zajímavý, obvod velice jednoduchý a srovnával tam i účinky těch dražších přístrojů s "lepšími" průběhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 20:18    Předmět: Citovat

To je v AR-PE 06/14 taky... Univerzální zdroj impulsů pro MT, EIT a LEDT - autor OK1ACP, str. 7 a 8...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 6:03    Předmět: Citovat

Jo a mám v rodině člena , který tvrdí , že mu ten zázrak z AR pomohl a nedá na něj dopustit . Inu třeba i víra tvá tě uzdraví .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 7:08    Předmět: Citovat

Magnetoterapii užívají lékaři, tak by to snad něco mohlo i dělat. A v tom starším AR je popsáno alespoň zběžně, jak to funguje. Ale hledat se mi to nechce.
Jinak placebo funguje i když ho bere odborník (míněn lékař) a ví, že to placebo je. O tom se zmiňuje doktor Hnízdil, má to být prokázaný. Samozřejmě na zlomenou nohu nebo zaseklej řeznej kotouč nezabere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 11:42    Předmět: Citovat

V r.1992 jsem byl zaměstnán ve vývoji u fy, co dělala generátory na pulzní magnetoterapii. Alchymie kolem průběhů pulzů a intenzit. Nikdy jsem tomu nevěřil a po roce šel dělat něco rozumějšího. Řeknu to takhle, hlavně že to dobře vypadalo, blikalo a vrčelo ale hlavně že to mělo glejt od finančně zainteresovanýho doktora z jednoho lékařskýho výzkumáku. Wink No živěj se s tím dodnes... Jestli to někomu skutečně pomohlo, to se asi prokázat nepodařilo. Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 11:49    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
To rozhodně neplete.

No nevím, v MR na mě bouchali a vrčeli 2x a vždy mi na hlavu nasadili takovou stínící helmu. Proč teda? Asi ty magnetický šlehy nejsou pro mozek úplně košer a pokud nepotřebujou dělat hlavu, tak ji radši magneticky stíněj. Zajímaly je ledviny a podruhý hledali na bederní páteři zánět plotýnek.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 18:45    Předmět: Citovat

Před 20 lety jsem bez vlastní viny skončil málem bez levý nohy pod kolenem - arogantní a těžce sveřepej pražskej důchodce s naslouchátkem v každým slechu a brejlema jak dna vod jogurtů mi nedal přednost a já o jeho "stopětku" roztřískal na mraky motorku se sajdkou i kus sebe.

Památku na blba budu v těle nosit asi až do smrti - protože mi na X kusů roztřískaný kosti v holeni MUDři poskládali k sobě nejdřív pomocí chromniklovýho drátu a po půl roce při následný re-operaci mi holenní kost vyztužili nerezovým "L-profilem" dlouhým 44cm.

Po obou operacích jsem dostal v rámci rehabilitace předepsaný každodenní hodinový "sezení v magnetu" = nohu prostrčenou cívkou o průměru cca 40cm, cívka napojená na speciální generátor. Ani frekvenci, ani amplitudu nebo tvar impulsů mi samozřejmě nikdo nesdělil - ale fyzicky jsem žádnej efekt necítil, žádný cukání nebo tepelný účinky. Přesto mi ošetřující MUDr potvrdil, že pod vlivem magnetickýho působení se moje zlomeniny líp zavápňujou, než kdybych na žádnou magnetoterapii nechodil. Bohužel to nemůžu sám nijak potvrdit ani vyvrátit... Při "sezení" jsem si nemusel sundávat ani hodinky s kovovým páskem ani žádnou další kovovou součást oblečení, musel jsem si jen zout botu - a ani "uvnitř v noze vestavěná výztuž" magnetoterapii nevadila. Přitom je zajímavý, že když jsem požadoval zesvětlení pooperačních i poúrazovejch jizev na kůži laserem, bylo mi to odmítnuto právě s poukázáním na přítomnost oceli uvnitř nohy. To sám shledávám jako poněkud zarážející, když už ne rovnou protiřečící si - magnetu, jehož pole proniká celým objemem končetiny kovovej implantát nevadí, ale koherentnímu světelnýmu paprsku, kterej má působnost nanejvejš 1,5-2,5mm do hloubky (na noze mimo chodidlo nikde kůže tlustší není) vadí ocel, uložená zhruba 1cm hluboko a ještě k tomu ukrytá uvnitř dutiny silné nosné kosti...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12511

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 20:47    Předmět: Citovat

Moje babička říkávala jednomu mému příbuznému, když jí přišel popřát k 80-tinám: "Te, Pepiko, te dobře vepadáš, te bodeš dobře hořet...". No na tebe by to nesedělo. Laughing
Omlouvám se za trochu morbidní příspěvek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2014, 6:00    Předmět: Citovat

I když kov mag.ple deformuje, nemělo by to vadit- impulsy mají údajně nabuzovat nějak vodivost nervů a průchodnost vlásečnnic (??).
O vlivu srůstání kostí jsem neslyšel, ale hojení a potlačení bolestí (fantomových apod.) ano. Dokonce jsem zvažoval, že si to postavím, po srážce s blbcem (autonehodě) před více než 20 lety mám na steh.kosti pakloub a prakticky jsem měl denně bolesti. Ale koncem 2010 jsem si paklou znovu zlomil, a asi po třech měsících to postupně bolet přestalo, takže ze stavby sešlo. Ale to mi připomělo, že článek vyšel v AR nebo PE někdy během 2011.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund