Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 50, 51, 52  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2949
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 21:24    Předmět: Citovat

Buďte radi, že máte ešte stále korunu a nie €. Aspoň sa pohybujete v štvorciferných číslach. U nás je priemerná mzda pracujúcich trojciferná /všade inde v € zóne štvorciferná/ hodinová jednociferná a to ešte iba s numerami od 2 do 5. Potom sa dočítať, že napr. v Nemecku v priemysle je priemerná hoďka 34€ a napr. ja robím 1,2 dňa, aby som zarobil hodinovú mzdu môjho kolegu v nemeckej pobočke našej firmy za rovnakú prácu, tak to zoceľuje psychiku človeka: Buď to berie ako fakt narodenia sa na blbom mieste a v blbom čase, alebo skončí tak, že skočí... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2126
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 7:41    Předmět: Citovat

SM 580 můj nový přírůstek z odpa´dáku.
Gramec mám takže to doskládat nebude probém.

Ten ventilátorek také mám, a funguje bezvadně.



SM580.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SM580.jpg
 Velikost:  121.92 kB
 Staženo:  67 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 9:05    Předmět: Citovat

Pěkná sestavička...gramec pokud je neopravitelný a chybí díly...může nahradit typ, model Tesla NC-470 nebo NAD-5120 (což je přibližně totéž), mám vizuální dojem že rozměr i design bude pasovat. Víte Vy vůbec co to byl fax ? Ten slavil úspěchy těsně po revoluci...přenos obrázků, dokumentů, tiskopisů...černobíle prostřednictvím běžné telefonní linky. Nejčastěji zastoupeny značky Panasonic, Canon ale i Utax, Minolta a OKI...Vyhověl okrajově jako provizorní kopírka na roličkovaný termopapír nebo běžný kancelářský. A jako druhý paralelní telefon. Tenhle na foto není ze SD nýbrž z jedné zrušené firmy.


fax UTAX TF-78.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  fax UTAX TF-78.jpg
 Velikost:  26.11 kB
 Staženo:  77 krát


_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne ne červen 22 2014, 9:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 9:36    Předmět: Citovat

Ahoj,
koukám, že jsem tu rozběhl hezkou diskuzi o statistice, ironizováním výroby automobilů na sklad.
Ano, ironizoval jsem, neboť na tomhle webu (pročítal jsem některá vlákna od začátku) je minimálně 5 nebo 6 odkazů buď na stejný nebo podobný obrázek popř. článek, několik odkazů na vysvětlení. Smile
Statisticky vzato tyto odkazy tak nějak zkreslují zaměření webu směrem k určité iracionalitě. Very Happy
Pokud si pamatuji, i za komančů se uváděla tzv. průměrná mzda a nikdo z nás se k ní nepřibližoval ani omylem. Prostě u tohohle platí a vždy platilo, že na průměr nedosáhnou cca 2/3 populace (??). Pamatuju, že tehdy se proslýchalo, že soudruzi v NSR uváděli průměrnou mzdu zvlášť pro řídící pracovníky a zvlášť pro dělnické profese (pravděpodobně zjednodušeno). To je přece jen víc vypovídající (podobně jako by víc vypovídal výšeuvedený medián).
Přesto (pokud pomineme mírně rozdílnou metodiku výpočtu), je průměrná mzda číslo, kterým můžeme s jistou nepřesností alespoň trochu srovnávat.
Nemyslím si, že by statistici měli nějaký zájem falšovat čísla. Jednak by si podřezávali větev sami pod sebou, jednak co nejpřesnější čísla jsou potřeba i pro řízení státu, ať už si pod tímhle představujeme cokoliv.
Ovšem interpretace těchto čísel už je věc politická...A tady jsme u těch "vyžírků", ale oni nám "upravují" život beztak příliš, tak proč si kazit náladu a vlákna diskuzí ještě i jejich přítomností. Twisted Evil

Bohužel, nejsem zrovna nejlepší v hledání na webu, takže obrázek jsem nenašel.
Je z 80.let, tuším od Renčína, kde dva starší pánové rádiovce koukají na velký obraz aktu hezké mladé dívky, a jeden z nich říká:
"...už ani ten sex není to, co býval...". Konosuke, to jsi měl asi na mysli, když jsi mi napsal, že "...něco hezké odchází" ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 9:52    Předmět: Citovat

Byla to volná parafráze následujícího titulu, doporučuji.
http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/neco-prekrasneho-se-konci.html

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 9:58    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Větrák SV8, 600m³ / hod, funkční, regulace otáček, náklon vrtule 4 polohy,
hentakéto suprový věci jsme vyráběli, Strojsmalt n.p. Pohorelá, kvalitní a trvanlivé...dneska bazmek z tržnice a Číny na jednu sezónu.
Ten jsem taky kdysi získal podobným způsobem, ale brzy jsem ho rozebral a nechal si z něj jen motor a regulátor, protože bez krytu vrtule to (aspoň v mém případě) moc použitelné není Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 10:01    Předmět: Citovat

Už přes 100 let existuje pravidlo pana Pareta, které říká, že 20% příčin se postará o 80% výsledků. Takže 80% bohatství je v rukách 20% lidí. Anebo, 80% příspěvků zde píše 20% členů. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 12:05    Předmět: Citovat

Konosuke:
Knihu neznám, jinak ale souhlasím, alespoň podle názvu.
Jen mám obavu, že ty skutečné hrozby jsou dnes (a asi vždy byly) v pozadí zájmu jak politiků, tak byznysu všebecně, a zároveň i veřejnosti.
Proč, to je na dlouhé večery diskuzí, hnout s problémy ale dokáže jen soustavný tlak na politiky, dostatčně široký. Tím se vracíme ale ke všeobecnému vzdělání, rozhledu a tím i schopnostem rozeznat informaci od dezinformace, etc.etc..
Jinak ten vtip byl opravdu vtip, nechtěl jem se tím nikoho dotknout. Ten vtip sedí pouze na mne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 19:54    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Víte Vy vůbec co to byl fax ?

Jo, proč? Vídám ho docela často u různých doktorů. Taky se na něho dá zavolat a pak uslišíte divné pípání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2126
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 10:38    Předmět: Citovat

Před časem přišel do muzea HRČS (www.radiojournal.cz) tetínek s dcerkou. Holčička se dívala na regál plný telefonních přístrojů Tesla a zeptala se co to je za přístroje ?
Na druhou stranu pokud tam dojde nějaká starší paní (většinou dotažená manželem který si chce prohlédnout stará rádia Tesla) zastaví se u dálnopisu tak většinou řekne, ten jsem měla v kanceláři.
Doba se rychle mění, a technologie jsou jiné k nepoznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 17:06    Předmět: Citovat

Návštěvy mladší 30 let nevěřícně koukaj na Tesla B116A tohle doopravdy kdysi hrávalo ? Paradoxně gramofony a vinyly se znovu těší oblibě velmi mladých lidí a někdy řeším dotazy staré 30 let, přenoska, anti-skating, tangenciál a preamp...O audio kazetách jsem již někde příspěvek měl.
http://www.novinky.cz/kultura/333713-mladi-britove-zase-kupuji-kazety-pripadaji-si-originalni.html

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2126
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 13:50    Předmět: Citovat

Já v tom vidím i nejistotu vůči novým médiím. Fleška či CD ,DVD za pár let nebude k přečtení.
Mám kamaráda co se sice neživí jako fotograf, ale má drahé vybavení a velmi fotí (fotí především technické památky, vodní díla a pod) a on si nechává dělat papírové fotografie. nevěří tomu co má uložené v digitální podobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2014, 19:01    Předmět: Citovat

Jak už někdo naznačil, tak je dobrý nápad chodit k ekodvoru před otevírací dobou. Dnes jsem navštívil dva. Před branou byl různý bordel, CRT TV Philips, lednička, nábytek a přední panel z pračky. Jen tak ze zvědavosti jsem si ho vzal. Získal jsem z něho dva pěkné zelené displeje a zvláštní vypínač. Ten ATmega163 řídí celou pračku, nebo jenom přední panel?


pracka01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pracka01.jpg
 Velikost:  107.02 kB
 Staženo:  55 krát


pracka02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pracka02.jpg
 Velikost:  223.17 kB
 Staženo:  49 krát


pracka03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pracka03.jpg
 Velikost:  245.28 kB
 Staženo:  50 krát


pracka04.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pracka04.jpg
 Velikost:  260.49 kB
 Staženo:  77 krát


pracka05.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pracka05.jpg
 Velikost:  287.4 kB
 Staženo:  58 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2014, 20:26    Předmět: Citovat

Synci a děvuchy...až potkáte na SD ledničku Calex s termostatem tak ho demontujte a dejte mi zprávu, rád odkoupím, viz také:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=65112

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2014, 21:59    Předmět: Citovat

Neměl bys jednodušší udělat si něco takového jako jsem si dělal já?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=261194#261194

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 50, 51, 52  Další
Strana 45 z 52

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund