Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Regulace teploty v bytě, vytápěno plynovým kotlem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2007, 9:19    Předmět: Citovat

Koukám, že jsem tu ještě nepopsal své zkušenosti s BPT-21. I když ono to tu už je, jen v jiném tématu:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12575

Prostě to BPT-21 mi nějak bezdůvodně vypíná (někdy i zapíná) kotel. Budu to muset poslat na otestování a případné přeadresování dp Elbocku, nejsem si ale jist, že se tím problém vyřeší, pokud není komunikace kódována na konkrétní soupravu.
Jinak bych s tím byl spokojen, takto jsem z toho spíše rozpačitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jozef_SK
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 8:40    Předmět: Citovat

pre Naganta: V sobotu som vymenil staré Rego za BPT30. Za dva dni som nespozoroval žiadny problém. Naprogramoval som si 2 rôzne týždňové programy (1-zimný, 2-letný). Momentálne samozrejme používam letný program, ktorý ma len dva stavy: 1. každý deň medzi 17:30 a 20:00 topiť na 35 C, 2. jinak topiť na 8 C. Je to len finta ako večer držať zapnutý kotol na prípravu vody do bojlera. V kotolni mám ručný duomix, na ktorom je teraz v lete samozrejme radiátorový okruh odstavený (približná schéma je v prílohe). Nevšimol som si žeby BPT30 náhodou zapol kotol aj mimo stanoveného času. Občas preblikne LED-ka "komunikácia" ale povel na zapnutie to nie je. To je asi v poriadku? Ako často prebieha overovanie komunikácie?


pkm_3.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pkm_3.gif
 Velikost:  17.83 kB
 Staženo:  294 krát

Návrat nahoru
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červen 11 2007, 9:11    Předmět: Citovat

Jak často si problikne přijímač, to jsem nějak nevysledoval, pokud ručně nastavím změnu stavu, tedy přidám teplotu nad aktuální, vyšle to signál a začne topit v následující celou minutu. Někdy vypíná při dosažení přesné teploty a někdy ještě pár desetin stupně před ní, nevím, zda je tak inteligentní a řídí se minulými zjištěními, nebo právě zas nastupuje rušení jiným vysílačem (nebo jiná závada).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2007, 8:31    Předmět: Citovat

Přesně takovou tam chci dát, slyšel jsem ještě o hlavicích, které mají v sobě topný odpor, ale nic takového jsem na netu nenašel.
Stačil by mi nějaký elektromagnet, který by se dal namontovat místo term.hlavice

Elektricky ovládanou hlavici si uděláš sám za pár kaček, (elektromagnetický ventil je šíleně drahý a poruchový) ktomu spínačky levné spínací hodiny a máš regulaci jak víno.

Vtip regulovaných profesionálních hlavic je vtom, že vevnitř hlavice je vlnovec s nějakým plynem , který teplem zvětšuje svůj objem a tlačí na kolík, který mechanicky přivíerá hlavici. (prostě princip kapilárových termostatů)
No a oni ten "vlnovec" přihřejou elektrickým odporem, takže ho vlastně oblbnou, protože mu nasimulují větší teplotu než má místnost a hlavice se zavře. Tak jednoduše se řídí útlum.
Ten výkon byl tuším 5W, ale již to nevím, protože je to dávno co jsem chtěl něco podobného dělat a hledal jsem informace.

Tak práve ten spôsob "oblbovania" ventilov zverejnili na maďarskej stránke torretov, je tam návod a schémy el. obvodov. Je to ale v maďarčine. Ak napriek tomu má niekto záujem, môžem poslať a na prípadné dotazy zodpoviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2007, 11:46    Předmět: Citovat

Tak zkouším soupravu bezdrátového termostatu BPT21 v jiných lokalitách, a nedochází k "náhodnému" vypínání a zapínání. Tak asi opravdu nějaké rušení vysílačem stejného výrobku na stejné adrese.

Nebo - mohlo by to dělat nejaké rušení šířící se po napájecí síti 230V (napájení kotle a přijímače termostatu)? V kotli mi občas cvaká, ale měl jsem za to, že je to někde ve vodní části. Co dát případně mezi zásuvku 230V a přijímač termostatu, jaký odrušovací prvek (případně čím nahradit celou klasickou zásuvku)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út září 04 2007, 9:36    Předmět: Citovat

Takže soupravu BPT21 mám zpět ze servisu, v popisu provedené práce je "úprava dosahu soupravy". Adresu nezměnili, v režimu "Program" se mi to chovalo snad hůř než předtím (netopilo kdy mělo a topilo kdy nemělo). Zjistil jsem, že problém bude nejspíš (i) v tom, že je přijímač (resp. zásuvka, do které je připojen) hned vedle kotle.

Laboroval jsem s ohnutím antény (jako anténa slouží krátký drát) a jako optimální se ukázalo odehnutí asi 50-60 stupňů od svislé stěny kotle. V režimu "Program" to zdá se chodí spolehlivě, ale pokud v tomto režimu přidám ručně, vypne mi přijímač dřív (ačkoli na vysílači svití stav zapnuto).
Takže asi nějaká chybka, už nevím. Preventivně jsem dotáhl vodiče v zásuvce, nebyly ovšem volné. Napadá mne ještě napájet přijímač z jiné zásuvky než kotel, ev. dát ho do prodlužky na jiné místo nebo vřadit nějaký opravdu kvalitní filtr před něj nebo mezi něj a kotel.

Koukám, že mám do zimy co dělat. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 14:53    Předmět: Citovat

Ještě dotaz - když se nemění velikost plamene při otáčení regulačním šroubem v plynové armatuře mezi elektromagnetickým ventilem a tryskou hořáku, může být porouchaný ten ventil, že plně neotvírá? Je to běžná závada nebo je to nepravděpodobné?

Pokud sepne ventil v druhé větvi (ohřev TUV), tak kotel jede naplno, nepředpokládám tedy závadu regulátoru tlaku plynu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2011, 19:43    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, prosím, v jaké poloze kolíbkového spínače napravo od kontrolek se u kotle Dakon PTE-L 8M zapne stupeň 2 (celkový příkon 8 kW)?
Je to, když je přecvaknutý dolů na "1" nebo nahoru?
Obrázek kotle zde:
http://www.imghosting.cz/view-65DakonPTELM8M.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2011, 20:31    Předmět: Citovat

Tak se koukni na elektroměr, jak rychle se točí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2012, 13:47    Předmět: Citovat

Takže když je ten přepínač jako na obrázku, jede to na 8 kW. Pokud je přepnuto dolů (na 1), jede jen první stupeň (6 kW).
Dle informace technika firmy Bosch Termotechnika s.r.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: st květen 07 2014, 7:13    Předmět: Citovat

Zdravim,
dostal se mi na stul BPT21 - ze pry spatne vlozene baterky a vevnitr to vypada jako po pozaru.
Zkusil bych to spravit, spalene cesty pujdou nahradit, ale nejvice to odnesla soucastka nad elektrolytem 1000uF/6.3V - nejspise kondik nebo dioda.
Divam jsem se zbezne po schematu, ale nenasel, nema nekdo napad, pripadne zarizeni doma na rozlousknuti?

Dekuji predem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund