Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Espresso Krups EA8010 - prasklý válec

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červen 12 2014, 21:02    Předmět: Espresso Krups EA8010 - prasklý válec Citovat

Ahoj,
mám problém s kávovarem Krups, kde mi začala téct při výrobě pressa pod kávovarem voda. Když jsem kávovar otevřel a zkusil pustit, tak jsem viděl, že je prasklý ten bílý plastový válec, do kterého se tlakem pouští voda a tlačí píst pressa dolů.

Když se koukám po náhradních dílech, tak jsem našel pouze celý komplet včetně topného tělesa za 1900. Dá se někde sehnat pouze ten bílý válec? Nechce se mi dávat tolik do opravy, stroj už má nejlepší léta za sebou a bojím se, že když koupím celý komplet a opravím to, tak za chvilku přestane fungovat rozvod vody nebo čerpadlo nebo mlýnek.
Nemá někdo z Vás k dispozici tento válec?

Díky Jirka



WP_20140609_16_31_01_Pro.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  WP_20140609_16_31_01_Pro.jpg
 Velikost:  115.69 kB
 Staženo:  266 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 12 2014, 21:15    Předmět: Citovat

Ne, sehnat se samotný nedá a když ho už jednou rozebereš, tak začné téct voda i okolo těsnění, co jsou ve víku válce a jeho pístu - ty už budou opotřebované a po očištění vodních usazenin z válce (které teď pomáhají těsnit) to začne téct pořádně. Mimo to - i všechny ostatní části válce budou už v podobném stavu, takže i po výměně samotného tělesa válce to nemusí dlouho vydržet.


Mimochodem - kde bydlíš? (kdybych náhodou ten válec měl)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 12 2014, 21:37    Předmět: Citovat

Odkud jsi, něco bych tady měl - starší, použitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červen 12 2014, 21:50    Předmět: Citovat

alkom01 napsal(a):
Odkud jsi, něco bych tady měl - starší, použitý.


Jsem z Prahy.
Díky

P.S.
Nejhorší je to, že to bylo asi před půl rokem v servisu, kde měnili to těsnění a opravili vyhazování toho odpadu z pressa. Museli to tam načnout, protože si nedokážu vysvětlit, že to jen tak praskne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 12 2014, 22:04    Předmět: Citovat

Nenačali to - ty válce jsou prostě jenom takové zmetky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červen 13 2014, 8:27    Předmět: Citovat

ohryzek36 napsal(a):
Nenačali to - ty válce jsou prostě jenom takové zmetky...


Ahoj,
je to možné, ale jak jsem se ještě na ten válec koukal, tak je i popraskaný v místech těch šroubů, které drží nahoře ten plech. Jak říkám, měnilo se i těsnění, takže se to muselo celé rozebrat a při zpětné montáži se musely přetáhnout šrouby. Ten kávovar před servisem nikde netekl, jen nevyhazoval to zpresované kafe ze spařovací komory.

Jestli by byl od někoho tento válec k mání, budu moc rád a na ceně bychom se snad domluvili. Budu kromě toho válce ale potřebovat i tu sponu, která to dole drží. Když jsem chtěl ten válec sundat z toho plechu, na kterém je přidělaný s tím topným tělěsem, tak ta spona tam je naprosto odrezlá (už jí je víc jak polovina pryč). Ani nevím, jak je možné, že to tam drží Smile.

Předem moc díky, Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 13 2014, 12:49    Předmět: Citovat

Můžu ti poslat použitý, jak je na obrázku, i s pístem a osou, jen pružiny tam nejsou. Zkoušel jsem ho natlakovat vzduchem a vypadalo to že těsní, ale jistota to není. Jestli ho chceš, pošli mi adresu na mail nebo SZ, po neděli bych to hodil na poštu.


válec.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  válec.jpg
 Velikost:  138.22 kB
 Staženo:  182 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2014, 19:31    Předmět: Citovat

alkom01 napsal(a):
Můžu ti poslat použitý, jak je na obrázku, i s pístem a osou, jen pružiny tam nejsou. Zkoušel jsem ho natlakovat vzduchem a vypadalo to že těsní, ale jistota to není. Jestli ho chceš, pošli mi adresu na mail nebo SZ, po neděli bych to hodil na poštu.


Chtěl bych tímto velice poděkovat uživateli alkom01 za zaslaný válec, po jeho instalaci mi kávovar zase funguje a vaří možná ještě lepší presso než dřív
(nedalo mi to a při té příležitosti, když to bylo rozebrané jsem to vevnitř i umyl, teda jestli jste to ještě nikdo neměl od nákupu po cca 6letech otevřené, tak doporučuju otevřít a vevnitř vyčistit, jinak by vás chuť na kafe hned přešla - měl jsem to vevnitř naprosto plesnivý Surprised.

Takže ještě jednou velké DÍKY alkomu01 (v private message máte zprávu)

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 18:09    Předmět: Citovat

Prosim o radu. Po zapnuti sa rozblikaju vsetky 4 cervene LED. V navode na obsluhu je to definovane ako funkcna anomalia.
Navyse spod nadrzky pomaly vyteka voda. Je to uz starsie zariadenie.
Dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 18:22    Předmět: Citovat

shora po sundání plechu je v plexisklovém rámečku vidět zelená sedmisegmentovka - měla by vypisovat chybu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: so červen 20 2015, 7:49    Předmět: Citovat

Vdaka. Jedna sa o kod c. 1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 17:06    Předmět: Citovat

Chyba č.1 znamená, že se presso snaží otáčet motorem rozdělovače (ten kombinovaný ventil vedle topného tělesa), ale nedostává rozumnou zpětnou vazbu od mikrospínačů, co jsou na jeho vačkách - t.j. se buď netočí motor, nespíná mikrospínač, nebo to nějak blbne (dvojstisky a tak). Nic moc složitého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 9:07    Předmět: Citovat

Zariadenie prislo neopravene z opravovne. Preco neviem.
Bolo poodpajane konektory z riadiacej dosky. Nieco vnutri este asi chyba, lebo tam mam dva volne modre vodice z konektora J3 na riad. doske. Je to 3 pinovy konektor. Stredny je nepripojeny a dva krajne su oznacene ako NTC a 1. Mozno info o teplote.
Nemate prosim SM? Vdaka.



IMG_0962.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_0962.JPG
 Velikost:  154.5 kB
 Staženo:  180 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 9:43    Předmět: Citovat

Postupil som dalej. Nasiel som spredu konektory termistora. Pripojil som tam volne vodice. Teraz hlasi chybu 9. Malo by sa jednat o zavadu suvisiacu s teplotou. Da sa kupit a vymenit samostatny termistor, prip nejak nahradit inym? Aky odpor ma mat ten termistor pri izbovej teplote?

Vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 14:26    Předmět: Citovat

Ten NTC snímač by měl mít při pokojové teplotě cca 100-110KΩ - musíš měřit přímo na něm, u konektorů nemusí být spoj (ty rády praskají). Jestli by byl špatný, tak se asi nějak nahradit dá, ale přesný typ nevím - někde jsem už dával i graf jeho závislosti, ale to musíš hledat (stačí "Krups" - tyto pressa se za posledních 10+ let po technické stránce nemění).

Jo, a chyba 9 souvisí s tím snímačem - má prostě nesprávnou hodnotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund